בדקנו את Sensibo Air, הדור הבא של המכשיר הישראלי שהופך את המזגן שלכם לחכם

סנסיבו הישראלית השיקה לאחרונה את Sensibo Air, הדור החדש של המכשיר שהופך כל מזגן לחכם. הפעם, מגיע המכשיר עם חיישן חיצוני נוסף. מה היתרונות שלו והאם הוא שווה את השידרוג?

צילום: גיקטיים

לפני 6 שנים היה המוצר שהשיקה סנסיבו הישראלית (במסגרת קמפיין מימון המונים) בין הראשונים להפוך כל מזגן ישן וטיפש למזגן לחכם ומחובר, ובעזרתו יכלו משתמשים להפעיל את המזגן מרחוק בעזרת הסמארטפון, ולהיכנס לבית ממוזג. מאז עברו לא מעט שנים, וסנסיבו הוציאה דגמים חדשים עם פיצ'רים שונים ולראשונה גם מינוי בתשלום. עתה, משיקה החברה את Sensibo Air, הדגם החדש שלה שמגיע לראשונה עם חיישן חיצוני. מה הוא מציע והאם הוא שווה את השידרוג?

הסנסיבו המוכר – עם שידרוג

סנסיבו אייר ומאחוריו, סנסיבו סקיי הותיק יותר. צילום: גיקטיים

סנסיבו, למי שעוד לא מכיר, הוא גאדג'ט שמאפשר לכם לשלוט במזגנים שלכם היישר מהסמארטפון או הרמקול החכם שלכם. בפועל, מדובר ביחידת שליטה במזגן, שתחברת לרשת ה-Wi-Fi הביתית, ודרכה היא גם מקבלת את הפקודות או ההגדרות השונות; לאחר שמתקבלת פקודה כלשהי כמו לכבות, להפעיל את המזגן או לשנות את הטמפרטורה, נעזרת היחידה ברכיב ה-IR (אינפרה-אדום) שבה, שמשדר את האות המתאים ישירות למזגן כאילו הוא היה שלט.

צילום: גיקטיים

ה-Sensibo Air כוללת 2 רכיבים. יחידת הבקרה המרכזית ממשיכה בקו העיצוב הנקי של דגם ה-Sky 2 – עם קווים מעוגלים וצבעי לבן-שחור. עם זאת, בניגוד לדגמים הקודמים, לפחות כרגע מוצע רק הצבע הלבן ולא האפור. במרכז היחידה נמצאת נורית בקרה בצורת הלוגו של סנסיבו, שתידלק לזמן קצר עם כל הפעלה של המכשיר. בתחתית נמצא את חיבור החשמל, ובגב – מתלה לקיר.

בתוך יחידת הבקרה והשליטה של סנסיבו נמצא משדר ומקלט IR, שישמשו כדי לזהות את השלט שלנו והאות שלו, וכמובן כדי לשדר אות למקלט ה-IR שבמזגן. בנוסף, נמצא בפנים רכיב Wi-Fi בתקן 802.11b/g/n או Wi-Fi 1, Wi-Fi 3, Wi-Fi 4 כפי שהם נקראים כעת. שימו לב שכמו לא מעט מכשירי בית חכם ישראליים גם הסנסיבו אינו תומך ב-Wi-Fi בערוץ 5GHz, אלא רק ב-2.4GHz. זה די מעצבן, כיוון שיכול להיות שתהיו חייבים למצוא בראוטר שלכם הגדרה שתכפה שידור ב-2.4GHz לשם ההתקנה, וזו משימה שלא כל כך יכול לעמוד בה בקלות.

זה מה שתקבלו בתוך סנסיבו אייר. צילום: גיקטיים

את היחידה הזו עליכם לחבר לחשמל, ולוודא במקביל שהיא תהיה ממוקמת בקו ישיר מול העינית של המזגן – אחרת היחידה לא תצליח לתקשר איתו. זה אחד מ"היתרונות" של האינפרה-אדום, בניגוד לאותות רדיו למשל. חיבור החשמל אגב של היחידה הוא מסוג Micro-USB, עליו התרעמתי לא פעם; עם זאת, מכיוון שמדובר במכשיר שהוא בעל חיבור קבוע לרשת החשמל ולא במכשיר שאתם צריכים להטעין כל הזמן, יש נסיבות מקלות, וסוג החיבור פחות קריטי.

מה חדש

"חיישן החדר" של Sensibo Air. צילום: גיקטיים

כאמור, עד עכשיו, הדגמים השונים של Sensibo הגיעו עם יחידת השליטה המרכזית… וזהו בערך. דגם ה-Sensibo Air מגיע לראשונה עם "חיישן חדר", רכיב נוסף שכולל, בנוסף למד טמפרטורה ומד הלחות, גם חיישן תנועה. אבל למה זה טוב?

ובכן, בקצרה, הוא מתאים בעיקר לאנשים שאוהבים מזגן אוטונומי ורוצים כמה שפחות להתערב בפעולה של המזגן, ואני אסביר.

מעבר לנוחות של הפעלה וכיבוי מזגן מהטלפון, מבלי שאתם צריכים לחפש היכן השלט שלו, האפליקציה של סנסיבו מאפשרת לכם ליהנות למעשה מ"בקרת אקלים" עם אוטומציות שיפעילו ויכבו את המזגן – ללא התערבות שלכם.

פיצ'ר ה-Climate React ("בקרת אקלים") מאפשר לכם להגדיר מראש את התנאים שיגרמו למזגן להידלק ולהיכבות. ברירת המחדל היא כמובן טמפרטורות, אבל אם תרצו, תוכלו גם לבחור באחוזי לחות או "Feels Like" שהוא השילוב בין הטמפרטורות ללחות. על ידי הגדרה פשוטה תוכלו לקבוע למשל שברגע שהטמפרטורה מגיעה ל-29 מעלות, המזגן יפעל במצב קירור של 25 מעלות עם מאוורר ברמת פעולה בינונית. לחילופין, תוכלו להפעיל את המזגן במצב מאוורר או כמובן חימום בחורף.

כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

לאחר תהליך הגדרה קצר הפעלתי את ה-Climate React. בהתחלה נדרשתי לערוך התאמות בטמפרטורות השונות של ההפעלה, כדי למצוא את טווח הטמפרטורות הנעים, אבל לאחר מכן, המזגן נכנס למוד פעולה "אוטונומי" והפעיל וכיבה את עצמו על פי ההגדרות שקבעתי. זה מרגיש קצת מוזר בהתחלה, כי כשהרגשתי קצת חם, ואוגוסט עכשיו, כל הזמן חם, והיד נשלחת אוטומטית לשלט כדי להפעיל את המזגן. אז לוקח קצת זמן להתרגל לרעיון, אבל אז, אחרי כמה שניות נשלחת הפקודה והמזגן נדלק. מאוד נח.

עד כאן, נחמד ושימושי, אבל קיים גם בדגמים האחרים של סנסיבו. הייחוד ב-Sensibo Air היא יחידת החיישן החדשה. מכיוון שהיא פועלת בעזרת סוללות ולא דורשת חיבור קבוע לחשמל, היא ניידת וניתן למקם אותה היכן שתרצו בחלל החדר – זאת בניגוד ליחידה המרכזית של סנסיבו, שחייבת להיות בקו ישיר עם העינית של המזגן ודורשת מתח קבוע.

צילום: גיקטיים

לאחר שתגדירו באפליקציה את החיישן של ה-Air כחיישן המרכזי, המערכת תתחיל להתבסס על נתוני הטמפרטורות והלחות שמתקבלים מהחיישן – ולא על אלו שמתקבלים מהיחידה המרכזית. אתם יושבים עם חברים בסלון? מקמו את החיישן לידכם. אתם עובדים עם הלפטופ במטבח? שימו אותו על השולחן ליד. ברגע שהוא לידכם, המערכת יודעת טוב יותר את הטמפרטורה "האמיתית" שאתם חשים בפועל ומפעילה את המזגן בהתאם.

בדקתי את הפעולה של בקרת האקלים עם ובלי החיישן, וגיליתי שהמערכת מדוייקת יותר ב-5 דקות בממוצע. במילים אחרות, ברגע שהטמפרטורה סביבי היתה חמה או קרה מדי (על פי ההגדרה שלי) נשלחה פקודה למזגן. כאשר לא השתמשתי בחיישן, והסתמכתי על בקרת האקלים של החיישן שבתוך יחידת הסנסיבו הראשית – היה "דיליי" של 5 דקות שנבע מכך שיחידת הבקרה היתה רחוקה ממני ולא שיקפה את התנאים סביבי. עם זאת, מדובר בתוצאה סובייקטיבית ותלויית סביבת הפעולה, גודל החדר, ורמת הבידוד של הקירות והחלונות שלכם. בכל מקרה, צמד המכשירים עובד מצוין ביחד והסינכרון פועל היטב.

תכולת הערכה של חיישן החדר. צילום: גיקטיים

היתרון השני בחיישן החדש הוא מה שמכנים בסנסיבו "בקרת נוכחות" או Presence React. בזכות חיישן התנועה המובנה, החיישן יכול לדעת האם החדר ריק או מלא. כך, נמנע מצב ה"אבא שלך לא עובד בחברת חשמל" במסגרתו אתם יוצאים מהחדר או מהבית, והמזגן ממשיך בפעולה שלו ומקרר חדר ריק.

בניגוד למצב רגיל, שבו אנחנו שומעים את המזגן פועל, חשוב לזכור שבגלל פיצ'רים כמו בקרת האקלים, המזגן נכבה ונדלק אוטומטית, ואתם עלולים לצאת מהבית כשהוא כבוי, בלי לדעת ש-5 דקות אחרי זה הוא יתחיל שוב לפעול. לכן, אם אתם מאלו ששוכחים לכבות מזגן, או חיים לצד אנשים ששוכחים לכבות אותו, החיישן החדש יכול להיות מאוד שימושי.

מהצד השני, החיישן גם יכול לקלוט כשאתם נכנסים לחדר. כך הוא הפעיל אוטומטית את המזגן – ואת בקרת האקלים האוטומטית – ברגע שנכנסתי לחדר, מבלי שנגעתי בשלט או בסמארטפון. במובן הזה מדובר באמצעי מדויק יותר משיטת ה-GeoFencing (שקיימת גם בדורות הקודמים), שמפעילה ומכבה את המזגן בעזרת נתוני ה-GPS שלכם, מכיוון שיכול להיות שאתם נמצאים בכתובת מסויימת – אבל לא בחדר שבו המזגן נמצא.

החיישן חסכוני למדי בצריכת הסוללה שלו, בין היתר משום שכל התקשורת בינו לבין יחידת הבקרה המרכזית של סנסיבו נעשית בעזרת BLE או Bluetooth Low Energy החסכוני. על פי החברה, 2 סוללות ה-AA שמפעילות אותו (וכלולות בערכה) צפויות להספיק לשנתיים. מכיוון שאנחנו לא יודעים מה התוכניות שלכם ב-2022 ואם כדור הארץ ישרוד את המגפה העולמית, אפוקליפסת הזומבים או האסטרואיד הענק שעושה את דרכו למנהטן, בואו נצא מנקודת הנחה שגם שנה וחצי של חיי סוללה, זה עדיין מספק לגמרי ולא מצדיק השקעה בהטמעה של סוללת ליתיום-יון נטענת למשל.


אחד ממוצרי הסנסיבו האחרונים?

לחברת סנסיבו יש לי פינה חמה בלב מאז הפעם הראשונה שכתבתי עליהם – אי שם ב-2014. מכמה יזמים שעומדים מאחורי פרויקט מימון המונים מוצלח הפכה החברה הישראלית הצעירה לאחת מחברות ה-IoT המצליחות ביותר בישראל, מכרה מאות אלפי יחידות מהמוצרים השונים שלה, גייסה מיליוני דולרים בהשקעות של קרנות הון סיכון ושיתפה פעולה עם חברות אנרגיה אמריקאיות, אוסטרליות ואירופאיות.

אבל אם יותר לי להתנבא, סנסיבו לא תמשיך לייצר את החומרה לנצח. בסופו של דבר, ניהול שרשרת אספקה וייצור חומרה אינם משימה פשוטה, בייחוד כשהחסמים לתחרות מסין נמוכים יחסית. בנוסף, כמעט כל חברות המזגנים כיום מציעות כבר קישוריות Wi-Fi למזגנים שלהן, והסמארטפונים שלנו מגיעים עם חיישנים מתקדמים, שיוכלו גם להחליף את התרמוסטט הייעודי. 

עם זאת, בצד התוכנה, סנסיבו יושבת על אוצר, והחברה חולשת על הררי מידע, שהתקבל מלמעלה מ-250 אלף לקוחות. אם מוסיפים לביג-דאטה הזה את האלגוריתמיקה המתקדמת שפיתחה החברה בשנים האחרונות, והמומחיות שהיא פיתחה בניהול בקרת אקלים מרחוק לקהל רחב, לא ירחק היום שבו, לדעתי, היא תזנח את החומרה והפנייה ל-B2C, כדי להתמקד בניהול חכם של מערכות אקלים – החל מיצרניות מזגנים גדולות כמו Carrier, Midea ,Haier ו-Daikin; דרך חברות ניהול בניינים; ועד ערים חכמות וחברות אנרגיה.

בתגובה לתחזית הזו, נמסר לי מהחברה: "סנסיבו מחוייבת לחוויית המשתמש ומשקיעה יותר ויותר משאבים ביכולות AI מתקדמות, כדי לספק גם יתרונות בריאותיים וגם חסכון כספי ללקוחות שלנו. סנסיבו היא הראשונה להציע במזגנים מידע על זיהום אוויר המשולב בתחזית מזג אוויר, מה שמאפשר ללקוחות שלנו לייעל את צריכת האנרגיה עם התראות זיהום אוויר בזמן אמת, מידע על מזג אוויר וטיפים לחסכון באנרגיה".


אפליקציה מגוונת

האפליקציה היא לב הפעילות של סנסיבו. ככזו היא עמוסה במידע, פיצ'רים והגדרות. לאחרונה עברה האפליקציה מתיחת פנים ואני חייב להגיד, שעד כמה שהאפליקציה הקודמת לא היתה משהו, אני גם לא ממש התחברתי ל-UI החדש. אולי זה רק אני, אבל קצת קשה לי עם הירוק והורוד הזרחניים בגרסה הכהה של הממשק.

צילום: גיקטיים

המסך הראשי באפליקציה נותן לנו תמונת מצב על מזג האוויר באיזור שלנו והוא כולל מידע על מזג האוויר בחוץ וכן מדד איכות האוויר – אם אתם מנויים לשירות ה-Pro (ותיכף נגיע לזה). מהחברה נמסר לי שהמידע הזה מתבסס על מספר מקורות מידע שונים, שמשתנים עם הזמן.

חוץ מזה, התפעול בעזרת האפליקציה פשוט ואינטואיטיבי למדי. החל משלב ההתקנה, שכולל סריקת קוד QR פיזי והגדרת הרשת, ועד ההפעלה השוטפת של המזגן, הפעלת טיימר ושליטה בטמפרטורה.

עם זאת, למרות שלרוב, האפליקציה עבדה היטב, הפריעו לי 2 דברים בתפעול שלה. ראשית, התחושה שלי היא שהלאג בין רגע הלחיצה לשיגור האות בפועל התארך בהשוואה לדגם ה-Sky שברשותי. לא מדובר בהבדל קריטי שמפריע לתפקוד, אבל הייתי מצפה שמוצר חדש יביא עימו דווקא שיפור בנושא, ולפחות מהניסיון שלי חוויתי לא פעם עוד חצי שנייה של לאג בין הלחיצה להדלקה של המזגן בפועל.

הסוגיה השניה, והקצת יותר חשובה, היא סוגיית הסינכרון. אמנם מדובר בסוגיה שאני מכיר כבר מהדורות הקודמים של הסנסיבו, אבל לא פעם מצאתי את עצמי לוחץ על כפתור ההדלקה של המזגן באפליקציה, כדי לגלות שהאות לא נקלט מסיבה כלשהי. מרגע זה, האפליקציה לא היתה מסונכרנת, ואם הייתי לוחץ שוב על הפעלה של מזגן, המזגן היה אמנם נדלק סוף סוף, אבל באפליקציה הוא היה מופיע ככבוי – שכן לחצתי פעמיים. מרגע שזה קורה יש צורך להיכנס לאפליקציה, ללחוץ על המזגן, להיכנס להגדרות ואז לבחור ב-Sync AC Power State. הייתי שמח אם אפשר היה להקטין את מספר הפעמים שהיציאה מסינכרון מתרחשת, ולחילופין שכפתור הסינכרון יהיה במקום בולט ונגיש יותר.

מעבר לזה נוכל לראות במסך את כל יחידות הסנסיבו הפעילות ואפשרויות האוטומציה שפעילות בהן. במסך השליטה המרכזי נוכל להדליק ולכבות את המזגן ידנית או להפעיל ולכבות את כל האפשרויות שהוזכרו קודם, כמו גם להפעיל טיימר ולהגיע לאפשרויות הפרימיום השונות.

כמו במוצרים הקודמים, סנסיבו מציעה אינטגרציה מצוינת לעוזרים הקוליים – בין אם ברמקול חכם ובין אם בטלפון. אני בדקתי את המכשיר עם האסיסטנט של גוגל, שזמין ברמקול Nest, והאינטגרציה עבדה היטב – באנגלית בינתיים – ומאפשרת להדליק ולכבות את המזגן או לשנות את הטמפרטורות בעזרת פקודות קוליות בלבד.

רגע, מה? פרימיום?

לאחרונה השיקה בשקט סנסיבו את Plus, מנוי חודשי בתשלום, שמציע אפשרויות חדשות למנויים בו – ללא הגבלה גיאוגרפית או דגם. בין היתר כולל המנוי תזכורת להחלפת פילטרים אחרי מספר מסויים של שעות פעולה (וסנסיבו יודעת בדיוק כמה זמן פעל המזגן); המידע על איכות האוויר, שהזכרנו קודם; טיפים בזמן אמת לחיסכון באנרגיה; ומה שהחברה מכנה Climate React Plus – אפשרות לשלב בין בקרת האקלים לנוכחות שלכם בבית או תזמון מראש. על פי החברה, כל האפשרויות האלו יעזרו למזגן שלכם להיות הרבה יותר חסכוני, מה שמתבטא לכאורה בחסכון בכיס. המינוי החודשי עולה 3 דולר ומינוי שנתי יעלה לכם 30 דולר.

האם הפיצ'רים האלו נחמדים? כן. האם לדעתי הם קריטיים או מהותיים? לטעמי, לא, ולא ראיתי עדיין איזה קילר פיצ'ר, שיגרום לי להמשיך עם התוכנית. אולי אם אתם חברה או משרד גדול, עם שליטה על מספר גדול של מזגנים, ורוצים לייעל את צריכת האנרגיה שלכם. לזכותה של סנסיבו ייאמר שהחברה לא פגעה במשתמשים ולא העבירה פיצ'רים חינמיים לתוכנית בתשלום, וחוץ מזה, היא מציעה לכם שבועיים התנסות בחינם, כך שבכל מקרה תוכלו לנסות ולקבל החלטה בעצמכם.

סיכום

סנסיבו אייר החדש. צילום: גיקטיים

דגם ה-Air של סנסיבו, עם חיישן החדר שמגיע איתו, הוא מוצר בשל שעובד היטב. אם היה לכם פעם סנסיבו, אתם תרגישו בבית. לא מדובר במהפכה מבחינת העיצוב או הפיצ'רים שהוא מציע, ובמובנים רבים מדובר יותר במתיחת פנים: עיצוב המוצר טוב יותר והמידות קומפקטיות יותר, והוא גם ישתלב יותר טוב גם בכל בית.

אבל הדגם החדש גם יקר יותר – כ-179 דולר ל-Air עם חיישן, לעומת 119 דולר לדגם ה-Sky – ולכן נשאלת השאלה – האם תוספת החיישן שווה לכם עוד כ-200 ש"ח?

כן ולא.

לטעמי, התוספת מוצדקת בעיקר אם אתם גרים בדירות או בתים גדולים יותר עם חללים נרחבים, אז גם ניכר הבדל בין הטמפרטורות בחלקים שונים בבית. בנוסף, הוא רלוונטי אם אתם נמצאים לרוב רחוק ממכשיר הסנסיבו, ומשתמשים באוטומציות שונות. לחילופין, הוא יכול להתאים להורים, שנמאס להם לרוץ אחרי הילדים, ששוב יצאו מהחדר שלהם ושכחו את המזגן דולק. אלו גם המקרים שבהם הייתי שוקל שידרוג של הסנסיבו הקיים למשל. מעבר לזה, אני חושב שעבור רוב רובם של המשתמשים, דגם הבסיס, ה-Sky המוכר, יספיק בהחלט ויספק תוצאות מספיק טובות תמורת מחיר נגיש יותר.

מכשיר ה-Sensibo Air, כולל חיישן החדר, נמכר ישירות באתר החברה ב-179$ כולל משלוח חינם

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

21 תגובות על "בדקנו את Sensibo Air, הדור הבא של המכשיר הישראלי שהופך את המזגן שלכם לחכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Yariv
Guest

עצוב שהחברה הזו מתעלמת בעקשנות מבקשות הנגשה לאפליקציה עבור אנשים עיוורים שעובדים עם קורא מסך.

אלכסיי
Guest

בתור משתמש קבוע שלהם שלא מוכן לגעת בזבל הסיני, אני הולך לקנות את החדש, אבל נחכה שקצת יירד המחיר

קרוקודיל
Guest

פרויקט קוד פתוח עם ארדואינו
יומיים עבודה + 20 שח על חלקי אלקטרוניקה

6 שנים לקח להם להתקדם מממיר WIFI לאינפרא אדום לחישן PIR….

תענוג

ASD
Guest

מה אתה רוצה להגיד פה בעצם? על מי אתה מתנשא?

למה נראה לך שלכולם יש יכולות והבנה איך לקחת ארדואינו ולהשקיע יומיים עבודה בלחבר, לקנפג ולדאוג שיעבוד?

אחלה שאתה יודע ומבין, אבל רוב האנשים לא יודעים או לא רוצים להתעסק בדברים האלה ומעבר לכך, גם בהחלט היו רוצים מוצר שנראה סבבה בסלון שלהם ולא איזה מעגל חשמלי מכוער עם חוטים מבצבצים שצריך לעדכן לו גרסא דרך הטרמינל כל חודשיים.

קרוקודיל
Guest

שילמדו…… זו חוויה לכל החיים
במקום להיות אנשים מפונקים שרק קונים דברים ולא מבינים איך הם עובדים

ומה שבאתי להגיד זה שלקח להם 6 שנים להתקדם מאפליקציה שמתקשרת עם מודול וויפי שיודע לפלוט דרך דיודת IR לכיוון המזגן, ולחבר מודל שמזהה תנועה בחדר

6 פאקינג שנים
והכתב כותב עליהם שהם "אחת מחברות ה-IoT המצליחות ביותר בישראל"
רק מנציח את המודל ישראבלוף…..
וגם אנשים כמוך שמעודדים אותם וחושבים שאני בנאדם מתנשא כי אני יודע לקחת ארדואינו ב 10 שח ועוד מנורת IR ב10 אגורות ולכתוב להם קוד שידליקו ויכבו את המזגן….

ASD
Guest

עם ה-6 שנים אני יכול להתחבר יותר. למרות שאין לי מושג מה הם עשו במהלך ה-6 ואני בספק אם 6 שנים הושקעו כדי לשפר את הטכנולוגיה. כנראה שעבדו יותר בכיוון של שיווק, הוכחת קיום שוק וייעול תהליכי מכירה והפצה שהם אתגרים ענקיים בפני עצמם.

ואתה מתנשא כי אתה מניח שמי שלא יודע דברים כמוך הוא ״מפונקים שרק קונים דברים ולא מבינים איך הם עובדים״.

אני בטוח שאתה מגדל את כל הירקות שלך לבד ואופה לחם ומכבס בנהר כי זה פשוט ואל תהיה מפונק.

קרוקודיל
Guest

כתבת שאני מתנשא עוד לפני שכתבתי את זה
אבל בסדר
הוכחת לי כבר מה שרציתי להוכיח.

ASD
Guest

מצוין, חסכתי לך עבודה, עכשיו אתה יכול להקדיש את הזמן שהתפנה בלבנות ג׳דג׳טים.

ירון
Guest

מבין שאתה גם לא הולך למסעדות כי לבשל זו חוויה לכל החיים? וגם מכין לבד סרטי אנימציה כי זה חוויה לכל החיים? ואח"כ נכנס למכונית שבנית כי זה חוויה לכל החיים?
יש אנשים שמעדיפים לעשות דברים אחרים עם הזמן שלהם וואללה זה שווה את הנוחות. קניתי את הסנסיבו סקיי הראשון ב-200 ש"ח ואני מאוד מרוצה ממנו.
אתה לא רוצה לקנות, אל תתנשא על אחרים

קרוקודיל
Guest

בואנה גם אתה חושב שאני מתנשא?
קונים לי מוצר שעולה שקל מסין ב 500-600 שח מ"חברת ה-IOT הכי טובה בישראל" בשביל שידליק לכם את המזגן דרך האפליקציה בפלאפון החדש שלכם ואני מתנשא בזה שאני בונה את זה בעצמי ב 10 שח בכמה שעות עבודה….

הייתי אומר לכם מה דעתי עליכם אבל היא תעלה לכם 500 שח….

עופיר
Guest

עזוב את זה שאפשר לקנות ״זבל סיני״ שעובד מצויין ב10 דולר, בליצ׳ולף לדוג׳

ASD
Guest

לחלוטין. לי יש מתג שקניתי בדולר ורבע מעלי אקספרס ועובד יופי על המזגן שלי.

ירון
Guest

שכל אחד יקנה מה שבא לו. אני רוצה לקנות משהו עם אחריות, שמעדכנים את האפליקציה (בהצלחה עם הסינים) ושירות לקוחות אם צריך משהו ובטח לא משהו שמתחבר לפאקינג רשת שלי ומעביר את כל המידע למפלגה הקומוניסטית, לך תקרא קצת תנאי שימוש לפני שאתה מדבר על ה-10 דולר

ASD
Guest

כן אה, רק שהמפלגה הקומוניסטית לא תדע מתי אני מדליק את המזגן.

אורן עם קמץ
Guest

תגובה של מגיבים בטמקא, לא ממש מתאים לך…

נתת gateway לתוך הרשת שלך עם כל הסיסמאות וכל המכשירים המחוברים אליה, כולל טלפון, מחשב – הדבר האחרון שאכפת להם זה מתי אתה מדליק את המזגן

אלעד
Guest

גם הגבלה למזגן בלבד, גם רכיב wifi שלא תומך ב5GHz או ב 802.11ac… לא מבין את התמחור וההתלהבות מהמוצר הזה…

ליאור
Guest

הבעיה הכי גדולה של הדבר הזה היא שהשלט חכם אבל המזגן טיפש. אז אם מישהו הדליק את המזגן לא דרך האפליקציה, שזה קורה הרבה, השלט לא יודע מזה. ואז נניח חיישן התנועה מזהה תנועה ושולח פקודת הדלקה למזגן, אבל בעצם מכבה אותו. או הפוך, מישהו כיבה את המזגן מהשלט שלו, יצאתי מהבית ושלחתי פקודת כיבוי – שהדליקה את המזגן.
אם כבר שלט שלא יודע מה המצב של המוצר שהוא שולט עליו אז עדיף שלט כזה מאמזון/אלי אקספרס, עולה 10-15 דולר ושולט על הטלויזיה, הממיר, הסאונד בר וגם על המזגן ועובד פצצה עם גוגל הום.

איתי
Guest

חיבור לאלקסה? גוגל אסיסטנס? אני מניח עוד רחוק היום

דורון
Guest

לא יודע מאיפה להתחיל לחפש, יש מצב ללינק מעלי אקספרס?

מישהו עם דעה
Guest

יקר ומיותר.
אפשר לקנות את אותו דבר של Tuya smart ב 30-40 שקלים לא 300 חח בדיחה של ממש.
כיאה לחברה ישראלית לפחות 300% ממחיר השוק. לא מגיע להם פי8-10 במחיר אל תרגום לעברית. שוב, בדיחה.

גילי
Guest

תודה על הסקירה.
קיבלתי את התשובה מה ההבדל בין הsky לair.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: