סמסונג MV800: הדור הבא של מצלמות הכיס [סקירה]

מצלמת הכיס החדשה של סמסונג, קוראת תגר על מה שמצלמות כאלה ידעו לספק לנו עד היום אבל האם יש לה זכות קיום ביחס לסמארטפון שלכם?

מקור: צילומי מסך מאתר החברה, עיבוד תמונה

מצלמות כיס, או בכינויין באנגלית "point & shoot", הן מצלמות קומפקטיות, אשר אמורות להציע לצלם המתחיל ולצלם החובב שילוב של יעילות, מהירות הפעלה וביצועים פשוטים. אמנם, מלכתחילה לא מדובר כאן בקטגוריה שנועדה להתחרות ראש בראש עם מצלמות DSLR מקצועיות, אך היכן שהן מתפשרות בביצועים הן מחזירות בזמינות, קלות הפעלה ומשקל מינימלי. עבור משתמשים רבים, הן נחשבות לשילוב המנצח של עולם הצילום, והצלחתן המסחרית היא עדות לכך.

המצלמה שלפנינו היא אחת מהבולטות שהשיקה חברת סמסונג לאחרונה. המצלמה הוכרזה לראשונה בספטמבר האחרון, במסגרת כנס IFA 2011 שנערך בברלין. במסגרת ביקורנו שם אף זכינו להצגה בלעדית שלה (ראו סרטון בסוף), והציפיות היו גבוהות כאשר קיבלנו אחת כזאת לסקירה.

עיצוב ייחודי, מסך מתהפך

כבר מהתמונה הראשונה של המצלמה, ברור לכם שהייחוד שלה הוא המבנה המעט פחות שגרתי, המאפשר למסך לבצע היפוך של 180 מעלות ולהציג לכם את עצמכם בתצוגה מקדימה. יוצאים לטיול בחו"ל? אין בעיה, עם המסך הזה תוכלו לצלם את כל התמונות שתרצו, מבלי לבקש עזרה מזרים, אפילו לא פעם אחת.

הכפתורים השונים במצלמה, לצד החיבורים, נמצאים במקומות הקלאסיים שתצפו למצוא במצלמת כיס. המיקום היחיד שהיה מעט מפתיע שייך לכונן המיקרוSD, שחבוי תחת כיסוי מגן בתחתית המצלמה, לצד הסוללה. כדי להסיר אותו, יש לפתוח את כיסוי המגן ורק משם תקבלו גישה אליו.

מבחינת עובי, המצלמה מרגישה דקה וקלת משקל – היא בכל זאת שוקלת רק 121 גרם בלי הסוללה, ועם סוללה של כמה גרמים נוספים, משקלה לא משתנה מהותית. גם אנשים שאוהבים את הגאדג'טים שלהם דקיקים וקלים, יהנו מהמצלמה, ואולי אפילו עוד יותר כאשר היא פתוחה ב-180 מעלות.

ממשק תוכנה

המצלמה מגיעה עם תוכנה למק ולמחשבים מבוססי חלונות, מובנית בזכרון של המצלמה. בעת החיבור הראשון תקבלו אפשרות לבחור להתקין את תוכנת הניהול, או לדלג עליה. אגב, תוכנה זו תופסת מקום בזכרון הפנימי של המצלמה ומשאירה לכם רק 10MB פנויים, כך שבפועל אתם חייבים כרטיס זכרון נוסף כדי לצלם (אלא אם אתם מתכוונים לצלם 2 תמונות בכל פעם).

בתוך המצלמה קיים ממשק תפריטים בעל מספר אופציות שונות. אלה נעות בין שינויי הגדרות, קביעת תצורה (mode), מעבר למצב אוטומטי, ועוד. הממשק הוא מסך מגע, ובחירה בין התפריטים השונים מתבצעת באמצעות החלקת האצבעות שלכם על המסך ולחיצה על הכפתור הנבחר. בפועל, הרגשנו שהממשק הגיב לאט בעת מעבר בין תפריטים משום מה, אך ביתר השימושים חסרון זה לא בא לידי ביטוי.

היא גם יודעת לקחת תמונות

מדובר במצלמת 16.1MP, המצלמת תמונות באיכות גבוהה ובעלות צבעים חיים. בהנתן תנאי תאורה אופטימליים, כגון אור יום וצילום בחוץ, המצלמה מצלמת באיכות גבוהה, מגיבה מהר מרגע הלחיצה על כפתור ההדלקה ועד לצילום בפועל. בתור מצלמת כיס, זהו אולי הפרמטר החשוב ביותר עבור רבים מהצלמים המתחילים והחובבים.

מהירות התגובה מאפשרת לכם לצלם את הפריים הראשון תוך מינימום זמן, ולוודא שתפסתם את הרגע הקסום בכרטיס הזכרון שלכם. משך הכתיבה בכרטיס עצמו אינו רב, ונמשך פרק זמן שהרגיש כאילו נמשך בין שניה ל-3 שניות, ובכל מקרה לא הפריע לנו בעת הצילום.

בחנו את המצלמה במספר מתארים שמהם עולה, כי חסרונותיה הם בביצועים תחת תנאי תאורה נמוכים, בהן היא מתקשה לקבע פוקוס. קושי זה גורם למקרים רבים בהם מתפספס הרגע הקסום שמנסים להנציח, ומהר מאוד לומדים שצריך לקחת מקדם היסטריה אם חשובים לכם צילומי הלילה.

ביצועים וידאו-סאונד

המצלמה יכולה להקליט סרטוני וידאו באיכות HD-720p. אתם יכולים לקבוע בהגדרות האם תרצו ללכוד סרט רגיל, בעל 30 פריימים בשניה, או 15 בשניה. גם בעת הקלטה של סרטונים באיכות הגבוהה ביותר, המצלמה מצליחה לעמוד בקצב ולצלם על פי הדרישה.

למקפידים בתחום הוידאו, ראוי לשים לב כי בעוד שהוידאו מצולם בהפרדה גבוהה, האודיו מוקלט כ-mono דרך המיקרופון המובנה. בתור מצלמת כיס זה אמנם חסרון קטן, אך יש אנשים שעבורם מדובר בנתון משמעותי בעת רכישת מצלמה.

סיכום

המבנה הייחודי של המצלמה הופך אותה למצלמת הכיס המעניינת ביותר שיצאה בזמן האחרון. היא קוראת תיגר על העיצוב השמרני של המצלמות שקדמו לה, וקובעת רף חדש לשימושיות שמשתמשים יכולים לצפות ממצלמות הכיס שלהם. בנוסף לאלה, יש לזכור, כי המצלמה כוללת אפשרויות הוספת אפקטים שונים, הן לצילומי הסטילס והן לוידאו, כך שמי שאוהב להוסיף אפקטים (כגון שחור-לבן, ספייה, וכו'), יישמח לדעת שהם כבר מובנים במצלמה.

יכולת המסך להתכוונן היתה יעילה עבורנו לא רק בצילומים עצמיים, אלא גם כאשר רצינו לצלם אובייקטים נמוכים מבלי להתכופף (צילומים של בעלי חיים, פרחים, ילדים וכו'). היכולת לצלם אותם בגובה העיניים, ולייצר את הפריים המנצח במינימום מאמץ ימשוך ודאי רבים אל המצלמה הזאת.

זוהי אולי התכונה המייחדת את המצלמה, אבל יש לה הרבה מעבר להציע לכם. כאשר מביאים בחשבון שהמצלמה אורזת בתוך 121 גרם מספיק פיקסלים וטכנולוגיה כדי לייצר תמונות סטילס יפות מכל הרגעים הקסומים שיצא לכם להיתקל בהם במהלך היום, ואף לצלם וידאו באיכות מרשימה יחסית לאריזה קטנת המידות שבה היא נתונה.

המצלמה נמכרת במחיר 1499 ש"ח על-ידי היבואן, סמסונג אלקטרוניקס בע"מ, ובחנויות הנבחרות.

נתונים טכניים

חיישן – מסוג CCD עם כ-16.15MP פיקסלים אפקטיביים
עדשה – Schneider Lens f= 4.7 – 23.5 mm
זום אופטי – X5
זום דיגיטלי – עד X5 בתמונות סטילס בלבד
מנגנון ייצוב תמונה – קיים
מסך תצוגה – מסך LCD בגודל 3 אינץ', המציג 288,000 פיקסלים ומתכוונן, כך שהוא יכול לעלות עד ל-180 מעלות ולאפשר לכם לצלם את עצמכם.
אורך מוקד – החל מ-80 ס"מ, או החל מ-5 ס"מ בצילומי מאקרו
מהירות צמצם – 1/8 עד 1/2,000
חשיפה (ISO) – מצב אוטומטי, או 100 עד3200
פלאש – מובנה, יעיל עד ל-3.2 מטרים. זמן טעינה מחדש: 4 שניות.
אחסון – פנימי עד 10MB, עם שקע לכרטיס הרחבה מיקרוSD, התומך גם ב-microSDHC (עד 32GB)
וידאו: עד לגודל פריים של 1280 על 720 פיקסלים, במצבים 30 או 15 פריימים לשניה
סוללה – סוללה נטענת 740mAh, הנטענת דרך חיבור המצלמה למחשב או לחשמל
משקל – 121 גרם (ללא סוללה)
המידע מאתר היצרן.

וידאו: השקת ה-Samsung MV800 ב-IFA 2011

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: