מסכמים חצי שנה עם נטפליקס בישראל – היה שווה לחכות?

לפני מספר חודשים ובאיחור מאוד לא אופנתי הגיע לארץ שירות הזרמת התכנים נטפליקס, וכבר באותו היום נרשמנו כדי לבדוק במה מדובר. כעת, חצי שנה אחרי תקופת ניסיון די אינטנסיבית, החלטנו לשתף אתכם בהתנסות שלנו שרחוקה מלהיות מספקת

מקור: צילום מסך, נטפליקס

מקור: צילום מסך, נטפליקס

בתחילת השנה כאשר שירות הצפייה הישירה נטפליקס הגיע לארץ, גם אנחנו כמו ישראלים רבים מיהרנו להירשם, אך כבר בבוקר שלאחר ההרשמה ההתרגשות התחלפה בהחמצה, וצר לנו לבשר לכם שגם אחרי חצי שנה – התחושות די דומות.

נכון, יש משהו מאוד נחמד בצפייה לפי דרישה, בעובדה שאתה נכנס לאתר או לאפליקציה והכל מאוד ויזואלי, מאוד מפתה, אבל אחרי שאתה קורא את התיאור או צופה ב-5 דקות מהסדרה, אתה מבין שמרבית התכנים שם לא באמת שווים את בזבוז הזמן. כאשר בוחרים ב-New Arrivals לדוגמא, עדיין מופיע שם פאבלו אסקובר (למרות שסיימתי את הסדרה כבר מזמן), צמד עורכי הדין מ-Suits (למרות שהעונה האחרונה של הסדרה לא זמינה שם בכלל) והסדרה של הקומיקאית צ׳לסי הנדלר שגם בה כבר צפיתי (סה״כ 4 פרקים) לפני מספר חודשים.

אבל בואו נדבר על החיסרון הגדול ביותר של השירות, חיסרון שעלה כבר עם הגעתו ארצה; נראה כאילו התוכן הזמין עבור הקהל הישראלי הוא השארית של השארית וכולל סדרות לא רלוונטיות וסרטים חרושים כגון ׳המופע של טרומן׳, ׳האנגאובר׳ או ׳מר וגברת סמית׳. הקש ששבר את גב הגמל וגרם לי לרצות ולהתנתק מהשירות באופן מיידי הוא שגם סדרות מקוריות של נטפליקס עצמה, כגון ׳כתום זה השחור החדש׳, לא זמינות עבור הציבור הישראלי, ובעיני זה אבסורד. נכון, העונה הראשונה והשנייה של הסדרה אכן זמינות, אבל לקראת העונה הרביעית שעלתה לאחרונה לאוויר פתחתי במרתון של העונות הקודמות, ונאלצתי לחפש אחר אלטרנטיבות כדי לצפות בעונה ה-3. מיותר לציין שגם העונה החדשה והרביעית עדיין לא זמינה, ולכן פתחתי שיחה קצרה עם ג׳רמי החביב משירות הלקוחות שלא עזר לי יותר מידי.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

זה לא שנטפליקס מכחישה את העובדה שלא כל התכנים זמינים ב-190 המדינות בהן השירות מוצע, אבל מן הסתם זה לא יהיה הדבר הראשון שמשתמש שרק נרשם לשירות או נכנס לאתר יבחין בו. כאשר גוללים את עמוד הבית עד לתחתית, יש ללחוץ על הלינק ׳Help Center׳ > Learn About Netflix  > ׳Where is Netflix Available? רק אז, תועברו לעמוד בו מצוין כי ״הסרטים וסדרות הטלוויזיה הזמינים להזרמה עשויים להשתנות בהתאם למיקום, וישתנו מעת לעת״. למרחיקי לכת, ניתן לגשת לעמוד ׳תנאי השימוש׳, שם סעיף 4.3. מתייחס לסוגיה ואומר כי ׳באפשרותך לצפות רק בתכנים המותאמים למדינה בה אתה נמצא׳. כלומר, נניח ואני תושבת ישראל אבל נמצאת כעת בארה״ב, התכנים שיהיו זמינים לי לא ישתנו בהתאם למיקום הגיאוגרפי בו אני נמצאת כרגע, אלא למיקום בו הגדרתי לראשונה את החשבון. לצורך העניין זה לא שרק ישראל מקופחת, שכן גם האמריקאים למשל לא יכולים לצפות בסדרה ״סמוך על סול״, בעוד שאנחנו והאירופאים יכולים. יחד עם זאת, ההבדל הוא שההיצע עבור קהל המשתמשים האמריקאי גדול פי כמה.

לא בטוח עד כמה העסקה משתלמת

בחודשים האחרונים במהלכם אני רשומה לשירות צפיתי בסדרות כגון ״Narcos״, ״Making a murderer״, ׳צער גידול בנות׳ בגרסה העכשיווית, סדרת דרמה קומית קלילה בשם “love”, מספר סרטים דוקומנטריים והעונה הראשונה והשנייה של ׳כתום זה השחור החדש׳. כשמסתכלים על היסטוריית הצפייה שלי ניתן לראות שזה בא בגלים; ברגע ׳שנשאבתי׳ לסדרה השתמשתי בשירות במשך כמה ימים רצופים, אבל אז פתאום היה חודש של הפסקה מוחלטת. כלומר, יצא שעבור חודש שלם שבמהלכו לא השתמשתי אפילו פעם אחת בשירות, שילמתי 10 דולר (38.50 ש״ח) סתם ככה. המנוי שאני בחרתי כולל צפייה ב-2 מסכים במקביל ובאיכות HD. התוכנית הבסיסית יותר מוצעת תמורת 8 דולר בחודש, והיא אפילו לא כוללת HD. בגלל שמדובר כביכול בכסף קטן, בטח בהשוואה למחיר שמשלמים לחברות הכבלים והלווין, הרשיתי לעצמי לגרור את ההרשמה עוד ועוד, סתם ככה, כדי שיהיה.

למרות הכל – אני עדיין מנויה

אני לא רוצה להישמע רק שלילית, כי עובדה שגם אחרי חצי שנה אני עדיין מסרבת להתנתק מהשירות. ברגע שמשלבים את האפליקציה עם כרומקאסט (או כל סטרימר), החוויה מושלמת. העובדה שלא צריך לחבר לפטופ כדי לצפות במרתון של סדרה ופשוט אפשר לשכב במשך יום שלם במיטה רק עם הסמארטפון ביד, היא ללא ספק אחת מנקודות החוזקה של השירות (או כל שירות סטרימינג הכולל אפליקציה). כמובן שלא צריך להשאיר את האפליקציה פתוחה כל הזמן (כמו יוטיוב למשל), כך שאם אתם בקטע של מולטי טאסקינג תוך כדי צפייה בסדרה – זה לגמרי בנוי לזה. כמו כן, איכות הצפייה מעולה, הממשק סופר נוח ולא זכורה לי פעם אחת בה נתקעה סדרה באמצע (אלא אם היו בעיות באינטרנט כמובן).

לילדים בגוף ובנפש, מקור: צילום מסך, נטפליקס

לילדים בגוף ובנפש, מקור: צילום מסך, נטפליקס

אמנם עדיין אין לי ילדים, אבל נטפליקס מציעה גם מגוון ערוצים ותכנים המיועדים לילדים בלבד (אגף נפרד שכולל רק תכנים המותאמים להם), אבל באופן לא מפתיע, היצע זה מוגבל מהעובדה הפשוטה שכל התכנים הם באנגלית, ומרביתם לא כוללים תרגום מובנה בעברית. סוגיה זו מתקשרת לתלונה שכיחה נוספת שנשמעה כנגד השירות ממשתמשים ישראלים והיא חוסר התמיכה בכתוביות בעברית, אולם לפני מספר חודשים פרסמנו מדריך קצר המסביר כיצד להוסיף תרגום בכל שפה, כך שגם אתם וגם הילדים שלכם (במידה והם בגיל המתאים) תוכלו ליהנות מהתכנים ולצפות ב׳שרק׳ או ׳בוב ספוג׳ למשל.

מי אמר שאין עברית בנטפליקס? מקור: צילום מסך

מי אמר שאין עברית בנטפליקס? מקור: צילום מסך

אז מה המסקנה הסופית אתם שואלים? ובכן, אם זה או נטפליקס או כלום – אז ברור שנטפליקס. בסופו של דבר אם אתם לא מנויים ליס/הוט/סלקום טיוי ולא מפריע לכם לצפות בתכנים שמרביתם ככל הנראה לא יצאו בתקופה האחרונה, נטפליקס היא בהחלט אופציה ששווה לשקול. הערוץ שהכי חסר לי מאז שהתנתקתי מהוט הוא ללא ספק ערוץ 8, אז המחלקה הדוקומנטרית של נטפליקס שמתעדכנת באופן די תדיר מצליחה למלא את החסר. ברגע שהשירות יעבור קצת לוקליזציה, יציע תרגום מובנה בעברית ואפילו תכנים ישראליים, סביר להניח שיתחזק מעמדו כמתחרה ראוי לאלטרנטיבות הקיימות בישראל. אגב, לאחרונה נקבעו רגולציות חדשות באירופה לפיהן שירותי הזרמת תכנים בהם נטפליקס ואמזון יהיו מחוייבים לשדר 20% תוכן אירופאי, בקרוב אצלנו?

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

21 תגובות על "מסכמים חצי שנה עם נטפליקס בישראל – היה שווה לחכות?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
חן וילינוילינסקי
Guest
חן וילינוילינסקי

באמת שבמצב הזה עדיף פשוט להוריד פרקים, כמו שרוב העולם עושה
אני אשאיר למדינות שאוהבים את ההשקעה במוצרים חח

בני
Guest

התכנים הזמינית משתנים לפי המיקום הנוכחי. מהנסיון שלנו החשבון הישראלי שלנו מציג תכנים נוספים כשאנחנו בארה”ב.
כך שהמשפט הבא בכתבה פשוט לא נכון: “נניח ואני תושבת ישראל אבל נמצאת כעת בארה״ב, התכנים שיהיו זמינים לי לא ישתנו בהתאם למיקום הגיאוגרפי בו אני נמצאת כרגע, אלא למיקום בו הגדרתי לראשונה את החשבון”

יהונתן
Guest

זאת הילה… היא אף פעם לא טורחת לבדוק את הפרסומים שלה…

מצטרף אליך. יש לי חשבון שמשולם עם כרטיס אשראי ישראלי ואני משתמש בVPN. יש לי את כל התכנים האמריקאיים והכל עובד חלק…

שחר
Guest

VPN אנשים מה הסתבכתם….. 3 דקות ויש את כל התכנים של ארה”ב.

דור
Guest

היי שחר, תוכל אולי להמליץ על ויפיאן חינמי שמצליח לעקוף את צערכת האבטחה של נטפליקס? חיפשתי הרבה ברשת ללא הצלחה.. תודה רבה

שחר
Guest

היום יש את האופציה להוריד דפדפן אופרה גרסת מפתחים ובו לפתוח טאב גלישה בסתר ושם להפעיל את האופציה של ה VPN, זה השירות החינמי הכי טוב שאני מכיר. אני אישית משלם לשירות VPN שמתחבר לראוטר ומסדר את כל האינטרנט בבית לגלישה בארהב. יש לציין במחיר נמוך מאוד של 200 ש”ח לשנתיים סה”כ בטווח הארוך לי זה משתלם וחוסך לי זמן למצוא שירותים חינמיים שונים ומשונים שגונבים לך את המידע מהמחשב בזמן שאתה גולש(האופרה סבבה). בהצלחה

עידן
Guest

בסופו של דבר אנחנו משלמים ל Yes או Hot כסף בשביל כתוביות… את כל התכנים שם אפשר להוריד מהאינטרנט / צפיה ישירה ורוב השידורים שם לא ממש מעניינים (שאני רואה סידרה אני אוהב לראות כמה פרקים). אני נשאר עם Kodi, חינם, עובד יפה, מתאים גם לילדים ובכל הסדרות אפשר להכניס כתוביות בקלות.
אם זה בחירה בין Kodi ל Netflix וכל החברות שמשלמים, נשאר עם Kodi.

מממ
Guest

לא הצלחתי להבין למה לי לשלם על שירות מסורבל שהמון דברים חסרים בו, כשבחמש דקות יורד פרק שלם בטורנטים באיכות HD, כולל כתוביות שזמינות באתרים נוחים?

דג מוסר
Guest

כי זה חוקי?

יואל
Guest

כי זה באיכות אפילו יותר גבוה, מהיר, קל, לעיתים עם דיבוב (יש לך ילדים?) וכמובן כמו שהקודם אמר – חוקי!

תומר
Guest

סלקום TV. משמעותית יותר משתלם ויותר תחרותי מול חברות הכבלים העשקניות

יואל
Guest

נכון, סלקום TV כולל האינטרנט אפילו יותר משתלם. אבל בתור לקוח סלולר לשעבר של סלקום מצידי שהחברה תישרף. העולם יחרב לפני שאחזור להיות לקוח שלהם (או של פלאפון… רק אורנג’ היו איתי בסדר)

YPC
Guest

לכו לאתר sdarot.pm האתר לצפייה ישירה מספר 1 בישראל! אם תקנו מנוי באתר תוכלו אפילו לצפות בפרקים בHD וגם להוריד את הפרקים!! הכל באיכות גבוהה עם תרגום מובנה!!

Dodo
Guest

נמשיך לצפות דרך האינטרנט. הדגים השמנים ימשיכו לקרוא לנו גנבים. לאט לאט הם יבינו, שאין מטלים על הצבור גזרה שהוא אינו יכול לעמוד בה, ואז נוכל לצפות בתכנים נוספים בארץ.

אין מה לעשות. העולם, אם אפשר לומר כך, הופך להיות גלובלי, או אולי כפר. יותר קשה לעבוד עלינו. אנחנו לא צופים בתכניות דרך Hot או Yes. אנחנו לא קונים טלפונים דרך פרטנר או פלאפון או סלקום. אנחנו לא קונים נעליים בחנות Nike בקניון. אנחנו קונים ברשת. גם תכנים אנחנו צורכים דרך הרשת.

Dodo.

קובי
Guest

ועכשיו הם מתחילים גם לתרגם תוכן :)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4820595,00.html

נועם
Guest

קישורים שימושיים בנטפליקס:
תכנים שנוספו ב*שבוע האחרון*: https://www.netflix.com/browse/just-added
תכנים עם תרגום לעברית: https://www.netflix.com/browse/subtitle/he

אני
Guest

נטפליקס נדפקה לגמרי מאז שעשתה עליה. רק KODI זה פתרון ישים

123456
Guest

למה אין לך ילדים? בואי אלי

יואל
Guest
אנחנו מנויים על נטפליק מהרגע שהגיע לארץ מעולם לא היה לי הוט או יס, רק טוררנטים. עכשיו יש לי streaming אין סופי של תכנים והכל חוקי, אנחנו מאושרים. אני יכול להעיד שכשטיילנו באירופה התכנים השתנו לפי המדינה נכון, יש סדרות שלא מוצאים… אז מה? עבורי ועבור אישתי – זוג באמצע שנות השלושים +3 ילדים בכל מקרה יש לנו 5 שעות שבועיות לכל הטלויזיה שאנו רואים… בתקציב זמן כזה (וגם כפול מזה) אפשר בקלות למצוא המון בדרות מדהימות לראות. לאחרונה גילינו את סדרות המתח הבריטיות, הם בכלל לא פראיירים הבריטים האלו (עכשיו רואים את Marcella) הילדים בכלל מאושרים, יש להם המון… Read more »
רן נואמה
Guest
די עם הבכי, 220 ש”ח עבור 2 ממירים עם כל הערוצים פתוחים למעט ספורט פרימיום (ספורט 1,2, גולד לייב וכו’) זה בסדר גמור, נכון שיש הרבה זבלה כמו ערוצים ברוסית,ערבית ועוד עשרות תכנים מיותרים שמגלגלים אותם לכיס של כולנו עבור אוכלוסיות ספציפיות והייתי שמח לנקות את הערוצים האלו ולחסוך את החלק היחסי שלהם מהחבילה שלי, אבל עדיין זה מחיר סבבה עבור שירות טוב. בשביל לחסוך 150 שקל בחודש לא שווה לי לעבור לצפייה באינטרנט של תכנים מוגבלים מאוד ובלי תרגום, פשוט לא שווה לי. יכול להיות שלאדם שעובר הרבה שעות ומגיע פעם ב.. בסוף שבוע לטלויזיה ורואה כמה סדרות זה… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: