ביקורת: Samsung Galaxy Tab

מסך בגודל 7 אינץ', נגן עשיר בתמיכה בפורמטי מדיה, רמקולים סטראופוניים, דפדפן אינטרנט מצוין, מגוון רחב של קישוריות (Wi-Fi b/g/n ו-Bluetooth 3.0), מצלמה, מערכת הפעלה פתוחה בשביל משחקים ואפליקציות – ה-Galaxy Tab הוא ללא ספק מחשב נייד שאפשר לשים אותו בתוך התיק וליהנות ממנו בכל רגע אפשרי. איך סמסונג מצליחה לעשות כ"כ באזז סביב טאבלט כזה? כל זאת ועוד בסקירה של אור אהרון.

טאבלטים הם ללא ספק הדבר הבא בשוק הגאדג'טים, לא משנה איך תהפכו את זה. כל הרעיון בטאבלט הוא לספק את הרעיון של המחשב נייד, רק כשהוא קטן יותר, נייד יותר ואפילו מעניין יותר. הגלקסי טאב נכנס לשוק שבו כיום שולט ה-iPad של אפל ומנסה להיכנס יחד עם מערכת האנדרואיד של גוגל.

עיצוב ובנייה

בהשוואה ל-iPad, ה-Galaxy S קטן יותר, ואפשר להכניסו בקלות לתיק או אפילו לכיס המכנסיים שלכם. בקדמת הטאבלט תוכלו למצוא את המסך בגודל 7 אינץ', כאשר מעליו נמצאים מצלמה קדמית של 1.3 מגה פיקסל לשיחות וידאו וחיישן תאורה שמסתתר לו בפנים ובולט באור השמש. מתחת למסך נמצאים 4 מקשי המגע הרגילים של האנדרואיד: חיפוש, חזרה, בית ומקש התפריט, כאשר כולם הגיבו מצוין עם רטט עדין בלחיצה על המקשים. כל המסך הקדמי של הטאבלט מצופה בזכוכית מגן, כך שהסיכוי לשריטות נמוך יותר, אך לצערנו, הזכוכית ידועה כ"מגנט טביעות אצבע" וגם כאן טביעות האצבע שלכם יבלטו. בתחתית המכשיר ניתן למצוא את הרמקולים הסטראופוניים, וביניהם את החיבור ה-30 מ"מ (אותו אחד שניתן למצוא במכשירי Apple) שמשמש להעברת נתונים דרך ה-USB וגם כמטען המכשיר ולחיבור אביזרים. בצדיו השמאלי של המכשיר נמצא המיקרופון לביצוע שיחות.

בניגוד לצידו השמאלי, בצידו הימני ניתן למצוא את רוב הממשקים: ישנם 2 כיסויים שמאחסנים את ה-SIM וה-microSD שלכם, מעליהם ניתן למצוא את מקשי עוצמת השמע של ה-Galaxy Tab ואת מקשי הכיבוי/הדלקה. בצידו העליון תמצאו יציאת 3.5 מ"מ לאוזניות, ובצידו האחורי של הטאבלט ניתן למצוא את מצלמת ה3.2 מגה פיקסל והפלאש LED של המצלמה. בזכות הצבע הלבן של החלק האחורי, טביעות האצבע לא יבלטו כלל וכלל בזכות זכוכית מגן.
נראה שבכל מה שקשור לאיכות הבנייה, נראה שסמסונג השקיעו רבות. למרות חלקי הפלסטיק הרבים הטאבלט מעוצב בסטייל וקל בהשוואה לטאבלטים אחרים, כחצי ממשקלו של ה-iPad. כמו כן, Samsung עיצבו את הפינות בחלקו האחורי של ה-Galaxy Tab כפינות מעוגלות, וגב עגלגל לנוחות בזמן האחיזה.

מסך וממשק

למחשבי הטאבלט ישנם מסכים גדולים יותר ממכשירי הסלולר וקטנים יותר ממחשבי הלפטופ והסטנדרט היום הוא מסך שגודלו נע בין 7 ל-10 אינצ'ים. מצד אחד הם לא קטנים כמו מכשירים סלולריים שגדלם נע בין 3.5 ל-4.3 אינצ'ים והם גם לא מחשבים ניידים שגודלם הוא 12 אינצ'ים ומעלה, ל-Galaxy Tab מסך בגודל 7 אינץ' מסוג TFT Capative המצויד בטכנולוגית ה-Super Clear LCD ברזולוציה של 1024X600 במסך רחב של 16:9, שעליה נרחיב בהמשך. מבחינת המגע, סמסונג עשו כאן עבודה מצוינת והגלקסי טאב הגיב לכל נגיעה הכי עדינה, אולם כאשר החלקנו את האצבע על גבי המסך במהירות כדי לעבור בין מסכי הבית, ה-Galaxy Tab מעט התקשה לעמוד בפעולה. מבחינת הצבעים, על גבי המסך הם נראים נהדר, חיים וחדים, וגם באור שמש ישיר ניתן לעבוד עימו, אך עדיין היינו מעדיפים שסמסונג היינו מציידים את ה-Galaxy Tab במסך מסוג SuperAMOLED האיכותי יותר.

בשימוש ראשוני יוצג לפנינו מסך הנעילה. תוכלו לפתוח את המכשיר ע"י החלקת האצבע על גבי מקש הנעילה, להכניס את הטאבלט למצב שקט ע"י החלקת האצבע על מקש הרמקול. המסך יציג לנו את השעה, התאריך, ואחוז הטעינה של הסוללה כשהמכשיר בטעינה. כאשר נגן המוזיקה פועל ברקע, תוכלו לעצור/לעבור בין שירים בצורה מהירה מבלי לבצע את הכניסה הארוכה לנגן המוזיקה.

לאחר שפתחתם את הנעילה אתם נכנסים לעולם האנדרואיד שמחופש בממשק ה-TouchWiz 3.0 של Samsung, ממש כמו זה הקיים ב-Galaxy S. נתחיל מההתחלה: ה-Galaxy Tab מצויד (נכון לרגע כתיבת הסקירה) בגרסת האנדרואיד האחרונה, Froyo 2.2, כאשר הוא צפוי להשתדרג עד גרסת Honeycomb (שתי גרסאות קדימה), מה שמבטיח לנו שהטאבלט הזה ימשיך לחיות עוד זמן רב (להזכירכם: התמיכה בטאבלטים אמורה להשתפר פלאים בגרסאות הבאות של אנדרואיד). כמו כן, הגלקסי טאב מצויד במפרט טכני גבוהה עם מעבד בחוזק של 1GHz ביחד עם 512MB RAM, וכיאה למפרט המרשים, כך הוא גם מתנהג, והגלקסי טאב מגיב במהירות ולא נתקע במהלך השימוש בו.

סיור במסך הבית הראשי

ל-Galaxy Tab חמישה מסכי בית שתוכלו לערוך, לשנות ולמחוק . במקרה שלנו, על גבי מסך הבית הראשי הדבר הראשון שתראו הוא מספר האייקונים הרב שנמצאים במסך המשמשים כקיצורי דרך לאפליקציות שלכם. דרך קיצורי הדרך תוכלו לגשת אל המצלמה, דפדפן, לוח שנה, אימייל, לשוק האפליקציות ולעוד מספר שירותים של סלקום. בתחתית המסך ישנם שלושה אייקונים מרכזיים שבאמצעותם תוכלו להפעיל את הטאבלט: מקש התפריט שמוביל אתכם אל התפריט הראשי, מקש הטלפון שמוביל אתכם אל החייגן, אנשי הקשר ויומן, ומקש ההודעות, שדרכו תוכלו לכתוב ולקבל הודעות SMS. מעליהם ניתן למצוא את ווידג'ט החיפוש של גוגל ומתחת לזה את מנהל הישומים שסמסונג הוסיפו בממשק ה-TouchWiz 3.0, שדרכו תוכלו לסגור את היישומים הפתוחים (אנדרואיד לא סוגרת יישומים לבד, למרות שדווקא בניגוד למכשירי אנדרואיד אחרים, עושה רושם שסמסונג הוסיפו את האפשרות לסגירת היישום כאשר אתם לוחצים על מקש החזרה, אך זה לא עובד בכל האפליקציות) המעמיסים על הזיכרון, צורכים זמן סוללה רב ומורידים את רמת הביצועים. בחלקו העליון של מסך הבית תוכלו למצוא את חלון ההתראות ולבדוק מה המצב הסוללה, את השעה, מצב הקליטה והאם הטאבלט צורך נתונים, ובצד שמאל תופיע התראה על מייל חדש והתרעות אינפורמטיביות נוספות.

באמצעות החלקת האצבע כלפי למטה במסך הבית וכמעט בכל מקום בממשק המכשיר, יפתח לכם חלון ההתראות המלא. במסך הרגיל אנחנו רואים רק את הרשת הסלולרית שאליה אנחנו מחוברים, התראות על שיחות שלא נענו והאם הגיעו אלינו SMSים. בממשק ה-TouchWiz 3.0 סמסונג שיפרו את חלון ההתראות וכעת דרכו תוכלו להדליק/לכבות את הבלוטות', את ה-Wi-Fi, להפעיל את ה-GPS, להעביר את הטאבלט למצב שקט, ולבטל את הפעולה של חיישני התנועה. מתחתיהם תוכלו להגדיר את בהירות מסך המכשיר בקלות, ובהמשך תופיע רשימת ההתראות שלכם, כמו בכל שאר מכשירי האנדרואיד האחרים.

אחד הדברים שאנדרואיד מתהדרת בהם הוא מסכי הבית שלה. ע"י "צביטה" על מסך הבית הראשי יחשפו לנו שאר מסכי הבית, שבלחיצה נוספת על אחד מהם נוכל לעבור אליו ישירות. קיימת אפשרות להוסיף עוד שני מסכי בית (מי צריך כל כך הרבה?), וההסרה של מסכי בית מתבצעת על ידי לחיצה ממושכת עליהם ואז גרירתם אל מקש הפח שנמצא בתחתית המסך. מסך הבית הראשי בממשק ה-TouchWiz, בשונה משאר מכשירי האנדרואיד האחרונים, הוא המסך השמאלי ביותר, מסך מספר 1, בעוד שבשאר מכשירי אנדרואיד מסך הבית הראשי הוא דווקא מסך האמצעי. בכל רגע נתון תוכלו להגיע אל מסך הבית ע"י לחיצה על מקש הבית, פעולה שתקל על הניווט. כדי להוסיף ווידג'טים או קיצורי דרך במסך הבית שאתם רוצים, תצטרכו ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש הבית ואז יפתח לכם התפריט. קיצורי דרך מאפשרים להגיע אל כל יישום/אפליקצייה הקיימת במכשיר. מבחינת הווידג'טים, ממשק ה-TouchWiz, בשונה ממשק ה-Sense, אינו מצויד בווידג'טים רבים, והמשמעותי מביניהם הוא שעון אנלוגי. ניתן להוסיף תיקיות שבתוכן תוכלו לשים מספר יישומים על מסכי הבית. כמובן שגם את הרקע תוכלו לשנות באמצעות בחירת רקעים מבין אלו המוצעים או כל תמונה אחרת לבחירתכם.

הכניסה לתפריט הראשי נעשית ע"י לחיצה על כפתור האפליקציות שניתן למצוא בכל מסכי הבית של המכשיר. היא מזכירה בצורה מפתיעה את התפריט של ה-iOS בה האפליקציות/יישומים תופסים חלק קטן בצורת ריבועים על המסך והם מסודרים במטריצת שורות, כאשר כל פעם כשעמוד אפליקציות מתמלא, נפתח באופן אוטומטי עמוד נוסף. תוכלו לעבור בין עמוד לעמוד ע"י החלקת אצבע על גבי המסך ימינה או שמאלה, תלוי באיזה עמוד נמצאת האפליקציה שאליה אתם רוצים להגיע וזאת לעומת תפריטי האנדרואיד הסטנדרטים, שבהם התפריט הוא בעצם רשימה ארוכה של כל היישומים/אפליקציות שמסתדרות מחדש לפי סדר ה-A-Z והא'-ב', כך שאם תתקינו אפליקציה, האייקונים יסתדרו מחדש. בעיה נוספת שבולטת בתפריט זה הוא הצורך ל"עבור" את כל התפריט רק בשביל להגיע יישום בסיסי (לדוגמה: ההגדרות), מה שיכול להעיק על חווית השימוש.

ה-TouchWiz 3.0 של סמסונג שינתה את התפריט מהיסוד, וכעת כל האפליקציות ישארו במקומן בעמוד שלהן, לא משנה כמה אפליקציות תתקינו. אפליקציות חדשות שמותקנות על המכשיר יופיעו לכם על גבי מסך הבית האחרון, אולם עדיין אין אפשרות לשנות את הסדר של האפליקציות על פי רצוננו על גבי המסכים או לפתוח תיקיות חדשות. סמסונג עיצבה את התפריט נוח מאוד, כך שברגע שתתרגלו למיקומה הספציפי של אפליקציה/יישום – תגיעו אליו בקלות. כמו כן, תוכלו לשנות את הסדר של מסכי הבית (לדוגמה: להפוך את מסך התפריט מס' 5 למס' 1) ע"י צביטה על גבי המסך כאשר התפריט פתוח (תוכלו גם לעבור בין עמודים באופן מהיר יותר) ולחיצה ארוכה על גבי מסך התפריט שברצונכם לשנות את מיקומו, ואז גרירתו אל המיקום הרצוי.

אפשרות שאהבנו בממשק היא היכולת לעבוד עם המכשיר בכל זווית כך שאם תסובבו את המכשיר על אחד מצדדיו, התצוגה תסתובב בהתאם הן לצד ימין או לשמאל, זאת בניגוד למכשירים אחרים אשר היו מסתובבים לצד שמאל בלבד. בתפריט הראשי ובמסך הבית הסיבוב האוטומטי של המסך איננו עובד כך שתצטרכו לעבוד עם המכשיר במצב רוחבי בלבד.

המקלדות הווירטואליות

המקלדות הווירטואליות של המכשיר, שהן בעצם חלק מרכזי בטאבלט עצמו, נוחות מאוד לשימוש. במצב אופקי, תוכלו למצוא את המקלדת הרגילה ממכשירי הסלולר ללא מסך המגע, כאשר בכל מקש נמצאות שלוש או ארבע אותיות כאשר לחיצה ארוכה על מקש מסוים תכתוב לכם את המספר המופיע עליו. המקלדת במצב רוחבי היא משהו אחר לגמרי: גם בזכות הרזולוציה הגבוהה וגם בזכות המסך הגדול יחסית, המקשים במקלדת הווירטואלית הזו הם רחבים, גדולים נוחים להקלדה וההסתגלות אליהם היא מידית ואם אתם מקלידים מהר תוכלו גם להקליד מהר ובקלות על גבי ה-Galaxy Tab. הדבר היחידי שתצטרכו להתרגל אליו הוא הסידור של המקשים, שקצת שונה מהמקלדת הרגילה, אך ברגע שתתגלו – חווית ההקלדה תהיה פשוט מהנה. כמו כן בתחתית המקלדת ישנם מקשים ייעודיים להחלפת שפה, פסיק/נקודה/סימן שאלה, מספרים וסימנים נוספים.

samsung-galaxy-tab-review

מולטימדיה

סוגי המולטימדיה שה-Galaxy Tab מציע, הם אחד היתרונות הבולטים שלו. נגן מדיה המסוגל לנגן סרטונים באיכות Full HD , נגן המוזיקה הוא מבין היחידים שתומכים בפורמט ה-FLAC המוצלח. כמו בשאר הממשק, נגן המוזיקה של ה-Galaxy Tab מגיע כחלק מממשק ה-TouchWiz 3.0. בשורה העליונה של הנגן תוכלו לעבור בין אפשרויות המיון השונות של השירים – בין אמנים, אלבומים, ז'אנרים וכו'. בכל המיונים, מלבד האלבומים, בצד שמאל תוכלו לראות את רשימת האמנים ותוכלו לדפדף ביניהם. ברגע שתבחרו אמן מסוים שיש לו הרבה אלבומים, תפתח לכם רשימת השירים המלאה של אותו אמן כאשר ההאבחנה בין לאלבום לאלבום נעשית באמצעות שורה עבה שבתוכה תהיה עטיפת האלבום ושמו, ומתחתיו השירים. ברגע שבחרתם בשיר, תועברו ישירות אל הפעולות שניתן לבצע כאשר השיר מושמע. תוכלו לעצור/להעביר שירים מאותו אלבום באמצעות המקשים הייעודים לכך, לשנות ואת עוצמת השמע באמצעות התצוגה המתאימה לכך (לא צריך להשתמש במקשים הפיזיים) והמעבר בין חלקים שונים בשיר המושמע נעשה באופן דומה. אופציה נוספת בממשק היא האפשרות להפעיל את ה-Dolby Digital Surround 5.1 ולשמוע צליל היקפי וירטואלי. לחיצה על מקש התפריט תפתח לכם אפשרויות נוספות כגון אקווליזר, הוספת השיר לרשימת השמעה, ועוד מגוון רחב.

הנגן תומך בפורמטים רבים של מוזיקה (MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC) כאשר הבולט מביניהם הוא ה-FLAC – סוג קובץ המוזיקה האיכותי ביותר שקיים היום, שבו אין איבוד של איכות השיר, מה שמתבטא כמובן בגודל הקובץ. כאשר האזנו לשירים מקבצי FLAC, האיכות הייתה גבוהה ומצוינת. גם האזנה באוזניות ב-Galaxy Tab לקבצי ה-MP3 היא טובה.

באמצעות נגן הוידאו תוכלו לצפות בסרטים שהטענתם למכשיר, ולסרטוני וידאו שצולמו במצלמה יש הפרדה משאר הסרטים. גישה נוספת ומהירה לסרטוני הוידאו שצולמו מהמצלמה תוכלו למצוא בשורה העליונה, ותוכלו לנהל את הסרטים לפי התיקיות שאתם יצרתם. כבחרתם את הסרט הרצוי, יופיע לכם ממשק הנגן וידאו שזכה לממשק פשוט אך נוח. בצד העליון של הממשק תוכלו לשנות את בהירות המסך ע"פ בחירתכם, לשנות את עוצמת השמע, להפעיל DDS 5.1 ולעבור ממסך רגיל למסך המלא. בשורה התחתונה של הממשק תוכלו לעבור בין חלקים שונים בסרט לפי בחירתם, ולשלוט בניגון הסרט. לחיצה על מקש התפריט תפתח לכם אפשרויות נוספות כמו אודות הסרט, שיתוף הסרט, כתוביות ופרקים, וכך תוכלו לעבור בין חלקים שונים בסרט אוטומטית ע"פ החלוקה שהנגן קבע מראש.

העיקר בנגן הוידאו הוא כמובן ניגון הסרטים. ה-Galaxy Tab תומך בקבצי DviX/XviD – קבצי avi שהם הקבצים הפופולריים בשימוש, וגם תומך בסרטי Full HD עד לרזולוציה של 1920X1080 בפורמט הנפוץ של קבצי ה-HD, ה-MKV. בפועל, ה-Galaxy Tab התמודד עם כל פורמט, כולל סרטים ב-HD רגיל באורך מלא, פרקים ב-HD של סדרות (הדגמה בוידאו) וגם סרטים מלאים ב-Full HD. הודות ליחס המסך (16:9), יהיו לכם פחות "קווים שחורים" מהרגיל, בעיה מוכרת ומעצבנת שמקורה ביחס המסך. בנוגע לתמיכה בכתוביות, לצערנו כתוביות בעברית משום מה הופיעו לנו בקוריאנית – סמסונג/סלקום, לתשומת לבכם.

גלריית התמונות של ה-Galaxy Tab מצוידת אף היא בממשק ה-TouchWiz 3.0 ומצאו את הממשק שלה כעשיר שראינו עד כה מבין כל מכשירי הסלולר. ה-Galaxy Tab מחלק את התמונות לפי תיקיות (מצלמה וכדומה), והמעבר ביניהן מתבצע באמצעות החלקת האצבע ימינה/שמאלה. ברגע שצופים בתמונה יופיע הממשק הריק של גלריית התמונות, וכשתלחצו קלות על התמונה יופיע לכם תפריט האפשרויות שבו יש אפשרויות רבות: שיתוף התמונה בדרכים שונות, מחיקת התמונה, עריכת התמונה (חיתוך, סיבוב, הדפסה). כמובן שאם תרצו לבצע תקריב תוכלו להשתמש ב-Multi Touch שעובד כאן מצוין. לדעתנו, ממשק התמונות עושה את עבודתו בצורה מעולה תוך כדי שמירה על ממשק יפה ואפשרויות מצומצמות.

ניהול קבצים

מנהל הקבצים הוא אחת האפשרויות החסרות במכשירי האנדרואיד וגם במערכות הפעלה אחרות, למעט סימביאן שמצטיידת בו באופן קבוע בכל מכשיר שלה. לשמחתנו, סמסונג הוסיפה את מנהל הקבצים הראשון למערכת ההפעלה אנדרואיד – ואנחנו יותר ממרוצים. באמצעות מנהל הקבצים נוכל להעביר קבצים בתוך ה-Galaxy Tab, גם בין הזיכרון הפנימי וגם בין כרטיס ה-microSD. כאשר אנחנו מקישים על מנהל הקבצים, בצד שמאל מופיעות לנו תיקיות המכשיר, קודם בזיכרון הפנימי, וכדי לעבור לקבצי ה-microSD, נצטרך ללחוץ על External SD. העברת הקבצים נעשית אפילו באופן פשוט יותר ממנהל הקבצים הסימביאני: כדי להעביר קבצים, נקיש על התיקיה הרצויה, נלחץ בתחתית המסך על "בחר" ואז נסמן את הקבצים שברצוננו להעביר. נוכל להעביר, למחוק ולהעתיק אותם, וברגע שהם מסומנים נעבור בצד שמאל אל התיקיה שאליה אנחנו רוצים להעתיק את הקבצים, ולאחר מכן נלחץ על הפעולה הרצויה, שוב, בתחתית המסך.

Android Market

כמובן שאפליקציות ויישומים נוספים תוכלו להוריד מה-Andorid Market, או בשמו המקוצר: מרקט, שלא מזמן חגג 100 אלף אפליקציות. תוכלו למצוא שם מגוון יישומים שיעשירו את ה-Galaxy Tab. כמו כן, ישנם יישומים נוספים אותם תוכלו למצוא ב-Samsung Apps, חנות האפליקציות של סמסונג. בשלב זה רוב האפליקציות לא בנויות לעבוד עם הרזולוציה הגבוהה של ה-Galaxy Tab ולכן סביר להניח שחלקן לא יעבדו כשורה על גבי מסך מלא (למזלנו, המשחק Angry Birds כן עבד). כמובן שכל זה זמני,וברגע שגרסת האנדרואיד תתמוך ברזולוציות גבוהות יותר (ותשתפר עוד יותר התמיכה שלה בטאבלטים) סביר שהמפתחים לא יזנחו את הטאבלטים והאפליקציות יעבדו על ה-Galaxy Tab כמו שצריך.

סקירת וידאו

מצלמה

תתפלאו, אבל גם טאבלטים צריכים מצלמה, וסמסונג ציידה את ה-Galaxy Tab במצלמת 3.2 מגה פיקסל עם פלאש LED, שהודות לתמיכה באנדרואיד 2.2, ניתן להשתמש בפלאש ה-LED כתאורת וידאו.

את ממשק המצלמה שסמסונג יצרו ניתן להגדיר במשפט אחד: ממשק המצלמה של ה-iOS עם תוספת הגדרות. בצידו הימני של הממשק ישנם מספר מקשים: כפתור ה"מתג" שאיתו תוכלו לעבור ממצב צילום תמונות סטילס לצילום סרטוני וידאו, כאשר משיכה למעלה תעביר אתכם למצב תמונות הסטילס – ומשיכה למטה אל מצלמת הוידאו. במרכז קיים כפתור הצילום, ומתחתיו תוכלו למצוא כפתור גישה מהירה לאוסף התמונות שצילמתם באמצעות המצלמה. בצידו השמאלי של הממשק נמצאים כפתורי ההגדרות, שבאמצעותם תוכלו לשנות את מצב צילום התמונה (צילום יחיד, ריבוי צילום, צילום חיוך וכדומה), לבחור מצב סצנה (דיוקן, ספורט, לילה ועוד), לבחור את מצב הפלאש (כבוי, אוטומטי, מופעל), לשנות את הבהירות, ובממשק ההגדרות הראשי תוכלו לשנות את רזולוציית הצילום, איכות הצילום, איזון לבן, רמת ISO, ועוד.

למרות שמדובר בחיישן 3.2 מגה פיקסל, איכות התמונה טובה ביחס לכמות הפיקסלים שלה. רמת הפחתת הרעש הדיגיטלי היא מאוזנת ולכן הוא ממוצע ואין איבוד פרטים בתמונה עצמה; הצבעים בתמונה הם טבעיים והטווח הדינמי הוא טוב, אך היינו מצפים מסמסונג בכל זאת לספק לנו חיישן 5 מגה פיקסל לפחות (בייחוד כשבתוך ה-Galaxy Tab ממש לא חסר מקום לחיישן גדול יותר) .

דגימה ממצלמת הסטילס של ה-Galaxy Tab:


צילום וידאו

צילום הוידאו של ה-Galaxy Tab אמנם אינו HD, אך הוא גם מספק לנו רזולוציה טובה. אנחנו מקבלים צילום וידאו D1 (רזולוציה של 720X480) ב-30 פריימים לשנייה. ממשק צילום הוידאו לא שונה בהרבה ממשק המצלמה, ומאפשר לנו לקבוע אם פלאש ה- LED יעבוד או יישאר כבוי, לשנות את רמת החשיפה, ובתפריט ההגדרות המלא נוכל לקבוע את איכות הצילום. לא מצאנו הגדרות לשינוי רמת הניגודיות או הרוויה, אבל אהבנו שבעת צילום הוידאו אפשר לראות מה גודל הסרטון (ב-MB). כמות הפרטים בצילום הוידאו היא טובה ואהבנו שהוידאו מקבל מראה טבעי עם רעש דיגיטלי נמוך. (דגימה מצילום הוידאו)

חווית הגלישה

אחד הדברים המרכזיים שהגלקסי טאב מציע הוא הגלישה באמצעות מסך ה-7 אינץ', בתוספת רזולוציה גבוהה, מה שאמור לשקף חווית גלישה דומה לזו של מחשב. כשהוא מצויד בדפדפן של אנדרואיד, ה-Galaxy Tab מציע חווית גלישה מבין הטובות שיש בשוק.

קישוריות

ה-Galaxy Tab מצויד ב-Wi-Fi מתקדם שתומך בתקן ה-N. גם כיכולת הקליטה של ה-Wi-Fi הייתה חלשה הטאבלט הצליח לקלוט את האות, לא חווינו ניתוקים והעבודה הייתה זריזה ומהירה. בזכות אנדרואיד 2.2, זכינו לקבל תמיכה מלאה ב-Abode Flash 10.1 מה שיבטיח לנו שהאתרים יוצגו כמו שצריך וגם תכני הפלאש יעבדו טוב. כשנכנסנו ל-YouTube וניסינו להריץ סרטי HD 720p, לא ממש צלחנו במשימה, אך 480p עבד לנו מצוין. שיחקנו גם במספר משחקי פלאש קטנים שגם הם עבדו כראוי. בסל הכל התמיכה בפלאש המלא לא דומה לגמרי לגלישה באמצעות מחשב אך היא מספקת, כי בכל זאת טאבלט זה לא מחשב, והאמת? הוא לא צריך יותר מזה.

הדפדפן

ממשק הדפדפן דומה לגרסאות קודמות של האנדרואיד. בר הכתובת נמצא למעלה, ובאמצעותו תוכלו להיכנס לאתרים. קיימת השלמה אוטומטית בזמן החיפוש, לחיצה על מקש התפריט תפתח בפניכם את הגדרות הדפדפן, שם תוכלו לסמן דפים, לחפש בדף האתר, לנהל את הסימניות שלכם ועוד. כמו כן קיימת אפשרות שמובילה אתכם אוטומטית אל ראש הדף, וניתן לשנות את בהירות המסך בעת הגלישה בדפדפן (הגדרות הבהירות הקבועות של הטאבלט לא חלות על הדפדפן בעת גלישה).

בסה"כ, מדובר בדפדפן האנדרואידי המצוין שמציג את כל האתרים כשורה והודות לתמיכה ב-Multi Touch,  ניתן לבצע תקריב בקלות ע"י שימוש באצבעות בצביטה החוצה/פנימה. נושא שמציק הוא המעבר בתוך דף אינטרנט, שם חווית הגלישה מופרעת ב"תקיעות" ואם נשווה את הגלישה ל-Safari של Apple ב-iPad, שם המעבר בדף נעשה בצורה חלקה, אי אפשר שלא לשים לב לזה. מדובר בדבר קטן אך משמעותי שגוגל יצטרכו לעבוד עליו – אבל לדעתנו זה לא פוגם באיכות הדפדפן.

samsung-galaxy-tab-buttom

חייגן ואיכות השיחה

גם טאבלטים צריכים את האפשרות לתקשר עם האנשים, בניגוד לגישה של האייפד, לכל מקרה שלא יהיה במידה ומכשיר הסלולר שלכם מושבת (כי כבר יש בו חריץ SIM, אז למה לא לנצל זאת?). ה-Galaxy Tab מצוייד בזוג רמקולים סטראופוניים בתחתית המכשיר המשמשים לנו גם כרמקול חיצוני בעת שיחה, וחסרונה של אפרכסת משאיר אותנו עם האפשרות הזו בלבד, או שנצטרך לעבור לשמוש באוזניות ובדיבורית Bluetooth. נראה כי בכל מקרה המכשיר לא יחליף את מכשיר הסלולרי שלכם.

איכות הרמקולים ממוצעת ואיכות הקול שנשמעה מהם הייתה טובה למרות שהיתה חלשה. במקומות רועשים היינו צריכים לקרב את הרמקולים אל האוזן כדי לשמוע את הנאמר. במקומות סגורים ושקטים לא נתקלנו בבעיה וגם הצד השני שמע אותנו כראוי הודות למיקרופון הרגיש שממוקם בצידו השמאלי של הטאבלט. בעת שיחה באמצעות האוזניות, האיכות השתפרה פלאים וגם במקומות הרועשים שמענו את הצד השני כמו שצריך, אך עדיין הרעש מסביב הפריע לנו.

המכשיר מצוייד ביומן שיחות ואנשי קשר שעבר התאמה מיוחדת לטאבלט והוא נגיש דרך התפריט או דרך מקש הטלפון. מדובר פה גם ביומן שהותאם ע"י סמסונג כחלק מממשק ה-TouchWiz 3.0 והוא פשוט מצוין וקל לתפעול גם בהוספת אנשי קשר/עריכת אנשי הקשר. לחייגן יש מקשים גדולים וגם בהודעות SMS הממשק זכה לליטוש מיוחד של סמסונג, ומאפשר ליצור הודעה. הודעות ה-SMS שתקבלו מאנשים יוצגו לכם כחלק מצ'אט.

סוללה

אחת הבעיות של טאבלטים ושל מחשבים ניידים היא הסוללה, שמזכירה לנו מחדש מדוע הטאבלט עדיין לא יכול להחליף את הטלפון הסלולרי. למרות שהסוללה בעלת הספק גדול, היא לא מספיק חזקה כדי שתוכלו להשתמש בטאבלט יותר מ-24-36 שעות במכשיר. ה-Galaxy Tab מצויד בסוללת ליתיום בחוזק של 4000mAh שעל פי מפרט החברה אמורה לספק לנו עד 7 שעות של צפייה רצופה בוידאו. בפועל, זה אכן שיקף גם את המציאות : לאחר 7 שעות הסוללה כבר הגיעה למצב שהיא הייתה זקוקה לחשמל. בשימוש שכלל רק גלישה באמצעות Wi-Fi ומשחקים, הסוללה הצליחה לשרוד יום וחצי. במבחן הוידאו שלנו, שנערך עם רמת בהירות של 65%, הגלקסי טאב הצליח להציג וידאו רצוף בזמן של 6 שעות ו-9 דקות. המלצה שלנו? יש לדאוג להטעין את המכשיר כל יום.

מחיר

ה-Galaxy Tab נמכר כעת באופן בלעדי ברשת סלקום, שם הם מציעים לנו את הטאבלט במחיר של 99 שקלים למשך 36 חודשים דרך נציגי המכירות, והזמנת הטאבלט דרך האתר שלהם תספק לנו הנחה של 10 שקלים נוספים לחודש ואז נשלם 89 שקלים בחודש למשך 36 חודשים. כמו כן ההצעה דורשת התחייבות לחבילת גלישה בנפח 2GB משולבת DATA ו-WAP שתעלה לנו 89 שקלים נוספים בחודש. האם זה שווה? את החישובים אנחנו נשאיר לכם (ולמקרה שתהיתם שתוכלו להשתמש ב-SIM הרגיל שלכם ובחבילת הגלישה המצויה בו, לא, סלקום לא יתנו לכם את האפשרות הזאת ותאלצו להתחייב לחבילת הגלישה שהם מציעים). נבהיר שמחירו של הטאבלט בעולם דומה למחיר בארץ, ללא חבילת הגלישה כמובן.

אהבנו

– מערכת הפעלה אנדרואיד 2.2 עם שדרוג עתידי
– מהירות פעולה ותפקוד מצוינת
– מסך גדול ומספק בגודל 7 אינץ' ורזולוציה של 16:9
– איכות בנייה מצוינת
– ממשק ה-TouchWiz של Samsung
– נגן וידאו שמציג תמיכה בכמעט כל פורמט אפשרי
– דפדפן האנדרואיד עם תמיכה ב-Abode Flash 10.1
– תמיכה מלאה בתקשורת הדור השלישי
– מצלמה מצוינת ביחס למה שהיא מציעה

לא אהבנו

– הניגודיות הירודה במסך המכשיר
– אין רדיו FM
– לא כל האפליקציות עובדות על מסך מלא
– ספיקר חלש

סיכום

מחשב הטאבלט מיועד ללספק את הצורך העולה של המשתמשים לעדכן ולהתעדכן דרך הרשת, ולרוב, הוא עושה זאת טוב יותר מכל נטבוק או כל לפטופ (עד מידה מסוימת) שתקחו איתכם. ה-Galaxy Tab מצליח לקחת את הגלישה צעד אחד קדימה ומציג חווית מולטימדיה מושלמת עם נגן וידאו ונגן מוזיקה טובים מאוד, מספק חווית גלישה מצוינת, אפשרות להפוך אותו לטלפון סלולרי ועם הזמן החברה תציג גם מבחר אפליקציות גדול יותר. צירוף כל אלו הופכים את ה-Galaxy Tab ל- "יריבו הראוי של ה-iPad" והוא עושה זאת בצורה מושלמת.

מה בקופסה?

– Samsung Galaxy Tab
– כבל USB
– מטען
– אוזניות סטראופוניות

מפרט:

מעבד: Qu•1GHz Cortex A8 Hummingbird
זכרון: 16/32GB זכרון פנימי, 512MB RAM, 2GB ROM
מסך: 7.0 אינץ' ברזולוציה של 600X1024 פיקסלים, מגע Capacitive
מצלמה: 3.2MP, רזולוציה 2048X1536, פלאש LED
קישוריות: Bluetooth 3.0, A-GPS, Wi-Fi b/g/n ,3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
מערכת הפעלה: Android OS v2.2 Froyo (תשודרג בעתיד)
סוללה: 4000 mAh
מידות: 190.1X 120.5X12
משקל: 380 גרם

.

הפוסט פורסם במקור בבלוג TGSpot

אור אהרון

הגב

1 תגובה על "ביקורת: Samsung Galaxy Tab"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ניצן
Guest

לנושא המסך מלא – יש לאנדרואיד אפשרו שנקראת מצב תאימות, ברגע שמפעילים אותה, האפליקציות מותאמות למסך מלא.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: