להיט בקיקסטארטר: גאדג'ט ישראלי ישמור לכם על האוכל בעזרת אלקסה

פרויקט ישראלי חדש שעלה בקיקסטארטר בשם Silo הצליח להגיע ליעד תוך פחות מ-24 שעות, וממשיך לדהור קדימה במהירות מדהימה. כשהוא יגיע אליכם הביתה, הוא מבטיח לדאוג שהאוכל שלכם ישאר טרי לפחות לפי שניים יותר זמן

תמונה: Silo

זה קרה לכולנו: חזרנו מהסופר עם שקיות מלאות בכל טוב, ירקות טריים, פירות מדהימים, גבינות משובחות ושאר מטעמים. שמנו את הכל במקרר, ובפעם הבאה שנזכרנו שהם שם, הם כבר התחילו לגדל פרוות חורף והרקיבו. לישראלי אחד נמאס מהמצב הזה שחוזר על עצמו שוב ושוב, והוא המציא את Silo, מכשיר מגניב למדי ששואב את כל האוויר מקופסאות ייעודיות, ומאפשר לכם לשמור על אותם מוצרי מזון פי 2 ואפילו פי 5 יותר זמן, ואפילו מתממשק בצורה מגניבה מאוד לעולם העוזרות הקוליות.

להוציא את כל האוויר מהקופסה בנגיעה

Silo הוא מתקן אשר מסוגל להאריך את משך אורך החיים של מוצרים ומאכלים בבית שלכם, ואפילו לשמור על הערכים התזונתיים שלהם וטריותם. כל שעליכם לעשות הוא לשים את המאכלים שאתם מעוניינים לשמר בתוך קופסאות ייעודיות של סיילו, להניח את הקופסה על גבי המתקן וללחוץ עליה קלות. לאחר מכן, המתקן ישאב את כל האוויר אשר נמצא בתוך הקופסה, ויצור בעצם ואקום בתוכה. כדי לפתוח את הקופסה ולהנות מהתוכן שלה, אתם רק צריכים ללחוץ על לחצן הפתיחה, להאזין לרעש שחרור לחץ האוויר הדי-ממכר, ולפתוח את הקופסה. לקחתם בייגלה מהקופסה? פשוט לחצו אותה שוב על המתקן, והם ישארו פריכים גם לפעם הבאה.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

בחברה בדקו מוצרים שונים בקופסה של סיילו, ובקופסה רגילה ואחסנו אותם במקרר. עוף מבושל החזיק פי שניים יותר זמן, בייגלה החזיק יותר מפי שניים, פולי קפה מחזיקים לפחות פי שלושה יותר זמן ואפילו גבינות החזיקו יותר מחודש.

התממשקות מלאה מול אלקסה, שתזכיר לכם מה כדאי לקנות עכשיו

זה אפילו לא החלק הכי מגניב של Silo, מתקן השאיבה מתפקד גם על תקן משקל חכם, שמתממשק אל מול אלקסה, העוזרת הקולית של אמזון. בכל פעם שתניחו מוצר חדש בקופסה של סיילו ותשאבו ממנו את האוויר, סיילו יזהה שמדובר במוצר חדש, ואלקסה תבקש מכם לדעת מהו המוצר. לאחר שתגידו לה את סוג המוצר, היא תזכור את זהות הקופסה והמוצר שבה, ותתעד זאת. כך, תוכלו לשאול את אלקסה שאלות שונות כמו: "עד מתי התותים האלה טובים?"; "הבשר הזה עדיין ניתן לאכילה?"; "כמה גזרים נשארו במקרר?". אלקסה תוכל תת לכם תשובות בהתאם, וכאשר מוצרים עומדים לאזול או להתקלקל, היא תדע לעדכן אתכם באפליקציה הייעודית, ואפילו לעדכן את רשימת הקניות שלכם. בשאר הזמן, סיילו מתפקד על תקן רמקול אלקסה לכל דבר ועניין, כל שתוכלו לנגן בו מוזיקה, לשאול שאלות נוספות ולעשות כל דבר שעשיתם עם רמקול האקו שלכם.

תמונה: Silo

באפליקציה של Silo תוכלו לעקוב אחרי כל המוצרים שיש לכם (שנארזו בקופסה כמובן), לנהל את המלאי שלכם, לקבל עצות אחסון למוצרים ולראות את אורך החיים של המוצרים שלכם. אם תהיתם, הקופסאות של סיילו מתאימות לשימוש במיקרו ולניקוי במדיח ומגיעות בגדלים שונים.

ישנם לא מעט פתרונות ואקום בשוק ובינהם אורזי שקיות וואקום (שמוסיפים עוד פלסטיק שנזרק לפח אחרי כמעט כל שימוש), משאבות ידניות שלא יוצרות וואקום מספיק טוב, ומעיקות על הידיים, ומכשירים שמתחברים באמצעות צינורות לקופסאות ייעודיות, ולרוב הם מכשירים מגושמים ולא נוחים לשימוש. החסרונות של סיילו, לפחות ממבט ראשון, טמונים בעיקר בעובדה שאתם חייבים לקנות קופסאות ייעודיות של סיילו, שמחירן מחוץ לקמפיין הקיקסטארטר טרם נחשף.

הגיעו ליעד תוך פחות מ-24 שעות

הפרויקט עלה לקיקסטארטר ב-16 באוקטובר, ובתוך פחות מ-24 שעות הגיע לסכום היעד לגיוס שעמד על 80,000 הדולרים. יום לאחר מכן, ונכון למועד כתיבת שורות אלו, הפרויקט הגיע ל-190,000 דולרים, ונכנס לקטגוריית ה"פרויקטים האהובים" של קיקסטארטר. לפרויקט עדיין נותן כחודש, כאשר תמורת 700 ש"ח תוכלו לקבל הביתה מכשיר Silo ועוד ארבע קופסאות. שאר התשורות מציעות יותר קופסאות ובנפחים שונים.

תמונה: Silo

זה מה שקורה כשהמזון של מהנדס מהטכניון מתקלקל

מאחורי Silo עומד צוות כחול-לבן שיושב בתל אביב. החברה הוקמה בסוף שנת 2016 על ידי טל לפידות, מהנדס מהטכניון עם 15 שנות ניסיון בפיתוח מוצרים חומרתיים עם התמחות בחווית משתמש, שהגה את הרעיון לאחר שנמאס לו לזרוק שוב ושוב קופסאות תותים לאחר שהתקלקלו, ולא מצא מכשיר וואקום הגון. אליו הצטרפו בהובלה דניאל סורקין כמנהל פיתוח החומרה, אמיר בן ארי כמנהל פיתוח התוכנה וג'ני פורקבליו כמעצבת הראשית. החברה היום מונה כ-20 איש ועדיין גדלה. צוות הפיתוח של החברה כולל מספר מעצבי מוצר, מהנדסי מכונות, אלקטרוניקה ותוכנה. לאחרונה החברה אף הקימה צוות מרקטינג לטובת קמפיין הגיוס והמכירות העתידיות של המוצר.

"את הדגם הראשון ייצרנו בבית בעזרת מדפסות תלת-מימד, אשר איפשרו לנו לייצר קופסה מתקדמת יותר בכל יום ויום. מימשנו Agile בפלסטיקה וחומרה, ואת הדגם השני כבר תיכננו בשיתוף פעולה מלא עם מפעל פלסטיק מהמובילים בעולם וזאת על מנת להאיץ  או אפילו לדלג על תהליך ה-Design to Production", כך מסבירים אמיר בן ארי, מנהל פיתוח התוכנה ודניאל סורקין, מנהל פיתוח החומרה ב-Silo בראיון לגיקטיים. "בגלל שמדובר במוצר שאין דומה לו, קיבלנו החלטה אסטרטגית לבצע Usability Test עם קהילת בטא בארצות הברית אשר משקפת דמוגרפית את הלקוחות העתידיים שלנו. יצרנו 20 אבות-טיפוס של המכשיר אשר מספקים לנסיינים את החוויה המלאה, אך עם אלקטרוניקה המבוססת על כרטיסי פיתוח. ניתחנו את חוות הדעת ואת המסקנות ניקח איתנו להמשך הפיתוח של המוצר הסופי".

כאמור, החברה כבר החלה בבדיקות בטא למוצר, ומנכ"ל החברה, טל לפידות, טוען כי התגובות חיוביות מאוד: " אנשים התחברו מאוד בקלות למוצר ולחוויה והוכחנו במהרה את שלושת הפיצ'רים העיקריים של המוצר: נוחות שימוש, שימוש באלקסה כממשק והכי חשוב – לשמור על האוכל טרי וטעים. בתחילת אוקטובר השתתפנו בכנס הגדול ביותר של התעשייה שלנו, Smart Kitchen Summit, שם חשפנו לראשונה את החברה לעולם, שם ראו הרבה יצרנים ומשווקים מובילים את המוצר – והמחמאות היו מקיר לקיר, החל משהיינו המוצר החדשני ביותר בכנס ועד נוחות השימוש המדהימה של המוצר".

תמונה: Silo

למה שילבתם דווקא את אלקסה, העוזרת הקולית של אמזון, במוצר שלכם?

"הגענו למסקנה שהממשק הטוב ביותר למוצר הוא קולי, בעיקר בגלל ששימוש בסמארטפונים במטבח אינו תמיד נוח בייחוד כשהידיים שלך מלוכלכות. כשהתלבטנו איזו לשלב, הבנו כי הערך הגבוה ביותר ללקוחות העתידיים שלנו מספקת אלקסה והאקו-סיסטם של אמאזון – ולכן בחרנו ללכת עם המובילים בשוק."

בחברה מסבירים לגיקטיים כי הם מחזיקים בשתי אג'נדות: הראשונה היא לעזור בצמצום בעיית הפסולת וזריקת האוכל העולמית, כאשר כמעט שליש מהאוכל בעולם נזרק לפח, והשניה היא לאפשר לאנשים ליהנות מהאוכל שלהם לאורך זמן רב יותר. לטענתם, המערכת לא רק מאריכה את חיי המזון, אלא גם שומרת על הטעם והמרקם שלו לאורך זמן.

בחודש ינואר 2017 השלימה החברה סבב גיוס Seed בהובלת OurCrowd First, ובאפריל 2018 קיבלה "הלוואה המירה" (Convertible Loan) מ-Cognitiv Ventures. סכומי ההשקעות לא נחשפו.

למה דווקא קיקסטארטר ולא להמשיך בדרך הקלאסית לסטארטאפ?

"החלטנו ללכת על קיקסטארטר ממספר סיבות. רובנו חלק מקהילת הקיקסטארטרים ומאמינים בפלטפורמה. בגלל המהפכניות של הרעיון, הרגשנו שקהילת הEarly Adopters הם המשתמשים הראשונים האידאליים שלנו".

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

4 תגובות על "להיט בקיקסטארטר: גאדג'ט ישראלי ישמור לכם על האוכל בעזרת אלקסה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
נהיה כבר מוגזם
Guest
נהיה כבר מוגזם

אני פותח סטרארט אפ לקולפן דיגיטלי שמחובר לאלקסה, מגייס!

ASD
Guest

האלקסה היא גימיק יחצני פה בוודאות וטוב שעשו את זה כי אכן אנשים נחפשים לקמפיין יותר בגלל זה. אז כל הכבוד למי שאחראי על הקמפיין והחליט לשים את אלקסה כדי להגיע לכותרות.

עכשיו, כשמסננים את היח"צ החוצה נראה שמדובר במוצר שאשכרה יעשה עבודה טובה. אוכל יתקלקל וייזרק פחות. המוצר נראה טוב ואם יעמוד בהבטחה יחסוך המון כסף להמון אנשים.

רפי
Guest

מוצר נדיר, כל הכבוד ליזמים, אחלה סרטון, כל הכבוד על הכסף, עבודה מדהיה

ron
Guest

פי חמש יותר טרי, בשורה מדהימה, זה הולך לשנות את העולם

wpDiscuz

תגיות לכתבה: