האוזניות הטובות ביותר, אבל לא לכל אוזן ולא לכל כיס: סוני WF-1000XM4 בסקירה מקיפה

סקירה ארוכת טווח ומקיפה של WF-1000XM4 אוזניות ה-TWS המובילות של סוני מגלה שאלו כנראה האוזניות הטובות ביותר בקטגוריה, אבל הן לא מתאימות לכל אחד

צילום: גיקטיים

לפני כשנתיים, למרות שכבר היו לה אוזניות TWS (אלחוטית לגמרי, True Wireless) השיקה סוני את ה-WF-1000XM3 (סוני תמיד היתה חזקה בשמות קליטים), כדי לנסות לאיים על ההגמוניה של אפל והאיירפודס. היא עשתה את זה כשהיא מצויידת בנשק חדש יחסית באותה תקופה – ANC או ביטול רעשים אקטיבי הטוב ביותר בזמנו. אבל למרות שהן היו אוזניות טובות, היו בהן גם מספר חסרונות.

מאז, ראינו את אפל משיקה את איירפודס פרו ואת Bose עם גרסת ה-TWS של Quiet Comfort Earbuds. עכשיו, חוזרת סוני עם הדור הבא של אוזניות הדגל שלה, WF-1000XM4, ומקווה לכבוש את השוק עם תיקון הבעיות וגם כמה פיצ'רים חדשים. האם היא הצליחה?

קצת חדש, קצת מוכר

קודם כל דיסקליימר קטן. בגלל בעיה טכנית ביחידת הסקירה המוקדמת שקיבלנו מסוני, נאלצנו להמתין ליחידת סקירה חדשה והביקורת התעכבה. אבל יש גם יתרון: בניגוד לסקירות רגילות – ההתרשמות הזו מבוססת על סקירה לאורך זמן, מה שמאפשר להכיר את האוזניות טוב יותר ולהיות מדוייקים יותר עם פרמטרים כמו אורך חיי סוללה למשל.

נתחיל בעיצוב של האוזניות, שהוא גם חדש לגמרי וגם מוכר לגמרי.

כלומר, האוזניות החדשות קטנות ב-10 אחוז מהדגם הקודם והן מעוצבות בצורה כפתורית ומעוגלת יותר בניגוד למראה האובלי סטייל ה-Earbuds של Bose שאפיין את הדגם הקודם. הלוגו של סוני ונוריות ה-LED הצ'יזיות נעלמו והאוזניות יושבות כולן בתוך אפרכסת האוזן ולא בולטות לצדדים כמו הדגם הקודם.

מימין – הדור הקודם, משמאל – הנוכחי. מקור: גיקטיים

על גבי כל אוזניה תמצאו משטח מגע שמאפשר לכם לשלוט בפונקציות השונות שלהן – וניתן להתאמה באפליקציה. מה שמוכר ולא השתנה הוא הצבעים המוכרים לנו מהאוזניות הגדולות יותר של החברה: אפור עם אלמנטים מוזהבים ושחור עם קווים של זהב אדום. קלאסי.

צילום: גיקטיים

אבל השינוי הגדול באמת במימדים של האוזניות מגיע מכיוון הקייס. תראו, אנחנו התלוננו על הקייס של ה-WF-1000XM3, ועם לא מעט שמנופוביה התלוננו על חוסר ההתאמה שלו לכיס וכינינו אותו "הקייס הגדול ביותר שראינו בזמן האחרון". אז כאן סוני הקשיבה ללקוחות והקייס החדש קטן יותר ב-40 אחוז, והוא כבר מחליק בקלילות לכיס המכנסיים שלי. וכשאני כותב כיס, אני מתכוון למיני-כיס הזה שאף אחד לא יודע למה הוא באמת משמש, אבל נמצא שם.

זה קייס בכיס שלך? צילום: גיקטיים

בנוסף, התחתית של הקייס החדש ישרה לגמרי, כך שבניגוד לקייס המסיבי של ה-WF-1000XM3, שגם היה מעוגל בקצהו – תוכלו פשוט להניח את הקייס החדש על כל משטח. וזה חשוב, כי סוף סוף תוכלו להטעין את הקייס על גבי כל משטח טעינה אלחוטי (QI), זאת בנוסף לחיבור ה-USB-C הקיים. נויס. שינויים נוספים בקייס הם המגנטים שמצמידים את האוזניות לקייס, שהוחבאו סוף סוף מתחת לפלסטיק, ועדיין עובדים היטב עם אפקט סנאפ מספק; גימור מט-מחוספס לקייס, שהחליף את הגימור הקודם הפחות אלגנטי; ונורת LED יחידה שנותנת חיווי על מצב הטעינה והסוללה.


סוני WH-1000XM4 החדשות הן אוזניות ביטול הרעשים הטובות ביותר כרגע, ולא מהסיבות שחשבנו


התאמה, הגנה ממים ופעילות גופנית

תראו. שאלת ההתאמה לאוזן היא אולי הקטע הטריקי ביותר בכל אוזניות In-Ear (תוך-אוזן) שאנחנו סוקרים. מה שיתאים לאחד לא בהכרח יתאים לשנייה, ולכל אחד ואחת אוזן שונה, תנוך שונה ואפרכסת שונה. אז קחו כל בדיקה שכזו בערבון מוגבל. אחרי הדיסקליימר הזה, קיווצ'צ'תי את קצה האוזניות (ר' ערך), הכנסתי לאוזן ו… הן ישבו בסדר. כלומר, הן לא נפלו והרגישו בהחלט בטוחות בתוך התנוך, אבל מצד שני, הן בהחלט מורגשות באוזן. לטעמי, הן עדיין מגושמות מדי, והייתי שמח אם סוני היתה מגלחת עוד כמה מילימטרים מכל צד. אני יודע שזו הדרך של החברה לדחוס פנימה סוללה גדולה יותר, דרייבר, ואנטנות, אבל הייתי מוכן לוותר על כמה מיליאמפים, בשביל אוזניות קלות או צנומות יותר.

בכל מקרה, מרגע שהכנסתי אותן לאוזן הן הרגישו יציבות מספיק לעבור לשלב הבא: מבחן האפצ'י – וגם אותו הן עברו היטב, ולא עפו בזמן התעטשות או בזמן שאתם שהנדתי לשלילה עם הראש, מה שאומר שהן בשלות להצטרף אלי לריצה. כן, כן, כתבתי ריצה – עם זיעה והכל, וזה מתאפשר בעיקר בזכות פיצ'ר ההגנה ממים, שהיה חסר בצורה מוזרה, ואפילו מכעיסה למדי בדור הקודם של האוזניות. עכשיו הוא כאן ואתם יכולים סוף סוף להתאמן עם האוזניות.

יש הגנה ממים. צילום: גיקטיים

אמנם המחסור בהגנה ממים לא הפריע לי לרוץ עם ה-WF-1000XM3, שספגו זיעה ואפילו גשם קל – ושרדו (מקווה שאף אחד בישפאר לא קורא את זה), אבל זה כמובן היה מאוד לא אחראי מצידי וגרע מהאחריות, אז שמחתי לגלות שהעניין תוקן עכשיו – בייחוד כשמתחרות זולות יותר כבר תומכות מזמן בהגנה ממים. אז כן ה-XM4 מוגנות עכשיו ממים רשמית בתקן המינימלי (IPX4), שזה בעיקר הגנה מזיעה, לחות והשפרצות מים – אבל זה אומר שרשמית ניתן להתאמן איתן. הקייס אגב לא מוגן – שימו לב.

בזמן הריצה הן הרגישו יציבות באוזן ולא חששתי שיפלו – אז הן גם עברו אצלי את אתגר פתחי הניקוז בכביש. עם זאת, אחרי כמה קילומטרים מצאתי את עצמי שולח כבר יד ככה לוודא שהן אכן יציבות ולא בדרך ליפול החוצה, ככל הנראה בגלל הלחות או הזיעה שגרמו לאחיזה שלהן להיות קצת פחות הרמטית. כך או כך, בממוצע, אחרי כשעה של ריצה כבר התחלתי "להרגיש" אותן באוזן, מה שאומר שהתחושה כבר פחות נוחה – בעיקר מפני שהן לוחצות על החלק הפנימי – האפרכסת – שמחזיקה אותן במקום.

ויש גם אוזניות שחורות. מקור: סוני

בנוסף, נראה שהזיעה בכריות האצבע ובאוזן עצמה פוגמת בזיהוי הנגיעות של משטח המגע, כך שלעיתים הייתי צריך להקיש מספר פעמים על האוזניה כדי להקפיץ שיר בפלייליסט או כדי לעצור את הנגינה. לא פעם מצאתי את עצמי מעדיף כבר להשתמש באסיסטנט.


מתלבטים אילו אוזניות לקנות? יש לכם עוד שאלות אחרי הסקירה? בואו להתייעץ עם כתבי גיקטיים ואלפי אוהבי טכנולוגיה בקבוצה של גיקטיים


אם נתעלם מהמקרה הפרטי של פעילות ספורטיבית, הרי שבהאזנה קז'ואלית יותר בזמן עבודה למשל או הליכה בעיר האוזניות ישבו היטב באוזן – עם זאת, אחרי כשעתיים וחצי של שימוש מתחילים להרגיש את הלחץ שלהן על האפרכסת. בשלב הזה, גם לחיצה על משטח המגע לצורך העברת שיר קדימה למשל גרמה לתחושת אי-נוחות – כלומר הלחיצה עצמה יצרה לחץ על האוזן. ולכן, הייתי צריך להוציא אותן לכמה דקות מנוחה, ורק אחר-כך להרכיב אותן שוב.

עם זאת, מדובר על שימוש לאורך זמן מבלי שאתם מוציאים את האוזניות מהאוזן וכמו שכבר ציינתי, מדובר על הבדלים אנטומיים גדולים בין כל אחד ואחת, כך שבמקרה שלכם התוצאות עשויות להיות שונות.

ביטול רעשים

ביטול הרעשים באוזניות החדשות מתבסס על 3 מרכיבים: הפסיבי – איטום הרעשים מבחוץ בעזרת ספוג הזיכרון; 2 מיקרופונים שתמצאו בכל אוזניה – אחד חיצוני, שקולט את הרעשים שהאוזניה תעלים, ואחד פנימי שמשמש כאיש ה-QA של התהליך ומוודא שהתהליך מתבצע היטב; לבסוף, מנצח על הכל צ'יפ חדש, V1, שאחראי על ביטול הרעשים האקטיבי (ANC) ומחליף את צ’יפ ה-QN1e הייעודי שהיה בקודמות. עבור סוני מדובר בצעד מעניין, כי במקום לעשות שימוש בצ'יפ שמתאם בין שאר הצ'יפים במערכת (בלוטות', עיבוד סיגנלים וכו) ה-V1 משלב בתוכו את כל הפעולות: ביטול רעשים, תקשורת אלחוטית, עיבוד אודיו, המרה מאנלוגי לדיגיטלי וכו.


אז מה זה בכלל ביטול רעשים אקטיבי או ANC?

הקול מגיע אלינו בצורה של גלים, כשכל סאונד כולל צורת גל ייחודית, למשל גלי סינוס במופע חיובי (פאזה) או שלילי (אנטי-פאזה). אם נשדר במקביל לאותו קול שמגיע אלינו, גל הופכי – האנטי-פאזה – הגלים יאפסו למעשה אחד את השני, מה שיוביל לאפקט של ביטול הרעשים. במילים אחרות, אפשר לחשוב על זה כמו חיבור של 3 ועוד 3-, שייתנו לנו 0. אוזניות בעלות מערכת ביטול רעשים טובה יוכלו להפחית עד 80 דציבלים של רעש – נגיד, רעש המנועים של מטוס, כפי שאנחנו שומעים אותו מתוך תא הנוסעים. אוזניות ביטול רעשים פועלות באותה דרך: המיקרופונים החיצוניים שמשולבים באוזניות קולטים את הסאונד החיצוני, המעבד הזעיר שבתוכן מנתח את גל הקול ופולט בדיליי קצר את הגל ההופכי, מה שמבטל כמעט את כל רעשי הרקע ומאפשר לנו להאזין למוסיקה, ללא הפרעות חיצוניות. ביטול רעשים פסיבי אגב הוא פשוט שם מפואר לאוזניות שחוסמות פיזית את הקול להגיע לאוזניים שלכם, קצת כמו האוזניות שמרכיבים פועלים במקומות עבודה רועשים.


כמו בדור הקודם וכמו באחיות הגדולות, גם באוזניות החדשות ניתן לשלוט ברמות סינון הרעשים. אם למשל אתם רצים או נמצאים בתחבורה ציבורית ורוצים קשר כלשהו עם הסביבה, תוכלו ללחוץ על האוזנייה השמאלית ולעבור למצב Ambience שייעזר במיקרופונים כדי דווקא להכניס צלילים פנימה.

תראו, בואו נוריד את זה מהשולחן כבר עכשיו. לא משנה מה יגידו לכם – ביטול רעשים אקטיבי, פסיבי, אינטראקטיבי ורדיואקטיבי באוזניות In-Ear לעולם לא ישתווה לביטול רעשים של אוזניות Over-Ear דוגמת ה-AirPods Max, ה-700 של Bose וכמובן, הפייבוריטיות שלי ה-WH-1000XM4 של סוני. יש לזה הרבה סיבות כמו למשל הדרך שבה האוזניות מכסות את האוזן (ביטול רעשים פסיבי), אבל גם בזכות יותר מיקרופונים שהכרחיים לפעילות ה-ANC, הדרייברים שפולטים את הסאונד מבטל הרעשים, וכמובן המעבד הייעודי המתקדם יותר שבתוכן.

למרות זאת, ה-WF-1000XM3 הציבו רף גבוה בכל הקשור לביטול רעשים אקטיבי, ושמחתי לגלות שהדור הבא, WF-1000XM4, לא מאכזבות ומציעות את מה שמסתמן כביטול הרעשים והאיטום הטובים ביותר בקטגוריה.

כן, דיבורים חזקים וקולות גבוהים יצליחו לחדור ללא בעיה את מסכת ה-ANC, אבל קולות כמו מזגנים פועלים, מדיח כלים, בובקט שעובד בקרבת מקום, רעש של מכונית בזמן נסיעה, אוטובוס חולף – ייחלשו. מכיוון שטיסות עבורי לפחות הן בעיקר זיכרון רחוק, לא יצא לי לבדוק את האוזניות במטוס, היכן שהאחיות הגדולות שלהן מככבות, אבל סיבוב בקניון ובסופר, העלה תוצאות טובות בכל הקשור לביטול רעשים.

אז איך הגיעה סוני לתוצאות הללו? ובכן, הרוטב הסודי כלל הפעם 2 מרכיבים. נתחיל בכיסוי האוזניות. בניגוד לרוב האוזניות בשוק, האוזניות החדשות של סוני מגיעות עם כיסוי מחומר מוקצף "בעל זיכרון", שהזכיר לי את אטמי האוזניים שמקבלים במטווח צבאי. כלומר, מדובר בחומר שמתאים את עצמו לאוזן שלכם, כך שאתם מועכים ומקווצ'צ'ים אותו לפני ההכנסה לאוזן – ומייד כשתוציאו את האוזניה, הוא יחזור למצבו הטבעי. התוצאה, איטום רעשים מרשים למדי, כשכיסוי האוזניות מתרחב ואוטם את תעלת השמע שלכם לרעש חיצוני.

3 גדלים. רק תבחרו. צילום: גיקטיים

סוני גם ציידה את האוזניות בכיסויים ב-3 גדלים, שאמורים להתאים למרבית המשתמשים – והאפליקציה אפילו תוכל לבדוק כל אחד מהם, כדי לראות איזה מהם אוטם בצורה הטובה ביותר את הרעשים.

אז כן, איטום הרעשים טוב. אבל לטעמי הוא לא מגיע בלי מחיר כלשהו. ראשית, אני לא אהבתי את ההתעסקות בחומר הגמיש לפני כל הכנסה שלהן לאוזן. זו התעסקות מיותרת ויותר מזה, גם בלי קורונה, זה לא הדבר הכי אסתטי או סטרילי לעשות לכל דבר שנכנס ויוצא תכופות מהאוזן. דבר שני, ואולי אני סתם חושש, אבל התחושה שלי היא שהחומר יהיה פחות עמיד מהסיליקון. אמנם לפחות במספר השבועות  שבהם אני משתמש באוזניות, לא ראיתי סימני פגיעה, אבל מה יהיה בעוד 9 חודשים? אחרי גשמים וזיעה? החשש שלי שכל ההתעסקות עם מים, לחות ולחץ עלולה לגרום לבלאי מיותר, שלא קיים עם סיליקון למשל. מניסיון העבר של חלק מכתבי גיקטיים עם חומרים דומים, הם בעיקר הופכים לדי מגעילים אחרי מגע קל עם מים.

ליהנות מהסאונד 

אחד ממבחני האומץ הקשים ביותר שאני מעביר אוזניות בזמן בדיקה הוא מסלול המכשולים שנקרא הטעם המוסיקלי הנוראי שלי, שתוך שעה יכול לנוע מטראפ אפל, דרך רטרו-אייטיז מקומי, EDM, עדן חסון, ועד פסקול העבודה או הלימודים של רבים מאיתנו – Lofi Girl. ב-XM4 מוכיחה שוב סוני שאין לה מתחרים באיכות הסאונד בקטגוריה.

הצלילים שהאוזניות מפיקות נקיים וברורים, גבוהים חדים ולא מתכתיים, מידים מצויינים שבאים לידי ביטוי בעיקר בפודקאסטים ודיאלוגים בזמן צפייה בסטרימינג בנטפליקס; וכמובן, גולת הכותרת של סוני היא הבס. כמו שכתבתי ב-XM3, אל תצפו לבסים שירעידו אתכם, לא תקבלו אותם מאוזניות כאלו ודרייברים בגודל 6 מ"מ. אבל מצד שני, הבס מורגש היטב, ופשוט מרגישים כל ריף בס וכל בייס דראם בשירים שתנגנו. סוני כהרגלה שמה דגש על הבסים ומציעה גם את Clear Bass, פיצ'ר ה-EQ, שמאפשר לכם להדגיש עוד יותר את הבס ולשנות את העוצמה שלו ממינוס 10 עד ל-10. הבס ממלא את החלל היטב ומצליח לעשות זאת בלי לפגוע בחדות של המוסיקה.

בגזרת האפסקייל, האוזניות החדשות של סוני הן השניות (אחרי ה-XM4 הגדולות) להציע את DSEE Extreme, הדור הבא של טכנולוגיית DSEE הותיקה. הטכנולוגיה החדשה נעזרת ביכולות AI, כדי לשחזר במדויק את הסאונד לפני שעבר דחיסה. במילים אחרות, המהנדסים של סוני נעזרו ברשתות נוירונים כדי “ללמד” את האלגוריתם איך נשמעת מצילה של תוף או גיטרת בס, ואז כאשר המערכת מזהה צליל כזה באיכות נחותה יותר (תחשבו MP3 128Kbps), היא למעשה משפרת אותו מלאכותית, כדי שיישמע כאילו הוא הוקלט באודיו באיכות גבוהה. אני למשל התקשיתי למצוא את ההבדלים – שקיימים בעיקר בקובצי מוסיקה ישנים ובאוזניים של אודיופילים, אבל הטכנולוגיה קיימת.

שיחות ומיקרופון

אם יש משהו שאני יודע על אוזניות של סוני הוא זה שהסאונד של המוסיקה יהיה משובח – אולי הכי טוב בקטגוריה – אבל השיחות… ובכן… איכות השיחות תהיה בסדר לרוב. לא הרבה מעבר.

בפעמים הראשונות שבהן השתמשתי באוזניות חוויתי מספר פעמים התנתקויות מוזרות בזמן שיחה ובעיות שלדעתי הגיעו מכיוון ה-Bluetooth, וגרמו לקול להתערבל ולהעלם. עם זאת, עדכון קושחה שהגיע מספר ימים מאוחר יותר טיפל ככל הנראה בבעיה, ומאז לא נתקלתי בבעיות. אבל גם אחרי, יכולתי לנהל שיחות ושני הצדדים יצאו מרוצים, אבל לא פעם קרה שאני שמעתי את הצד השני היטב, אבל נתקלתי בתלונות על הגברה מלאכותית של רעשים בזמן שיחה. כלומר, אם אתם מתכננים לעשות כלים בזמן שיחה, קחו בחשבון שחלק מהקולות יסוננו, אולם חלק מקולות הסכו"מ והצלחות יישמעו יותר מדי טוב על ידי הצד השני. להערכתי, משהו באלגוריתם של סוני מפספס וטועה לחשוב שהקולות הללו הם דיבורים שמוגברים. כך או כך, הייתי מגדיר את איכות השיחות כ"בסדר" (גם ב-XM4, אם אנחנו כבר כאן), ואין ספק שסוני צריכה להשתפר בתחום עם אוזניות פרימיום כאלו. אין סיבה שבביטול רעשים ואיכות סאונד היא תהיה כמה דרגות מעל מתחרות זולות יותר, ובכל הקשור לאיכות שיחה היא תהיה דומה להן.

אחד הפיצ'רים השימושיים של האוזניות, שכבר למדנו להכיר בדגמים קודמים הוא ההשתקה המהירה. אם אתם מאזינים לפודקאסט או מוסיקה ומישהו בעבודה, בדרכים או בקפה פונה אליכם, תוכלו תמיד ללחוץ לחיצה ארוכה על האוזנייה – מה שישתיק את המוסיקה ויפעיל את המיקרופונים המובנים, כדי שתשמעו אותו ואת הסביבה טוב יותר. אפשרות נוספת, שהופיעה כבר ב-XM4 הגדולות, היא Speak-To-Chat – פיצ'ר חביב שמשתיק את האוזניות בזמן שהן מזהות שאתם מדברים. הפיצ'ר עובד היטב, כמעט ללא זיהויים שגויים, אבל שימו לב – אם אתם נוהגים לשיר או לדבר אל עצמכם (כן, גם קללה שאתם מסננים לעצמכם תופסת) – המוסיקה תפסיק בכל פעם שהיא תזהה דיבור.

אפליקציה ופיצ'רים

האפליקציה המצוינת של סוני. צילום: גיקטיים

כמו באוזניות הקודמות של סוני גם ה-WF-1000XM4 מגיעות עם אפליקציה נלווית שמאפשרת לכם לשנות את ההגדרות ולהתאים אותן להעדפות ולטעם שלכם. אז נכון, ה-UI קצת מיושן וגם ל-UX לא היתה מזיקה קצת חשיבה מחדש (באמת סוני? לוג פעילות לאפליקציית אוזניות ועוד במיקום מרכזי? מי צריך את זה?), אבל היא תעניק לכם חיווי על מצב הסוללה בכל אוזניה בנפרד ובקייס. בין היתר תוכלו להפעיל שם את פיצ'ר ה-Adaptive Sound Control המוכר של החברה, שמאפשר לכם להתאים מראש ובצורה אוטומטית את עוצמת ביטול הרעשים לפי הסיטואציה והמיקום שלכם. כך תוכלו למשל להחליט שבזמן ריצה, ביטול הרעשים יהיה חלש יחסית, כדי שתשמעו את כלי הרכב מסביבכם, או לקבוע שבזמן נסיעה בתחבורה ציבורית, ביטול הרעשים יהיה מירבי, מסיבות מובנות. עם זאת, אני מצאתי את הפיצ'ר הזה פחות שימושי ויותר גימיקי.

האפליקציה מתגלה כשימושית ביותר כשתרצו לקבוע את ה-EQ של המוסיקה לה אתם מאזינים – הן מתוך פריסטים קיימים או התאמה אישית. זה אמנם לא פיצ'ר חדש בסוני, אבל עדיין סופר-שימושי ויעיל ושידרג לי את ההאזנה. ההעדפה שלכם אגב מעודכנת בקושחה של האוזניות, כך שגם אם אתם עוברים בין ספוטיפיי ליוטיוב או לנטפליקס – הבחירות שלכם נשמרות. חוץ מזה, תוכלו לקבוע גם הגדרות שונות שם כמו האם המוסיקה תיפסק כשתוציאו את האוזניות מהאוזן, לבחור את העוזרת הקולית המועדפת ועל מה ישלטו משטחי המגע בכל אוזניה.

עוד פיצ'ר מעניין הוא התמיכה בפורמט 360RealityAudio הקנייני של סוני, שמאפשר האזנה לשירים בסאונד היקפי דרך שירותי מוסיקה תומכים כמו דיזר. מה זה אומר בפועל? במקום להסתפק בימין ושמאל, הפורמט של סוני מאפשר לטכנאי סאונד למקם למשל כלים שונים של מוסיקה ב-128 מיקומים שונים מסביב למאזין, כך שהתחושה היא שהסאונד עוטף את המאזין מכל הצדדים. אבל לא רק שירים חדשים. טכנאי סאונד יכולים גם לקחת שירים מלפני כמה עשורים ולמקם צלילים שונים במקומות שונים במרחב. כמו שכבר כתבתי בסקירה על ה-WH-1000XM4, מדובר בגימיק חביב ומסקרן קצת, אבל בגלל ההיצע המוגבל של שירים בפורמט והתמיכה של מספר שירותים קטן יותר (דיזר ו-Tidal למשל) – הוא לא מצליח להתרומם מעבר לזה. בכל מקרה, האפליקציה תצלם את האוזניים שלכם (נשבע) ותתאים לכם את הפיצ'ר לצורת האוזן. נזכיר שאפל כבר משתמשת ב"סאונד תלת מימדי" באפל מיוזיק, ושם אין שום צורך בצילומים או אוזניות מיוחדות. יש לסוני עוד על מה לעבוד כאן.

איפה החיבור ל-2 מכשירים?

אחד הפיצ'רים שלא מצאתי ב-WF-1000XM4 הוא התמיכה בחיבור מספר מכשירים במקביל. קצת מפתיע מכיוון שהוא כבר מופיע ב-WH-1000XM4, אוזניות הקשת של סוני. כתוצאה מכך, לא תוכלו להיות מחוברים במקביל ללפטופ ולסמארטפון, ותצטרכו להתנתק ולהתחבר כל פעם לכל מכשיר בנפרד. בנוסף, גם שיחות שייכנסו בזמן שאתם צופים בנטפליקס למשל לא ישהו את הסרט. לטעמי מדובר בצעד שיווקי בעיקרו, אולי אפילו Appleי, של טכנולוגיה קיימת ובחירה מודעת שלא לשלב אותה מטעמים שיווקיים ומסחריים. בבחינת, חכו ל-WF-1000XM5. אבל אני מקווה שאולי נופתע עוד בעדכון תוכנה שיוסיף גם את הפיצ'ר הזה (אבל אל תבנו אף פעם על דברים עתידיים).

חיי סוללה מצוינים

אחד התחומים שסוני שולטת בו ללא עוררין מול מתחרות דוגמת Bose או אפל – הוא חיי הסוללה. אני לא יודע איך היא עושה את זה, כי לא מדובר על הבדלים מהותיים במימדים של האוזניות למשל, לעומת זאת יש הבדלים דרמטיים בביצועים. סוני מתגאה בחיי סוללה של 8 שעות, ובניגוד למה שקורה למשל בעולמות הסמארטפונים, אחרי התנסות של מספר שבועות, הגעתי לאורך חיים סולידי למדי של 7 שעות ו-45 דקות של פעולה. קרוב מאוד למוצהר, ומרשים לכל הדעות, בייחוד כשהדגם הקודם הציג אורך חיי סוללה של 6 שעות. השוו את זה לעומת ה-4.5 שמציעות האיירפודס פרו למשל או ה-6 שמציעות ה-Buds של Bose, ותגלו שאם זה הנושא החשוב ביותר לכם – הבחירה שלכם קלה. אגב, כאשר כיביתי את ה-ANC, הצלחתי לסחוט כמעט 12 שעות האזנה.

טעינה אלחוטית של הקייס. אתם תחליטו מאיזה מקור כח… צילום: גיקטיים

בכל מקרה, כשגם כשהסוללה תיגמר, הסוללות מאפשרות טעינה מהירה: 5 דקות בקייס יספקו לכם כמעט שעה של פעולה, מה שאמור להספיק לרבים לנסיעה קרובה בתחבורה ציבורית או לאימון גופני. ואם אנחנו מדברים על הקייס, הוא יספק לכם בין 24 ל-36 שעות נוספות של פעולה – תלוי בהפעלת ה-ANC – מרשים בהתחשב בעובדה שהוא קטן משמעותית מהדור הקודם. והוא תומך בטעינה אלחוטית, כבר אמרנו?

מומלצות. אם יש לכם את הכסף והמכשיר הנכון

צילום: גיקטיים

עברו כבר 6 שנים מאז האוזניות שהיו החלוצות בתחום – ה-Dash של בראגי ו-W800BT של Onkyo היפנית. הטכנולוגיות התקדמו, המוצרים התבגרו ובשנים האחרונות, גם הקהל כבר מוכן – הרבה בזכות איירפודס של אפל כמובן, שהיו כנראה האוזניות הבשלות הראשונות.

אוזניות WF-1000XM4 מציעות סאונד מצוין, ביטול רעשים, חיי סוללה מרשימים, גימור מצוין, אפליקציה שימושית ועכשיו גם הגנה ממים. הפינות היחידות שעוד לא סגורות עבורי לפחות הן היכולת להשתמש בהן עם יותר ממכשיר אחד, מידת ההתאמה והנוחות לאוזן, וכמובן תג המחיר שממשיך להיות בין הגבוהים בקטגוריה. אם אף אחת מהסוגיות הללו לא מטרידות אתכם – ויש לכם אנדרואיד (לא רואה אייפוניסטים מוותרים כל-כך מהר על האיירפודס, בכל זאת) – האוזניות החדשות של סוני הן המלצת קנייה קלה.

סוני WF-1000XM4 מיובאות לישראל על ידי חברת ישפאר, יבואנית מוצרי סוני בישראל. המחיר המומלץ לצרכן עומד על 1,150 ש"ח.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

11 תגובות על "האוזניות הטובות ביותר, אבל לא לכל אוזן ולא לכל כיס: סוני WF-1000XM4 בסקירה מקיפה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
סתם שם
Guest
גם לי יש את אוזניות הקשת של סוני (mx3) וממש חיכיתי שהאוזניות האלה יגיעו לארץ והאמת שדי התאכזבתי שקניתי אותם לפני קצת יותר משבוע, עד כדי כך שממש שקלתי להחזיר אותם. (*תקציר, לא רע אבל ממש לא משהו מיוחד) זה מתחיל מהאריזה, אריזה קטנה, מינימליסטית מקרטון ממוחזר, כן יש בזה היגיון כי האריזה נזרקת ביום הקנייה אבל חווית הפתיחה מרגישה די זולה ולא מספקת, אחרי זה הקופסה של האוזניות, כן, קטנה, קלה עם חיי סוללה ומהירות תעינה מרשימים, אבל שוב מרגישה די זולה, לא הפלסטיק הכי איכותי (כנראה פשרה בשביל לחסוך במשקל ובגודל), והצבע מט השחור יורד ממש בקלות, תוך… Read more »
Bose700
Guest

ביקורת מצוינת

מיכאל
Guest

ביקורת מעמיקה אבל לא השתכנעתי.
אוזניות צריכות להיות בראש ובראשונה נוחות, והאוזניות האלה לא נראות נוחות בכלל, כן גדולות ומגושמות.
התאכזבתי מחוסר ההשוואה לג'ברה שכבר נותנות את כל הפיצ'רים האלה אבל בחצי המחיר.

סתם שם
Guest

בתור אחד שיש לו את האוזניות האלה אגיד שהם נוחות, מהנוחוש שיצא לי להשתמש, למרות הגודל הם קלות ולא מציקות באוזן, הסאונד שלהם מצויין אבל לא בטוח שהוא שווא את זה

יעקב
Guest

איך האוזניות בהשווה ל"תותחים הכבדים בקטגורעה כמו סנהייזר b&w b&o וכדומה?

גיא
Guest

רכשתי את האוזניות לפני שבוע והשתמשתי גם בטיסה.
איכות הסאונד מעולה בשמיעת מוזיקה (הפקטור החשוב בשבילי) – כולל השוואה ל b&o שממש לא הרשימו.
בהשוואה לדור הקודם, xm3, היתרון הגדול הוא בישיבה הטובה יותר משמעותית באוזן: הרבה יותר צמודות ולא נופלות כמו הקודמות. גם הגודל והבליטה החוצה טובים יותר.
anc ממש טוב, נבדקו במספר תנאי קיצון- כולל טיסה ומסיבה רועשת- וסיפקו את הסחורה.
יש לי מכשיר אייפון והחיבור מהיר וקל ללא ניתוקים.
לסיכום- ממליץ בחום למרות תג המחיר הלא נמוך.

מאיר כהן
Guest

יש לי שני זוגות של הסוני mx3 , במהלך חיי רכשתי אזניות דגל יוקרתיות של סוני ושאר מכשירים של סוני שחלק מהם נרכשו ביפן מכיוון שאין אותם בישראל.
לא ממש השתכנעתי שהסוני mx4 שוות את השידרוג וגם ע"פ התגובות כאן לא נראה לי שקיים הבדל באיכות הסאונד.

סתם שם
Guest

כמעת ואין הבדל באיכות הסאונד או בביטול הרעשים אבל יש הבדל משמעותי בקייס שקטן וקל בהרבה ויחד עם זה נותן חיי סוללה ארוכים יותר וטעינה מהירה יותר, אבל ההבד הכי משמעותי הוא הנוחות של האוזניות עצמם, אבל אכן השידרוג לא שווה את המחיר.

נילס
Guest

איך בן יחסית לגלקסי בדז?
הדבר היחיד שמפריע לי זה שאי אפשר לעשות השתק מהאזניות

מאי
Guest

יקר, שירות אחריות לא משהו

מישהו
Guest

ממליץ לבדוק בפירוט על TWS ב rtings.com לפני רכישה, הם מודדים במדדים אובייקטיביים כל מדד שהוא. למשל – כפי שכתוב בכתבה ביטול הרעשים טוב בצד השמיעה – אבל סינון הרעשים בצד המיקרופון פחות. rtings מודדים את הכל ואפשר להשוות עם דגמים אחרים.
למשל אנקר נופלות בהרבה מהסוני, אבל סינון הרעשים במיקרופון טוב יותר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: