ביקורת סלולר: סוני אריקסון ויואז – Sony Ericsson Vivaz

בעידן הטכנולוגי של היום מצלמה במכשיר הסלולרי החליפה את מצלמת הכיס. על הצורך במצלמה בסלולרי אי אפשר להתווכח, אך על האיכות דווקא כן. מכשיר נוסף שבא לספק לנו את צרכי הצילום הוא הויואז של סוני אריקסון. שימי פולק מ-TGSpot לקח את המצלמפון לסיבוב

עיצוב: הפנינה שבכתר

מי אמר שטלפון סלולרי בעל יכולות צילום גבוהות (לפחות על נייר) חייב להראות בעיצוב דמוי מצלמת סטילס? בסוני אריקסון כנראה למדו מטעויות העבר ועיצבו את הויואז בצורה יותר אחידה, מרשימה ונעימה לעין. העיצוב כולל פסים חלקים ללא פינות בשום חלק של המכשיר מהמכשיר, אבל החשוב מכל הוא גימור הפנינה שעוטף את כל היחידה מכל צידיה. המראה המבריק מתקבל בזכות חומרי הפלסטיק מהם עשוי גוף המכשיר. הפלסטיק הוא חומר קל הרבה יותר וגמיש מאשר המתכת, ולמרות שאולי אם היו פה ושם כמה חלקי מתכת זה לא היה מזיק אך יש להתחשב גם בעינין הייצור הירוק שמשפיע על שוק האלקטרוניקה ואף יצרנית לא רוצה לוותר על נתח שוק ה”ירוקים” שוחרי הסביבה בגלל כמה אביזרים שהיה ניתן להחליף מלכתחילה בפלסטיק מתכלה. ההרכבה עצמה ואיכות החומרים של המכשיר גבוהות והוא מרגיש חזק ומוצק ביד, כך שאנחנו לא חוששים משיברון המכשיר אם כי יש לזכור שעדיין מדובר במכשיר בעל מסך מגע שביר.

את גולת הכותרת תמצאו ממוקמת במרכז גב המכשיר כשלצידה כיתוב “HD” והלוגו של סוני אריקסון בצד שמאל – מצלמת 8 מגה פיקסל עם צילום HD.

בצידו הימני של המכשיר ממוקמים מקשי הווליום המשמשים גם כמקשי הזום ושני מקשי צילום שלא משאירים מקום לספק לגבי היעוד העיקרי של הויואז. המקש הראשון הוא מקש למעבר מהיר למצב צילום הווידאו, כשאותו מקש משמש גם להתחלת הצילום, ואילו המקש השני הינו מקש למעבר מהיר למצב הסטילס, המשמש גם לחצן ללכידת התמונות. בעוד שמקשי הווליום בולטים מעט מעל לפני השטח, מה שמקל על השימוש בהם והופך אותם לנוחים למרות גודלם המזערי יחסית, מקשי הצילום דווקא שטוחים מאוד אך רחבים ובעלי צורה אליפטית כך שגם כאן לא תיתקלו בבעיות בשימוש. בין מקשי הווליום למקשי הצילום המהיר ממוקמת נורת לד כחולה שנדלקת ברגע שמפעילים את המצלמה בכל מצב צילום כלשהו. בצידו השמאלי מסתתרים להם שני החיבורים שהיינו יותר משמחים לראות גם במכשירים נוספים של סוני אריקסון: חיבור ה- 3.5 מ”מ לחיבור האוזניות שעד כה היה זמין רק במספר מצומצם של דגמים, וחיבור ה-microUSB המשמש לחיבור המטען וסנכרון בין המכשיר למחשב, חידוש במכשירי סוני הזמינים בישראל. את כניסת ה-microUSB מכסה כיסוי גומי שמטרתו למנוע כניסת אבק.

בחלק העליון של המכשיר ממוקם במרכז כפתור הדלקה וכיבוי שהוא גם כפתור הנעילה. הוא קטן ושטוח ובכך משתלב עם הקו העיצובי. בתחתית המכשיר נמצאים המיקרופון, הלולאה לחיבור עט הסטילוס למכשיר והחריץ לפתיחת מכסה הסוללה. גם בחלקו הקדמי של הויואז תמצאו מספר מועט של כפתורים בגודל מזערי אך ארוכים ושטוחים. מעל למסך, שכמובן מכסה כמעט את כל הצד הקדמי, תמצאו את האפרכסת ומתחתיה את חיישן התאורה. מתחת למסך נמצאים שלושת מקשי הניווט: כפתור הניתוק, מענה/חיוג ומקש התפריט שלחיצה ארוכה עליו תפתח לכם מיני תפריט בו מופיעות כל האפליקציות שרצות ברקע.

קשה מאוד למצוא בארץ מכשיר בעל מראה מרשים ושובה לב כמו הויואז ואם רוצים ממש למצוא פגם, תתאכזבו לגלות שמסך המכשיר תופס לא מעט טביעות אצבע, כמו מסכיהם של כל מכשירי המגע.

ממשק ותצוגה: התאמה מלאה

הויואז הוא אחד המכשירים האחרונים שיריצו את מערכת הסימביאן S60 בגרסה 9.4 הקיימת. אותה מערכת נחשבה עד לא מזמן ללא נוחה ובלתי ידידותית למשתמש הממוצע, אך נראה שעם התאמה אישית של סוני אריקסון לכל התפריטים השונים בסימביאן, היא דווקא הרבה יותר ידידותית ואינטואיטיבית. הויואז מצטרף אל אחיו הגדול במקצת שיצא גם הוא לא מזמן בארץ, הסאטיו שהיה לחלוץ בסוני אריקסון שהריץ את מערכת ההפעלה סימביאן. מערכת ההפעלה היא פתוחה כך שחוסר באפליקציות לא יהיה לכם, אך משום שביצרנית השבדית עדיין לא השכילו להקים חנות יישומים ייעודית משלה, תאלצו לחפש את כל היישומים הקיימים באינטרנט במקום להגיע אליהן בלחיצת כפתור. נושא האפליקציות הוא אחד הנושאים הקצת יותר מאכזבים ברזומה של סוני אריקסון, אך אולי עם הצטרפותו של המכשיר לסאטיו ובעזרת עוד מספר מכשירים בעתיד, נוכל לראות גרסה לחנות ה- Ovi של נוקיה.

בהדלקת המכשיר תחשפו לממשק המעוצב של סוני אריקסון ולא לממשק המוכר מנוקיה. במעטפת החדשה תמצאו חמישה מסכי בית הניתנים להתאמה אישית מבין מסכים מוגדרים מראש, אך החידוש העיקרי הוא האפשרות להפעיל רקעי פלאש דינאמיים במסך הבית, דבר שלא היה אפשרי במכשיר הסאטיו. מעל לחמשת הלשוניות המותאמות אישית תמצאו את בר התצוגה המסורתי שכולל את מד הקליטה, מד תעבורת הנתונים, מד הסוללה, השעון והקישוריות הפועלות ברקע. בכל מסך תבחינו בקובייה קטנה המוצבת בתחתית המסכים ומופיעה/נעלמת בלחיצה על מקש הניתוק. בקובייה זו תוכלו למצוא עוד ארבעה קיצורים קבועים: הראשון הינו לחייגן, השני למרכז המדיה, השלישי לתפריט ההודעות והרביעי לחיפוש בגוגל. מעל לארבעת הקיצורים נמצאים התאריך המלא והשעה שוב (בפונט קצת יותר גדול הפעם) ומעליהם שם הרשת בה המכשיר עובד. חדי העין שביניכם יבחינו בחץ הנמצא בפינה הימנית העליונה. לחיצה על החץ תפתח קיצור חמישי שיעביר אותכם ישירות לנגן המוזיקה. כאשר מוזיקה מתנגנת ברקע, לחיצה על החץ תפתח תפריט מדיה מקוצר שכולל כפתורי ניווט ותמונת אלבום שישתלבו בקובייה.

מקש ה”תפריט” מוביל אותנו אל התפריט הראשי ומשם לכל האפליקציות וההגדרות. סידור הקיצורים זהה למכשירים הוותיקים של סוני אריקסון כך שהשימוש בו פשוט מאוד גם למי שלא נגע עד היום באף מכשיר מבית סוני אריקסון. התפריט כולל 11 קיצורים שונים הניתנים לשינוי, הזזה ועריכה. בנוסף תוכלו גם ליצור תיקיות ישירות אל התפריט הראשי ושם לשים כל שעולה על רוחכם.

אם תרצו לשנות שם לתיקייה שיצרתם תוכלו לבצע זאת בעזרת ארבע המקלדות הוירטואליות שמצורפות למכשיר. הראשונה והפשוטה ביותר היא המקלדת האלפאנומרית שמוכרת לנו מכל אותם המכשירים בעלי לוח המקשים הרגיל והבסיסי. המקלדת השנייה היא מקלדת ה-QWERTY המלאה שתופסת את כל אורכו או רוחבו של המסך (תלוי במצב אופקי או רוחבי בו המכשיר נמצא) . למי שרוצה לראות יותר את המסך מאשר את המקלדת ומוכן להסתדר גם עם מקלדת קטנה קטנה, ישמח להשתמש במקלדת ה- QWERTY מיני שתופסת בערך כשליש מסך בלבד ונראת זהה לחלוטין למקלדת ה- QWERTY המלאה למעט הגודל ואפשרות ההזזה של המקלדת על גבי המסך. המצב האחרון הוא מצב כתב היד אשר יציג שתי שורות כשבין אותן שורות תכתבו אות או מספר והמכשיר יזהה את הצורה ויהפוך את הכתב שלכם מידית לאותיות, גם אם כתבתם בכתב ולא בדפוס. חסרון משמעותי במצב זה הוא שהמכשיר לא מזהה יותר מאות אחת כל פעם.

מסך המכשיר מבוסס מגע בגודל ממוצע עם 3.2 אינץ’ ורזולוציה של 360X640. לא מדובר במסך קטן אך אם אנחנו מסתכלים על מכשירים אחרים שעברו אצלנו ביד הוא גם לא גדול כל כך. בזכות עיצוב המערכת והממשק בצורה נכונה ומתאימה, יחד עם 16 מיליון צבעים שמפיק המסך, התצוגה נראית חדה, ברורה וניתן לעבוד בצורה קלה הן עם האצבעות והן עם עט הסטילוס המצורף כחלק מהערכה. מסך המגע של המכשיר הוא מסוג resistive שאומר כי מדובר במסך לחיצה ואכן נגיעה קלה במסך לא תעזור לעבוד איתו וקצת מאכזב לומר שלא ניתן לעבוד עם המכשיר רק בעזרת נגיעה במסך אלא הוא דורש בכל שלב בעת השימוש ללחוץ על המסך ולהפעיל מעט כח.

מסך ה- TFT מצויד בציפוי חסין שריטות, כך שעם האצבעות עצמן לא תוכלו לשרוט את המכשיר וגם לא עם עצמים קצת יותר חדים. כמובן שלא היינו מנסים לבדוק את עמידותו.

סרטון פתיחת קופסה

מולטימדיה, לא היעוד שלו

למרות היותו של מכשיר הויואז מכשיר עשיר ועתיר יכולות, לא ניתן להתכחש לעובדה כי נושא המולטימדיה היה די זניח הפעם ורוב ההתמקדות הופנתה דווקא למצלמה שאכן עושה את עבודתה נאמנה. למרות זאת, הויואז יוכל לענות גם על צרכי המולטימדיה שלכם אם כי ברמה מעט פחות עשירה ממכשירי ה- W ומכשירי המוזיקה של היצרנית.

למכשיר רמקול מונופוני הממוקם בצידו השמאלי, ואמור לספק את כל יכולות הסאונד בין אם בסרטים או במוזיקה. מהרמקול בוקע סאונד מתכתי מדי ובעל עוצמה חלשה, אך למזלנו בסוני אריקסון הוסיפו את יציאת ה- 3.5 מ”מ שהפכה להתקן סטנדרט. פה המכשיר מצליח קצת להציל את כבודו ובזכות איכות סאונד טובה הרבה יותר, תוכלו להאזין למוזיקה בנחת גם במקומות עמוסי אדם ורועשים. האוזניות איתן מגיע המכשיר חסרות ספוגיות ודיי בסיסיות ללא כפתורי שליטה יעודים או תוספים שהיינו מצפים לראות במכשיר בסדר גודל שכזה , כך שאם יש ברשותכם אוזניות מעט יותר איכותיות אנו די בטוחים שתוכלו לקבל סאונד אפילו טוב יותר.

לעומת הרמקול המאכזב, הממשק נשאר איכותי, יעיל ומהיר שנותן תפוקה מלאה למילה הגדולה “מולטימדיה”. אמנם מדובר באותו מרכז מדיה המוכר עם שיפורים קלים בלבד, אך הריכוז של התמונות, סרטוני הוידיאו והשירים במקום אחד בהחלט מקלה על העשימוש באופן משמעותי. הגישה לתפריט המדיה פשוטה מאוד ומתבצעת מאייקון שנמצא במסך הבית או דרך התפריט הראשי. למרות שמדובר בממשק זהה לכל מכשירי סוני אריקסון, יש לזכור כי מכשירי ה-W כוללים אופציות עשירות ומגוונות יותר כך שבויואז שאיננו משתייך לסדרה זו, לא תמצאו כל אפשרות לאקולייזר או לאפשרויות לשיפור איכות הסאונד או העוצמה ותאלצו להסתפק בממשק הבסיסי.

בדומה למכשיר הסאטיו גם כאן, בתפריט המולטימדיה, כל כניסה אל קטגוריה משנית תוסיף אפשרויות בחירה בבר העליון וכך תוכלו בקלות לנווט בין תצוגת אלבומים לרשימת כל השירים או לתפריט המדיה הראשי בלחיצת כפתור אחת. בתפריט המדיה תמצאו כשלושה קיצורים בלבד: תצלום, מוסיקה ווידיאו. לחיצה על תצלום תעביר אתכם לכל התמונות הקיימות במכשיר ומסודרות בצורת רשת. בזכות הגלילה הקינטית, תוכלו לעבור בין עשרות התמונות שלכם בהנפת אצבע. גם לאחר שכבר נכנסתם אל תמונה מסוימת תוכלו לנווט ימינה או שמאלה כשלהפתעתנו גם כאן עובדת הגלילה הקינטית.

תפריט המוסיקה לא השתנה הרבה מאז שנת 2008 ונותר קל ונוח המחלק את השירים לפי אמנים, אלבומים וכו’. הכפתור האחרון שנותר בתפריט המדיה הוא הוידיאו, שבזכות מערכת הסימביאן מאפשר לנגן מגוון רחב ועשיר יותר של קידודים לעומת שאר מכשירי ה- A2. למרות זאת, לא קיימת תמיכה במקודדי DIVX כך שתצטרכו לבצע המרה ראשונית או שפשוט תתקינו נגן חיצוני שינגן את אותם הסרטים (אנו ממליצים על Core Player שעושה את העבודה בצורה לא רעב כלל). גם נגן הוידיאו המובנה הוא בסיסי למדי. לא תמצאו בו יותר מדי הגדרות ואולי הפעם טוב שכך. איכות הוידיאו שמוצגת על מסך המכשיר טובה, אך בהתחשב בכך שמדובר במסך בגודל 3.2 אינץ’ תאלצו להתאמץ מדי פעם לקריאת הכתוביות במידה ויש כאלה או לצפייה בפרטים הקטנים. בזכות יציאת ה- TV-out הקיימת במכשיר תוכלו לנגן את הסרטים שלכם ישירות בטלוויזיה הביתית, אמנם לא באיכות HD, אך באיכות שתספק חווית ציפייה סבירה, למעט ריצודים ותקיעות פה ושם.

דווקא במאפיין הכי בסיסי וראשוני במכשיר הסלולר, השמע בשיחות, מצליח המכשיר לספק איכות שמע טובה ובעלת עוצמה טובה מאוד באפרכסת, זאת לעומת הספיקר ששם הצד השני נשמע בקול מתכתי.

מצלמה – HD זו לא מילה גסה

כפי שכבר הבנתם, עיקר המסע שלנו עם המכשיר מתמקד ברכיב הטוב ביותר שקיים במכשיר הויואז והוא חיישן הצילום האמור לספק תמונות ברזולוציה של 8MP במצב סטילס וסרטוני HD במצב וידיאו (לראשונה במכשיר של סוני אריקסון). כמובן שכבר ראינו מצלמות בעלות רזולוציה גבוהה יותר, אך כל חובב מצלמות, יודע שלא תמיד כמות הפיקסלים היא זו שמשפיעה על איכות התמונה שכן הרבה מכך תלוי בחיישן עצמו בשילוב עם עדשת המצלמה. אי אפשר לומר שהויואז הצליח להגיע לשילוב המושלם, אולם הוא ללא ספק הפתיע אותנו לטובה. בהתבוננות ראשונית המצלמה לא ממש מרשימה והחיסרון במכסה לעדשה מגביר את הסיכוי לשריטות, שיפגעו בתמונות ובסרטוני הוידיאו שנצלם. אולי בשביל זה העדיפו בסוני אריקסון לשלב את העדשה יחד עם מכסה הסוללה כך שבבוא היום פשוט נחליף מכסה סוללה והבעיה תיתפר. דיי אהבנו את הכיוון בעיקר משום שהוא הופך את המכשיר להרבה יותר דק ונח ביד.

גם כשהמכשיר נעול, תוכלו לגשת למצלמה על ידי לחיצה ארוכה באחד ממקשי הצילום שבצידו הימני. הקלות אכן ניכרת מאוד בעת השימוש במכשיר, אך עם זאת, הדבר אומר שהמצלמה תוכל להידלק בטעות גם כאשר המכשיר נמצא בכיס. גם במצב וידיאו וגם במצב סטילס התפריטים דיי דומים, למעט מספר הגדרות המותאמות במיוחד לאותו מצב צילום. בין ההגדרות השונות במצב סטילס תמצאו אפשרות לבחירת זירת הצילום, מצב הצילום וכיוון החשיפה. במצב וידיאו תמצאו את האפשרות של “מצב צילום הלילה” והאפשרות לביטול והפעלה של המיקרופון, המקש החשוב ביותר הוא מקש ה”AUTO”, כך שהתמונות או הסרטונים שלכם יצאו בצורה המושלמת ביותר שניתן לספק בעבור מי שאיננו בקיא בהגדרות הרבות.

כמקור תאורה, קיימת במכשיר נורת LED הממוקמת בקרבת עדשת המצלמה. הנורה מספקת תאורה במצב סטילס בטווח של עד מטר במקום חשוך. בלילה התמונות לא יוצאות כמו שקיווינו, למעט תמונות המאקרו, אך גם כאן נוצרת בעיה משום שבחושך מוחלט וממרחק קצר מידי נורת ה- LED גורמת ל”שריפת” התמונה. במקומות חשוכים לא תקבלו תמונות טובות מספיק זאת בשל חוסר הפלאש, יחד עם הצורך לזמן רב לצורך מיקוד העדשה. באור יום המכשיר כלל איננו זקוק לנורת התאורה והתמונות יוצאות מצוינות מכל זווית אפשרית עם חדות על כל הפריטים שבתמונה וללא מריחות. מייצב הצילום עובד בצורה נפלאה והמיקוד האוטומטי מתמקד היטב אך לא פעם, גם במהלך היום, נדרש זמן רב עד למיקוד החיישן.

בנוסף לחדות, גם צבעי התמונה מושלמים ואפשר לומר שאיכותו ללא ספק עולה על מצלמת הסאטיו. למרות זאת, דווקא בויואז נמצא לדעתנו השילוב האופטימלי בין העדשה לחיישן וכרגע לא נראה שתוכלו למצוא בישראל טלפון-מצלמה טוב יותר מאשר הויואז.

את המעבר בין מצב הסטילס לוידאו תוכלו לבצע על ידי לחיצה על מקש הצילום. גם במצב הוידיאו תוכלו להפעיל את המצב האוטומטי שידאג לכל ההגדרות, אך במצב ידני תוכלו לשחק עם כל ההגדרות ולבצע פעולות שלא מתבצעות בצורה אוטומטית. לדוגמה, למי שחסרה קצת תאורה, יוכל להפעיל את נורת ה-LED שהפעם משמשת כפנס למצלמת הוידיאו של המכשיר וכאן דווקא עוזרת למי שמעדיף לצלם במקומות חשוכים. את האיכות קצת קשה לראות על מסך הטלפון והאיכות האמיתית נחשפת כאשר אנו מעבירים את קובץ הצילום שלכדנו אל המחשב. בציפייה במספר קטעים שצילמנו, לא נתקלנו בתמונה מפוקסלת או בבעיות סנכרון בין הסאונד לתמונה. חשוב לציין כי כאשר ניסינו לצלם וידאו ב-HD 720, כאשר העברנו את הסרטון למחשב האיכות מעט ירדה.

בתחתית המסך בשני מצבי הצילום קיים אייקון ארגז הכלים בו נתקלנו גם בסאטיו. בדיוק כמו באחיו הגדול, גם כאן תמצאו את כל ההגדרות הנוספות שכוללות בין היתר גם את רזולוציית הצילום של כל אחד מהמצבים ועוד אפקטים ואפשרויות אחרות שלא בטוח כי הם ישפיעו במידה רבה על איכות התוצאה הסופית.

גלישה באינטרנט, מהירה וחלקה

בעידן הרשתות החברתיות, מי מאיתנו לא גולש לפחות פעם ביום מהמכשיר הסלולרי? קישורית ה- Wi-Fi שנמצאת במכשיר מצליחה לאתר נקודות גישה רבות. לאחר שתאתרו את נקודת הגישה בה אתם רוצים לגלוש (עניין בן כמה שניות), תוכלו להתחבר ולהתחיל לגלוש. דווקא מבחינת המהירות הופתענו לטובה הן בזיהוי הרשתות והן בגלישה עצמה שדרך קישוריות ה-WiFi עבדה בזריזות.

משום שמדובר במערכת הפעלה פתוחה אשר רצה על המכשיר, תוכלו למצוא מגוון רחב מאוד של דפדפנים אשר יספקו את רצונכם, אך לצערנו לא מצאנו דפדפן התומך בניגון פלאש. האופרה מיני היה הדפדפן הנבחר שלנו להחליף את הדפדפן הבנוי, שכן היא נוחה יותר לשימוש, אך שוב, אין לצפות להפעלת תכני פלאש משום שאלו עדיין לא יעבדו.

סקירת וידאו

סוללה, מספקת בהתאם לגודל

בעידן בו מכשירי הסלולר מתקדמים וזוכים לטכנולוגיות חדשות ואילו הסוללות נותרות מאוחר, זמני הסוללה והשימוש במכשירים מתקצר ללא הרף כך ששימוש של כמה שעות בדרך כלל גורם לסוללה לאבד מכוחה ולרצות ללכת לישון לכמה שעות טובות. בשביל לנסות להתגבר במעט על הבעיה צויד הויואז בסוללת 1200mAh שנחשבת לחזקה יחסית בהשוואה למכשיר בעל מימדים כמו של הויואז (בעיקר בעובי). על הנייר אמור המכשיר לספק כחמש שעות דיבור רצופות ו- 18 יום של המתנה. בפועל בשימוש מועט יחסית החזיק המכשיר למעלה מ- 4 ימים ללא טעינה ובשימוש קצת יותר כבד שכלל מספר שיחות, שימוש בקישורית ה- Wi-Fi, האזנה של מספר שירים ושעה צרופת הנאה של משחק המכשיר הספיקה הסוללה ליום שלם.

גם בסגמנט הנ”ל אין ספק שבסוני אריקסון ביצעו את הבחירה הטובה והמתאימה יותר שכן מדובר במכשיר דק יחסית וקטן ממדים, כך שמקום רב כל כך לא היה וכל סוללה עם הספק גבוה יותר הייתה פוגמת בצורת המכשיר ובגודלו.

מחיר, תלוי היכן תרכשו

ביום כתיבת הסקירה משווק המכשיר ברשת סלקום בלבד ולכן אין תחרות על המחיר, אך בקרוב אנו צפויים לראות את המכשיר נמכר גם ברשת פלאפון. בינתיים מחירו ברשת סלקום עומד על 99 ש”ח בחודש שנותנים סכום כולל של 3564 ש”ח למכשיר שנמכר בחנויות הפרטיות במחירים הרבה יותר נמוכים שנעים בין 1,885 ל- 2,494 ש”ח. למי שמדבר בסכומים הגבוהים מ- 249 ש”ח בחודש, כאן דווקא משתלמת הרכישה בסלקום משום שבמקרה כזה מקבלים זיכוי מלא על המכשיר.

לסיכום

בתחילת המסע עם הויואז יצאנו במטרה למצוא מכשיר צילום ברמה אחרת מכל מה שיצא לנו לראות עד כה בארץ, וכמובן שגם הצלחנו ולזכות להפתעה רבה מצד מצלמת המכשיר שהיום נחשבת ללא ספק למצלמה הטובה ביותר בשוק הישראלי בתחרות קשה עם הסאטיו שגם הוא שייך לסוני אריקסון. יחד עם זאת, צילום הוידיאו של הויואז משאיר אבק לשאר מכשירי הסלולר האחרים אשר משווקים בארץ וסוף סוף ניתן לראות התקדמות משמעותית גם בתחום צילום הוידיאו במכשירי הסלולר.

קצת חבל שמעבר לצילום המפתיע ולעיצוב היוקרתי, לא באמת הופתענו ורוב הדברים שקיימים במכשיר נמצאים גם במכשירים הפשוטים. מדובר במכשיר המשווק בראש ובראשונה למי שמחפש יכולות צילום מהטובות ביותר שניתן להשיג כיום (לפחות בצילום הוידיאו), כשלאחר מכן גם מי שמחפש נוחות, מערכת הפעלה מתקדמת או עיצוב יוקרתי גם יתפעל מאוד. לעומת זאת מי שיחפש נגן טוב או יכולות מולטימדיה גבוהות יצטרך להמשיך ולחפש אותם במכשירים אחרים שמשום שהויואז גם מכשיר בעל תג מחיר יקר (ואפילו יקר מאוד) לקטגוריות אלה ובנוסף גם לא עונה על הציפיות הדרושות.

ציונים (מתוך 5):

 • עיצוב – 4.5
 • ממשק ותצוגה – 4
 • מולטימדיה – 3.5
 • מצלמה – 4.5
 • אינטרנט – 4
 • סוללה – 4
 • תמורה למחיר – 3.5
 • ציון סופי – 4

מה בקופסה?

 • מכשיר Sony Ericsson Vivaz
 • סוללה 1200mAh
 • מכסה סוללה
 • מטען נייד
 • כרטיס זיכרון מסוג MicroSD GB8
 • אוזנייה סטריאופונית
 • כבל Data
 • עט סטיילוס
 • מדריכים למשתמש
כללי
רשתות GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 900 / 2100 (סלקום)
HSDPA 850 / 1900 / 2100 (פלאפון)
הוכרז ינואר, 2010
גודל
תצורה Candy bar
מידות 107×51.5×12.5
משקל 97 גרם
מסך
גודל 3.2 אינצ’, 640×360
סוג TFT, 16M colors
מגע כן, resistive
חיישנים קרבה, סיבוב, תאורה
מערכת הפעלה
מערכת Symbian OS v9.4, S60
ביצועים
מעבד ARM Cortex A8 720MHz, PowerVR SGX
זיכרון 75MB ROM
הרחבה כן, microSD עד 32GB
מצלמה
רזולוציה 8 מגה פיקסל
פלאש LED
וידאו כן, 1280×720@24fps
קדמית
קישוריות
Bluetooth v2.1 עם A2DP
GPS כן, עם A-GPS
WiFi כן, 802.11 b/g
USB כן, microUSB v2.0
תוספות DLNA
מולטימדיה
אוזניות כן
רמקול מונופוני
מקודדים MP3/WMA/WAV/RA/AAC/M4A
WMV/RV/MP4/3GP
רדיו כן, FM
TV-out Composite
Flash
סוללה
זרם 1200mAh
זמן דיבור 5.20 שעות (דור 3), 13 שעות (דור 2)
זמן המתנה 440 שעות
קרינה
SAR 1.04W/Kg

הפוסט פורסם לראשונה באתר TGSpot

שימי פולק

שימי פולק, כתב סלולר בעל נסיון רב המכיר את העולם הנייד כמו את כף ידו. לשימי נסיון עשיר במכשירים שונים, פתרון תקלות והתאמות אישיות. הוא חובב גאדג'טים מושבע ומחליף מכשירים כל יומיים. הוא פעיל בפורומים השונים ושמח לעזור לכל פונה.

הגב

4 תגובות על "ביקורת סלולר: סוני אריקסון ויואז – Sony Ericsson Vivaz"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלירן
Guest

אין מצב שמישהו קרא את כל זה..!
אפילו לא שימי הכותב.

חן
Guest

סקירה מקיפה ויפה, אבל תעשה טובה, בסרטון של ה”פתיחת קופסא” – 1:50 עד שהקופסא נפתחת סוף סוף ?! אני חושב שלאתר כמו ניוזגיק, מיותר כל עניין הסבר המדבקות והעטיפה .. יאללה לפתוח !

שירן
Guest

אשמח אם תאכל לעזור לי ולענות לי על השאלה האם את עוצמת המכשיר סוני אריקסון ויוז יו 5 אי אפשר להגביר לו את עוצמת הצילצולים מבפנים.

פאני
Guest

אני חייבת עזרה דחוף בטעות עשיתי סיסמא לפלאפון .. ואני לא מצליחה להכנס עליו ..
כל היום אני מנסה סיסמא אחרת .. וגם עם אני מחבה אותו ואז מדליקה אני חייבת לעשות סיסמאא.. ואני לא יודעת

wpDiscuz

תגיות לכתבה: