האם מסך Neo QLED של סמסונג נותן נוקאאוט ל-OLED? בדקנו

ה-QE90QN900A של סמסונג הוא מסך ה-Mini-LED הטוב ביותר של החברה. לקחנו אותו לביקורת מעמיקה וקיווינו למצוא אלטרנטיבה ראויה למסכי ה-OLED. לא חזרנו מאוכזבים

תמונה: סמסונג

סמסונג היא יצרנית הטלוויזיות הגדולה ביותר בעולם. זו עובדה. אבל האם זה מספיק להיות מוביל במכירות בשביל להיחשב לחברה שהיא גם הטובה ביותר בתחומה? לא בהכרח. בשנים האחרונות סמסונג ישבה על הגדר עם טלוויזיות ה-QLED שלה וטענה שהיא עדיין עליונה טכנולוגית בזמן שמתחרות הציגו מסכי OLED מרהיבים ומשוכללים הרבה יותר. אבל עכשיו, אחרי שנים של ישיבה על הגדר, היא השיקה בישראל את המענה האמיתי שלה למסכי OLED עם מסכי ה-Neo QLED שלה. האם סופסוף הגיעה האלטרנטיבה האמיתית ל-OLED? בואו נבדוק.

איך הגענו לכאן?

הסיבה האמיתית שלקחנו את ה-QE65QN900A (אוהב את השמות הקליטים של יצרניות הטלוויזיה) של סמסונג לסקירה היא העובדה שזה מסך הטלוויזיה הראשון של סמסונג (בישראל) בטכנולוגיית Mini-LED. מדובר בטכנולוגיה שנועדה להיות המענה לטכנולוגיית ה-OLED, שהצליחה להפוך ל-Gold Standard של מסכים בשנים האחרונות בעיקר בגלל המסכים של LG ו-Sony. אז בואו נעבור שניה על ההבדלים לפני שניכנס לקרב: מסכי OLED מבוססים על חומר אורגני, ובהם כל פיקסל ופיקסל מואר באופן עצמאי, מה שמאפשר דיוק בפרטים ובצבעים, ובמקרה שבו פיקסל אמור לייצג את הצבע השחור – הוא פשוט לא נדלק – מה שמוביל לאותו "שחור מוחלט".

כך נראה הפאנל החדש לעומת פאנל LED סטנדרטי. צילום: גיקטיים

אבל סביר להניח שאתם עדיין מחזיקים בבית שלכם מסך LED, שבו יש מספר מוגבל של איזורי הארה, בין אם אחוריים או צידיים (הבחירה של החסכנים). המסכים הללו סובלים לא מעט מתופעות של הילות לבנות מסביב לעצמים מוארים, Macroblocking (ריבועים ובלוקים בכל מיני גוונים) ו-Color Banding (פסים וקשתות מפוקסלות באיזורים עם הבדלי תאורה). אל מול העליונות הטכנולוגית של OLED, סמסונג נשארה בשלה והטוב ביותר שהיא ידעה להציג עדיין היה מסכי LED די סטנדרטיים. לא משנה כמה היא קראה להם QLED והוסיפה שכבות שמדייקות את פיזור הצבעים ומספקות 100% צבע, המסכים של סמסונג התחילו לפגר טכנולוגית במידה מסוימת מאחורי התחרות – לא שזה הפריע לה יותר מדי במכירות, או לגבות על המסכים הללו מחירי פרימיום מאוד לא תמיד מוצדקים.

אבל המקרה של QN900A שונה לחלוטין. המסך הזה מבוסס על טכנולוגיית Mini-LED, או Neo QLED, כפי שסמסונג כמו שאר חברות הטכנולוגיה אוהבות לכבס מונחים. במקום מספר איזורי הארה מצומצם או פיקסלים בודדים, מסכי Mini-LED מורכבים מהמון נורות LED זעירות (בגודל של 1/40 ביחס לנורת LED סטנדרטית) ואלו נשלטות על ידי מספר גבוה מאוד יחסית של איזורי הארה, מה שאומר שהטלוויזיה יכולה לשלוט יותר טוב על הפרטים המוקרנים, ובתקווה, גם לא להדליק איזורי הארה מיותרים שאמורים להקרין את הצבע השחור, ובכך לקבל "שחור מוחלט".

פייט הגון

האמת שהתרגשתי לקראת בואה של טלוויזית ה-QN900A, כי בכל זאת, לא כל יום מגיע מה שמתיימר להיות המענה הטכנולוגי שחיכית לו כל כך הרבה זמן, ואמ;לק? היה שווה להמתין.

התצוגה החדשה הזאת פשוט יוצאת מן הכלל ומהטובות שראיתי בחיי. מאוד שמחתי שדחיתי את הצפיה ב"משחק הדיונון" עד לסקירה של ה-QN900A, כי הסדרה הזאת איכשהו מדגימה את כל מה שהמסך הזה יודע לתת. מצד אחד היא מלאה בצבעוניות מאוד עשירה שקיבלה משנה תוקף על המסך הזה, ובכל פעם שהדמויות נכנסו לחדרי המעבר למשחקים התמונה פשוט זרחה והייתה מדהימה, ומצד שני, הסדרה מלאה ברגעים חשוכים מאוד, ושם ה-QN900A מוכיחה את עצמה עוד יותר. רק לעיתים נדירות יחסית הטלוויזיה הצליחה להתבלבל ולהציג תמונה חצי בהירה באיזורים חשוכים, אבל אלה מקרים  לא שכיחים מהניסיון שלי.

סמסונג מצליחה כאן להציג פאנל נקי מאוד (לפחות זה שהגיע אליי) עם הדבר הכי קרוב ל"שחור מוחלט" שראיתי מטלוויזיה שהיא לא OLED. השחורים פה עמוקים בצורה יוצאת מן הכלל ביחס לטלוויזית LED, וכזו שבהחלט נותנת פייט הגון מאוד ל-OLED. עד כמה הגון? לעיתים כשכיביתי את המסך אחרי שנגמר פרק בתוכנית כלשהי, והוא הסתיים במסך שחור או תמונה כהה מאוד, הייתי צריך להתכופף מעט ולבדוק שהנקודה האדומה של המסך נדלקה ומסמנת לי שהוא אכן כבוי.

"משחק הדיונון" היא תוכנית די מושלמת עבור מסכים שכאלו, אחרי הכל, היא משודרת ב-4K ו-HDR. אז כדי לבדוק את פאנל ה-Mini-LED ואת מנגנון התמונה של ה-QN900A צפיתי בלא מעט תכנים שונים באיכויות שונות. העונה ה-41 של הישרדות הצליחה להפתיע אותי מאוד לטובה, כיוון שלמרות שהיא רק ב-1080p, היא נראית מיליון דולר (הא) במסך הזה. במקרים האלו יכולתי להתבלבל ולחשוב שהיא בטעות משודרת ב-4K, כיוון שבין הצבעים לחדות העזה התמונה הייתה באמת מצוינת.

צילום: גיקטיים

"לא זמן למות" (No Time To Die, או הבונד החדש) ב-4K ו-HDR גם הוא היה נראה יוצא מן הכלל, כשהנופים המדהימים ועיניו התכולות של דניאל קרייג קיבלו משנה תוקף די מסיבי על אף הדחיסה הגדולה של קובץ המקור (בכל זאת, סטרימינג) וגם Arkane החדשה מבית נטפליקס מטופלת היטב בסצינות חשוכות מאוד עם צבעים מאוד קונטרסטיים אך הגיוניים. כשהתכנים שאתם צופים בהם נראים טוב בבסיסם, על ה-QN900A הם פשוט נראים מצוין.

הטלוויזיה לא הצליחה לעשות קסמים ל-AEW למשל (אל תשאלו), ושם כבר ראיתי תופעות כמו מאקרובלוקינג וגם קצת Banding. המנוע של ה-QN900A בכל זאת לא יכול לייצר קסמים, וגם על העונה הראשונה של "בנות גילמור" (ביקשתי מכם כבר לא לשאול) אפשר לראות היטב את השנים עם לא מעט נקודות והפרעות. יש גבול גם למה שמנועי שיפור תמונה (שהם לא של סוני) יכולים לעשות. אבל בסך הכל, התרשמתי מאוד מהטיפול של הטלוויזיה הזאת בתכנים מכמעט כל הסוגים, בניגוד לאיך שהתרשמתי ממנוע ה-Upscaling של הדגמים הקודמים של החברה.

אבל לא הכל מושלם

כשבדקתי את ה-iPad Pro החדש של אפל שמגיע עם מסך Mini-LED, הופתעתי לגלות שבכמה מצבים ספציפיים, איזורי ההארה היו מעט בעיתיים והובילו למעין הילה לבנבנה-אפורה בעיקר סביב עצמים בהירים בסביבות חשוכות. פחדתי מאוד שזה אומר שגם ב-QN900A אני אראה המון הילות ואני שמח לבשר שכאן זה כמעט ולא קורה, ולדעתי זה נובע מכך שכמעט תמיד אתם תהיו במצב בהירות יחסית גבוה שבולע את האפקט (האייפד התקשה בעיקר במצבי בהירות חלשים). המקומות העיקריים שבהם כן נתקלתי בחולשות נמצאים בעיקר במקרים שבהם הכתוביות נמצאות בדיוק בין תמונה בהירה לפס השחור בתחתית המסך ובגיימינג, שם לעיתים נצפתה הילה סביב ה-HUD או הכוונת של השחקן. בכל זאת, נקודות וכיתובים לבנים על רקעים שחורים יובילו לתופעה הזאת. אז ניתן לראות שהטלוויזיה מתאמצת וקצת כושלת בדיוק של הקרנת העצמים האלו, וזו פחות או יותר החולשה הויזואלית העיקרית של ה-Mini-LED.

דווקא כשהכתוביות מתמקמות רק על הבארים השחורים, והתמונה היא כהה, הטלוויזיה מתחילה להתבלבל ומבהירה את כל התמונה במקום רק את איזור הכתוביות. זה תרחיש יחסית צפוי בטכנולוגיות LED, אבל גם במקרה הזה, לא מדובר בהפרעה שממש שיגעה אותי. לעיתים גם לוקח לטלוויזיה כמה רגעים יותר מדי להחליט שהיא צריכה להבהיר את התמונה, מה שגורם לתחושה של Stopים בתאורה שלא לצורך. לא בעיה גדולה, אבל כזו שנתקלים בה לעיתים. באופן מעניין, המסך הזה מתנהג בצורה דומה ל-OLED בכל הנוגע למהירות התגובה שלה, שהיא מצוינת עבור גיימינג, אבל מדי פעם, ובעיקר בסרטים וסדרות כשמצלמה עושה תנועת Pan או אפילו בקרדיטים נגללים של סרטים, אתם תקבלו את אפקט הריצוד המעיק שקורה במסכים שהם פשוט מהירים כמעט מדי עבור התוכן שמשודר ב-24 פריימים לשניה. אתם יכולים לפתור את זה עם הפעלת הגדרות Motion, אבל אז אתם מקבלים את אפקט אופרת הסבון שאני די מתעב. זה מחיר הקידמה.

מה שכן קצת מעורר אצלי דאגה זה רמות ההתחממות של המסך עצמו. המסך הזה נוטה לא רק להתחמם בעצמו, אלא סוג של להקרין את החום החוצה. בכל פעם שחציתי את הסלון כשהטלוויזיה הייתה דלוקה ממש יכולתי להרגיש את החום ממנה. זו תופעה קצת מוזרה שלא נתקלתי בה במכשירי Mini-LED אחרים ובטח שלא בטלוויזיות אחרות. לא משהו שמפריע ממש ביום יום (בכל זאת, כמה פעמים אתם מוצאים את עצמכם עומדים צמודים לטלוויזיה?), ומעניין יהיה לראות האם זה בכל זאת יקצר את חיי הרכיבים שלה.

עדיין לא יכולתי שלא להתעצבן גם השנה שסמסונג ממשיכה להיתקע עם ההימור הכושל שלה על תקן HDR10+ שלא הולך לשום מקום, וגם הטלוויזיה הזאת מגיעה בלי תמיכה ב-Dolby Vision. סמסונג, באמת, רדו מהעץ הזה. זה לא סביר שצרכנים ירכשו מסכים בעשרות אלפי שקלים שלא תומכים בתקן בסיסי שנמצא בפחות או יותר כל שירות סטרימינג מודרני, לרבות בנטפליקס. הגיימרים שבינכם גם צריכים לקחת בחשבון שיש כאן תמיכה ב-FreeSync של AMD, אבל לא ב-G-Sync של Nvidia, גם כאן מסיבה לא ברורה בעליל.

עיצוב מצוין עם שלט "אקולוגי"

נחזור רגע להתחלה. הדבר הראשון שתפס את תשומת ליבי אחרי ההתקנה של ה-QN900A היו דווקא השוליים שלו: אלו הם שוליים מינימליים מאוד שהופכים את חווית הצפייה למרשימה כבר מהרגע הראשון שמדליקים את המסך. יש משהו בזה שהתמונה מגיעה כמעט עד לקצה המסגרת שהופך את המסך לכאילו מרחף בחדר. זה משהו שקצת קשה להסביר, אבל אם תלכו לאולם תצוגה ותראו את זה, אתם פשוט תראו את זה. לעומת זאת, קצת פחות התרשמתי מהעובי של ה-QN900A, שמוכיח שוב שרק מסכי OLED יכולים להיות דקיקים וסקסיים, לפחות נכון לימינו. אותו פאנל של המסך של סמסונג מגיע עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי מאוד אפקטיבי שעושה עבודה טובה מאוד בלדאוג שהמסך לא יהפוך למראה כמו מסכים רבים אחרים בעת צפיה בתכנים לא בהירים, אבל מצד שני, כן מתקבל כאן מדי פעם "אפקט קשת בענן" כשאור ישיר נכנס לחדר.

לצערי רק הגירסה היוקרתית הזאת (ועוד נגיע למחיר שלה) של סדרת ה-Neo-QLED מגיעה עם קופסת החיבורים החיצונית של סמסונג, שמאפשרת לכם שלא לעשות בלאגן של כבלים בגב הטלוויזיה, ובעצם להחביא את כל הכבלים במעין מכשיר דמוי ממיר של חברות הלווין והכבלים שמשתרשר עם כבל בודד אל המסך עצמו. גם הפעם זה פיתרון שאני מאוד אוהב, והלוואי שגם סמסונג וגם כל שאר החברות יהפכו אותו לסטנדרט שלהן. זה באמת הופך את מלאכת החיבור וההחלפה של כבלים למהירה וקלילה וחוסך הרבה בלאגן על המזנון או הקיר שלכם.

זה מה שמחכה לך בקופסת החיבורים

מה שפחות אהבתי זה שנתקלתי בכמה בעיות Delay (שיהוי) בין הסאונד לתמונה בשימוש ב-Sonos Arc וב-Sonos Beam החדש בשילוב עם ה-ChromeCast החדש יחסית של גוגל. לא הצלחתי לפתור את הבעיה הזו ולא משנה כמה התעסקתי בהגדרות של הטלוויזיה והרמקולים, וזאת על אף ששניהם היו מחוברים ישירות לכניסת eARC שאמורה לצמצם את השיהוי הפוטנציאלי. באופן כללי, הטלוויזיה הזאת לא שיחקה יפה עם הכרומקאסט הזה, ואחת לכמה עשרות דקות לפתע הציגה מסך שחור לכמה שניות. גם עם ה-Xbox Series X שברשותי נצפו כמה ניתוקים פתאומיים משונים אחת לכמה ימים. לא מצאתי שום דפוס או סיבה הגיונית ללמה זה קורה, אבל זה קרה.

בדרך כלל שלטים לא מרגשים אותי במיוחד, אבל השנה סמסונג עשתה מהלך שאני חושב שהוא על גבול הגאוני: כל שלטי הטלוויזיות של שנת 2021 מגיעים בלי סוללות AAA (שהן באמת אחד השרידים הטכנולוגיים הארכאיים שצריכים ללכת אחרי הפקס), אלא עם פאנל סולרי בגב. בסמסונג טוענים שגם תאורה ביתית תספיק בשביל לטעון את השלט לאט לאט, אבל אם תניחו אותו ליד חלון עם שמש ישירה הוא כמובן יטען מהר יותר. זה פשוט, זה חכם ובניגוד למהלכים כמו להוציא מטענים מקופסאות: זה רעיון ירוק לחלוטין שאני לא רואה מאחוריו תוכניות-על עסקיות מפוקפקות. אגב, אם אין לכם סבלנות, בתחתית השלט מחכה לכם חיבור USB-C, כך שאתם מכוסים מכל הכיוונים. תענוג, והלוואי שכולם יעתיקו את הקונספט הזה מסמסונג.

השלט של סמסונג נותר מהפשוטים והבסיסיים ביותר בשוק. בלי כפתורי מספרים ואותיות, בלי עומס – פשוט שלט דק, מאוד קליקי, ונוח לשימוש. מה שמאוד לא אהבתי זה את המיקום של כפתור הבית, שבו אני משתמש לא מעט. הוא פשוט ממוקם במקום הלא נכון. במקום שהוא יהיה הכפתור הראשון שאתם מגיעים אליו במיקום ממורכז וברור, הוא נמצא בשורה השניה של הכפתורים מלמטה, מעל לחצני הווליום. גם אחרי חודש של שימוש יומיומי בטלוויזיה, לא אחת מצאתי את עצמי לוחץ על הכפתור של Amazon Prime Video, שנמצא במקום שבו כפתור הבית היה צריך להיות. שלט לא מושלם, אבל ללא ספק צעד בכיוון הנכון.

אז מי מנצח? זה יותר מורכב מזה

תמונה: סמסונג

באופן כללי, ה-QN900A מציגה אלטרנטיבה מאוד ראויה ל-OLED בלי הרבה פשרות בדרך: היא מציגה מספיק איזורי הארה כדי לספק לא מעט רגעי "שחור מוחלט" שמובילים לניגודיות מאוד עוצמתית תוך שליטה מצוינת על הצבעוניות, ואת זה היא עושה בלי החרדה הכללית מצריבות שקיימת ב-OLED, ועם בהירות הרבה יותר גבוהה מאשר זו שב-OLED (בעיקר במצבי HDR). זו נוסחה מנצחת שבהחלט צריכה להכנס להתלבטויות הבאות שלכם כשתרצו לשדרג את הסלון.

עם זאת, אני חייב לסייג ולהגיד שלמרות הבקשות שלי, הדגם שנשלח אליי מסמסונג הוא דגם ה-8K המאוד, אבל מאוד יוקרתי ויקר בסדרת ה-Neo QLED. מה שאומר שהוא מגיע גם עם הפאנל הכי מתקדם של סמסונג – כך שסביר להניח שאיכות הפאנל של דגמי ה-4K ההרבה יותר זולים והגיוניים (כי בואו נודה בזה, אף אחד עדיין לא צריך 8K בימינו) תהיה פחות מוצלחת מאשר בדגם שאני בדקתי. אף על פי זאת, אני כן יכול להגיד שטכנולוגית, סמסונג נמצאת במקום שמאוד רציתי לראות אותה, וה-Mini-LED מספקת את האלטרנטיבה שרציתי שהיא תהיה.

אם תשימו מספר אנשים אל מול מסך OLED טוב שנמצא לצד ה-QN900A, אני חושב שהקהל יתחלק חצי-חצי בנוגע להעדפות. חלק מהאנשים יעדיפו את הצבעוניות העשירה של מסך ה-OLED שלא בדיוק זוכה לשיחזור כאן, וחלק יעדיפו את הבהירות המאוד עוצמתית של סמסונג. חלק לא יחששו מצריבות ב-OLED, וחלק ישמחו לדעת שסופסוף אפשר לקנות מסך מצוין בלי לפחד מהתופעה הזאת. חלק יעדיפו את העיצוב הדקיק של מסכי ה-OLED וחלק יעדיפו לקבל בתמורה קופסת חיבורים חיצונית. בסוף, גם הקרב בין ה-Neo-QLED ל-OLED נופל על העדפות אישיות, אבל הסדרה החדשה של סמסונג מחזירה אותה למירוץ הזה במקום מצוין שבו היא מציגה מסך פשוט מצוין, וקופצת בחזרה לפסגה.

מסכי ה-Neo QLED ברזולוציית 4K מגיעים בשני דגמים: QN85A שמגיע עם פאנל ומערך סאונד מעט פחות מפנק בגדלי 55, 65, 75 ו-85 אינץ’ במחיר של החל מ-5990 שקלים (ועד 16,990 שקלים); דגם ה-QN90A מגיע עם פאנל יותר מתקדם ומערך סאונד יותר מפורט בגדלים של 50, 55, 65, 75 ו-85 אינץ’ במחירים של החל מ-5490 שקלים (ועד 18,990 שקלים). מסכי ה-8K מגיעים גם הם בשני דגמים: QN800A שמגיע עם פאנל דומה לזה של הדגם 4K המתקדם, אך עם מערך סאונד עוצמתי יותר ובגדלי 65 ו-75 אינץ’ במחירים של 12,990 ו-19,900 שקלים בהתאמה; ה-QN900A שבדקנו מגיע עם הפאנל המתקדם ביותר של סמסונג ועם מערך סאונד די מטורף של 80W ותמיכה ב-6.2.2 ערוצי סאונד. המסך המטורף הזה מגיע בגדלי 65, 75 ו-85 אינץ’ במחירים של 22,990 שקלים, 32,990 שקלים ועד סכום די מטורף של 49,990 שקלים.

כל הכתבות והעדכונים מעולם הטכנולוגיה וההייטק כל הכתבות והעדכונים מעולם הטכנולוגיה וההייטק מחכים לך עכשיו בערוץ גיקטיים בטלגרם

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

11 תגובות על "האם מסך Neo QLED של סמסונג נותן נוקאאוט ל-OLED? בדקנו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אחד שמבין
Guest

בלי Dolby Vision ועם קופסת חיבורים שנוטה להתקלקל ואז אין אפשרות לחבר כלום.
לט תודה נשאר עם ה OLED של סוני ואנדראיד טייוי.

מני
Guest

אחלה מסך טלויזיה ברמה גבוהה מאוד, ה90a הוא המסך הטוב ביותר שקיים היום בין כל היצרניות וחשוב לומר שהוא גם הזול מכולם בכל הגדלים הקיימים .
מסך ברמה גבוהה מאוב ונותן תמורה מלאה למחיר.

קשימיר
Guest

בוא תמכור לי משהו.
ניסית את כל המסכים?

ארז
Guest

הייתי משוכנע במשך השנים שטכנולוגיית ה Mini-LED עומדת להחליף את ה OLED באמצעות פיקסלים סינטטים במקום אורגנים שמציגים קונטרסט מושלם, חייב לומר שאני ממש מאוכזב שזאת הבשורה – לא ממש פיקסלים סינטטים אלא יותר כמו LEDים מוקטנים שמציגים את אותן הבעיות, פשוט מוקטנות יותר. OLED לא באמת מצליחה להציג תקן HDR בגלל רמת הבהירות ו Mini LED לא באמת מציגה קונטרסט מושלם.

מתן
Guest

אל יאוש, הטכנולוגיה שבאמת תחליף את ה-OLED היא ה-Micro-LED

IQ90
Guest

אין DV, אין G-Sync, החיבורים זולים בטירוף 100% פלסטיק פשוט. רמקולים פנימיים זוועה אמיתית, קצת צילילים נמוכים וכול המסגרת פלסטיק מתחילה לרעוד, איכס.
פשוט לא לגעת! לדלג! פשוט פח.

עדי
Guest

משהו שחשוב לציין – כשמישהו קונה טלוויזיה יקרה כמו QLED או OLED, חשוב לו גם שהמוצר יהיה עמיד לאורך זמן.
אני לא רואה את עצמי קונה OLED כל עוד לא יפתרו את בעיית הצריבה. כל בנאדם שלישי שאני קורא שקנה OLED רושם שנצרב לו המסך. בושה.

בין היתר בגלל זה קניתי QLED, דגם Q80, התמונה נראית פגז. המסך בהיר ועושה עבודה מצוינת עם התאורה בסלון.

קשימיר
Guest

יש לנו OLED כבר כמה שנים. עובד מעולה.
הפעמים היחידות שראיתי צריבה בכלל היתה על טלפון של סמסונג שהראה שעון באופן קבוע ובמסכים של תחנות דלק.
מה זה כל בן אדם שלישי? כל החברים שלך עם OLED?

יוסי
Guest

שטיות! המסכי oled החדשים 2019 ומעלה בעלי מנגונני שמירה מצריבה וכמעט וזה לא קורה, ואם קורה יש אחריות ומחליפים פאנל, כל אדם שלישי כמו שאתה אומר נראה לי המצאה מופרכת

פירלי
Guest

לי נצרב המסך עם הלוגו של ניקולודיאון אחרי חודש (הטלויזיה היום בת 3)

קלרשו
Guest

לא נשמע סביר. בכלל.
שתף תמונה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: