יורש העצר כבר פה: גלקסי II S [סקירה]

הסמארטפון החדש מבית סמסונג – גלקסי S II כבר כאן. אז מה התחדש, איך הוא שונה מקודמו, מדוע הוא נחשב "אייפון קילר" והאם הוא באמת עומד בציפיות?

מקור: יח"צ

שנים שהיא נמצאת שם, אך רק לאחרונה זוכה סמסונג לנראות של ממש בשוק הסלולר. הענקית הדרום קוריאנית שנחשבת לאחת מיצרניות המסכים הגדולות בעולם חדרה לתודעה רק לאחרונה בזכות מגמת הצמיחה המואצת בשוק הסמארטפונים וסדרה של הימורים נכונים.

ההימור הראשון והמוצלח של סמסונג, זה שגם הקנה לה את כרטיס הכניסה לשוק הסמארטפונים היה בחירתה של מערכת ההפעלה אנדרואיד בשלב מוקדם יחסית והשקתם של מספר מכשירים שהצליחו לעורר עניין רב, בינהם גם מכשיר הדגל האנדרואידי של החברה: הגלקסי S.

שיתוף הפעולה בין גוגל לסמסונג התבטא בין היתר באמצעות השקתו של מכשיר הדגל של גוגל: הנקסוס S המיוצר על ידי סמסונג, זאת לאחר שענקית החיפוש החליטה להעביר את הפיתוח למכשיר הדגל שלה מ-HTC שייצרה עבורה קודם לכן את הנקסוס ONE.

אבל היכן הצליחה סמסונג שאחרות נכשלו? בשנת 2009 הייתה זו פאלם שהציגה סמארטפון מבוסס מערכת ההפעלה WebOS שסומן במהרה על ידי הקהילה הטכנולוגית כ"אייפון קילר" התורן. המכשיר זכה לסיקור נרחב אך הצרכנים לא אימצו אותו. חבלי הלידה הקשים, המחסור באפליקציות והבאזז הכללי שסבב אותה העת את האייפון העניקו לו יתרון יחסי ומי שנועד להרוג את האייפון הרג בעיקר את עצמו. מאוחר יותר נרכשה פאלם על ידי HP אך גם זו טרם הצליחה להציג מתחרה ראוי לפלא הטכנולוגי של אפל.

אל שוק הסמארטפונים הצטרף מכשיר הגלקסי של סמסונג בשלב מאוחר יחסית אחרי שכמעט כל אחת מהיצרניות ניסתה להעמיד מתחרה משלה אך כשלה – סמסונג דווקא הצליחה. השקתו המאוחרת של הגלקסי התקיימה בזמן שאנדרואיד הייתה מספיק בשלה כדי להעניק תחרות והעיצוב והנתונים החומרתיים של המכשיר הצליחו לייצר יחד חבילה משתלמת במיוחד. בימיה הראשונים של אנדרואיד מערכת ההפעלה לא הצליחה להעניק את הסביבה המקיפה שהעניקה אפל למשתמשי האייפון. בזמן שאפל הציבה את האייפון במרכז של אינספור שירותים שהוצעו עבור משתמשי המכשיר, כמו חנות אפליקציות וחנות מדיה לרכישת תכנים ייעודיים, אנדרואיד התקשתה להעניק למשתמשיה את מגוון התכנים והאפליקציות שהוצעו על ידי אפל.

אלא שבניגוד למכשירי האנדרואיד הראשונים שסבלו מחבלי הלידה של מערכת ההפעלה, הגלקסי נולד בסביבה בשלה בה מערכת ההפעלה יציבה, חנות האפליקציות עמוסה בכל טוב והבאזז הכללי הסובב את האלטרנטיבה לאייפון זוכה לאזכורים בכל פינה נידחת במרחב הטכנולוגי.

הצלחתו של הגלקסי ועליית כוחה של סמסונג בשוק הסמארטפונים הובילה באופן טבעי לתחרות אגרסיבית בין החברות שבאה לידי ביטוי גם בזירה המשפטית. בחודשים האחרונים תובעות אפל וסמסונג אחת את השנייה במה שכבר הפך לשגרה שגובלת בפרדוקס. אפל טוענת שסמסונג העתיקה ממנה את עיצוב המוצרים, סמסונג בתגובה דורשת לראות את מכשיריה של אפל טרם יושקו באופן רשמי. לרוב, מסתכמות התביעות בפשרה בין החברות שכן לצד התחרות מדובר גם בשותפות עסקיות, אפל נחשבת לאחת הלקוחות הגדולות של סמסונג, רכיבים המיוצרים על ידי הענקית הדרום קוראיינית מוטמעים לבסוף במוצרים שנועדו להתחרות בה.

מקור: יח"צ

ביצת זהב עם אנדרואיד

10 מליון מכשירי גלקסי S נמכרו תוך שבעה חודשים מיום השקתו, מרביתם בצפון אמריקה. נתון זה העמיד את סמסונג בשנה שעברה ברשימת החברות המובילות בשוק בסמארטפונים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד. כשיצא לראשונה, מכשיר הגלקסי S היה אחד המכשירים העוצמתיים והמעניינים בקרב מכשירי האנדרואיד שהיו קיימים בעולם. מכשיר מגע מעוצב ודקיק המיוצר על ידי סמסונג ונחשב לחד במיוחד, עם מעבד מהיר, נפח זכרון פנימי גדול והעובדה שהיה זמין כמעט בכל רשת סלולרית נתנו לו את הדחיפה שהיה צריך כדי להתחרות ראש בראש מול מכשיר האייפון. ההצלחה המסחררת שלה זכתה החברה בעקבות השקת המכשיר המקורי הובילה לדגם חדש ששובר כעת את שיאי המכירות של קודמו.

נכון לכתיבת שורות אלה נחשב מכשיר הגלקסי II S לאחד המכשירים המתקדמים והאטרקטיביים ביותר שניתן לאתר בשוק הסמארטפונים. כ-3 מליון יחידות ממנו כבר נמכרו תוך 55 ימים במדינות בהן הושק, ובאוסטריה ושוויץ למעלה מ-30% ממשתמשי הסמארטפונים כבר אוחזים בו.

וידאו: ביצת זהב מיוחדת לבעלי גלקסי S II

עיצוב

עיצובו של הגלקסי החדש מזכיר במידה רבה את של קודמו. הוא בעל תצורה מלבנית עם פינות מעוגלות, מסגרת כרום העוטפת אותו ומסך זכוכית גדול במיוחד שבחלקו העליון ניצבת מצלמה קדמית המשמשת לניהול שיחות וידאו. החלק האחורי של המכשיר עשוי מפלסטיק דק ומחוספס, שלעיתים מרגיש דק מידי ובעל יכולת להשבר בקלות כשאנו מנסים לפתוח אותו. בחלק האחורי העליון והמרכזי שלו ממוקמת המצלמה. החלק התחתון חלק וכולל את רמקול המכשיר, עיצוב היוצר אשליה אופטית של חלק תחתון מעוגל.

הוא דק וגדול יותר מקודמו וכולל כפתור גלוי אחד ושניים נוספים המופיעים רק עם הדלקתו. בצידי המכשיר ממוקמים כפתורים השולטים על עוצמת השמע, וכפתור ההפעלה. בחלק העליון נמצא החיבור לאוזניות, ובחלק התחתון כניסת כבל הטעינה והסנכרון.

העובדה שכפתור ההפעלה ממוקם בצידו הימני של המכשיר ולא בחלקו העליון איננה חדשה לבעלי מכשיר הגלקסי אס, אך למשתמשים שרגילים לשימוש במכשירים אחרים יידרש זמן מה להתרגל למיקום הכפתור. במידה ואתם נוהגים לשחק הרבה עם המכשיר במצב אנכי, תגלו שמיקום הכפתור בצד הוא רעיון לא רע בכלל. מדובר במכשיר קל ונעים למגע, ולעיתים יש תחושה כי מדובר בצעצוע, ולא בטלפון יוקרתי ומתקדם.

נקודה נוספת שכדאי להתייחס אליה קשורה למסך המכשיר. הוא גדול ("4.3), חד וניחן בצבעים חיים וברורים, אידיאלי לצפייה בתכני וידאו או תמונות ומותיר רושם נפלא.

סמסונג גלקסי אס 2, מבפנים

מבט מעמיק

כשהוא מתהדר במעבד כפול ליבה חזק ועוצמתי מפגין הגלקסי II S זמני תגובה מהירים שמתבטאים גם בעת הגלישה באינטרנט. למעשה, משימוש במכשיר גילינו שלעיתים תכופות אנו מעדיפים להשתמש בגלקסי במקום לגשת אל המחשב האישי שלנו, בין אם כדי לגלוש באינטרנט או לצפות בסרטים.

הגלקסי מגיע עם מצלמת 8 מגה פיקסל ונורת פלאש, כמו גם אפשרות צילום וצפייה בוידאו באיכות Full HD. כשמפעילים את המצלמה, הצבעים הנצפים במסך חדים, אפילו חדים מידי, מה שעלול להרתיע אותנו במעט. אך ברגע שהתמונה נשמרת למכשיר, הצבעים מתעדנים ומקבלים את הגוון האמיתי שלהם.

המצלמה הקדמית בעלת 2 מגה פיקסל ומציגה תמונות לא רעות בכלל. גם בעת ביצוע שיחות וידאו לא הורגשה ירידה באיכות, וגם בצד השני נרשמה התלהבות כשהתברר שמדובר בסך הכל במצלמה קדמית של סמארטפון.

המכשיר מציג תמיכה מלאה בעברית באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד אך עקב הרגישות הגבוהה של מסך המגע, נתקלנו בכמה מקרים בהם נאלצנו לחזור ולהקליד שוב אותיות על גבי המקלדת הוירטואלית. כאן כדאי לזכור שבמכשירי אנדרואיד ניתנת לנו האפשרות לאתר בחנות האפליקציות המקוונת מקלדת חלופית שתתאים לנו באופן אישי אותה נוכל להחליף במקלדת ברירת המחדל המוצעת לנו עם מערכת ההפעלה.

אחד מהדברים שהפתיעו לטובה היו הרמקול של המכשיר. גם כאשר היה מונח על השולחן הצליל היה נקי וחזק. ברחוב הומה אדם הוא תפקד בצורה קצת פחות טובה, אך עדיין ברמה משביעת רצון. אל המכשיר ניתן לחבר כל אוזנייה בעל תקע 3.5 מילימטר, ולאחר שהתנסנו במגוון אוזניות ניתן להגיד בבטחה שהאיכות לא נופלת באף אחת מהן.

עוד אחד מהחידושים שניתן לאתר בגלקסי החדש הוא השימוש בטכנולוגיית NFC המאפשרת שימוש בטלפון הסלולרי במקום כרטיס אשראי. בארץ הטכנולוגיה עדיין בחיתוליה אך במדינות רבות בעולם ניתן להשתמש בטכנולוגיה זו על מנת לשלם בסופרמרקט או להזמין כרטיסים לרכבת התחתית באמצעות המכשיר הסלולרי.

בתחילה, סוללת המכשיר הפתיעה אותנו לטובה וגם לאחר יום שלם של שימוש אינטנסיבי שכלל הרצת תוכנת ניווט, הקשבה למוזיקה, דיבור וגלישה באינטרנט עדיין היה בה שאריות אנרגיה מיותרות. לאחר מספר ימים שמנו לב לירידה באיכות תפקוד הסוללה, אך בכל זאת בסופו של יום המלווה בשימוש אינטנסיבי במכשיר, הסוללה עמדה על למעלה מ-15 אחוזים.

מיתוס נוסף שהצלחנו לנפץ תוך שימוש במכשיר החדש קשור לתגובה האיטית שלו ביחס לאייפון. גרסת 2.3.3 של אנדרואיד מלווה בממשק ה-TouchWiz הייחודי שהעניקו לנו חווית שימוש שלא נופלת מזו שניתן למצוא בקרב המתחרים ואף טובה ממנה.

וידאו: פרסומת לגלקסי S II

מול המתחרים והדגם הקודם

מקור: יח"צ מאתרי Apple ו-Samsung

ההשוואה הזו ככל הנראה בלתי נמנעת ומול האייפון 4 מצליח הגלקסי להתמודד בעיקר לאור העובדה שאפל לא השיקה מכשיר חדש כבר למעלה משנה. הנתונים הטכניים של מכשיר הגלקסי II S מתעלים בקלות על אלו האייפון מרמת המעבד ועד לאיכות הצילום וגודל המסך אך כשנוגעים במערכת ההפעלה אפל עדיין מצליחה להציג תחרות קשה מול מכשיר הדגל של סמסונג.

התקנים בהם משתמש הגלקסי סטנדרטיים יותר, כך למשל אם תזדקקו לחבר אותו למקור מתח תוכלו לעשות שימוש בכבל מיקרו USB בניגוד לחיבור הייחודי של אפל המשרת את כלל מכשיריה הניידים אך הם בלבד.

יתרונותיו של האייפון כמו כמות האפליקציות הזמינות עבורו כבר הפסיקה להיות רלוונטית, הפער בין חנות האפליקציות של אפל לזו של גוגל הולך וקטן ואנליסטים מעריכים כי מדובר רק בעניין של זמן עד שאנדרואיד מרקט תדיח את האפסטור מראש הטבלה.

עוד הבדל משמעותי הוא בעיצוב החיצוני של המכשיר. לגלקסי אס 2 מסך גדול משמעותית מזה של האייפון, מדובר אמנם באינץ' אחד, אך זה ניכר בצורה משמעותית כשמדובר על מסכים בסדר גודל שכזה.

ברמה החומרתית ניכר ההבדל בין האייפון 4 לגלקסי החדש גם בביצועי המעבד והמצלמה. הגלקסי כולל מעבד כפול ליבה במהירות 1.2GHz והאייפון מעבד במהירות 1 ג'יגה הרץ בלבד והפער בין המצלמות נוטה לטובתו של הגלקסי המתהדר במצלמת 8 מגה פיקסל לעומת 5 מגה פיקסל שניתן לאתר באייפון.

ביחס לדגמו הקודם של מכשיר הגלקסי לא מדובר בהבדלים מרחיקי לכת. העיצוב כמעט זהה, אם כי המסך גדול מעט יותר והמצלמה כוללת הפעם גם פלאש מובנה. הנתונים החומרתיים מתקדמים יותר אך אין כאן בבחינת חידוש שיחייב את בעלי מכשיר הגלקסי לשקול לרכוש את הדגם החדש.

אף על פי כן, אם אתם מתלבטים בין רכישת אייפון לגלקסי, הפער כעת ובהתחשב בעובדה שאפל נמנעה מלחשוף דגם חדש למכשיר הדגל שלה כבר למעלה משנה, מעניקים לגלקסי יתרון יחסי במערכה.

מצלמה בעלת איכות טובה במיוחד

מפרט

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 4.3 אינצ' Super AMOLED Plus
רזולוציה: 800×480
מעבד: Dual-core Cortex A9 1.2GHz
זיכרון: 1GB RAM
אחסון: 16/32GB storage
חריץ הרחבה: microSD
מצלמות: אחורית: 8 מגה פיקסל, קדמית: 2 מגה פיקסל, צילום וידאו [email protected]
רשתות: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ,HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
קישוריות: Bluetooth 3.0 ,WiFi a/b/g/n, DNLA, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, microUSB
סוללה: 1650mAh
קרינה:0.34W/kg SAR

וידאו: פרסומת לגלקסי S II

פורסם לראשונה במעריב עסקים (10.7.11)

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

17 תגובות על "יורש העצר כבר פה: גלקסי II S [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אליהו בבו
Guest

מכשיר גרוע! אני מאוכזב מאוד!
במידה ובעל אייפון 4 מעוניין להחליף, נא להשאיר כתובת מייל

סקרן
Guest

אתה יכול לפרט למה אתה מאוכזב?

אמיר
Guest

חן

האם את יכולה להשוות אותו גם לנקסוס S?

אייל
Guest

האם יש שיפור כלשהו בסוללה ? כי בגלקסי הראשון הסוללה חלשה וזה אולי החסרון היחיד שלו

אביה
Guest

אומרים שיש שיפור עצום בסוללה [אנשים שהשתמשו בו] ושהוא מחזיק ליום וחצי של שימוש כבד מאוד

ישראל
Guest

מכשיר מדהים. ברשותי כבר כחודש. תענוג צרוף. לא רואה את האייפון ממטר.

חן
Guest

נחכה לספטמבר לראות השווה שלכם בינו לבין האייפון 5.

גלעד
Guest

נראה לי שנצטרך לחכות לספטמבר גם בשביל הS2 באורנג'/סלקום/פלאפון.

ענת
Guest

יש לי גלקסי (הקודמת לגרסה 2) ובאופן כללי אני מאוד מרוצה. דבר אחד שהייתי משפרת – עניין החיבור לאוזניה… עד עכשיו ניסיתי לחבר שתי אוזניות, האחת זו שקיבלתי מהחברה והשניה שרכשתי ועבדה מצויין עם סלולאריים אחרים – אך המכשיר שלי מסרב "לדבר" איתה… אני יכולה לשמוע איתה מדיה וכו', אך את השיחות בשום אופן לא הצלחתי לנהל דרכה… גם בתמיכה של אורנג' לא ידעו להסביר את התופעה…

מיקי
Guest

איזה מכשיר אליפות. הבאתי אותו מחו"ל ואני מרוצה עד הגג.

נכתב מהגלקסי ס2 שלי :-)

אמיר ענבר
Guest
הסתובבתי תקופת מה עם אייפון 4 ועם סמסונג גלקסי S במקביל ובחנתי את ההתנהגות של שני המכשירים בסביבה עסקית טהורה, ללא משחקים ושטויות. כתוצאה מכך החלטתי להעביר את כל המכשירים בעסק לסמסונג גלקסי. ואז נתנו לי להסתובב יום עם גלקסי S II. למחרת מכרתי את האייפון והזמנתי מכשירי גלקסי S II לעסק. מעבר להשוואות היבשות אחד מול אחד – חומרה, כמות תוכנות, ביצועים וכו', לא התייחסת כאן לשני נושאים חשובים מאוד : 1. במרקט של אנדרואיד אין "אח גדול" ואף אחד לא יחליט בשבילי מה מותר להתקין ומה אסור. 2. מאחר והאנדרואיד הוא הפצה של לינוקס, התמשקות המכשיר מול המחשבים… Read more »
איש יקר
Guest

אני עם גלאקסי 1… i9000.. ומת להחליף כבר..

SGS
Guest

כבר קיימות ביוטיוב השוואות בין הגלקסי 2 לאייפון 4 וגם לאייפד 2 והוא לא רואה את שניהם.
לכל אלו שיגידו שהוא מכשיר חדש יותר ובוא נחכה לאייפון 5, להזכירכם: באייפון 5 דווח שיהיה מעבד A5 כפול ליבה כמו שיש באייפד 2, וכבר עכשיו ידוע שהגלקסי2 חזק ממנו.
מה אפל יכולים לעשות? להוסיף 2 ג'יגה זיכרון (וכמובן שהם לא יעשו את זה)?
הקרב הזה אבוד מראש… בואו נחכה לאייפון 6 :)

יונתן גברה
Guest

חחחח

דן דן
Guest

לראות כתבה כזאת היום ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: