אפליקציה חדשה של סמסונג תחבר בין אמהות לתינוקות שרק נולדו

האפליקציה העונה לשם Voice Of Life תקליט מרכיבים שונים כמו הדופק של האם, לצד סיפורים וצלילים שמייצגים אותה כדי שהתינוק ירגיש בטוח יותר כשהיא לא בסביבה. בשלב ראשון מתמקדת החברה בעיקר בפגים

מקור: Samsung

מקור: Samsung

סמסונג מפתחת דרך חדשה שתאפשר לחבר בין הורים לבין תינוקות שנולדו לפני הזמן באמצעות כוח הריפוי של הצליל. בעזרת האפליקציה, ׳Voices Of Life׳ ניתן יהיה להעביר את צליל פעימות ליבה וקולה של האם אל התינוק שנמצא בתוך אינקובטור, פעולה אשר הוכיחה את עצמה בכל הקשור לחיבור בין הורים לתינוקות ויתרה מכך, פעולה אשר מאפשרת לתינוקות לחוות ׳צלילים אימהיים׳ הנדרשים להם עבור התפתחות בריאה של המוח.

כוח הריפוי של הקול

מידי שנה נולדים כ-15 מיליון פגים, מה שאומר שאותם תינוקות נאלצים לעזוב את הסביבה המוגנת והחמה הנדרשת להתפתחות תקינה, הרבה לפני הזמן האידיאלי. עבור ההורים מדובר בתקופה קשה ולחוצה במיוחד, שכן במקום ליהנות עם התינוק החדש שהצטרף למשפחה, הם נאלצים לחזור הביתה בלעדיו ולהגיע לבקר אותו כל יום בפגייה כשהוא נמצא בתוך אינקובטור ומחובר למכשירים. מעבר לחוויה המלחיצה, תינוקות שנולדים לפני הזמן הם בעלי סיכון גבוה יותר לפתח בין היתר בעיות שפה וריכוז.

עכשיו אם עבור ההורה מדובר בחוויה מלחיצה המלווה ברעשים לא נעימים, מה מרגיש התינוק שרק נולד? סמסונג נכנסת כעת לנישה קצת אחרת, ומציגה אפליקציה שתאפשר לאמהות לתקשר עם הרך הנולד ולדמות את הסביבה ברחם באמצעות קול, שכן מחקרים מראים כי חשיפה אל צלילי פעימות הלב של האם יכולה לסייע למוח של הפג להתפתח ולגדול.

Voices Of Life היא אפליקציה סטנדרטית לסמארטפון שתאפשר להורה להקליט מילים, סיפורים, שירים, וגם את דופק הלב באמצעות נגיעה במכשיר. אותם צלילים יעברו תהליך להסרת תדרים גבוהים (׳wombified׳) וישודרו בצורה מעומעמת, באופן דומה לצלילים הנשמעים בתוך הרחם, כדי להתאים לאוזני התינוק, ויועברו באמצעות רמקול מיוחד שיוצב ליד האינקובטור.

אז נכון שעדיין לא מדובר בחוויה אידיאלית ואותם הורים ופגים עדיין יאלצו להתמודד עם המרחק הפיזי והנפשי שמפריד ביניהם, אבל אולי בעתיד אותם אינקובטורים יהפכו לקצת פחות מאיימים, ויימצא כי קיימות שיטות ידידותיות יותר להעניק לפגים התחלה טובה יותר לחיים, שלאו דווקא כוללת ציוד טכני משוכלל. בכל מקרה אלו כל הפרטים הידועים עד כה על האפליקציה, ולא ידוע האם ומתי היא תהיה זמינה.

וידאו – Samsung Voices of Life

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: