Gear Fit: צעד בכיוון הנכון אבל עדיין לא ממש זה [סקירה]

צמיד הניטור של סמסונג הוא המעוצב ביותר שיצא לנו לראות, אך האם ההכלאה ההיברידית בין שעון חכם לצמיד בריאות מצליחה לענות על הדרישות הבסיסיות של המשתמשים?

gear-fit-1

בפברואר האחרון, במסגרת אירוע ההשקה של מכשיר הדגל החדש של סמסונג, חשפה החברה גם את צמיד הניטור החדש שלה: Gear Fit. בניגוד לנסיונות הקודמים של החברה, הפעם החליטה לשים דגש על ניטור הפעילות הגופנית של המשתמשים לצד מערכת ההתראות הסטנדרטית, לצד גימיק מעניין: מסך מגע מעוגל. יצאנו לריצה קלה עם הצמיד החדש וחזרנו עם פחות קלוריות וקצת יותר תובנות.

הצמיד המעוצב ביותר הקיים בשוק

כבר במבט ראשון אנו יכולים להגיד בבטחה כי Gear Fit הוא צמיד הניטור המעוצב ביותר הקיים בשוק, המציג גם מסך מגע. זאת הודות לעיצוב המציג מסך מעוגל, שלמרות שהינו קטן למדיי, 1.84 אינץ', מציע חדות וצבעים מרשימים ההופכים את השימוש בו לנעים וידידותי יותר.

בדומה למכשיר הדגל שהציגה החברה, גלקסי S5, גם כאן אנו יכולים למצוא מסגרת כסופה המעטרת את המסך – אך כאן היא משתלבת עם הסוגר הכסוף גם הוא, הממוקם על גבי רצועת הגומי. בעוד שאנחנו קיבלנו צמיד עם רצועה שחורה, החברה מבהירה כי המשתמשים יכולים לבחור את הצבע המתאים להם, במטרה להפוך את הצמיד לאישי ומעוצב בהתאם לדרישותיהם.

במטרה לשמור על הקו העיצוב החלק, הצמיד מגיע עם כפתור פיזי אחד בלבד האחראי להדלקה וכיבוי המסך ובחלקו האחורי של השעון, החלק שצמוד אל פרק היד שלנו, ניתן למצוא חיישן למדידת דופק וחיבור למטען. כאן נכנס החסרון המשמעותי ביותר בצמיד, שכן זקוק לתושבת מיוחדת על מנת להטען. המשמעות היא שאנו צריכים לזכור לקחת עמנו לא רק כבל הטענה, אלא גם את התושבת – שעלולה ללכת לאיבוד בקלות מאוד בתיק או להשכח בבית.

לצד רצועת הגומי, הניתן להתאמה על פי גודל ידו של המשתמש, הממשק של השעון ניתן גם הוא לעיצוב, החל מתמונת הרקע, עיצוב השעון והמידע שיוצג במסך הנעילה ועד ההתראות השונות שיתקבלו. לאור העובדה שמדובר על מוצר היברידי, שנועד לתפקד לא רק כצמיד ניטור אלא גם כמיני שעון חכם הוא מאפשר צפיה בהתראות שונות ממגוון האפליקציות המותקנות על מכשיר הסמארטפון.

מקור: סמסונג

מקור: סמסונג

קודם כל הרשמה

על מנת להתחיל לעבוד עם הצמיד, היה עלינו להוריד את אפליקציית הבריאות החדשה של סמסונג, S-Health, שדרשה מאיתנו להרשם לשירות Samsung Apps. במידה ויש לכם מכשיר סמסונג וכבר ביצעתם את ההרשמה, כבר בעת ההדלקה הראשונית של הצמיד הוא יזוהה על ידי הסמארטפון, שאוטומטית יתחבר, יעדכן ויתחיל לרוץ עם החומרה החדשה.

בשלב זה נכנסת לפעולה אפליקציית הניהול של הצמיד על גבי מכשיר הסמארטפון, המאפשרת לנו להגדיר מראש מהן האפליקציות מהן נרצה לקבל את ההתראות ישירות לצמיד, מהו העיצוב שאנו רוצים להשתמש בו ואפילו להגדיר הודעות שישלחו אוטומטית לאנשי הקשר כשלא נוכל לענות להם.

לאחר שסיימנו את כל ההגדרות, הגיע הזמן להשתמש בצמיד. התפעול הראשוני שלו היה מעט מגושם עבורנו, שכן מסך המגע אינו מגיב בצורה האידיאלית ודרשו כמה וכמה החלקות אצבע על מנת להבין איפה כל אלמנט ממוקם. בנוסף, העובדה שמסך הצמיד מוצג כברירת מחדל בצורה מאוזנת ולא אנכית הצליחה לבלבל אותנו, אבל ברגע שהבנו שניתן לשנות זאת ולאחר כמה דקות משחק, הרגשנו שהצמיד כבר חלק מאיתנו.

גימיק נוסף אותו מציעה סמסונג, הוא הפעלת המסך באמצעות מחווה. כלומר, ברגע שתרימו את ידכם ותסובבו אותה אל פניכם, בתנועה המיועדת לבדוק את השעה בשעון, המסך יידלק אוטומטית ויציג לכם את המידע, הודות לג'יירוסקופ פנימי המזהה את התנועה הרצויה.

בעוד שבהתחלה מדובר על גימיק נחמד, לאור העובדה שהמסך נדלק גם בעת סיבוב ההגה בנהיגה, בעת שטיפת כלים ואפילו באמצע הלילה כשאתם מרימים את ידכם לגרד בראש, הפיצ'ר הופך מהר מאוד למעצבן ומסיח את הדעת. בצד החיובי, ניתן לסגור אותו (וסביר להניח שתעשו זאת במהרה), אך אז יהיה עליכם ללחוץ על הכפתור הפיזי בכל פעם שתרצו לדעת מה השעה.

לאחר שהגדרנו את תמונת הרקע המתאימה, בחרנו את השעון וכמובן, שינינו את התצוגה לאנכית על מנת שיהיה קל יותר לקרוא אותה, הגיע הזמן ללבוש את בגדי הכושר ולצאת לריצה, או לכל הפחות להתיישב על הספה ולראות מה נוכל, פוטנציאלית, לעשות באמצעות הצמיד.

מה השעה?

מה השעה?

מה הוא מציע לנו?

הדבר הראשון שעשינו מיד עם הפעלת הצמיד, הוא להפעיל את סופר הצעדים, שכן בכל זאת מדובר על צמיד ניטור לפעילות גופנית. מהצמיד עצמו ניתן להגדיר את כמות הצעדים היומיים שנרצה לצעוד, להציב מטרות גם בעת אימוני הכושר השונים ואף לעקוב אחר שנת הלילה, במידה ותזכרו להדליק את האפשרות לפני שתרדמו, במטרה לראות האם ישנו כמו שצריך או שמשהו הטריד את מנוחתנו.

בעוד שניתן לצפות בפירוט ומידע נוסף על גבי המסך הקטן בצמיד עצמו, אפליקציית הניהול בסמארטפון מאפשרת לסנכרן את המידע בלחיצה אחת ישירות אל אפליקציית הבריאות של סמסונג. שם, ניתן לצפות בגרפים ובנתונים על גבי מסך גדול משמעותית, להשוות אותו לימים קודמים ופשוט לשמור אותו, להתייחסות עתידית וכהוכחה שאנו לא פדאלות.

מלבד הצעדים והשינה, הצמיד מאפשר מעקב אחר מספר אימוני כושר שונים (הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים), המגיעים עם "מדריך אישי" המעודד אותנו להציב יעדים, לעמוד בהם ואף לשבור אותם. כך לדוגמה, אנו יכולים להציב מטרת מרחק או אפילו שמירה על דופק גבוה, כשהצמיד הוא זה שינטר, יעקוב ואף יציג הודעות על גבי המסך המעודדות אותנו להגביר את הקצב.

לצד האימונים, השעון כולל בתוכו גם שעון עצר וטיימר למעקב אחר זמן הריצה (או תזכורת מתי להוציא את העוגה מהתנור), שליטה מהירה על המדיה המנוגנת במכשיר, כך שתוכלו להעביר שיר גם באמצע הריצה מבלי להסתבך עם המכשיר, וכאמור תוכלו למדוד את הדופק שלכם.

בכל הנוגע למד הדופק, הוא מגיע עם קאץ' קטן – על מנת לבצע מדידה היה עלינו לעמוד ולא לזוז על מנת לקבל קריאה מדוייקת. גם מדידה בזמן ריצה הייתה מעט בעייתית, אלא אם כן סגרנו את הרצועה בצורה ההדוקה ביותר על היד ולא נתנו לה לזוז יותר מידי.

הצגת התראות ואפילו תמיכה באייקונים.

הצגת התראות ואפילו תמיכה באייקונים.

זה לא רק ספורט

לצד ניטורים ומעקבים, אפשרות נוספת שמציע הצמיד היא שליחת הודעת מצוקה לאנשי קשר שהוגדרו מראש. שלוש לחיצות על הכפתור הפיזי יגרמו לצמיד לשלוח הודעה עם המיקום המדוייק שלנו והמילה SOS, כך שחברינו יוכלו להגיע במהרה ולעזור לנו. כמובן שאנו ממליצים לספר להם על הפיצ'ר לפני ההפעלה או השימוש בו, שכן אחרת לא יבינו מה פשר ההודעה המוזרה שנשלחה אליהם – ולא יגיעו בזמן לעזור לנו או לכם.

פיצ'ר חביב ושימושי נוסף הוא האפשרות למצוא את מכשיר הסמארטפון ישירות מהצמיד. כלומר, במידה ואתם רגע לפני יציאה ופשוט לא מצליחים למצוא היכן הנחתם את מכשיר הסמארטפון שלכם, לחיצה על הצמיד תגרום לו לצלצל. נכון, תוכלו לקבל את אותו אפקט גם אם פשוט תתקשרו אליו, אך לאור העובדה שהצמיד תמיד עליכם מדובר על פיצ'ר שעתיד להיות שימושי, לפחות לחלקכם.

מחפשים אתכם?

מחפשים אתכם?

החבר הטוב ביותר של הסמארטפון

ה-Gear Fit מתחבר אל מכשיר הסמסונג באמצעות חיבור בלוטות' 4.0. בעוד שהמשמעות היא שהוא מציע חיבור מהיר במיוחד, הנגזרת מכך היא שברגע שהמשתמש מתרחק יותר מידי ממכשיר הסמארטפון שלו, הצמיד הופך למסורס ומציע שימושיות מוגבלת, המתמקדת בעיקר בניטור הבריאות.

כלומר, במידה ותשאירו את מכשיר הסמארטפון על השולחן המשרדי ותצעדו אל עבר השירותים הנמצאים בצידה השני של הקומה, הצעדים ימשיכו להספר – אך ההתראות על שיחות נכנסות, הודעות מתקבלות או אפילו אימיילים חשובים לא יגיעו בזמן אמת, אלא רק לאחר שהחיבור יתחדש.

בנוסף, לאור העובדה שמרכז ההתראות בצמיד מבוסס על זה הנמצא במכשיר הסמארטפון, קריאה של הודעה או מחיקת ההתראה תמחוק אותה גם מהמכשיר. כלומר, ייתכן שתראו שחבריכם התקשרו אליכם בצמיד, אך כשתוציאו את הסמארטפון מהכיס תשכחו מכך לגמרי, בשל העובדה שההתראה לא תופיע.

מישהו מחייג אליי?

מישהו מחייג אליי?

בכל הנוגע לסוללה, אנו חייבים להודות שהופתענו לטובה. לאור העובדה שמדובר על מכשיר המגיע עם מסך מגע צבעוני, חיבור בלוטות' הפועל כל הזמן ואפליקציות הרצות ברקע השולחות לנו התראות, עוקבות אחר הצעדים שלנו ללא הפסקה, אחר איכות השינה שלנו וכאמור מעודדות אותנו לרוץ – לאחר יומיים ימים ירדנו ל-36 אחוזים בלבד, כשסביר להניח שהיינו יכולים למשוך עוד יום שלם עד ההטענה.

הנתונים הללו תואמים, פחות או יותר, לאלה שפרסמה סמסונג: סוללה המחזיקה בין 3 ל-4 ימים בשימוש אינטנסיבי, המסוגלת להגיע גם אל 5 ימים בשימוש מתון. לאור העובדה שיהיה עלינו לזכור את הדונגל המיוחד על מנת להטעין את הצמיד, מדובר על נקודה קריטית בתקווה שתמשיך להשתפר בדגמים הבאים.

למי הוא כן מתאים?

בכל הנוגע להתראות, הצמיד עושה עבודה טובה בהצגתן, למרות שמדובר על מסך קטן במיוחד. לאור העובדה שאנו יכולים לבחור את תצוגת הטקסט (מאוזן או אנכי) ולצפות בו על מסך בוהק וברור במיוחד, אנו יכולים להבין האם השיחה בקבוצת הוואטסאפ מעניינת, או שאנו יכולים להמשיך בעיסוקנו.

בנוסף, חייבים להודות, הרבה יותר קל להסתכל על פרק כף היד על מנת לראות מי מתקשר אלינו, מאשר להתחיל לחטט בתיק ולחפש עבור הטלפון. לחילופין, גם בעת ישיבות חשובות איננו צריכים להתעסק עם מכשיר הסמארטפון על מנת לדחות שיחה, שכן באמצעות הצמיד נוכל לשלוח הודעה מהירה המבהירה שאנו עסוקים כרגע.

גם בכל הנוגע למעקב אחר פעילות גופנית הצמיד מעודד את המשתמשים לעמוד במטרה שהציבו להם, גם אם היא כוללת 10,000 צעדים ביום עבור משתמש שבמקרה הטוב הולך מהבית אל הרכב ואל המשרד. כלומר, לא מדובר על מוצר שמיועד לספורטאים רציניים, אלא עבור משתמשים שאוהבים הליכות ארוכות וריצות קצרות ואינם מעוניינים בשעוני דופק או שאר אביזרים "רציניים" מידי.

כלומר, משתמשים המעוניינים לקבל התראות ממכשיר הסמארטפון שלהם, כמו גם לעקוב בצורה פשוטה אחר הכושר המינימלי שנוטים לעשות, הצמיד הנוכחי הוא התשובה הטובה ביותר עבורם. למעשה, אנו אף נסחף ונבהיר כי מדובר בצמיד ההיברידי הטוב ביותר הקיים כיום בשוק, אך אין זאת חוכמה לאור העובדה שלא קיימים יותר מידי מוצרים היברידיים, לפחות לא בשלב זה.

חיישן דופק ודונגל הטענה

חיישן דופק ודונגל הטענה

עדיין לא שם

חשוב להבהיר שצמיד ה-Gear Fit מסוגל לעבוד רק עם מכשירי גלקסי, אך עובד עם 20 דגמים שונים מבית החברה. כלומר, לא תצטרכו לרכוש מכשיר גלקסי חדש על מנת להשתמש בצמיד הניטור, אך כן יהיה עליכם לרכוש או להחזיק במכשיר גלקסי כלשהו על מנת להנות ממנו.

אך החסרון המשמעותי ביותר לדעתנו הוא המחיר, שאינו זול בכלל ועומד על 1,100 שקלים מהיבואנית הרשמית או 199 דולרים ברכישה מעבר לים.

בעוד שאנחנו נהננו מהשימוש בצמיד, שכן העיצוב החלק, האפשרות לגשת בקלות להתראות, לראות מי מחפש אותנו מבלי לחטט בתיק ולכבות את השעון המעורר גם אם מכשיר הסמארטפון נמצא רחוק מאיתנו, גרמו לנו להתאהב במוצר הנוכחי – המחיר הוא זה שהוביל אותנו להגיע להחלטה הסופית שאינו שווה את ההשקעה, לפחות לא בשלב זה.

מכיוון שמדובר על אביזר נוסף המתבסס כולו על מכשיר הסמארטפון ואינו מעניק ערך מוסף משל עצמו, שכן אפשרות מעקב אחר צעדים וריצה קיימים גם במכשיר הדגל של החברה, גלקסי S5 כמו גם במגוון מכשירים אחרים בשוק, אנו ממליצים להמתין לדגם הבא שייתכן ויהיה שימושי גם ללא חיבור תמידי של מכשיר הסמארטפון שלכם, או לפחות להנחה משמעותית על הדגם הנוכחי.

וידאו: Samsung Gear Fit

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: