הצמיד שיעיר אתכם בבוקר בדרך הכי פחות שגרתית

אם אתם ישנים חזק ומתקשים לקום, Shock Clock יוודא שתעמדו על הרגליים ברגע שאתם צריכים לקום. הפתרון: בואו נגיד שמעורב בזה זרם חשמלי

Shock_Clock

אם אתם נמנים עם אלה שישנים חזק, הסיטואציה הבאה קרתה לכם לפחות פעם אחת בחיים – בוקר, השעון המעורר מצלצל שהגיע הזמן לקום אבל עוד אין לכם חשק לצאת מהמיטה. אתם מתעלמים מהשעון המציק, כמובן בתנאי שבכלל התעוררתם ממנו, וממשיכים לישון. התוצאה היא שבפועל אתם מתעוררים הרבה יותר מאוחר ממה שתכננתם, כועסים על עצמכם במשך כל היום על הטעות הקטנה הזו שלפעמים עולה לנו ביוקר.

חברת Pavlock פיתחה רעיון יצירתי, ואולי אף מזוכיסטי, לטיפול בבעיה – Shock Clock, שעון יד מעורר שיחשמל אתכם אם לא תקומו ותתחילו את היום שלכם בשעה שתכננתם. השעון לא יחשמל אתכם בלי אזהרה מוקדמת ולמעשה עובד בשלושה שלבים: בשלב הראשון יעביר ויברציות ביד שלכם. אם זה לא יעזור, בשלב השני הוא יוסיף לויברציות צלצול צורמני במיוחד. ואם הכל כשל, Shock Clock יאלץ להשתמש בנשק יום הדין שלו ויחשמל אתכם עד שתטרחו לקום.

ללמד את המוח לקום באמצעות התניה

אבל הכוונה של Shock Clock אינה לחשמל אתכם כל בוקר, אלא ללמד אתכם לקום בכוחות עצמכם. הרעיון המדעי מאחורי תהליך הלמידה הוא של התניה, בדומה לדוגמה לאילוף כלבים. אחרי כמה מקרים של התחשמלויות מ-Shock Clock, המוח ילמד שויברציות על פרק היד הן סימן מקדים לקראת התחשמלות. כתוצאה מכך, המוח יעיר אתכם באופן מיידי ובעירנות מקסימלית כי הוא מזהה סכנה פוטנציאלית. בטווח הרחוק, הגוף ילמד לקום מוקדם ללא תחושת הסכנה הנלווית לתחילת תהליך הלימוד.

אם הרעיון הכללי של התחשמלות כאמצעי לימוד מצלצל לכם מוכר מאיפשהו, יש בסיס לכך. Pavlock השיקה לפני שנתיים מוצר דומה – צמיד כושר חשמלי שידאג להעביר בכם זרם במטרה ללמד את המשתמש מתי הגיע הזמן שיתחיל לזוז כדי שלא יהפוך לבטטת כורסה.

כנראה שיש שם בחוץ קהל גדול של אנשים שסובל מבעיה של יקיציה טבעית. קמפיין מימון ההמונים של Shock Clock באינדיגוגו ביקש 1,000 דולר בלבד, אך תוך פחות מעשר שעות הצליח לגייס פי 6 מהסכום המקורי. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, Shock Clock גייס כ-37 אלף דולר מגולשים שכנראה מתקשים לקום כמו שצריך בבוקר.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

להגיב

8 תגובות

 1. אופק הגיב:

  לא כתבתם… איך הוא יודע שבאמת קמתם?

 2. אנונימי הגיב:

  יש לי אח קטן.אני לא צריך שעון מעורר

 3. Efi Brenner הגיב:

  גאוני, תודה ! כמו שאופק רשם צריך לבדוק שבאמת זה מוודא שלא חזרתי לישון, כי זו הבעיה.

 4. המשקום קום הגיב:

  אני קם כל בוקר ב 5 כדי לעבוד על הסטארט אפ שלי לפני העבודה במשרד.
  איך אני עושה את זה?
  שם את הטלפון ליד הראש במצב טיסה כדי שלא תהיה קרינה,
  ושעון מעורר על רטט שלא מעיר את האישה והתינוק.

  צריך יותר מזה? בולשיט.

 5. אנונימי הגיב:

  איפה משיגים את זה ?

תגיות לכתבה: