הגלאקסי S6: האם מלכת האנדרואיד חוזרת? [סקירת וידאו]

אחרי קבלות הפנים הפושרות לגלאקסי S4 וה-S5 הופנו הרבה עיניים להשקה של ה-S6. האם מכשיר הדגל החדש מספק את הסחורה? האם סמסונג סוף סוף חוזרת לעצמה? לקחנו אותו לסקירה מקיפה במיוחד

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

המכירות הצולעות של הגלאקסי S5, מכשיר הדגל הקודם של סמסונג, היו ככל הנראה הדבר הטוב ביותר שיכל לקרות לענקית הקוריאנית. המכירות, שהיו נמוכות ב-40 אחוז מהצפי, גרמו לזעזוע רציני בהנהלת החברה. כתוצאה מכך, כאשר באו ראשי חטיבת המובייל של החברה לתכנן את ה-S6, מכשיר הדגל הבא שלה, הם לא היססו לתכנן את כל המכשיר מהתחלה ולהיפטר מפרות קדושות. את המכשיר פגשנו לראשונה במרץ, עת הוא הושק בתערכות הסלולר בברצלונה, וההתרשמות הראשונית שלנו היתה טובה. עתה, עם ההשקה בישראל, לקחנו אותו לסקירה, כדי לראות האם הרושם הראשוני, הבאז שהוא יצר והמכירות המעולות מוצדקים.

עיצוב – הכי אייפון שיש

הופרדו בלידתם. האייפון 6 מעל ה-S6, או שה-S6 מעל האייפון? צילום: גיקטיים

הופרדו בלידתם. האייפון 6 מעל ה-S6, או שזה ה-S6 מעל האייפון? צילום: גיקטיים

עד היום הרגילה אותנו החברה הקוריאנית למכשירים לא רעים עם עיצוב בינוני למדי. עיצוב שהוא לא רע ולא טוב. סתמי כזה. לעיתים היא ניסתה לצאת ידי חובה ולשלב בו מסגרות מתכת, או גב מחוספס, אך תמיד שלטה בו ההרגשה הפלסטיקית הזולה שמאפיינת את רוב מכשירי האנדרואיד. לא עוד. ברגע שתאחזו בגלאקסי S6 תרגישו מייד שמעצבי המוצר של סמסונג לא שינו או שיפרו עיצוב קיים, אלא חזרו לשולחן השרטוטים ותכננו את המכשיר החדש מהתחלה. עם זאת, לא מן הנמנע כי מעל שולחן השרטוטים ניצב לו מכשיר אייפון להשראה.

מבחינת חומרים, בנוי ה-S6 ממסגרת מתכת באיכות גבוהה מעוגלת בפינות המכשיר וגב שעשוי כולו מזכוכית, קצת כמו הנקסוס 4. התחושה שלנו היתה שהשילוב של העיצוב, חומרי המארז והמשקל (132 גרם) מקנה למכשיר תחושה שהיא מצד אחד נוחה מאוד, ומצד שני יוקרתית. המכשיר מצופה בציפוי ה-Gorilla Glass 4 החדש, מה שמקנה לו עמידות בפני שריטות ו"דפיקות" קלות. בדקנו את המכשיר שקיבלנו לסקירה והוא עמד בגבורה מול מפתחות שונים, האויבים הטבעיים שלו כשהוא בתיק או בכיס, והוא שרד אותם ללא שריטה אחת. כמו שתוכלו לראות מייד, המכשיר גם כולל מסגרת (Bezel) דקה שמעניקה לו יחס מסך/גוף מכשיר של 71.75 אחוז.

המצלמה הבולטת ביותר שיש. וכן, משחק המילים מכוון. צילום: גיקטיים

המצלמה הבולטת ביותר שיש. וכן, משחק המילים מכוון. צילום: גיקטיים

לטובת העיצוב הייחודי ועוביו של המכשיר שעומד על 6.8 מ"מ בלבד הקריבה סמסונג שניים מהיתרונות הכי מוכרים של המכשירים שלה ועוד אחד שנוסף רק לאחרונה עם השקת הגלאקסי S5. אנחנו מדברים כמובן על הסוללה המובנית של ה-S6 והיעדרותו של חריץ הרחבה לכרטיס Micro-SD. על הסוללה, אתם מוזמנים לקרוא בפרק שהקדשנו לה, אולם השמטת האופציה להרחיב את נפח האיחסון של המכשיר עשויה לאכזב רבים ממעריצי סמסונג. החברה ניסתה לפצות על כך בנפחי מכשיר שמתחילים ב-32GB, ממשיכים ב-64GB ומגיעים עד ל-128GB וכן על ידי מתן 100GB איחסון בחינם בשירותי האיחסון של OneDrive. לדעתנו, רוב המשתמשים יסתפקו בנפחי האיחסון הקיימים. עם זאת, אם אתם מתכוונים לצלם הרבה וידאו באיכות 4K כפי שמאפשרת לכם המצלמה של ה-S6, אתם עלולים מהר מאוד לסבול מבעיות איחסון. פיצ'ר נוסף שהיה ב-S5, אבל נעלם במכשיר הנוכחי הוא העמידות בפני מים ואבק. אז אם אתם נוטים לשלוח את המכשיר שלכם לטיול בניאגרה הביתית, קחו זאת בחשבון.

הדגם שאנחנו קיבלנו לסקירה הוא דגם ה-Edge של המכשיר, המתהדר בקצוות מסך מעוגלים. אנחנו עוד נגיע לתכונות הייחודיות שלו, אולם לטעמנו לפחות, ומדובר כמובן בטעם אישי, מדובר במכשיר היפה ביותר כיום. המסך יוצא הדופן בולט מול כל טלפון אחר לידו ופשוט מזמין את היד ללטף אותו. עם זאת, לא מעט חברים במערכת התלוננו שהקצוות המתכתיים של ה-Edge… פשוט חדים מדי, עד כדי הרגשה לא נעימה בזמן אחיזה. אבל, היי, קוראים לזה Edge, מה אנחנו מתלוננים.

הפרופיל של ה-Edge עם 2 הכפתורים הנפרדים לעוצמה. צילום: גיקטיים

הפרופיל של ה-Edge עם המסך הקמור ו-2 הכפתורים הנפרדים לעוצמה. צילום: גיקטיים

בצד שמאל של המכשיר תמצאו עוד שידרוג שאהבנו, והוא הפיצול של 2 כפתורי הווליום ל-2 כפתורים בודדים במקום כפתור אחד דו-שימושי. בתחתית, שאגב נראית בדיוק כמו תחתית מכשיר האייפון 6, תמצאו גם את הרמקול של המכשיר. הרמקול מספק סאונד בעוצמה יפה, אם כי יוצר דיסטורשן בעוצמות הגבוהות. הצלילים הגבוהים עוברים נפלא, אבל אל תצפו לצלילים נמוכים ולבסים. הם נשארו כנראה בקוריאה. האוזניות המצורפות למכשיר לעומת זאת הן מצוינות, עם ספקטרום נאה של צלילים ובאסים שאנחנו לא מורגלים לקבל מאוזניות In-Ear.

המסך הגדול

מסך הסמארטפון הטוב ביותר כרגע. צילום: גיקטיים

מסך הסמארטפון הטוב ביותר כרגע. צילום: גיקטיים

בחלק שמוקדש לסקירה של המסך, אנחנו אפילו לא ננסה להיות אוביקטיביים. התאהבנו. ה-S6 מציג מסך Super AMOLED בגודל 5.1 אינץ' ברזולוציית QHD 2560×1440 עם צפיפות פיקסלים מרשימה של 577ppi, זינוק מרזולוציית ה-1080×1920 וצפיפות פיקסלים 432ppi של הגלאקסי S5.

הצבעים שהציג המסך היו צבעים חיים, אך לא רוויים מדי כמו שהרגילה אותנו סמסונג במסכים שלה. הניגודיות מצוינת והשחור המוצג היה שחור עמוק וברור ללא זליגות כלשהן לאפור. גם הבהירות הגבוהה מאפשרת לכם להשתמש בסמארטפון בחוץ ולאור יום. מהרזולוציה ומצפיפות הפיקסלים המרשימות נהנינו בעיקר בעת התמקדות והגדלה (זום-אין) בתמונות באיכות גבוהה וכן בקריאה של טקסטים.

עם זאת, חשוב לזכור שההערכות הן שהעין האנושית של מרבית האנשים תתקשה להבדיל בצפיפות פיקסלים הגבוהה מ-300ppi, וגם תכנים ברזולוציה הגבוהה מ-1080p הם לא שכיחים במיוחד. לכן, מי שבעיקר ייהנה מהמסך הם אנשים שזקוקים למסך באיכות גבוהה לצרכים מקצועיים כמו למשל מעצבים, ובנוסף, מי שירצה לעשות שימוש בהתקני מציאות מדומה בסגנון ה-Google Cardboard או ה-Gear VR של סמסונג עצמה. בהתקנים אלו, הסמארטפון משמש כמסך, ומכיוון שהוא צמוד לעיניים, הרזולוציה וצפיפות הפיקסלים משחקות תפקיד חשוב.

חי על ה-Edge

תצוגת אנשי הקשר  שנגללת מקצוות המסך המעוגל. צילום: גיקטיים

תצוגת אנשי הקשר שנגללת מקצוות המסך המעוגל. צילום: גיקטיים

כפי שעשתה בשנה שעברה עם השקת פאבלט הנוט 4 והנוט 4 Edge, גם בהשקת ה-S6 הציגה גוגל גרסת Edge מעוגלת מסך. לטעמנו, מדובר בעיצוב יפהפה שבהחלט גורם למכשיר לבלוט מול ים המכשירים הסטנדרטיים שמסביב, iOS ואנדרואיד. עם זאת, אם נשים את היופי בצד, המסגרת המתכתית של ה-Edge פשוט מרגישה חדה, חדה מדי.

מעבר לעניין העיצובי שילבה סמסונג מספר פיצ'רים ייחודיים שעושים שימוש בקימור של המסך. ראשית, תנועת סווייפ מקצוות המסך המעוגלות תקפיץ חמישה אנשי קשר מועדפים עליכם ותאפשר לכם לבחור האם אתם רוצים להתקשר אליהם או לשלוח הודעה; שנית, בזמן פגישות, כשהטלפון מונח עם המסך כלפי מטה, ואחד מאנשי הקשר מתקשר אליכם, שולי המסך יאירו בצבע הייחודי שתבחרו לו. כך תוכלו לדעת מי מתקשר, מבלי להרים את הטלפון. אם תרצו תוכלו גם לדחות את השיחה עם הודעה מוכנה מראש, פשוט על ידי הנחת האצבע על חיישן הדופק. פיצ'רים נוספים הם שעון לילה, שיציג לכם את השעה, התאריך ומזג אוויר וסקרולר שמציג לכם מידע מעודכן על פי תחומי העניין שלכם.

האם אחת התכונות הללו היא "קילר-פיצ'ר"? כזו שתגרום לכם להשקיע עוד 500 ש"ח בגרסת ה-Edge? לא ממש. לנו נראה שרוב הרוכשים של המכשיר יעשו זאת בזכות העיצוב, ולא בזכות התכונות.

מעבד שלא רואה אף אחד מננומטר

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

נתחיל בשורה התחתונה: מבחינת הביצועים, הגלאקסי S6 הוא ללא ספק המכשיר החזק ביותר כיום. להפתעת רבים, ובניגוד למכשירי הדגל הקודמים שלה, בחרה סמסונג לצייד את כל מכשירי ה-S6 ב-SoC ובמעבדים שלה ולא להשתמש כלל במעבדי ה-Snapdragon 810 של קוואלקום. מעבד ה-Exynos 7420 ששילבה סמסונג הוא מעבד 64 ביט מתקדם הבנוי בארכיטקטורת 14 ננומטר וכולל 8 ליבות: 4 במהירות 2.1GHz ו-4 במהירות 1.5GHz עם 3GB זיכרון מהיר מסוג LPDDR4. כדי להשלים את עוצמת העיבוד הזו, שילבה סמסונג GPU (מעבד גרפי) עוצמתי מסוג Mali T760 MP8 מתוצרת ARM. מאחורי המספרים האלו מסתתרת עוצמת עיבוד שתשפיע על כל אפליקציה או שירות שתריצו.

כמה שלא ניסינו – ובאמת שניסינו – לא הצלחנו לגרום ל-S6 לגמגם. זה מתחיל בדברים הפשוטים והיומיומיים כמו דפדוף בין מסכי האפליקציות השונים, הפעלת אפליקציות מערכת, הפעלת 2 אפליקציות במקביל ב-2 חלונות, הפעלת 12 אפליקציות מבלי לסגור אותן, הורדת "וילון" ההתראות ודפדוף בין האפליקציות בממשק הלוליפופ החדש. אבל גם המשימות התובעניות ביותר קטנות עליו: ב-Modern Combat 5: Blackout התנועה חלקה, ללא גליצ'ים וללא פריימים תקועים – וגם כאשר נלחמנו במספר טרוריסטים במקביל, או התחמקנו ממסוק תוך כדי שייט בתעלות של ונציה, עדיין הצלחנו לראות היטב עשן, חלקיקי אבק והשתקפויות במים. גם ב-Asphalt 8, הצלחנו לסיים מרוץ אחרי מרוץ, סיבוב אחרי סיבוב ויותר מדי ריסוקים של המכוניות – ללא גמגום.

להרגשה הסובייקטיבית שלנו מצטרפים גם שירותי בדיקה ומדידה עצמאיים, שבודקים ומדרגים את ביצועי המכשיר השונים. כך למשל זכה ה-S6 לתוצאה של 64,543 ב-AnTuTu וחלף על המכשירים ששלטו בראש הדירוג בשבועות האחרונים כמו ה-Meizu MX4 ו-OnePlus One; במבחן של Geekbench זכה המכשיר לציון 1,397 עבור מעבד יחיד ו-4,587 עבור כל המעבדים.

המכשיר הכי חם

חמום מוח. צילום: גיקטיים

חמום מוח. צילום: גיקטיים

לא, ברצינות, המכשיר ממש מתחמם. הפעלת משחקים או שימוש במצלמה במשך יותר מדקה גרמו למכשיר שלנו ממש להתחמם. בבדיקה שעשינו, שכללה שימוש ממושך במצלמה ואחר כך הפעלת משחקים, זינקה טמפרטורת המעבד מ-33 מעלות ל-73 מעלות, כשבמקביל, עלתה טמפרטורת הסוללה מ-27.1 מעלות ל-34.5 מעלות. חשוב לזכור שהטמפרטורות הללו נמדדו באמצע אפריל בתוך משרד. כיצד יגיב המכשיר לחום יולי-אוגוסט, על הדשבורד שברכב שלכם, כש-Waze פועלת? לא ברור. כרגע לפחות, נראה שכיסוי טוב יעשה את העבודה.

הסוללה טעונה… שיפור

כבר דיברנו על העיצוב יוצא הדופן של ה-S6 ותאומו ה-EDGE. על מזבח העיצוב, הקריבה סמסונג מספר פיצ'רים ייחודיים ואחד הבולטים שבהם הוא הסוללה. ל-S6 סוללה מובנית, שלא ניתנת להחלפה. לכן, לא תוכלו פשוט לסחוב בתיק סוללה נוספת ולהחליף ביניהן כשהיא נגמרת, כפי שניתן היה לעשות עד היום עם מכשירי הגלאקסי ובנוסף, אם וכאשר תתגלה תקלה בסוללה, תאלצו לאשפז את המכשיר במעבדה, ולא תוכלו פשוט לרכוש חדשה. מדובר בהחלטה עיצובית, שבאה על חשבון אחד היתרונות החשובים ביותר בו התגאו משתמשי סמסונג עד עכשיו, בעיקר מול המכשירים של אפל, אולם גם מול מכשירי אנדרואיד אחרים.

ה-S6 הרגיל מגיע עם סוללת 2550mAh, בעוד גרסת ה-EDGE מגיעה עם סוללה חזקה במעט בהספק 2600mAh. לשם השוואה, מכשיר ה-S5 של סמסונג כולל סוללה חזקה יותר בנפח 2800mAh, כשה-S6 כולל הן מעבד תובעני יותר והן מסך מתקדם יותר, שניהם צרכני סוללה ידועים. מכשירי דגל מקבילים כוללים גם הם סוללות חזקות יותר. ה-HTC ONE M9 למשל כולל סוללת 2840mAh, וה-G4 של LG שיכלול, על פי הדיווחים, סוללת 3000mAh.

אבל נשים את המספרים בצד ונעבור להתרשמות שלנו. בימים בהם השתמשנו במכשיר בצורה ממוצעת, כלומר, בעיקר למייל, שיחות, גלישה מדי פעם בכרום ושימוש באפליקציות שונות נהנינו מזמן סוללה סביר, כלומר, להגיע לערב עם אחוזי סוללה חד ספרתיים. לטעמנו, מדובר בזמן שיספיק לרוב המשתמשים. אולם ביום שבו בחנו את המצלמה או ביום שבו בחנו את ביצועי המעבד עם משחקים וצפייה בוידאו, חיי הסוללה התקצרו פלאים. במילים אחרות, ביום שבו תרבו לצלם, לצפות בוידאו או לשחק יותר מ-15 דקות במשחקים, תזדקקו לטעינה גם במהלך היום.

למרות אורך החיים הממוצע של הסוללה, ואולי כדי לפצות עליו, מציג הגלאקסי S6 שני פיצ'רים מעניינים: הראשון, הוא הטעינה המהירה. מדובר בשילוב של מטען וערכת השבבים שתומכת בטעינה מהירה, שמאפשר לכם לחבר את המכשיר לחשמל, לקבל "בוסט" רציני של טעינה, שיתחלף בהדרגה לטעינה רגילה. שימו לב שכדי ליהנות מהפיצ'ר הזה, אתם צריכים מטען מיוחד, שתומך בטכנולוגיה, אולם לא תצטרכו לרכוש דבר, משום שסמסונג כבר דאגה לכלול מטען מתאים בתוך האריזה.

רוקנו את המכשיר כמעט לגמרי (עם 5 אחוז של סוללה), חיברנו אותו לחשמל ודאגנו לכבות שירותים לא חיוניים כמו GPS או WiFi. לאחר 5 דקות טעינה הוא עמד על 13 אחוז, אחרי 15 דקות מהחיבור הוא כבר עמד על 30 אחוז, מה שאמור להספיק על פי החברה ל-4 שעות שימוש. אחרי 45 דקות בחשמל הוא עמד כבר על 81 אחוז והטעינה הושלמה אחרי כשעה ו-4 דקות. כך שגם אם הסוללה נגמרת לכם ויש לכם רכבת או טיסה עוד חצי שעה, תוכלו למצוא שקע קרוב ולקבל קצת "רדבול" לסוללה.

המטען המהיר. קצת "רדבול" ל-S6 שלכם. צילום: גיקטיים

המטען המהיר שכלול בכל ערכה. קצת "רדבול" ל-S6 שלכם. צילום: גיקטיים

הפיצ'ר השני שמציעה סמסונג ב-S6 הוא טעינה אלחוטית הן בתקן Qi, אותו דוחפת גם גוגל, והן בתקן PMA. אם תטיילו עם המכשיר אגב בשדות תעופה בארצות הברית או בסניפים של מקדונלדס או סטארבקס, תוכלו פשוט לטעון אותו על ידי הנחתו על אחד ממשטחי הטעינה שהרשתות מציעות.

הממשק: משהו טוב עבר על TouchWiz

TouchWiz אחרי הדיאטה. צילום: גיקטיים

TouchWiz אחרי הדיאטה. צילום: גיקטיים

כידוע, כל יצרנית סמארטפון שמריץ אנדרואיד לוקחת מגוגל את הקוד הנקי של מערכת ההפעלה ומוסיפה מעליה שכבה משלה, שמאפשרת לה להפעיל את הפיצ'רים הייחודיים של המכשירים שלה וכן ממשק UI ייחודי משל עצמה. מול ה-Optimus של LG וה-Sense של HTC, הציגה סמסונג את ממשק ה-TouchWiz שלה. במשך שנים הממשק של סמסונג נודע לשמצה בשל עומס האפליקציות והפיצ'רים המיותרים (Bloatware) שדחפה החברה, בשל העיצוב המצועצע וגם בגלל האפקטים הקוליים שליוו כל פעולה שלכם. אולם החברה התעלמה מהביקורות וראתה בממשק שלה – דרך לבידול שלה וליצירת העדפה למכשירים שלה מול מכשירי אנדרואיד אחרים.

ואז הגיעה השקת ה-S6. סמסונג הודתה למעשה בכשלון התפיסה, כאשר הכריזה כי צמצמה ב-40 אחוז את מערכת ההפעלה שלה. ואכן, המכשיר החדש לא כולל אפליקציות ושירותים מיותרים כמו ה-S Note, ה-S Translator או Samsung Link וכל מיני הצעות שיווקיות שתופסות לכם נדל"ן יקר בטלפון. אם תרצו בכל זאת להתקין את השירותים הללו, תוכלו פשוט ללחוץ על הווידג'ט הייעודי שכולל את ה-Galaxy Essentials. אם תרצו ליהנות מההצעות השיווקיות הייחודיות של סמסונג תוכלו לבחור אותן מתפריט ה-Gifts. בין השאר תוכלו ליהנות מספרים חינם באפליקציית ה-Kindle, חצי שנה חינם ב-Endomondo ועוד. סמסוג כן כללה תיקייה שבה אפליקציית OneDrive, שירות הענן של מיקרוסופט עם הטבת 100GB לשנתיים, וסקייפ, אפליקציית השיחות שלה. הגרסה הישראלית של ה-S6 כוללת את שירות SmartVOD – ספריית VOD בתשלום עם סרטים, סדרות ותכנים מיוחדים לילדים ובעברית – עם סרט אחד במתנה.

עבודה ב-2 חלונות במקביל. צילום: גיקטיים

עבודה ב-2 חלונות במקביל. צילום: גיקטיים

מעבר להסרת ה-Bloatware, הממשק עצמו נוח ומהיר וניכרת ההתאמה ל-Material Design, השפה העיצובית של אנדרואיד 5 לוליפופ. אחת האפשרויות שאנחנו אוהבים ב-TouchWiz שזמינה גם ב-S6 היא האפשרות לעבודה בחלונות. כך, אתם יכולים לעבוד במקביל ב-2 אפליקציות ולעבור למשל בין אפליקציית הג'ימייל לכרום או בין אפליקציית ה-SMS לג'ימייל ועוד. עוד פיצ'ר נחמד, שקיים גם במכשירים אחרים, הוא האפשרות לקבוע כמה אייקונים יופיעו במסך הבית 16, 20 או 25. בנוסף, תומך הממשק גם בערכות נושא (Themes) ומציע לכם כרגע 3 ערכות לבחירה שמותקנות מראש, כולל אחת מאוד מאוד ורודה, ועוד מספר ערכות שניתנות להורדה מהחנות של סמסונג; נחמד, אבל לא מרשים כמו ערכות הנושא של ה-CyanogenMod למשל.

מצלמה ששמה אתכם בפוקוס

לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

יופי של צבעוניות. לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

את המצלמה של ה-S6 תזכו להכיר מהר מאוד. כמה מהר? תוך 0.7 שנייה.

כן, זה הזמן שייקח לכם מרגע שתלחצו לחיצה כפולה על כפתור הבית של המכשיר הכבוי ועד הרגע שתוכלו לצלם. אגב, אם המכשיר דלוק, זה ייקח אפילו פחות.

מעבר להפעלה המהירה, מדובר במצלמה מתקדמת שמייצרת תמונות נפלאות, כמו שתוכלו להתרשם מהתמונות שצירפנו. סמסונג בחרה בצדק לא להשתתף במרוץ המגה-פיקסלים ובמקום זאת השקיעה במפתח צמצם קטן יותר (F1.9 מול F2.2), מייצב תמונה אופטי (OIS) גם בסטילס וגם בוידאו ואפשרות ל-HDR אוטומטי. חשוב להדגיש כי סמסונג לא זלזלה במגמת השימוש הגוברת במצלמה הקדמית, או במילים האחרות, תמונות הסלפי האינסופיות שאנחנו מצלמים, וגם המצלמה הקדמית שודרגה לחיישן 5 מגה-פיקסל וצמצם F1.9.

ממשק המצלמה. מתאים לרוב המשתמשים, וגם ל-PRO שיודעים מה הם עושים. צילום: גיקטיים

ממשק המצלמה. מתאים לרוב המשתמשים, וגם ל-PRO שיודע מה הוא עושה. צילום: גיקטיים

גם ממשק המצלמה הוא ממתק בפני עצמו, והצליח להלהיב אפילו את מי שכמונו מכור לממשק המינימליסטי של אפליקציית המצלמה של גוגל. הממשק כולל 2 מצבים: Auto ו-Pro. במצב ה-Auto, המיועד לרוב המשתמשים, ניתן לבחור את מצב הפלאש ומצב ה-HDR, להפעיל טיימר או לבחור אפקט תמונה. ברגע שתחליפו את המצלמה למצלמה הקדמית יופיעו אופציות נוספות כמו צילום על ידי הנחת האצבע על מד הדופק שבגב המכשיר או על ידי אמירת Cheese או Smile, כשאם תרצו, תוכלו גם לעבור למצב של סלפי פנורמי שמאפשר לכם להכניס עוד יותר אנשים לפריים. במצב ה-Pro תוכלו לשנות הגדרות שונות כמו ISO, איזון לבן, צילום מאקרו (לקלוז-אפים), חשיפה ועוד.

פיצ'ר נוסף חכם ששילבה סמסונג במצלמה הוא ה-Tracking AF. אם תבחרו להשתמש בו תוכלו פשוט להצביע במסך על אובייקט זז שאותו אתם רוצים לצלם, למשל שחקן כדורגל שרץ עם הכדור. האלגוריתם של המצלמה יידע מעתה להתמקד בשחקן, כך שלא משנה מתי תלחצו על כפתור הצילום, הפוקוס תמיד יהיה על האובייקט שבחרתם.

מבחינת וידאו מאפשרת המצלמה ללכוד סרטונים באיכות של UHD 4K, כלומר 3840×2160 בקצב של 30 פריימים לשנייה. מדובר כמובן בוידאו באיכות גבוהה, שלפחות כיום, לא ברור מי ישתמש בו. ראשית, רובנו לא ישמו לב להבדלים שבין 1080p ל-2k או ל-4k; שנית, עריכה של סרטים כאלו דורשת מחשבים חזקים, ולבסוף, אין טעם של ממש בצילום או בעריכה של סרטים באיכות כזו, כאשר רוב מסכי הטלוויזיה כיום תומכים ברזולוציית 1080p בלבד. לכן, ההמלצה שלנו היא לא להשתמש באיכות הגבוהה ביותר, שאינה שימושית וגם תופסת מקום איחסון יקר, בייחוד עכשיו כשמקום האיחסון שלכם מוגבל ואין לכם אפשרות להשתמש בכרטיס זיכרון (ע"ע).

לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

אמנות הרחוב של תל אביב נראית טוב (יצירה של לצי). לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

צבעים מדוייקים, לא רוויים מדי. לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

שימו לב לקוצים ולעומק שדה. לחיצה להגדלה. צילום: גיקטיים

צילום לילה. צילום: גיקטיים

צילום לילה. צילום: גיקטיים

עוד פיצ'רים, עוד שידרוגים

הגלאקסי S6 כולל גם אפשרות לפתיחת המכשיר בעזרת טביעת אצבע, אבל לא מדובר במנגנון שהכרנו מהגלאקסי S5 או הנוט 4 שדורשים מכם להחליק את האצבע על הסורק שמשולב בכפתור הבית ופועל בסירבול. מדובר במנגנון חדש, דומה ל-Touch ID של אפל, שמאפשר לכם לפתוח את המכשיר ולאמת את הזהות שלכם בחשבונות שונים פשוט על ידי הנחה של האצבע על כפתור הבית. הזיהוי מהיר ועובד כמו שצריך, ומאפשר לכם גם להגדיר טביעות אצבע של מספר אצבעות. שמחנו לראות שכדי לצלם בזריזות תמונה, לא תצטרכו להניח את האצבע לזיהוי. כמו במכשירים מהדור הקודם, גם ב-S6 שילבה סמסונג מד דופק שנמצא מתחת לנורית הפלאש ומסתנכרן עם אפליקציות דוגמת ה-S-Health. עוד פיצ'ר נחמד שקצת נבלע בין כל הטכנולוגיות החדשות הוא האפשרות להפוך את ה-S6 שלכם לשלט רחוק אוניברסלי שיכול לשלוט בטלוויזיה, נגן DVD או Blu-ray ואפילו במזגן, ובעזרת אפליקציה תואמת. היכולת הזו מתאפשרת בזכות משדר ה-IR שנמצא בקדמת המכשיר ופעילה לאחר תהליך קצר של הגדרת המכשיר.

 לסיכום

נכון להיום, הגלאקסי S6 הוא ללא ספק המכשיר החזק והמתקדם ביותר שתוכלו להשיג. מעבר לביצועים, סמסונג שברה מסורת של 6 שנים, מאז השיקה את המכשיר הראשון בסדרת הגלאקסי S, והשקיעה הפעם גם בעיצוב וחומרים ואיכות גימור גבוהים. מעריצי סמסונג הטבעיים עשויים להתאכזב מהעדרו של חריץ הרחבה לכרטיס Micro-SD וכן מהסוללה המובנית – ובמובן הזה, סמסונג זנחה שניים מהסמלים המסחריים שלה. למרות זאת, עבור לא מעט מהמשתמשים יהיו אלו שינויים שקופים, והם יסתפקו בנפחי האיחסון הפנימיים שמציעים המכשירים החדשים.

כמה סוגיות עומדות בינינו לבין המלצת קנייה. ראשית, ואין דרך להתחמק מזה, המחיר. גרסת 32GB של המכשיר מוצעת בארץ ב-3,750 ש"ח. נכון, מדובר במחיר שתואם מחירים של מכשירי דגל כבר מספר שנים. אולם בניגוד למכשירי האייפון, שם עושה אפל כרצונה, שוק מכשירי האנדרואיד השתנה מהקצה אל הקצה. אם עד עתה, הסתכלה סמסונג על יצרניות כמו LG או HTC כמאיימות על הכתר שלה, הרי שבייחוד בשנה האחרונה יצרניות סיניות כמו Xiaomi, Huawei, Meizu והפייבוריטית החדשה, חברת OnePlus, מציגות מכשירים בעלי מפרטים מרשימים בקרוב למחצית המחיר של מכשירי דגל דוגמת ה-S6 ולעיתים אף פחות. ולכן, אם אתם בעניין של יחס עלות-תועלת, ה-S6 לא יהיה המכשיר הבא שלכם. אולם, אם כסף אינו בעיה עבורכם, ואתם לא מוטרדים מבעיית ההתחממות של המכשיר, סמסונג עשתה את כל המהלכים הנכונים, כדי לייצר עבורכם מכשיר מנצח.

מגניב: מסך, מצלמה, ביצועים, ממשק, עיצוב (בייחוד גרסת ה-Edge).

לא מגניב: סוללה מובנית, אין חריץ הרחבה, המכשיר מתחמם מאוד, מחיר.

סקירת הוידאו של הגלאקסי S6

מפרט: SoC: סמסונג Exynos 7420; מעבדים: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 ו-Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57; מעבד גרפי: Mali-T760 של ARM; זיכרון עבודה: 3GB; איחסון: 32GB, 64GB, 128GB; מסך: 5.1 אינץ' Super AMOLED ברזולוציית QHD – 2560×1440, צפיפות פיקסלים 577ppi; ציפוי: Corning Gorilla Glass 4; מצלמה אחורית: 16 מגה-פיקסל, מייצב תמונה אופטי, פלאש LED, צילום וידאו ב-4K, קצב פריימים עד 60fps; מצלמה קדמית: 5 מגה-פיקסל, צילום וידאו HD 1080p בקצב של עד 30fps; מערכת הפעלה: אנדרואיד לוליפופ 5.0.2 עם ממשק TouchWiz של סמסונג; סוללה: 2550mAh לדגם ה-S6 ו-2600mAh לדגם ה-Edge, תמיכה בטעינה אלחוטית בתקנים Qi ו-PMA; רשתות סלולריות: תמיכה ב-3G וב-LTE קטגוריה 6 עד 300 מגה-ביט הורדה ו-50 מגה-ביט העלאה.

 

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

6 תגובות על "הגלאקסי S6: האם מלכת האנדרואיד חוזרת? [סקירת וידאו]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אמיר
Guest

טיפ בתור אחד שבילה שעות עם חברה שלו בחיפוש הפלאפון המושלם(קנינו lg g3) הכי חשוב לרוב האנשים במצלמה זה לראות תמונות של אנשים, לא אומר להם כלום תמונות של פרחים או נופים, חשוב לראות תמונה של אנשים בלילה וביום ואותו דבר עם המצלמה הפנימית לפי זה הרוב מחליטים מה לקנות

דני
Guest

חחח כמה טעויות בכתבה אחת

גלעד
Guest

המכשיר ממש לא מתחמם! זה ש-CPU-Z מראה שהמעבד מגיע ל-73 מעלות זה שטויות, וקרוב לוודאי נובע מאי התאמה של התוכנה לחומרה החדשה.
המכשיר חמים למגע, ולא רק שזה נורמלי לחלוטין, הוא מתחמם הרבה פחות ממכשירים דומים.

U!
Guest

מה חסר ב-S6?

-סוללה נשלפת עם mha יותר גדול.
-הרחבת זיכרון SD
-מעבד של snapdragon (לפיתוח רומים יותר ב-XDA), אם סמסונג תשחרר את הקוד פיתוח זה יעזור המון (כרגע רק את הקרנל שיחררו לטובת המפתחים ב-XDA ולפי מה שהבנתי זה לא מספיק)

מה יש שלא הסירו/סידרו?

-KNOX (כן אני יודע….)

-נעילה גאוגרפית מיותרת!!
-אפלקציות מובנות מיותרות
(כ-50+ אפלקציות שניתנות לניטרול לא להסרה מלאה).
-"מיליון" דגמים עם תמיכה שונה של תדרים/שפות שהוסרו בדגמים שונים…
-מקווה שסמסונג לא ישתגעו פתאום ויתחילו למנוע שינמוכים מגרסאות גבוהות יותר חזרה ל-4.4/5.0.2 בדגמים השונים.

hitech7
Guest

המכשיר איכותי. הבעיה הכי בעיתית שלו, הסוללה. על הפנים. ממש גרוע.
רק בגלל זה, לא הייתי רוכש את המכשיר שוב.

Beastage
Guest
המכשיר לא מתחמם… הוא בוער! אחרי מספר דקות ספורות של שימוש המכשיר לא ניתן להחזקה ביד, כמה זמן הרכיבים יחזיקו מעמד בחום כזה? כיסוי טוב מחמיר את הבעיה משום שאמנם נעים ביד אבל המכשיר פשוט יישרף! בנוסף: 1. ממשק הTOUCHWIZ עבר הפשטה, אבל מוגזמת, הוא ספרטני לחלוטין ולא מספק 2. ההתעקשות על ממשק ההודעות הישן הצבעוני והילדותי, חלאס… זו מחלה של הקוריאנים גם LG עושים את זה. 3. כפתורי הVOLUME נמצאים גבוה מדי 4. אין דאבל טאפ , חבל , אין סיבה שלא יהיה , כשהנייד לא מוחזק ביד דאבל טאפ קל יותר מללחוץ על המקש. 5. קורא האצבע נוראי!… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: