מדריך : רוק בנד 3 – מה לקנות? (אם בכלל)

רוק בנד 3 עומד לצאת בקרוב, ואיתו כמות מרשימה של בקרים חדשים למשחקי קצב. מה מומלץ? מה פחות? על מה עדיף לוותר? אם משחקי קצב מעניינים אתכם, איתי חורב מקווה שהפוסט הזה יעשה לכם קצת סדר בראש.

הכלים –  למה הם טובים?

הגיטרות

הגיטרות הן מה שהתחיל את משחקי הקצב במערב (אני לא סגור על ההיסטוריה של משחקי הקצב במזרח הרחוק) והן גם זכו לשדרוג הכי משמעותי הפעם. רוק בנד 3 מציע שני בקרי גיטרה חדשים – גיטרת פלסטיק חדשה וגיטרה אמיתית מתוצרת סקוויר, שם שבוודאי מוכר לכל מי שמבין קצת בגיטרות – מדובר בחברת בת של פנדר. הגיטרות החדשות נועדו לדמות נגינה אמיתית במצב מקצוען. גיטרת הפלסטיק עושה את זה באמצעות המון כפתורים קטנים כשכל כפתור מדמה לחיצה על מיתר מסויים במקום מסויים על צוואר הגיטרה. הגיטרה האמיתית היא פשוט מאוד גיטרה אמיתית. תוכלו גם לחבר אותה למגבר ולנגן עליה בדיוק כמו כל גיטרה חשמלית. בנוסף לשימוש כבקר משחק ולשימוש האפשרי של הגיטרה האמיתית כגיטרה אמיתית, שתי הגיטרות הן גם גיטרות מידי. מידי הוא ממשק מוזיקה דיגיטלי שבאמצעותו כלי נגינה, במקום להוציא צליל, מוציאים כזרם נתונים את התווים המנוגנים. את כלי הנגינה מחברים לקופסא שמתרגמת את זרם הנתונים לצליל – לרוב מדובר בסינטיסייזר כזה או אחר. זה אומר שאפילו בגיטרת הפלסטיק אפשר יהיה להשתמש ככלי נגינה אמיתי ולהשתמש בה להקלטות או אפילו להופעות. יש לה אפילו יתרון במובן הזה – היא לעולם לא יוצאת מכיוון. מצד שני, אני רוצה לראות את הגיטריסט שיעלה לבמה עם גיטרת פלסטיק בלי שהקהל יזרוק עליו עגבניות.

הגיטרות

התופים

אין תופים חדשים לרוק בנד 3 אבל יש מצילות חדשות שיחליפו את המצילות הקיימות. למי שכבר יש מצילות, אין בעיה להשתמש בהן – המצילות החדשות פשוט אמורות להיות טובות יותר. המצילות ישמשו למצב המקצוען בתופים. שימו לב – התופים של גיטר הירו לא יכולים לשמש כבקר למצב מקצוען (עם יוצא דופן קטן שעליו אפרט בהמשך) מכיוון שהם בנויים בצורה שונה מהתופים של רוק בנד ובכל מקרה מציעים רק שש אפשרויות קלט (פדל, שלושה תופים ושתי מצילות) כשבמצב מקצוען ברוק בנד 3 יהיו שמונה תווים שונים (פדל, ארבעה תופים ושלוש מצילות). בשביל מצילות צריך תופים של רוק בנד 2 או מאוחר יותר (כלומר ביטלס). לתופים של רוק בנד הראשון פשוט אין את החיבורים שהמצילות דורשות.

התופים

המיקרופון

אין מיקרופון חדש לרוק בנד 3 אבל ההרמוניות הקוליות מהביטלס ומרוק בנד גרין דיי יגיעו למשחק, מה שאומר שניתן לחבר עד שלושה מיקרופונים. המשחק תומך ברוב המיקרופונים של משחקי הקריוקי השונים כמו המיקרופונים של ליפס (שהם גם אלחוטיים) ושל Singstar (גם לו יש מיקרופונים אלחוטיים, אבל הם די קשים להשגה).

הקלידים

הכלי החדש (יש עוד משהו חדש, אבל לא ממש כלי) במשחק. לקלידים יש שתי אוקטבות (באוקטבה אחד עשר קלידים) והם מסומנים בצבעים. הקלידים שמעליהם הצבע הירוק ישמשו, כמה מפתיע, לתווים הירוקים. הקליד שמעליו הצבע הכתום (נדמה לי שיש רק אחד כזה, אולי אני טועה) לתווים הכתומים. בנוסף יהיה עליהם כפתור להפעלת אוברדרייב (מה שידוע בשם Star Power בגיטר הירו) ומשטח לעיוות הצליל שישמש כמו מוט הוואמי בגיטרה – זה שמעוות את הצליל ומוסיף עוד אוברדרייב כשמשתמשים בו. בנוסף לאפשרות לשחק בקלידים במצב רגיל ומקצוען, אפשר יהיה גם לשחק את קטעי הגיטרה והבס עם הקלידים, אבל לא במצב מקצוען – רק עם חמשת הצבעים הבסיסיים. את הקלידים אפשר להניח על השולחן או לשים אותם עליכם עם רצועה כמו שהיה נהוג בתקופות אפלות יותר.

הקלידים

קופסת מידי

כמו שהזכרתי קודם, מידי הוא ממשק מוזיקה דיגיטלי. אם אתם כבר מוזיקאים ויש לכם קלידים או תופים אלקטרוניים עם יציאת מידי, במקום לקנות את הכלי הרלוונטי תוכלו לקנות את הקופסא הזאת, לחבר אליה את כלי הנגינה שלכם ולהשתמש בו בתור בקר למשחק. זה יחסוך לכם קצת כסף וגם יאפשר לכם לשחק בנוחות עם כלי הנגינה שאתם מכירים. רק דבר אחד – אם יש לכם פסנתר חשמלי ששוקל עשרים קילו, אל תנסו לשים אותו עליכם עם רצועה. זאת גם הדרך לשחק עם תופי גיטר הירו במצב מקצוען – לתופים של גיטר הירו יש חיבור מידי. מדובר בחיבור נכנס שנועד לחבר אליהם תופים אלקטרוניים, אבל יכול להיות שהוא יכול לשמש גם כחיבור יוצא – מישהו יצטרך לבדוק את העניין.

קופסאת מידי

כמה כל זה עולה?

גיטרת פלסטיק – 150$
גיטרה אמיתית – לא ידוע, אל תבנו על פחות מ300$
קלידים – 80$
קופסת מידי – 40$
מצילות משופרות – 40$ לסט של שלוש מצילות

הבנו – עכשיו מה לקנות?

רוק בנד הוא משחק מסיבות, ולכן רוב הטיפים מתייחסים לשימוש בו לצורך מסיבות. במסיבת רוק בנד יהיו לרוב אנשים שלא משחקים רוק בנד ומשחקים בדרגות קושי נמוכות, לכן כל מה שקשור במצב מקצוען פשוט לא רלוונטי. הגיטרה המקצועית לא תעזור לשחקנים מתחילים ואולי אפילו תבלבל אותם. המצילות על התופים לא יהיו בשימוש מלבד מכה אקראית פה ושם. לקנות את המצילות והגיטרה המקצועית למסיבות זה פשוט בזבוז כסף – תסתפקו בתופים בלי מצילות ובגיטרות הבסיסיות עם חמשת הצבעים.
כדאי לחשוב גם על גודל הטלויזיה שלכם. אם יש לכם טלויזיית 32″, אולי לא כדאי להחזיק תופים, קלידים ושתי גיטרות – זה יהיה מאוד צפוף.
מה שכן כדאי להשקיע בו הם המיקרופונים – הם הכי זולים ומספקים הכי הרבה הנאה וצחוקים – לרוב מאחורי הגב של הזמר. כל מיקרופון נוסף אמור, באופן תיאורטי, להגדיל בצורה משמעותית את כמות הכיף.
הסט הבסיסי המומלץ, אם כך, הוא גיטרה בסיסית, קלידים, תופים ושלושה מיקרופונים. אם אפשר להוסיף עוד גיטרה – מצויין. אם צריך לוותר על משהו, אם מבחינת תקציב ואם מבחינת צפיפות על המסך – ותרו על הקלידים. הם הכלי שמאפשר הכי פחות חופש תנועה והם יהיו שחיקים בהכי פחות שירים – אפילו לא כל השירים על הדיסק של רוק בנד 3 יכללו קלידים.

זה לא באמת נכנס ב-32 אינץ'

אבל יש עוד דבר חשוב אחד

אם אתם מארחים מסיבות רוק בנד, זה אומר שיש לכם רוק בנד בבית, ואז אתם יכולים לשחק בו גם בלי לארח. זה אפילו מומלץ, כי כשתארחו מסיבה ותשחקו ברמה גבוהה כולם יסתכלו עליכם בקנאה ויגידו “וואו, כמה זמן פנוי בטח יש ל(הכנס כאן את שם המארח) אם הוא מצליח לבזבז כל הרבה זמן על המשחק המטומטם הזה בשביל להגיע לכזאת רמה. גם אני רוצה הרבה זמן פנוי.” בשבילכם נוצר מצב המקצוען, ולקנות כלי אחד שיאפשר לשחק במצב מקצוען זה לא באמת ביזבוז, אז תבחרו את הכלי המועדף עליכם ותשקלו בחיוב לקנות את מה שצריך בשביל לשחק בו במצב מקצוען, כי נראה שהמצב הזה יוסיף הרבה הנאה למשחק. רק שימוש לב – אם אתם משחקים הרבה בגיטרה וחושבים שיהיה מגניב לשחק עם הגיטרה האמיתית – תחשבו שוב. מדובר בגיטרה חשמלית אמיתית, והמיתרים שלה הם מיתרי מתכת דקיקים. בשביל גיטריסטים אמיתיים זאת לא בעיה כי הם כבר עברו את השלב הזה, אבל למי שאינו גיטריסט זאת בעיה רצינית – המיתרים האלה פשוט מאוד יחתכו לכם את האצבעות, כך שאלא אם אתה חושבים שכתמי דם על הגיטרה (וכנראה גם על הרצפה) זה מגניב – אין לכם בשביל מה לקנות אותה. תסתפקו בגרסת הפלסטיק.

מי ייתן ובקרוב הסלון שלכם יראה ככה

איתי חורב

אני איתי, וביליתי למעלה מ80% מחיי במשחקים. משחקי מחשב כשהייתי ילד, משחקי תפקידים (לא כאלה!) בגיל מאוחר יותר, ועכשיו משחקי קונסולות. יש לי PS3 ו XBOX360 ואני לא חושש להשתמש בהם!

הגב

5 תגובות על "מדריך : רוק בנד 3 – מה לקנות? (אם בכלל)"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלמוג בקו
Guest

נשמע לי דבילי.
בשביל מה להשקיע כל כך הרבה כסף בכלי נגינה מזוייפים אם אפשר לקנות אמיתיים?

מי כתב את זה?!
Guest

א. איך הגעתם למסקנה שאנשים ידממו מהאצבעות אם המיתרים הם ממתכת?! גם בחשמלית רגילה הם ממתכת ולדמם מהאצבעות זה ממש לא חלק מהחוויה ואתם חיים בסרט אחושרמוטה.
ב. ד ו ו ק א מי שלא יודע לנגן על גיטרה צריך לקנות את החשמלית הזאת! איזו דרך יותר טובה יש ללמוד לנגן על גיטרה מאשר כשההוראות מתקדמות לעברך על המסך? סוף סוף יש באמת תועלת למשחק הזה! גם להינות וגם באמת לפתח מיומנות אמיתית לשם שינוי! וגם מקבלים גיטרה אמיתית ולא משהו שאפשר לזרוק לזבל ברגע שנמאס מהמשחק!

רונית
Guest

איפה קונים את כל הגיטרה?

איתי חורב
Guest
השאלה לא כל כך ברורה, אני אענה בצורה כללית את הגיטרות הפשוטות קונים בחנויות משחקי וידאו. מומלץ לערוך סקר מחירים מכיוון שההפרשים הם עצומים, ישנן חנויות ידידותיות יותר לגיימרים שמוכרות כלים בחצי ולפעמים אפילו שליש ממה שמוכרות חנויות אחרות. אם רוצים גיטרה “אמיתית”, יש שלוש אופציות: 1) גיטרת הפלסטיק המקצועית, שוב, צריך לחפש אותה בחנויות משחקים אבל קשה עד בלתי אפשרי להשיג אותה בארץ. 2) הגיטרה של סקוויר. אין אותה בארץ, היא מצריכה יבוא אישי. 3) ברשת כלי הנגינה חלילית משווקים מוצר בשם You Rock Guitar שעובדת גם בתור גיטרה מקצועית לרוק בנד. היא מצריכה את קופסאת המידי בשביל להתחבר… Read more »
דניאל
Guest

כתבה מצוינת שמביאה חשק לשחק.
שכחתם לכתוב איפה אפשר להשיג את הכלים האלו.
האתר היחיד בארץ שיש להם ובמחירים טובים:
http://www.playshop.co.il/rockband.html

wpDiscuz

תגיות לכתבה: