מערך חירום רפואי בכל מקום: Inovytec הישראלית משלימה סבב גיוס

חברת המדיקל מתמחה בפיתוח וייצור מכשירים לא פולשניים שיכולים להציל חיים במצבי חירום

מקור: Inovytec

מקור: Inovytec

חברת Inovytec הישראלית, אשר מפתחת סדרת מכשירים לא פולשניים, ניידים ואוטומטים לטיפול רפואי בשעת חירום, גייסה מספר מיליוני דולרים בודדים מרשת שירותי הרפואה הגרמנית Rhön Klinikum.

להציל נפגעי טראומה בשלב טרום בית-חולים

במקרי חירום רפואיים הדקות הראשונות הן קריטיות להצלת חיי אדם. באופן לא מפתיע, מכל מצבי החירום הרפואיים, כ-75% מהם מתרחשים מחוץ לכותלי בית החולים (בבית, בעבודה או במקומות ציבוריים). כתוצאה מכך, ההסתברות של הקורבן לזכות לטיפול רפואי בדקות הראשונות היא מאוד נמוכה (שכן בכל זאת, כמות הפרמדיקים הזמינים בכל רגע נתון היא מאוד מוגבלת), מה שמוביל למותם של מיליוני אנשים מידי שנה.

חברת Inovytec מציעה מספר פתרונות שביכולתם להציל חיים במקרי חירום; הפתרון הראשון נקרא SALI (קיצור ל- SAve LIfe);  מדובר במעין דפיברילטור משודרג לטיפול בהפרעות נשימה ולב. בנוסף, SALI מספק פתרון מקיף באמצעות חיבור בענן למרכז חירום מרוחק, אליו ניתן לשדר בזמן אמת את מצבו הרפואי של המטופל (א.ק.ג, דופק, לחץ דם ועוד). באמצעות המערכת, תהליך הקליטה של המטופל ברגע שהוא יגיע לבית החולים אמור להיות קל ומהיר יותר. הפתרון השני ש-Inovytec מציעה הוא ה-Lubo; מכשיר קיבוע לא פולשני שמאפשר לפתוח את דרכי הנשימה של המטופל באופן פשוט וללא צורך בידע ספציפי. המוצר האחרון הוא ה-VENTway, מכונת הנשמה קומפקטית המיועדת לטיפול נמרץ בחמצן בתנאי שדה.

Inovytec הוקמה ב-2011 על ידי אודי קנטור ודרור מטלון ופועלת ממשרדיה בהוד השרון. מוצריה נבדקו בינתיים בהצלחה בשני בתי חולים של Rhön Klinikum.

״אנחנו שמחים שהצלחנו לשכנע את RHÖN ובית חולים גדול להפוך לשותף נודע שלנו ושל המוצרים שלנו. ההשקעה מ-RHÖN-Innovations GmbH תחזק בצורה משמעותית את המצב הפיננסי שלנו ותאפשר לנו להמשיך לפתח ולשווק מוצרים רפואיים חדשניים נוספים לשוק.

וידאו: Lubo – אחד הפתרונות של Inovytecעדכון 30.1.17

חודשיים אחרי הסבב האחרון, הודיעה היום (ב׳) Inovytec על גיוס נוסף בהיקף של 3 מיליון דולר. המימון האחרון הגיע מ-Vincent Medical Holdings והוא למעשה פותח את השוק הסיני בפני החברה הישראלית.

רלף ששון, סמנכ”ל הכספים ב-Inovytec התייחס לגיוס האחרון ואמר: ״השלמת סבב הגיוס מהווה אמון בחברה מצד שחקני מפתח בתחום הרפואי באירופה ובאסיה ותאפשר לחברה להתמקד בהאצת מכירת המוצרים ובהשלמת פיתוח ורגולציה של מוצרים בקנה״.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: