יותר יקרות מהאיירפודס, אבל האם יותר טובות? בדקנו את האוזניות האלחוטיות-לחלוטין של סוני

סוני השיקה בישראל את האוזניות האלחוטיות-לגמרי שלה, שמבטיחות ביטול רעשים אקטיבי, סאונד מרשים וחיי סוללה דמיוניים. איך הן בפועל? לקחנו אותן לסקירה מקיפה

אוזניות ה-WF-1000XM3 החדשות של סוני. צילום: גיקטיים

מאז שהשיקה את סדרת ה-Quiet Comfort היתה מזוהה חברת Bose האמריקאית עם טכנולוגיית ביטול הרעשים. אוזניות דוגמת ה-QC25 וה-QC35 הובילו את המכירות של החברה וכבשו את ליבם של יותר ויותר משתמשים. ואז, הגיעה סוני.

אוזניות ה-WH1000XM2 שהציגה הענקית היפנית היו הראשונות שהצליחו לשלב בין ביטול רעשים ברמה של Bose – וסאונד באיכות גבוהה. דגם ה-XM3 שהגיע כשנה אחרי הצליח להפוך את הטוב לעוד יותר טוב, עם סאונד באיכות גבוהה יותר, ביטול רעשים, שלפחות על פי הבדיקה שלנו, התעלה לראשונה על Bose, וחיי הסוללה הארוכים ביותר בקטגוריה. לאחרונה השיקה סוני את האחיות הקטנות והאלחוטיות-לחלוטין (TWS – Truly Wireless) שלהן שזכו לשם הקליט WF-1000XM3. בסוני תולים בהן תקוות רבות ומקווים שיצליחו לנגוס נתח מהאיירפודס הפופולאריות של אפל. אז איך הסאונד שלהן? איך חיי הסוללה ואיך ביטול הרעשים? לקחנו אותן לבדיקה.

וידאו: פתיחת הקופסה והתרשמות ראשונית

שמנמנות ומעוצבות

נתחיל בדבר הראשון שקופץ לעיניים כשרואים את האוזניות הללו, והוא כמובן העיצוב שלהן. סוני ממשיכה את העיצוב הנקי עם הצבעים המטאליים, שמוכר לנו מאוזניות קודמות שלה כמו ה-XM3 ה-Overear. האוזניות שאנחנו קיבלנו היו בצבעי שחור ונחושת או Rose Gold כפי שהוא נקרא כיום.

מבחינת מבנה האוזניות, ה-WF-1000XM3 נמצאות איפשהו על הרצף שבין אוזניות בעיצוב כפתורי כמו הגלאקסי באדס וה-Jabra Elite ועיצוב דמוי מברשת-שיניים של האיירפודס. החלק החיצוני שלהן מורכב ממשטח מגע – אליו נגיע בהמשך – מיקרופון ולוגו של סוני.

בצד השני נמצא את מחבר הטעינה, בצורת 3 נקודות מוזהבות, ואת הרכיב שנמצא בתוך האוזן – עם חלק סיליקון שמנמן שנועד למנוע תזוזה של האוזניה באוזן. כך למעשה, כל החלק החיצוני, שכולל את משטח המגע והמיקרופון, לא נוגע כלל באוזן שלכם והוא נשאר יציב בתוך האוזן שלכם.

מבחר של כיסויי אוזניה, רק תבחרו. צילום: גיקטיים

בנוסף לכיסוי ברירת המחדל שמגיע על האוזניות, סוני היתה נדיבה מספיק כדי לספק לנו לא פחות מ-6 כיסויים נוספים מסיליקון וספוג בגדלים שונים, כך שתוכלו לבחור את הכיסוי שהכי מתאים ונוח לכם.

לפני שעוברים לקייס – מרמור קטן. לצערנו, סוני בחרה שלא למגן את האוזניות ממים, זיעה או כל נוזל אחר, ולכן כמו למשל האירפודס של אפל, גם ה-WF-1000XM3 לא עומדות בתקן IP כלשהו. זו גם הסיבה שממש לא מומלץ לכם להשתמש בהן לפעילויות ספורטיביות בחוץ. באופן כללי, בהתחשב במחיר שלהן (שנעסוק בו), קצת מעצבן להסתובב עם מכשיר כל כך יקר כשבראש שלכם (או לפחות שלי) יש חשש מגשם, זיעה, טפטוף ממזגן או סתם נפילה לשלולית.

זה אוזניות בכיס שלך? צילום: גיקטיים

הקייס שבו אתם מאחסנים ומטעינים את האוזניות הוא שמנמן למדי. וכשאנחנו אומרים שמנמן, אנחנו מתכוונים לקייס הגדול ביותר של אוזניות TWS שראינו בזמן האחרון. המינוס העיקרי הוא שתרגישו אותו היטב כשתזרקו אותו לכיס הג'ינס שלכם. מצד שני, הפלוס הגדול – ומדובר בהחלט על פלוס גדול – הוא חיי הסוללה המרשימים שהוא מספק לכם. אבל אל זה נגיע בהמשך. חוץ מזה, ולמרות שהוא עשוי מפלסטיק, התחושה היא של קייס באיכות גבוהה.

2 יתרונות נוספים שאהבנו בקייס הם נורת הלד בחזית שלו, שתציג לכם את מצב הטעינה של הסוללות – בנוסף לחיווי קולי בכל פעם שתכניסו את האוזניות לאוזן והחיווי בסמארטפון. בניגוד לחברות אחרות, בחרה סוני שלא לחסוך כמה סנטים וציידה את האוזניות עם חיבור בתקן הנפוץ כיום, USB-C, מה שיאפשר לכם פשוט להוציא את כבל הטעינה מהסמארטפון או הלפטופ ולחבר אותו לקייס.

נוחות – אבל לא כמו האיירפודס

אחת הנקודות החשובות והכואבות של אוזניות TWS או אלחוטיות-לחלוטין היא ההתאמה לאוזן. חלקן מכאיבות, חלקן לא "יושבות טוב" ומזכירות לכם כל הזמן שהן שם, וחלקן פשוט עלולות ליפול לכם מהאוזן בזמן פעילות. אז נכון, לכל אוזן מבנה אנטומי ומימדים שונים, אבל לפחות אצלי, ה-WF-1000XM3 יושבות היטב באוזן. גם תנועות חדות ומהירות לא גרמו להן לזוז או ליפול מהאוזן. חבריי למערכת הביטו בי לא מעט בפליאה כשהסטתי את הראש מצד לצד במהירות, כדי לבדוק את עמידותן, והן עמדו במבחנים בהצלחה.

ההתאמה הזו מושגת בזכות כמה גורמים ביניהם בליטת הסיליקון הקשיח שדיברנו עליה קודם, ודואגת שהאוזנייה "תשב" על האוזן שלכם; כיסויי אוזניות בגדלים שונים שעושים את שלהם; ותנועת "נעילה" של הרכבת האוזנייה בתוך האוזן. למרות זאת, כמו בכל זוג אוזניות אחר – עד שלא מנסים – לא יודעים בבירור. אגב, קבלו טיפ. מבנה תעלת האוזן עלול להיות שונה בין אוזן ימין לשמאל, ולכן, יכול להיות שלצד שמאל יהיה לכם נוח יותר כיסוי אחד, בעוד שלצד ימין, יהיה לכם נוח יותר עם כיסוי אחר.

חיבור בשניות ומשטח מגע נוח

תהליך החיבור הראשוני של האוזניות היה פשוט, נח – ובעיקר מהיר. פשוט הצמדתי את הסמארטפון שלי לקייס הפתוח – ובזכות שבב ה-NFC נעשה צימוד (Pairing) מהיר. אם המכשיר שלכם לא מגיע עם NFC, תוכלו פשוט להתחבר רגיל דרך ה-Bluetooth.

חיבור בשניות – ב-NFC או Bluetooth. צילום: גיקטיים

בזמן השימוש תוכלו לשלוט באוזניות בעזרת משטחי המגע שלהן. משטח המגע של האוזניה הימנית למשל משמש לצורך שליטה בניגון: לחיצה אחת תעצור או תמשיך את הנגינה, 2 לחיצות יקפיצו לטראק הבא ושלוש כדי לחזור לשיר הקודם; משטח המגע של האוזניה השמאלית מאפשר שליטה ברמת ביטול הרעשים – החל מביטול מוחלט של רעשי החוץ ועד מוסיקה ללא סינון רעשי הרקע שמגיעים מבחוץ. לחיצה ארוכה על משטח הימני תפעיל את הגוגל אסיסטנט או סירי ותאפשר לכם לבצע פקודות קוליות שונות.

עם זאת, התאכזבתי לגלות שבניגוד לאוזניות אחרות, חסרה ב-WF-1000XM3 אפשרות בסיסית כמו שליטה בעוצמת הנגינה, מה שיצריך אתכם לבצע זאת בעזרת הסמארטפון. אישית, אני מקווה שהאפשרות הדי פשוטה ומתבקשת הזו תופיע בעדכון התוכנה הבא של סוני. בכל מקרה, בזכות משטח המגע, השליטה באוזניות קלה ונוחה – בניגוד לכפתורים פיזיים – שנוטים להיות פחות רספונסיביים ויותר מציקים באוזן בכל לחיצה.

עוד פיצ'ר שלמדנו לאהוב באיירפודס ועושה הופעת אורח ב-WF-1000XM3 הוא הפסקה אוטומטית של המוסיקה, בזמן שאתם מוציאים את האוזניות מהאוזן. ואין יותר מדי מה להרחיב כאן. פשוט ונוח.

צפייה בסדרות או בקליפים עוברת לרוב בצורה חלקה, אם כי כן שמתי לב לדיליי מזערי בזמן צפייה בנטפליקס וביוטיוב. בזמן צפייה בוידאו שאוחסן על גבי הטלפון – לא נרשמה בעיה. לאורך כל ההתנסות שלי איתן, לא נרשמו בעיות של ניתוקים – בין היתר משום שכל אוזנייה היא עצמאית לחלוטין והיא מתחברת ישירות לטלפון – בניגוד לדגמים אחרים בהם אחת מהאוזניות משמשת כ"ממסר" לאוזניה השנייה.

הסאונד הטוב ביותר של אוזניות אלחוטיות לחלוטין

צילום: גיקטיים

לפני שהתחלתי להאזין לקטע המוסיקה הראשון, חששתי. אמנם זו סוני, אבל אחרי הכל, מאז שהחל הטרנד של אוזניות אלחוטיות לחלוטין התרגלתי כבר להתאכזב מאיכות הסאונד שבוקעת מהדרייברים הזעירים ולצפות לבסים שקופים ולא קיימים, מידים צורמים וצלילים גבוהים מוקצנים לדיסטורשן.

אבל לא הפעם.

איכות הסאונד של ה-WF-1000XM3 היא יוצאת דופן, ובוודאי הטובה ביותר ששמעתי באוזניות אלחוטיות לחלוטין. כן, כולל האיירפודס. הצלילים הגבוהים היו חדים, אבל לא הגיעו לדיסטורשן; המידים היו ברורים – הן במוסיקה והן בדיאלוגים בסרטים ובתוכניות; והבסים היו מדוייקים. וכשאני כותב מדוייקים – אני לא מתכוון לזה שתרגישו גלי הדף קלים כמו באוזניות ה-Overear של סוני או Beats למשל. זה לא. אבל בהחלט תשמעו אותם והם יהיו נוכחים בכל מה שתקשיבו – מבייס-דראמים בטרקים שונים, עד הבסים הבועטים בפלייליסט הטראפ האהוב עליכם ועד פיצוצים בסרטים.

הצליל הנקי נוכח גם בעוצמה הגבוהה ביותר של האוזניות, הסאונד לא נפגע והוא נשאר צלול. ואם אנחנו בענייני עוצמה – יש להן עוצמה גבוהה למדי, ואם תגבירו מעבר ל-70 אחוזים ווליום – צפו למבטי שטנה באופן ספייס, ברכבת ובאוטובוס. ואני כותב את זה מניסיון.

מבחינת תקני סאונד, ה-WF-1000XM3 תומכות בתקן AAC אבל לא תומכות ב-aptX, שזה אולי מובן, כי זה תקן קנייני של קוואלקום, מצד שני, במפתיע, הן לא תומכות בתקן LDAC של סוני עצמה לאודיו באיכות גבוהה מעל Bluetooth – וזה חבל כי אנדרואיד תומכת בתקן הזה כבר מספר שנים.

איך זה לנהל שיחה בסוני?

כמובן שבמהלך יום עבודה ארוך, או בזמן שאתם נחים בבית – תאלצו מדי פעם להפסיק את הצפייה בסרטים או ההאזנה למוסיקה לצורך ניהול שיחות טלפון. גם כאן, מצאתי שאיכות הסאונד שה-WF-1000XM3 היא טובה. עם זאת, בשיחות טלפון רגילות – באופן פרדוקסלי – לא רק שתתקשו להתרשם מאיכות הסאונד הזו, היא תדגיש את הנחיתות של האודיו בשיחות מסוג זה. אם תרצו – זה כמו לצפות בתוכן וידאו 720p על מסך 4K ענק. אבל אם תעברו לשיחת ווטסאפ או סקייפ למשל, תוכלו לשמוע את הצד השני בבירור ובחדות ממש כאילו הוא נמצא לידכם, בזכות טכנולוגיית ה-VOIP העדיפה על השיחות הקוליות הרגילות.

אם נחזור רגע לשיחות רגילות, למתקשרים יהיה ברור שאתם מדברים מדיבורית ולא ישירות מהטלפון, כשלעיתים רחוקות זכיתי לתלונות כי אני נשמע "בתוך מעלית". בשאר הזמן, איכות המיקרופונים טובה למדי – ואתם יכולים לנהל שיחות ולהאזין למתקשרים ב-2 האוזניים. אגב, אין בעיה להסיר אוזניה אחת ולהחזיר אותה לקייס ולהסתובב רק עם אוזניה אחת לבחירתכם – ותוכלו להמשיך להאזין למוסיקה או לנהל שיחות.

ביטול רעשים: לא כמו האחיות הגדולות, אבל עדיין יפה

ברקע: אוזניות ה-XM3 המעולות של סוני. צילום: גיקטיים

ביטול הרעשים של ה-XM3 – אוזניות ה-Overear של סוני – הוא לטעמי הטוב ביותר שאוזניות יכולות להציע, זאת לפחות עד שאבדוק את ה-700 החדשות של Bose. סוני לקחה על עצמה אתגר גדול למדי כאשר בחרה להוציא את האוזניות החדשות שלה תחת המותג של ה-XM3. אבל האם היא הצליחה בזה?

כן ולא.

אוזניות תוך-אוזן (In-Ear) רבות מתהדרות ביכולות הפחתת רעשים. מדובר לרוב בהפחתת רעשים "פסיבית" שחוסמת חלק מרעשי הסביבה, בזכות מיקומן בתוך תעלת האוזן והיותן עשויות מספוג שאוטם את האוזן. במובן הזה, הן מזכירות פעילות של אטמי אוזניים. ה-WF-1000XM3 מוסיפות על השכבה הזאת גם ביטול רעשים אקטיבי (ANC).

אז מה זה בכלל ביטול רעשים אקטיבי?

הקול מגיע אלינו בצורה של גלים, כשכל סאונד כולל צורת גל ייחודית, למשל גלי סינוס במופע חיובי (פאזה) או שלילי (אנטי-פאזה). אם נשדר במקביל לאותו קול שמגיע אלינו, גל הופכי – האנטי-פאזה – הגלים יאפסו למעשה אחד את השני, מה שיוביל לאפקט של ביטול הרעש. במילים אחרות, אפשר לחשוב על זה כמו חיבור של 3 ועוד 3-, שייתנו לנו 0. אוזניות בעלות מערכת ביטול רעשים טובה יוכלו להפחית עד 80 דציבלים של רעש – נגיד, רעש המנועים של מטוס, כפי שאנחנו שומעים אותו מתוך תא הנוסעים.

צ'יפ ה-QN1e. מקור: סוני

לצורך ביטול הרעשים פיתחה סוני את צ'יפ ה-QN1, שעשה עבודה נפלאה באוזניות ה-XM3 למשל. בגלל המימדים והתכונות הייחודיות של האוזניות הזעירות, שילבה בהן סוני צ'יפ ייעודי – ה-QN1e שלה, שמתבסס על הקלט של המיקרופונים שנמצאים בחזית האוזניות.

חסימת הרעשים עובדת היטב, אבל היא לא מתקרבת או דומה כלל לביטול הרעשים שמציעות אוזניות כמו ה-Bose 700 או ה-XM2 וה-XM3 של סוני. באוזניות הללו אתם יכולים פשוט להדליק את ה-ANC ובבת אחת, להרגיש את השקט האבסולוטי. ב-WF-1000XM3 סינון הרעשים האקטיבי עובד היטב כשאתם שומעים מוסיקה ואז אתם שומעים מעין שכבת בס חדשה שנוספת ועוטפת את האוזן ומסננת את הרעשים. ביטול הרעשים עבד היטב וסינן רעשי רקע כמו מזגנים ומחשבים שעובדים, אבל דיבורים יכולתי לשמוע היטב. לכן, ביטול הרעשים האקטיבי עובד היטב בזמן האזנה, אבל אם אתם מצפים למה שהורגלתם אליו באוזניות Overear, אתם עלולים להתאכזב.

בכל מקרה, בעזרת האפליקציה או משטח המגע על האוזניה תוכלו לעבור בין מצבי הסינון השונים. ככה שאם אתם ברחוב ורוצים לשמוע מכוניות מתקרבות תוכלו תמיד לעבור ל-Ambient Sound למשל. כמו אחותיהן הגדולות גם את ה-WF-1000XM3 תוכלו להנמיך מיידית את המוסיקה, אם מישהו פונה אליכם למשל. ברגע שתגעו באוזניה השמאלית המוסיקה תונמך עד למינימום – עד שתסירו את היד.

סוללה שלא נגמרת

בזמן טעינה. צילום: גיקטיים

אחד היתרונות הגדולים של ה-WF-1000XM3 הם חיי הסוללה. סוני טוענת שעם ביטול רעשים תיהנו מ-6 שעות סוללה ובלי ביטול הרעשים פועל תיהנו מ-8 שעות. אלו מספרים מרשימים למדי ושמחתי לגלות שהם היו ממש קרובים לבדיקה שלי.

בשימוש ממוצע – כלומר עם ביטול רעשים דלוק, כ-70 אחוז עוצמה, לחיצות לסירוגין על משטח המגע ופרופיל EQ עם דגש על בסים – הצלחתי לסחוט מהן כ-5 שעות ו-50 דקות. באותו דפוס של שימוש – בלי ביטול רעשים הצלחתי לסחוט כ-7 שעות ו-40 דקות. מרשים לכל הדעות.

דיברנו קודם על המימדים של הקייס. ואם מבחינת נוחות ושימוש ביומיום מדובר ב"מקל", בכל הקשור לחיי הסוללה, מגיע "הגזר" בדמות 3 מחזורי טעינה מלאים לאוזניות. במילים אחרות, תוכלו ליהנות מ-24 שעות  פעילות עם ביטול רעשים מופעל ולא פחות מ-32 שעות של האזנה ללא ביטול רעשים. וזה בעיקר אומר שתוכלו ליהנות מטיסות ארוכות, טיולים בטבע ונסיעות על גבי נסיעות בתחבורה ציבורית בלי לסבול מ"חרדת הסוללה".

האם זה שווה את העיצוב המגושם של הקייס? לטעמי לא. הייתי מוותר בשמחה על כמה שעות פעולה לטובת גזרה דקיקה יותר של הקייס שהיתה מעיקה פחות בכיס המכנסיים. התחושה הזו מתחזקת בזכות פיצ'ר אחר של הקייס והוא טעינה מהירה שתאפשר לכם ליהנות משעה וחצי של האזנה אחרי 10 דקות בתוך הקייס. לכן, אם יש לי טעינה מהירה, הייתי מוותר על כמה mAh לטובת קייס דקיק יותר.

לצערי, ובניגוד לדגם הפרימיום של האיירפודס, האוזניות של סוני מגיעות ללא טעינה אלחוטית וחבל. זהו פיצ'ר מתבקש דווקא עכשיו כשהמטענים האלחוטיים הופכים לפופולאריים ומכשירי הדגל של וואווי וסמסונג מאפשרים טעינה אלחוטית הפוכה. התחושה שלי היא שבסוני רצו לשמור משהו ל-WF-1000XM4.

בתפקיד הבונוס: האפליקציה

צילום: גיקטיים

למרות שהאוזניות יכולות לעבוד היטב ללא אפליקציה, חלק גדול מהיתרונות שלהן חבוי בה, ושווה לכם להתקין אותה. האפליקציה אגב היא אותה האפליקציה שמלווה את שאר האוזניות של סוני.

בין היתר תוכלו לקבל בה חיווי על מצב הסוללה בכל אחת מהאוזניות, ויכולת ולשלוט בשיר שמתנגן בהן כרגע וכמובן לעדכן את הקושחה שלהן. אבל היתרונות האמיתיים שהאפליקציה מציעה הם אפשרויות ההתאמה האישית. כך למשל תוכלו לבחור את פרופיל הסאונד המועדף עליכם מתוך 8 פריסטים קיימים או להתאים לכם את הסאונד אישית בעזרת אקיולייזר 5 ערוצים. כך שאם אתם אוהבים כמוני בס בולט יותר, תוכלו לתת דגש על הנמוכים, ולהנמיך את המיד או הצלילים הגבוהים.

בנוסף, תוכלו באפליקציה לבחור מה תעשה לחיצה על משטח המגע של כל אוזניה – שליטה בנגינה, הפעלה או כיבוי של ביטול הרעשים או הפעלת האסיסטנט של גוגל. באפליקציה גם תוכלו לבחור האם תרצו שהוצאה של האוזניות מהאוזן תפסיק את הנגינה או לא.

אפשרות נוספת שמציעה האפליקציה היא ה-Adaptive Sound Control. מדובר במערכת שנעזרת בחיישנים של הטלפון שלכם ובמיקרופונים של האוזניות כדי לזהות היכן אתם נמצאים ומה אתם עושים. כך שאם אתם נמצאים למשל באוטובוס, האוזניות יעברו למצב Transport וביטול הרעשים יופעל במקסימום; אם אתם רצים למשל (אם כי כאמור הפעולה הזאת לא מומלצת עם האוזניות הללו), יופעל ביטול רעשים, אבל עדיין תוכלו לשמוע את הנעשה מסביבכם, כדי שכמובן לא תיפגשו מקרוב עם איזה יונדאי חשמלית ושקטה; מצב ה-Staying מיועד למשל כשאתם בסביבת העבודה שלכם, אז תוכלו לעבוד גם עם ביטול רעשים, אבל גם עם פוקוס על דיבורים, כך שתשמעו כשמדברים אליכם. אני אישית לא מצאתי את הפיצ'ר הזה שימושי במיוחד, והעדפתי לבד להתאים לעצמי את מצב ההאזנה, אבל שתדעו שהוא שם.

האוזניות הטובות ביותר. לחלק מהאנשים

משאירות את המתחרות מאחור. צילום: גיקטיים

סוני כבר ניסתה להיכנס לתחום האוזניות האלחוטיות הזעירות עם ה-WI-1000XM2, שכללו רצועת עורף, אולם ה-WF-1000XM3 הן הניסיון הראשון של החברה להציג אלטרנטיבה לאוזניות אלחוטיות-לחלוטין (Truly Wireless) כמו האיירפודס.

מצד אחד, ה-WF-1000XM3 נמצאות בעמדת נחיתות מסויימת. הן מגיעות באיחור ביחס לשאר שוק הפרימיום שנשלט ללא עוררין על ידי האיירפודס של אפל, עם מתחרות כמו ה-Elite 75t וה-65t של Jabra, ה-E8 של B&O והגלקסי באדס של סמסונג. נוסף על כך, בסוני בחרו למצב אותן כאוזניות סופר-פרימיום שעולות כ-1,100 ש"ח (250 אירו באירופה) – יותר מהאיירפודס למשל – מה שלא צפוי להקל על מאמצי החדירה, בוודאי כשבשוק יש לא מעט מוצרים זולים יותר כמו AirDots – חיקויי האיירפודס של שיאומי – והמצטרפות החדשות – האוזניות של אמזון. בנוסף, הן לא מוגנות ממים, הקייס שלהן שמנמן והוא לא תומך בטעינה אלחוטית.

מצד שני, סוני מביאה איתה לעסקה גם לא מעט יתרונות. ביטול הרעשים האקטיבי של האוזניות אמנם לא משתווה ל-XM3 הגדולות אבל הוא ללא ספק הטוב ביותר שתמצאו באוזניות TWS; ה-WF-1000XM3 גם מביאות איתן סאונד מרשים – הטוב ביותר שנתקלנו באוזניות במימדים הללו. ולבסוף, הן מגיעות עם אורך חיי סוללה מוגזם של יום שלם.

לכן, אם אתם מחפשים אוזניות "קז'ואליות" ליום-יום, לנהל כמה שיחות ולהאזין קצת למוסיקה או שאתם מחפשים אוזניות ריצה – האוזניות החדשות של סוני הן כנראה לא הזוג בשבילכם. ה-WF-1000XM3 מיועדות בעיקר לחובבי הסאונד בדרכים. הן מיועדות לאנשים שמשתמשים בתחבורה ציבורית ורוצים להעלים את קולות הרקע, בלי להיסחב עם אוזניות Over-Ear מגושמות או בלי לדאוג לחיי הסוללה. הן מתאימות גם לנוסעים המתמידים בינינו, שירצו להעלים את רעשי הרקע של המנועים ואולי גם את הרעש של התינוק הבוכה ממושב H24 – ועל הדרך גם לישון. זה לא פשוט לישון במטוס עם אוזניות קשת רגילות. ולבסוף, הן יכולות גם להתאים למי שיש לו כבר אוזניות ביטול רעשים כמו ה-QCII או ה-700 או ה-XM3 ומחפש לשחזר חלק מהאיכויות – באוזניות טרולי-וויירלס.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

9 תגובות על "יותר יקרות מהאיירפודס, אבל האם יותר טובות? בדקנו את האוזניות האלחוטיות-לחלוטין של סוני"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ללא שם
Guest

לא קשה למצוא אוזניות עם איכות סאונד יותר טובה מאירפודס (גם ברבע מחיר) שהאיכות שלהם במקרה הטוב בינונית, לאומת זאת קשה למצא אוזניות עם פונקציונל מוצלח שפה אירפודס די מוצלחות, אבל בכל מקרה אירפודס לא שוות את המחיר

ללא שם
Guest

אם אתה משווה את איכות הסאונד שלהן לאיירפודס פשוט לא שמעת מספיק אזניות.
תשווה אותן לאזניות בליגה שלהן, לדוגמא sennheiser momentum True wireless
אחרת זה כמו להשוות מרצדס למזדה

HNWeb
Guest

קניתי לפני חודש פלוס, ממש מומלצות

אדם
Guest

בדקתי המון אוזניות מסוג זה.
היתרונות הגדולים ביותר של אפל זה קלות השימוש, המיקרפון, אבל יותר מהכל גודל הקייס, מבחינת סאונד הם לא מוצלחות בכלל.
למי שמחפש איכות סאונד טוב הsennheiser והסוני מאוד מוצלחות. למי שמחפש בעיקר מיקרופון טוב אבל איכות סאונד לא רעה ה Jabbera.
יש גם את הסמסונג שהוא ממוצע בהכל אבל מחיר טוב.

חנצי
Guest

לא הבנתי איך משיגים זמן עבודה של 24 שעות, אחרי 8 שעות עבודה צריך זמן הטענה, כלומר זה שהקייס מאפשר 3 מחזורי טעינה לא אומר שאפשר לקבל 24 שעות עבודה רציפות (או שלא התכוונת לזמן עבודה רציף)

בובי
Guest

כל כך הרבה השקעה בכתיבה ועריכה, בדיקות וקריאות מאמרים וצפייה בסרטונים בשביל להציג את זה בפני הקהל הרחב, ורק הסרטון מופיע עם רקע של הצרות שלי, והאוזניות עצמן בגוון לא רחוק מזה, בלי שום תאורה עליהן, מה שגורם למצלמה להבהב ולזגזג עם הפוקוס..
רק מנורה ורקע לבן, זה כל מה שחסר טו קריייט אה מאסטרפיס ;)
כל הכבוד חברים.

אבי וולף
Guest

נראה אחלה אוזניות אלחוטיות אבל מה זה המחיר המטורף הזה! יש אוזניות הרבה יותר זולות שנותנות פחות או יותר את אותה איכות שמע. אני קניתי בסוף אוזניות אלחוטיות TWS בחנות גאדג'טים ליד הבית
https://www.gadgetshop.co.il/items/i9stws-Wireless-Bluetooth-Earbuds.php
אבל הקטע המצחיק שאיבדתי אותם אחרי קצת פחות משבוע חחח אז יצא טוב שהתקמצנתי ובסוף לא קניתי את הדגם היקר :)

שלום עיאש
Guest

היי, סקירה מעולה!
מספר נקודות: לפי מה שאני רואה ב manual יש תמיכה ב aptX כמו גם ב LDAC. אולי נוסף בשלב כלשהו.
בנוסף עם האפליקציה כן ניתן להגדיר שליטה ברמת הווליום עם משטחי המגע של האוזניות, כנראה גם נוסף בעדכון.

bar
Guest

אוזניות גרועות ברמות , היה לי אותן פשוט סיוט , מזל שקניתי יבואן רשמי והצלחתי להיפטר מהן אחרי שקיבלתי חדשות מהאחריות,זמני הסוללה לא נכונים בכלל , החזיקו לי 4 שעות ביום טוב ובשאר הימים הגיע לפחות מחצי שעה , התנתקות שלא נגמרת מהממשק (טלפון/מחשב)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: