שוטף פלוס: Roborock S7 מגיע עם כל מה שחיפשתי ברובוט שואב

כמעט כל מה שהפריע עד עכשיו לרובורוק – תוקן, ו-Roborock S7 מסתמן כרובוט השואב הטוב ביותר שבדקתי. וזה עוד לפני שדיברנו על הבית ספר שהוא עושה לאיירובוט בכל מה שקשור למחיר

צילום: גיקטיים

לחברות טכנולוגיה יש דפוס שאפשר לשים לב אליו. בכל פעם שהן משיקות גירסה חדשה למוצר שלהן, הן יגידו מן הסתם שהוא "הטוב ביותר שייצרנו אי פעם", למרות שלרוב, המכשירים החדשים והטובים ביותר ירשו גם את רוב החסרונות והבעיות שהיו קיימות בדורות הקודמים. אבל אחרי שבדקתי לעומק את ה-Roborock S7, נראה שלי שרובורוק הצליחה כמעט לחלוטין לשבור את התבנית הזאת, כשהיא לקחה את כל מה שלא היה מספיק טוב בדור הקודם (והמצוין), ה-Roborock S6 MaxV, והחליפה אותו בדור החדש שמגיע בפעם הראשונה עם מנגנון ניגוב "על-קולי".

הרבה זמן לא ראיתי שיפור מוצלח כל כך בדור אחד על פני השני, אז ברשותכם, נחזור למיטב התלונות הקטנות שלי על הדור הקודם, ונראה איך רובורוק התמודדה איתן.

2020: "שוב רובורוק לא בחרה לשלב את הפיצ’ר הכי טוב של הרומבה"

2021: סופסוף, מברשת מסיליקון

המברשת החדשה, גבירותי ורבותי

אם אתם עוקבים אחרי הסקירות הקודמות שלי לרובוטים שואבים, אתם מכירים את שנאתי העזה למברשות המרכזיות שלהם. אני חי נכון לעכשיו רק עם אשתי בדירה קטנה. אין פה כלבים, חתולים או כמה ילדות מתרוצצות – ובכל זאת, מדי כמה שבועות אני מגלה סבך שיערות שהתלפף סביב המברשת המרכזית, ואני נאלץ לעמוד עם סכין מעל הפח כדי להסיר אותן תוך כדי שאני מפזר אבק בכל עבר. זו פעולה כל כך מטופשת בהתחשב בעובדה שאתם קונים ומפעילים את הרובוטים האלה כדי שהם ינקו בשבילכם, ואם אתם צריכים לעבוד כל הזמן בלנקות אותם, מה עשינו בזה?

מזה שנים אני מתחנן שרובורוק תעתיק את מברשות הסיליקון שאיירובוט המציאה מזמן, ולכן התרגשתי במיוחד כשגיליתי שה-S7 אכן מגיע עם מברשת מרכזית חדשה לגמרי, ומסיליקון. כשאני מסקר מוצר כלשהו, אני מנסה לבדוק אותו קודם כל כמו שהלקוח הממוצע היה בודק אותו, ואם אתם כמוני, גם אתם עוברים לנקות ולתחזק את הרובוט שלכם רק כשהאפליקציה מתריעה בפניכם, או כשאתם שמים לב שהוא לא מנקה כמו פעם.

אז במקרה של ה-S7 רציתי לקחת את מבחן התחזוקה שלו ככלל ואת של המברשת החדשה בפרט לאקסטרים. אחרי יותר מ-100 ניקויים של הדירה שלי, החלטתי להפוך אותו ולבדוק את רמת הנזק של אותן שיערות, וכמה קל או קשה יהיה לנקות אותן. עיניכם הרואות אינן טועות, מברשת הסיליקון החדשה לא הצליחה לעשות את הקסמים של המברשת של איירובוט (שדוחסת את כל השיערות באיזה פלא לצידיה), ושיערות אכן נתפסו במרכז הגליל וככל הנראה גם פגעו באפקטיביות של הניקיון אחרי כל כך הרבה זמן.

אחרי 100 הפעלות, זה מה שקרה למברשת.

אבל אז שמתי לב למשהו מוזר. ה-S7 לא מגיע עם אותו סכין שחיכתה תמיד בגוף המכשיר ושימשה לחיתוך השיערות, ובמקום זה, הקצוות של מברשת הסיליקון מתפרקים. אחרי שהסרתי את שני הקצוות שלה, פשוט משכתי את ערימת השיערות והיא יצאה כמו המיני-דונאט הכי פחות מעורר תיאבון בהיסטוריה. השיערות לא מצטברות רק על גבי גוף המברשת אלא גם בקצוות ואפילו קצת בתוך הגוף החלול שלה, ולמרות שהייתי צריך למשוך ולקרוע אותן קצת יותר, עבודת התחזוקה של השיערות הסתכמה בכמה עשרות שניות של ניקיון בלי שום שימוש בסכין או אמצעי אחר. זה הרבה, אבל הרבה יותר קל מאשר בעבר.

אבל הפירוק והניקוי קל יותר מתמיד

מברשת הסיליקון החדשה היא שינוי מבורך מאוד מרובורוק. היא אמנם לא מושלמת וקלילה כמו זו של איירובוט שאפשר לנקות בשניות בודדות באלגנטיות יחסית, אבל היא הרבה יותר טובה ממברשת השיערות של הדורות הקודמים והופכת את עבודת התחזוקה להרבה יותר פשוטה. מה שעדיין נותר לא פתור הוא מברשת הצד שגם סביבה שיערות מתלפפות, אך ללא מברג, אתם תצטרכו בכל זאת למצוא סכין או מספריים כדי להסיר את כולן (שהפעם לא מגיעה בערכה). נו טוב, תמיד יש את שנה הבאה.

המברשת המרכזית החדשה לא גרעה מעוצמת או איכות השאיבה שנותרה חזקה עם 2500Pa, וגם הפעם הוא משאירה את שטיח הרצפה שלי נקי ובוהק אחרי מעבר של הרובוט. כמו בעבר, גם ה-S7 יודע לזהות שהוא עלה על שטיח ולהגביר אף יותר את עוצמת היניקה. אבל הפעם יש כאן טוויסט מעניין שנגיע אליו ממש עוד מעט.

2020: "פחות התחברתי לפיצ'ר הקצת יותר מקריפ הזה"

2021: אז הנה הוא מגיע בלעדיו

צילום: גיקטיים

גולת הכותרת של ה-S6 MaxV הייתה ללא ספק מערכת הניווט שלו. הוא הגיע עם מצלמות עומק שאמורות לזהות מכשולים שמונחים לפניו בצורה אוטומטית ולהתחמק או לשאוב מסביבם בהתאם לממצאים (וכמובן לתפקד כסוג של מצלמת בית). אחרי שבדקתי אותו גילית שהוא עושה זאת באופן חלקי שלא באמת מאפשר לכם להפעיל אותו בראש שקט ב-100% מרחוק.

אז ה-S7 פשוט מגיע ללא המצלמות של ה-MaxV, והייתם מצפים שאני אתלונן על הורדה של פיצ'ר מרכזי, אבל למען האמת, אני חושב שאני מעדיף את הרובוט שלי בלי מצלמות שמתרוצצות ברחבי הבית (ולא משנה כמה Pen Tests המוצר עבר). בנוסף, המצלמות של ה-MaxV לא באמת שיפרו את מערך הניווט הכללי של רובורוק, כך שלא מדובר בהפסד ענק.

מערך הניווט של ה-S7 נותר עם החוזקות והחולשות שלו כפי שהיו בדגמים הקודמים. הוא יודע למפות את החדרים שלכם ולהפריד בינהם באופן אוטומטי (כשאתם יכולים לדייק אותם אחרי זה במפה); הוא יודע להבין איפה הוא נמצא תוך שניות ספורות גם אם זרקתם אותו בפינה של אחד החדרים; והוא עדיין מנקה באופן יחסית יעיל. אבל אמרתי חולשות, וגם ה-S7 נוטה להתקע על עמוד המאוורר שלי או פשוט להודיע בחגיגיות שהוא תקוע כשנסיעה (או דחיפה) פשוטה אחורנית הייתה מוציאה אותו, בדיוק כמו שהוא נכנס.

אכזבה קלה נרשמה במאבק התמידי של הרובוטים השואבים אל מול מדרגת האימה שלי (בגובה 2 ס"מ) בין המטבח לסלון. בעוד ה-S5 וה-S6 MaxV הצליחו בעבר לגבור עליה בלי יותר מדי בעיות, ה-S7 היה סוג של 50/50. כשהוא לא היה מצויד במנגנון השטיפה, הוא הצליח לרוב לגבור על המדרגה, אבל עם המנגנון ולעיתים רבות גם בלעדיו הוא פשוט לא הצליח לעשות זאת.

"מדרגת האימה" והקורבן שלה | צילום: גיקטיים

פניתי לרובורוק בנושא, ומהם נמסר לי שהבאמפר הקדמי של ה-S7 הוא מעט עבה יותר ומעט רגיש יותר כדי למנוע פגיעה ברגליים של רהיטים. כתוצאה מכך, הרובוט נוסע מעט לאט יותר במפגש עם רהיטים או מדרגת האימה, ולכן ככל הנראה לא מצליח לקבל את התנופה שהייתה לקודמיו. זו אמנם תשובה הגיונית, אבל כדאי לקחת בחשבון שאם יש לכם מדרגות בגובה שכזה למשל בממ"ד, הרובוט עשוי להתקע בחדרים הללו אם לא תשימו שטיחון או אלמנט מגביה במעט שיתמוך בו.

2020: "הרובוט מתעלם מההוראה שלא לשים את המטלית על השטיח כשהוא בדרך לשם"

2021: הולד מיי מטלית

המנגנון החדש

אוקי אוקי, אני יודע מה אתם רוצים לדעת: מה זה לעזאזל הניקוי העל-קולי שה-S7 מגיע עימו? ובכן, במקום פשוט לגרור את המטלית הרטובה ברחבי הבית וסתם לנגב איתה את הריצפה, ברובורוק החליפו לחלוטין את מנגנון הניגוב והוסיפו לו מנוע שבעצם מרטיט את המטלית כשהיא צמודה לרצפה בין 1,650 ל-3,000 פעמים בדקה. במקום עוד ניגוב, ה-S7 מציע סוג של קרצוף.

אז כמובן שהשאלה היא האם המנגנון החדש הזה יותר טוב משאר מנגנוני הניגוב שהכרנו עד כה. התשובה היא כן. בכל פעם שהפעלתי את פונקציית השטיפה של ה-S7 הרגשתי שהרצפה הייתה קצת יותר נקייה, ולראייה (לא מדעית בעליל) יכולתי לראות את כמות הג'יפה שנדבקה למטלית. במקומות שבהם למשל קליפת שום מצאה את עצמה נדבקת לרצפת המטבח, מעבר של ה-S7 הצליח לרוב לפרק ולהסיר אותה. איפה שהמטלית של ה-S6 MaxV או ה-S5 היו פשוט חוזרות קצת מלוכלכות ובעיקר רטובות, ב-S7 יכולתי למצוא חתיכות פסולת קטנות.

גם מיכל המים האלקטרוני (עם קיבולת של 300 מיליליטר שמספיקה לכ-200 מטר מרובע, למרות שהוא נראה הרבה יותר קטן מקודמו) עושה כאן קאמבק, כך שתוכלו לקבוע את רמות הרטיבות השונות שאתם רוצים בכל חדר. עם זאת, אני רוצה שתהיה כבר אפשרות לפתוח בצורה כלשהי את המיכל הזה בגמר השימוש כדי שהוא יוכל להתייבש כמו שצריך. לא משנה כמה פעמים אני מנער אותו מעל הכיור עם הפקק שלו פתוח, תמיד תישאר בו רטיבות.

ברובורוק גם הוסיפו אפשרות לניקוי עמוק שאתם אמורים להשתמש בה אחרי שהרובוט כבר שאב את החדרים. הפונקציה הזאת נפתחת רק כאשר תחברו את מנגנון הניגוב לרובוט, ובעצם מחלישה את השאיבה למינימום, וגורמת לרובוט לנקות את החדרים בסוג של דפוס Z צפוף, כשהוא עובר על כל איזור פעמיים עם המטלית. זה הרגיש לי כמו ניקיון הרבה יותר יסודי מאשר אופן הניקוי המשולב הסטנדרטי של רובורוק, ויופי של אופציה שמבחינתי החליפה את העברת הסמרטוט על מגב ברחבי הבית בשישי בבוקר. אגב, מנגנון הרטט הזה כמעט ולא מייצר רעש עודף.

עם זאת, אם אתם מצפים לתחליף אמיתי לספונג'ה, אתם צריכים כרגיל להתאים את הציפיות שלכם. מנגנון על-קולי או לא מנגנון על קולי, זה עדיין לא יענה על הדרישות של חולי הניקיון. אין כאן שימוש בחומרי ניקוי (כיוון שאלו יסתמו את מנגנון המים), וזו עדיין אותה מטלית שרצה על גבי כל הבית שלכם, אלא אם יש לכם כוח לעצור את הרובוט אחרי כל חדר ולסחוט ולנקות את המטלית (שנשטפת גם בכביסה, דרך אגב). לדירה הקטנה שלי זה הספיק, אבל הכל תלוי בהרגלי הניקיון שלכם ובמבנה של הבית שלכם.

בכל הדורות הקודמים של רובורוק תהיתי לגבי משהו אחד: אם הרובוט יודע לזהות שהוא על שטיח ולהתאים את עוצמת השאיבה, למה הוא ממשיך למרוח עליו את המטלית הרטובה? אז ב-S7 רובורוק אמרה "תחזיק לי שניה את המטלית" ופשוט שינתה הכל. מנגנון הקרצוף יודע לתקשר עם אותו חיישן שמזהה שהרובוט עלה על שטיח, וברגע שזה קורה, הוא פשוט מרים את המטלית לגובה של כ-5 מ"מ באופן אוטומטי בלי שאתם צריכים לתחום אותו באפליקציה בכלל. גם אם תסמנו באפליקציה שאתם לא רוצים לשטוף חדר מסוים, המנגנון פשוט ירים את המטלית והחדר ישאר יבש. כמה רגעים אחרי שה-S7 חוזר לרצפה או לאיזור שהגדרתם שאתם רוצים לשטוף, המטלית יורדת למטה והשטיפה ממשיכה.

הטכניקה הזאת אמורה לעבוד מצוין על גבי שטיחים דקים יותר, אבל היא עובדת לא רע בכלל גם על השטיח היחסית עבה שלי, שנותר רק לח במעט לעומת הדגמים הקודמים שפשוט ניגבו עליו מים ללא רחם. אם הבית שלכם מאפשר זאת, תוכלו לעשות את מה שחלמתי עליו רק לפני שנה, ולהגדיר לרובוט פשוט להימנע לחלוטין מלעלות על השטיח ולנסוע סביבו כשהמטלית מחוברת אליו. זה הולך להיות מאוד שימושי ללא מעט אנשים.

ה-S7 יודע גם להרים את המטלית כשהוא יושב בעמדת הטעינה בסיום העבודה, וזה אומר שסופסוף אין צורך בפלסטיקה מסביב לעמדה כיוון שהמטלית לא יושבת במשך שעות (או ימים, אם אתם שוכחים אותה כמוני) על גבי הפרקט בסיום העבודה, מה שמקטין את הסיכוי לנזק. זה פשוט וזה חכם מאוד. ולפני שאתם שואלים: כן, המטלית עדיין רב פעמית וניתנת לשטיפה במכונת כביסה (פרט שלא מופיע בהוראות השימוש, אך אושר לי על ידי רובורוק), וגם הפילטרים של מיכל האשפה ניתנים לשטיפה במי ברז.

והעתיד עוד ורוד

אני יודע שאני תמיד ממליץ לכם שלא לקנות מוצרים על בסיס הבטחות לעתיד של היצרניות, וזה עדיין נכון, אבל במקרה של ה-S7 יש הבטחה אחת עתידית שקשה להתעלם ממנה. "בהמשך השנה" החברה אמורה להשיק באופן רשמי גם עמדת עגינה שמרוקנת את ה-S7. כלומר, בסיום עבודה השאיבה, כשהרובוט חוזר לעמדה הטעינה עם מיכל אשפה מלא בכל טוב הבית שלכם, ישנו מנגנון ששואב ממנו את התכולה של מיכל האשפה אל תוך שקיות (בדרך כלל ייעודיות של החברה), ולכם נותר לשלוף את השקית ישירות לפח אחת לכמה שבועות במקום לרוקן ידנית את הרובוט.

כרגע ה-S7 מגיע עם עמדת עגינה קלאסית כמו שהתרגלנו בכל השנים האחרונות, ולצערנו אין כל מידע נוסף על תחנת העגינה העתידית שעדיין מופיעה באתר בתור "Coming in 2021". אז שוב, אל תקנו את המכשיר הזה רק בגלל שאתם מעוניינים בעמדה הזאת, כי אנחנו לא יודעים מתי זה יקרה, כמה זה יעלה, כמה טוב זה יהיה ואם זה לא בכלל יבוטל מסיבות כאלו ואחרות (ד"ש מה-AirPower של אפל). אבל זה פשוט אומר שה-S7 עוד עשוי להפוך לשימושי ונוח עוד יותר.

מחיר ה-Roborock S7 עומד על 650 דולר באמזון, ומחירו או מועד ההשקה שלו בישראל על ידי היבואנית, באג, טרם נקבע (אך בחברה מוסרים כי מתכננים להשיק אותו בישראל בקרוב). נצטרך לשחק משחק ניחושים קל, כיוון שה-S6 MaxV נמכר בארצות הברית ב-700 דולר, ובישראל במחיר של 2,299 (כשהוא לא במבצע). אז במקרה הזה אני אשער שמחיר ה-S7 יהיה מתחת לקו ה-2,000 שקלים.

פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ הצטרפו לערוץ גיקטיים בטלגרם

אין מה לעשות, ולא משנה כמה שנים יעברו, כל רובוט שואב איכותי תמיד יעבור השוואה למי שפחות או יותר הפכה את קטגוריית הרובוטים השואבים לכזו שנמצאת בלא מעט בתים, iRobot. אז בואו נשווה: ה- Roomba S9 מתומחר כבר ב-4,490 שקלים בלי עמדת העגינה שמרוקנת אותו, ואם תרצו גם לנגב קצת את הבית תצטרכו להיפרד מעוד 2,490 שקלים ולהכנס לאקוסיסטם של מטליות ייעודיות של איירובוט.

רובורוק עושה כאן פשוט שיימינג לאיירובוט, שלטעמי איבדה את הפרופורציה בין מה שאתם מקבלים לבין מה שאתם משלמים עליו. אני מאוד מתקשה בשנים האחרונות למצוא למי יש סיבה אמיתית ללכת על איירובוט במקום על האלטרנטיבות המצוינות שקיימות, והפערים רק מחמירים.

ה-S7 הוא מקרה יחסית נדיר שבו כמעט כל הבעיות המרכזיות שציינתי בדגם אחד נפתרות בדגם שאחריו. רובורוק לקחה את כל מה שעשה את ה-S6 MaxV לרובוט השואב הטוב בעולם (לדעתי), שמה אותו ב-S7, ואז לקחה את כמעט כל מה שה-S6 MaxV לא עשה טוב, ותיקנה אותו ב-S7. בין אם זה פעולת הקרצוף שמשדרגת את מנגנון הניגוב; המנוף שמונע רטיבות על שטיחים; או המברשת החדשה. רובורוק עשתה את זה שוב והצליחה להתעלות על הרף הלא קטן שהיא קבעה בעצמה וצברה עוד יותר מרחק מכל שאר המתחרות.

אם אתם מחפשים את הרובוט השואב-שוטף הטוב ביותר שיש כיום בשוק ורוצים גם לקבל את הערך הטוב ביותר על הכסף שלכם, אין לכם מה להתלבט יותר מדי. ה-Roborock S7 הוא הרובוט הזה.

עדכון (21.07.21): באג, יבואנית רובורוק בישראל, הודיעה היום כי תשיק את הרובורוק S7 בישראל החל מה-30 ביולי במחיר של 2,190 שקלים.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

20 תגובות על "שוטף פלוס: Roborock S7 מגיע עם כל מה שחיפשתי ברובוט שואב"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ירדן
Guest

תודה על הכתבה, היא כתובה מצויין ומבאסת אותי שבסוף קניתי את הs5. כשזה נאמר, בכתבה רשמת "ובמקום זה, הקצוות של מברשת הסיליקון מתפרקים. אחרי שהסרתי את שני הקצוות שלה", פיצ'ר שקיים גם בs5 שלי, כלומר זה לא פיצ'ר חדש. לתשומת ליבך

שגיא
Guest

אני קניתי DEEBOT OZMO PRO T9 מחירו 3290שח לא רואה את הרובורוק מסמ (היה לי את max 6v )מנקה את הרצפה בצורה טובה מסיר כתמים בנונים הרובוט שהכי מתקרב לשטיפה אמיתית .

יעקב
Guest

השאלה אם במחיר של פי 1.5 זה שווה את זה

ASD
Guest

מאז השקתו במרץ, הוא לא קיים במלאי (אפילו באמאזון הוא תקוע על הסטטוס של לא זמין במלאי ולא ידוע מתי יהיה זמין). כנראה שזה בגלל המחסור בשבבים. לפני כמה זמן פניתי לחנות הרשמית ושאלתי מתי יהיה והם אמרו שהם לא יודעים.

בקיצור – אולי תוכלו לרכוש איפשהו בשנה הבאה.

רועי
Guest

כתבה טובה עם תמונות קצת מגעילות :D

ASD
Guest

התמונות של השערות אכן מגעילות, אבל האמת שאי אפשר לתאר את זה בלי תמונות אז גוללים מהר והכל טוב D:

מושיק
Guest

וואו אז קצת שיערות בתמונה, מה היה קורה אם הייתם רואים קקי?
כאלה לפלפים…

רועי
Guest

זה היה בצחוק

ASD
Guest

וואו לפלפים, אתה כזה פטיש

דורון
Guest

תודה על הכתבה.
האם אפשר לקבל קישור לרכישה

מיכל
Guest

גוגל

שמעון
Guest

מנסה להבין קצת, האם הגיוני שהוא זמין ב AliExpress ובמחיר יותר זול מ650 דולר?
אשמח להסבר

ניר
Guest

עמדת העגינה הושקה, לפחות באמזון במחיר של 300$..
הרובוט + העמדה מגיעים קרוב ל 1000$ לפני משלוח ומסים אם מזמינים מחו"ל.

יוסי
Guest

היי אחלה כתבה!
אפשר קישור לקניה של השואב מאמזון

אלי בכר
Guest

תודה על הכתבה המקיפה
האם אפשר לבטל את השטיפה העל קולית כלומר על רצפה עדינה להעביר רק מטלית ללא שפשופים? מדבור על רצפת שיש והחשש הוא שזה ישפשף יתר על המידה את הרצפה

אלי בכר
Guest

האם הוא מתאים לרצפת שיש? האם אפשר לבטל את השטיפה הסונית אם רוצים? שפשוף יתר עלול לגרום נזקים ברצפת שיש
אשמח לתשובה

כלמלי
Guest

האם יש אפשרות לבטל את השטיפה הסונית בשביל רצפה רגישה כמו רצפת שיש כך שהרובוט רק יעביר את המטלית ללא שפשוף?
תודה

מישהו
Guest

ועכשיו שיימכר ב 350$, שזה המחיר האמיתי שרובוט שמנקה למחצה שווה

אבי
Guest

לא באמת שוטף ריצפה. יש לן מטלית בצד התחתון שאמורה לקבל את המים ולבצע שטיפה. בפועל יש פס שטיפה ברוחב של כ 5 ס"מ בלבד ולכן נוצר פסיפב של פס שטוף ו2 צדייו פס לחא שאוף. כלומר רק כשליש מהשטח נשטף באמת וגם זו שטיפה מאוד בינונית. חבל על הכסף. אפשר להסתפק ברובוט שואב בלבד. שטיפה תצטרכו לעשות בכל מקרה אם אתם רותים בית נקי אפילו לא באופן יסודי אלא רק מה שנקרא אצלנו "לדפוק סחבה". הרובוט לא עושה את זה

א א
Guest

לא הורידו את המצלמות. הן לא היו ב S6 רק ב S6MAX והן לא נמצאות ב S7 רק ב S7MAX שכבר יצא בסין

wpDiscuz

תגיות לכתבה: