ה-Roborock S7 MaxV Ultra הוא גן עדן לעצלנים, אבל בא עם מחיר ולא רק בארנק

עם עמדת עגינה שמנקה את הרובוט שמנקה לכם את הבית, Roborock S7 MaxV Ultra של רובורוק הוא החלום הרטוב של העצלנים. אבל זה מגיע עם כמה מחירים כבדים שצריך לשלם

תמונה: Roborock

אמרתי את זה פעמים רבות ואני אגיד את זה שוב. הגאדג'טים האהובים עליי הם אלו שעוזרים לי להמשיך ולפתח אורח חיים עצלני ככל הניתן, ומונעים ממני לבצע מטלות מעיקות. זו אחת הסיבות שאני כל-כך אוהב רובוטים שואבים ושוטפים, אבל בכל זאת, לא משנה כמה משוכללים היו הרובוטים שבדקתי במהלך השנים, הם תמיד דורשים לא מעט תחזוקה: להוסיף מים למיכל, לנקות את הסמרטוט, לרוקן את מיכל האבק, למהר להוריד את הסמרטוט מהרובוט אחרי ניקוי כדי שלא יסריח. בקיצור, הם עדיין דרשו ממני לעבוד עבורם.

אבל אז Roborock, אחת מהחברות באקוסיסטם של שיאומי, הציגה דגם חדש לסדרת הרובוטים השואבים שלה, כשהפעם היא גם מציעה לנו לקנות איתו תחנת עגינה, שתהפוך אותו לכמעט אוטונומי ותחסוך לנו עוד קצת עבודה. אז לקחתי לבדיקה יסודית את מה שמסתמן בתור הרובוט השואב שוטף הכי משוכלל בעולם, Roborock S7 MaxV Ultra, כדי לראות האם הוא יכול לספק את העצלן שבפנים.

מה יותר מעניין פה? הרובוט או העמדה?

ה-Roborock S7 MaxV Ultra הוא יצור די משונה, כי הוא בעצם אחד הגאדג'טים הראשונים שאני בודק שמחולק לשניים. מצד אחד יש את ה-S7 MaxV, שהוא השואב-שוטף החדש והמשוכלל ביותר עד עכשיו, ומצד שני יש את ה-Ultra הזה בקצה, שמגיע בזכות עמדת העגינה הנלווית אליו (שהיא לא פריט חובה), או בשמה המלא: Empty Wash Fill Dock. למען האמת, איכשהו, היא החלק המעניין יותר בביקורת הזאת, אבל היי, רובוט זה רובוט וצריך לבדוק גם אותו.

ה-S7 MaxV הוא מעין הכלאה של ה-Roborock S7 וה-Roborock S6 MaxV, כשמהדגם החדש יותר יחסית הוא לוקח את הניקוי ה"על-קולי", ומהדגם הישן יותר הוא לוקח בעיקר את המצלמה ויכולת זיהוי המכשולים. אבל ברובורוק טוענים שהם שידרגו את מערכת ה-ReactiveAI 2.0 כך שזיהוי המכשולים שופר ב-22% ובמהירות גבוהה יותר ב-70%. להגיד לכם שהרגשתי יותר מדי הבדל – אני לא יכול להגיד.

המקום שבו הרגשתי יותר מכל את מהירות הזיהוי, הוא דווקא בשלב ה-Positioning. אלו הפעמים שאתם מרימים את הרובוט ומניחים אותו במקום שהוא לא תחנת העגינה או בקומה אחרת. רובוטים כמו ה-S6 וה-S7 צריכים לעיתים גם כמה דקות כדי להתחיל לזהות באיזו נקודה של המפה הם נמצאים ולהתחיל לנקות על פי התוכנית. ה-S7 MaxV לעומת זאת, ברוב המקרים, עשה סיבוב אחד במקום ויצא לדרך מייד על פי תוכנית העבודה שהגדרתי לו. זה די מרשים.

למרות שבחברה מתגאים בזיהוי יותר מדויק של מכשולים, עדיין מצאתי פה ושם את הרובוט דורס כבלי חשמל נמוכים או גורר גרביים מערימת הכביסה שהנחתי בטעות ליד המכונה (אני נשבע שאני אזכור להפעיל את המכונה היום!). ה-S7 MaxV אכן מתחמק בצורה טובה יותר ממכשולים, אבל אני לא חושב שזה הפתרון של "שגר ושכח" שחשבתי שהוא יהיה, כשהקונספט הוצג לראשונה בזמנו.

זמן מה לאחר יציאת ה-S6 MaxV, המכשיר קיבל עדכון שמאפשר לכם ממש להפעיל את המצלמה של הרובוט בזמן העבודה שלו, ובכך להפוך אותו למעין מצלמת אבטחה על גלגלים. אז ב-S7 MaxV רובורוק לוקחת עוד קלף מהחבילה של מצלמות האבטחה הסיניות, והפעם תוכלו גם להקליט הודעות קוליות באפליקציה שהרובוט ישמיע כמו באינטרקום. ברובורוק מדגימים איך אתם יכולם להעיר לכלב או לילדים שלכם בבית כשאתם מרחוק ו… זהו. אחד הקונספטים הפחות-ברורים.

אני פשוט לא מצליח לדמיין סיטואציה שבה אני מתחבר לרובוט מרחוק, צופה דרך המצלמה שלו וגם צריך לדבר עם מי שבצד השני. זה לא של-S7 MaxV יש פונקציית "שומר" שמפטרלת בבית עם זיהוי פנים ומתריעה לכם על כך כדי שתוכלו… להתחבר אליו ולצעוק לגנב שיצא החוצה או שתשאבו אותו?… האמת היא, שאין לי מושג למה זה טוב, ולא מצאתי את עצמי משתמש בזה אפילו פעם אחת. אם אתם יכולים לדמיין את עצמכם מתחילים שיחת וידאו עם דיירי הבית כשרק אתם רואים אותם והם צריכים לדבר לרובוט השואב של הבית, תבלו, אבל אני מפיל עליו את חותמת הגימיק המיותר.

בפעם הקודמת היינו צריכים לבקש מרובורוק את ממצאי מבחני האבטחה והחדירה ל-S6 MaxV, אבל הפעם היא למדה את הלקח וכבר בהודעות לעיתונות ובאתר שלה היא מצהירה שהוא נבדק על ידי חברת TUV SUD וגם עומד בסטנדרט הסייבר ETSI EN 303 645. אם זה מרגיע אתכם, אתם כנראה מאוד תאהבו את פיצ'ר המצלמה. יש משהו די מגניב בזה שאם האזעקה שלכם בבית נדלקת, אתם יכולים פשוט לשלוח את הרובוט דרך האפליקציה ולראות את הסלון שלכם מרחוק כדי לראות שהכל בסדר – אבל אני מסוגל להבין את מי שלא בדיוק סומך על חברה בת פחות מעשור, ולא רוצה לשלוח רובוט עם זוג עיניים שמסתובב ברחבי הבית במקומות האינטימיים ביותר שלכם.

הרובוט החדש גם מסוגל לזהות רהיטים שונים בבית שלכם, ולאפשר לכם לשתול אותם על גבי המפה כדי לקבל מעין מודל תלת מימדי של הבית שלכם. למען האמת, גם כאן אני לא כל כך מבין את הקונפסט. זה קצת יותר אסתטי ומרשים, אבל לא מצאתי לו יותר מדי שימוש. מה גם שלמרות שהרובוט זיהה את שולחן הקפה בסלון, הוא עדיין התעקש לנסות לעלות על הרגליים הדקיקות שלו ולא התחמק ממנו.

הדברים הטובים נשמרו, ואפילו השתפרו

איכשהו, ברובורוק הצליחו יותר מלהכפיל את עוצמת השאיבה מ-2,500Pa ל-5,100Pa, אבל הכוח הזה מוגבל אך ורק למצב ה-Max+ שצורך הרבה יותר סוללה ולא מאפשר הפעלה של פונקציית הניגוב ביחד איתו. באופן כללי, עוצמת השאיבה של הרובוטים עד כה הייתה די מספקת, וכמעט תמיד השאירה את השטיח בסלון די נקי, ואפילו במעבר אחריו עם דייסון ראיתי שלא נשאר עוד הרבה אבק לכוד. בכל זאת, זו אופציה נחמדה מאוד לניקוי יותר יסודי פעם בכמה שבועות.

המברשת המרכזית חוזרת

גם הפעם ה-S7 MaxV מגיע עם מברשת סיליקון שמונעת הסתבכות מעיקה של שיערות ודי מרכזת את הכל בתוך הגליל עצמו, כך שעבודת התחזוקה הרבה פחות תכופה והרבה יותר מהירה בלי שום צורך בסכין. מה שלא השתנה וחבל שכך הוא המברשת המסתובב בפינה של הרובוט. אתם יודעים, זו שאוספת את הלכלוך אל תוך המברשת המרכזית. היא עדיין מסיליקון, שזה טוב, אבל שיערות עדיין נתפסות בה, ובשביל להוציא אותן בקלות תצטרכו להשתמש במברג ולחלץ את המברשת כולה. נראה לי שהגיע הזמן למצוא פתרון שלא יגרום לשיערות להתקע בה כל הזמן. אולי בשנה הבאה.

מי שעוד עושה כאן קאמבק מה-S7 היא פונקציית הניגוב. גם הפעם, יש כאן את הניקוי "העל-קולי" שאמור בעצם לשפשף את הרצפה שלכם בעדינות ועושה עבודה טובה יותר בפירוק של כתמים ולכלוכים קצת יותר קשים מהרצפה. בנוסף, גם הפעם הרובוט יודע לזהות לבדו כשהוא עולה על שטיח, ולהרים את המטלית כך שאם השטיח שלכם לא עבה יותר מדי, הוא לא ירטיב אותו בזמן הניקוי. זה עובד מעולה על שטיחים דקים, ועל שטיחים עבים זה עובד לא רע בכלל.

המטלית ביומה הראשונה

במילים אחרות, אם לא הבנתם עד עכשיו, ה-S7 MaxV הוא פשוט שילוב מוצלח מאוד של שני הדורות הקודמים לכדי רובוט אחד מצוין, אבל לא כזה שמשדרג מספיק כדי שתהיו חייבים לקפוץ עליו אם יש לכם את ה-S7 או ה-S6 MaxV. הוא עדיין מחזיק בתואר הרובוט השואב-שוטף הטוב ביותר לטעמי, זו השנה ה-4 ברציפות. אבל כמו שכבר הזכרתי, הרובוט הוא איכשהו החוליה הפחות מעניינת כאן, כאשר מי שבאמת מעניינת כאן היא עמדת העגינה, שגורמת לכך שלא תצטרכו כמעט להתעסק עם הרובוט עצמו.

ועכשיו, לכוכבת הראשית

העמדה הסטנדרטית אל מול החדשה. כן… יש הבדל

עמדת העגינה בגירסת ה-Ultra היא ממש, אבל ממש לא עמדת העגינה הקטנטנה שקיבלתם עד כה עם הרובורוק שלכם. אם עמדות הטעינה הסטנדרטית קטנות בהרבה מהרובוט עצמו ודי נבלעות בקלות בכל חדר, עמדת העגינה של ה-Ultra כמעט צריכה חדר משלה מבלי להשתתף איתכם בדמי הארנונה, כיוון שהיא מגיעה במימדים של 50x42x42 ס"מ, וזה מאוד, אבל מאוד גדול. זה כל כך גדול, שהתחנה הזאת לא מתאימה לטעמי לדירה קטנה, אלא לבית עם מספיק חדרים. בבית שלי החבאתי את העמדה בתוך נישה שמיועדת במקור למכונת כביסה, והיא תופסת כמעט את כולה. אם אין לכם חדר או מסתור שבו תוכלו למקם עמדה שכזאת מבלי לראות אותה כל היום, אני חושב שה-Ultra פשוט לא בשבילכם. אבל אם בורכתם במספיק מקום עבורה, עמדת העגינה הזאת היא תענוג אדיר.

כל הגודל של עמדת העגינה החדשה נועד כדי לחסוך מכם עבודה, ובשביל זה יש לה שלושה מיכלים גדולים: שני המיכלים הראשונים הם מיכלי מים בנפח של 3 ו-2.5 ליטרים. האמצעי הוא מיכל המים הנקיים שאותו אתם תמלאו באופן ידני. המיכל השמאלי הוא מיכל המים המלוכלכים, שאליו זורמים המים ממטלית הניגוב. המיכל הימני ביותר הוא מיכל האבק, אליו נאסף כל הלכלוך שהרובוט שואב. לרובורוק יש שתי גירסאות שמופצות בעולם: האחת היא עם מיכל אבק נשטף ורב פעמי, והשניה שאני בדקתי מגיעה עם שקיות ייעודיות.

נתחיל מהאבק: עד כה, אתם הייתם צריכים אחת לכמה הפעלות (תלוי ברמת הלכלוך בבית שלכם) של הרובוט לפתוח את המכסה העליון שלו, להוציא את מיכל האבק, ללכת לפח האשפה, לרוקן אותו בדפיקות, ואז לגלות שיש לכם מלא לכלוך מגעיל על האצבעות, לשטוף את הידיים, להחזיק את המיכל אל הרובוט וחוזר חלילה אחת לכמה ימים. ב-MaxV Ultra, לעומת זאת, לא תצטרכו לעשות את זה.

השקית ביומה הראשונה

בכל פעם שהרובוט מסיים את הניקיון שלו וחוזר אל עמדת העגינה המפלצתית הזאת, היא שואבת ממנו את תכולת מיכל האבק ברעש שנשמע כמו שואב אבק משנות ה-90 למשך כמה שניות טובות. מההתרשמות והבדיקות השונות שלי, עוצמת השאיבה מספיק חזקה כדי להשאיר את המיכל ריק לחלוטין, למעט קצת אבק שנדבק לדפנות. כל הלכלוך הזה נשאב כאמור אל תוך שקית, שעד שהאפליקציה לא מתריעה לכם להחליף אותה, אתם לא הולכים לראות או להתעסק איתה. הדבר היחידי שאתם צריכים לעשות מבעוד מועד זה להוציא מגוף הרובוט מעין מכסה פלסטיק קטן שיאפשר לאוויר לזרום (ומשום מה אין שום מקום איכסון למכסה הזה, שנראה די קריטי למקרה שתחליטו לנטוש את העמדה או שהיא תתקלקל).

למרות שקיבלתי את הרובוט והעמדה לבדיקה זמן מה לפני ההשקה העולמית, חיכיתי עם המסקנות המלאות לביקורת עד שסיימתי לעבור את רוב התרחישים שאתם תעברו – אם תשקיעו את מיטב כספיכם בגאדג'ט הזה. אחרי כמעט חודשיים של שימוש כמעט יומיומי ברובוט קיבלתי סופסוף את ההתראה שמבשרת לי שהגיע הזמן להחליף את השקית, וכל מה שהייתי צריך לעשות זה לשלוף אותה בקלות, לזרוק אותה לפח ולהתקין שקית חדשה. ברגע שהרמתי את השקית הישנה, היא בעצם סגרה את החור שדרכו נכנס הלכלוך, כך שגם בקושי התלכלכתי גם בתהליך המאוד קצר הזה.

ויותר מחודשיים לאחר מכן

הקונספט הזה עובד מעולה, אבל יש איתו בעיה אחת. מדובר בשקיות ייעודיות של רובורוק, ובערכה אתם מקבלים רק שתיים כאלו. משמע, תוך 4 חודשים מרגע הרכישה, אתם תצטרכו כבר להצטייד בשקיות חדשות, כאשר רובורוק מוכרת חבילה של 6 ב-32 דולר וחבילה של 3 ב-19 דולר. כלומר, זה מסוג הגאדג'טים שקונים לעצמם מתנות. נכון לעכשיו, השקיות הללו לא זמינות במלאי, אבל אני משער שתוך זמן קצר יצוצו חיקויים ואלטרנטיבות בעלי אקספרס ודומיהם שיוזילו את העלות ויגדילו את הזמינות. לטעמי, מחיר השקיות הוא מחיר לא גבוה לשלם עבור תענוג גדול שמצריך מכם כמעט אפס תחזוקה. בדקתי מול רובורוק האם ההתראה להחלפת השקיות היא טיפשה ומבוססת על כמות הפעמים שבהן הרובוט מרוקן את עצמו, ולשאלתי הם השיבו כי ישנו חיישן שמודד את עוצמת השאיבה אל תוך השקית, וברגע שעוצמת השאיבה פוחתת, סימן שהשקית התמלאה והגיע הזמן להחליף אותה.

עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו בערוץ העדכונים הרשמי של גיקטיים

שוטף פלוס פלוס פלוס פלוס

אז בעצם עבודת ריקון מיכל האבק נחסכת מכם, שזה נהדר, אבל כל מי שיש לו רובוט שהוא גם שוטף (או ליתר דיוק, מנגב) מכיר את כאבי הראש שמתלווים לתהליך. אתם צריכים למלא את מיכל המים של הרובוט כמעט בכל פעם, לוודא שהמטלית רטובה מספיק, ואחרי שהרובוט מסיים את העבודה, אתם צריכים להוריד את המטלית מהרובוט תוך זמן יחסית קצר כדי שהיא לא תסריח, ואתם צריכים לשטוף אותה ולנקות אותה, ואז גם לזכור להחזיר אותה לרובוט לפעם הבאה שתרצו שהוא ישטוף – וחוזר חלילה. המהדרין אפילו עוצרים את הרובוט אחת לכמה זמן, לוקחים את המטלית, ומנקים אותה באמצע, כי אחרת אתם בעצם מנקים את הבית עם אותה המטלית המלוכלכת. זה לא נורא, אבל זה יכול להיות קצת מגעיל.

גם כאבי הראש האלה נפתרים עם ה-Ultra, כיוון שיש לנו בעמדת העגינה המשוכללת עוד 2 מיכלים המיועדים למים, ושניהם מגיעים עם מבנה דומה וחכם: ישנו תופסן שאותו אתם מושכים כדי לשחרר את נעילת המכסה העליון (בכל זאת, אתם לא רוצים לשפוך את המים בדרך), המיכל עצמו מגיע עם מצוף קטן שמאפשר לו לדעת מתי המים התרוקנו (ומנגד, התמלאו), ולכם רק נשאר למלא אותו במים נקיים. למעוניינים, רובורוק גם השיקה סופסוף נוזל ניקיון ייעודי עם חברה סינית בשם OMO (סיימתם לצחוק? אפשר להמשיך?) שאפשר לערבב עם המים הנקיים, אבל לא יצא לי לבדוק אותו. אחרי שסיימתם למלא את המיכל, סוגרים אותו בחזרה ובעזרת ידית הנשיאה מכניסים אותו ישר למקום בעמדת העגינה.


עמדת העגינה מגיעה גם עם מברשת שמסתובבת במהירות גבוהה ומסוגלת להוריד את הלכלוך המצבר על הסמרטוט, וגם סוחטת ממנו את המים. התהליך הזה קורה באופן מוזר מאוד שאי אפשר להגדיר אחרת חוץ מתהליך חוקן לרובוט. אחת לכמה זמן (לפי מה שתגדירו באפליקציה), הרובוט יחזור לעמדת העגינה באמצע הניקיון כדי לשטוף את הסמרטוט ולמלא את עצמו במים טריים. בשביל לעשות את זה, הוא מגיע לעמדה, מסתובב ונכנס אליה ברוורס כדי שהיא תוכל לשטוף לו את המטלית. כל התהליך הזה אורך כ-3 דקות בממוצע, ואני הגדרתי אותו כך שיקרה אחת ל-20 דקות ניקיון. הרעש שנוצר מהתהליך הוא לא רועש, אבל נשמע קצת כאילו המכונה שותה את המים בקשית כמו ילד קצת מעצבן. לאחר השטיפה, הרובוט בעצם ממלא את עצמו במים נקיים, ויוצא בחזרה לעבודה עם מטלית שעל פניו אמורה להיות כמו חדשה.

מהבדיקה שלי, המנגנון הזה עובד פשוט מעולה. נתתי לרובוט לעבוד אחרי יום אובך שבו שכחתי את החלון פתוח, ולפני שהוא נכנס בחזרה לעמדה, הסמרטוט היה מטונף וחום. כשהוא יצא מהשטיפה, הסמרטוט היה נראה כמו חדש. למען האמת, לאורך כמעט 3 חודשי בדיקה לא מצאתי לכלוך על הסמרטוט או הרחתי ממנו ריח מסריח – מה שמעיד כל כך שהוא עושה את מה שהוא אמור לעשות. בפועל, עצם העובדה שאחת לכמה זמן הסמרטוט מנוקה על ידי הרובוט הופך את הניקיון של הניגוב להרבה יותר אפקטיבי ו… נקי.

התוצאה הסופית של שני המיכלים ומנגנוני השטיפה של הרובוט, היא שפשוט לא מצאתי את עצמי מתעסק איתו בין עבודות. אחרי כמה בדיקות, כי בכל זאת אנחנו בסקירה כאן, פשוט נתתי לרובוט לעבוד אחת לכמה ימים, בלי לבדוק מה קורה איתו בסוף התהליף, והאם הוא נקי או לא. הרובוט פשוט הופך להרבה יותר עצמאי, ומצריך מכם הרבה פחות תשומת לב.

כשמיכל המים הנקיים מתרוקן, זה סימן שהגיע הזמן לרוקן גם את המיכל המלוכלך. כאן אין יותר מדי משחקים: מים עומדים +לכלוך + מיכל אטום = צחנה איומה. כשתפתחו את מיכל המים המלוכלכים, הריח העולה יכול להיות די נוראי לעיתים. המים שיוצאים ממנו דומים למים שיוצאים לכם מדלי הספונג'ה, מינוס הריח הנעים של הסבון, כך שהם אפרפרים עד שמגיעים לסוף המיכל, ואז מתרוקן כל החול והבוץ. בדרך כלל הייתי צריך גם לשטוף קצת את המיכל כדי לרוקן אותו לחלוטין משאריות החול שנשארו בתחתית, אבל זה לא תהליך כל כך נורא כמו שהוא נשמע, ועדיף ב-100% על התהליך הידני של שטיפת המטלית בסיום כל עבודה.

הדבר היחידי שמוזר הוא שהאפליקציה מודיעה לכם למלא ולרוקן את מיכלי המים רק אחרי שהרובוט מגיע לעמדה, מה שאומר שיכול להיות שאתם תפעילו אותו, ועד שהוא יסיים לשטוף ולהכין את עצמו ליציאה לדרך, הוא יודיעו לכם שאין מספיק מים במיכל. פשוט חבל שאי אפשר לראות באפליקציה כמה אחוזי מים נשארו, ולקבל התראה למשל ב-10% האחרונים – אבל אולי אני מחפש פה בכוח חסרונות.

אז נכון, הרובוט לא 100% אוטונומי ואחת לשבוע בממוצע תצטרכו לרוקן את מיכל המים המלוכלכים ולמלא את המיכל הנקי – אבל זה הבדל של שמיים וארץ בתחזוק היומיומי של הרובוט שהופך לכמעט אפסי. מלבד ניקוי אחת-לחודש של המברשות והחיישנים, בקושי הייתי צריך להתעסק עם הרובוט, וזה סוג של שקט נעים מאוד של מכשיר שמרגיש שהוא עובד בשבילך, ולא אתה בשבילו.

באופן משונה, מיכל האבק של ה-S7 MaxV צומצם לנפח של 400 מ"ל (לעומת 470 מ"ל בדגם הקודם) וגם מיכל המים צומצם ל-200 מ"ל (לעומת 300 מ"ל). מי שרוכש את ה-S7 MaxV Ultra, כלומר עם עמדת העגינה והריקון ממש לא ירגיש בשינוי לרעה, כיוון שהיא זו שמרוקנת את המיכל וממלאת את המים בלי שאתם צריכים לעשות כלום. לעומת זאת, מי שירכוש את ה-S7 MaxV לבד, צריך לקחת בחשבון שהוא עשוי להצטרך לרוקן את מיכל האבק ולמלא את מיכל המים לעיתים יותר תכופות. זה כמעט כאילו רובורוק הופכת את העסקה הזולה יותר לפחות אטרקטיבית למי שמחטט במפרט.

ואז מגיע המחיר והאותיות הקטנות

תמונה: Roborock

בסך הכל ובאופן שכבר מפסיק להפתיע אותי, רובורוק עשתה את זה שוב. ה-Roborock S7 MaxV Ultra הוא שוב המוצר הטוב ביותר שאפשר לקנות בתחום שלו היום, כשהרובוט לבדו הוא הטוב מסוגו, ועמדת הטעינה משדרגת את החוויה שלו בצורה מעולה. הבעיה היא שבעבור התענוג הזה יש שני מחירים גבוהים לשלם (אולי אפילו 3), גם במלוא מובן המילה, וגם בצורה מופשטת.

ראשית, יש את מחיר הנדל"ן. עמדת הטעינה והריקון תיקח לכם חלק בלתי מבוטל מהבית, והיא לא איזו יצירת מופת אסתטית שתרצו שתשב לכם במסדרון או בסלון. אם אין לכם ממ"ד, נישת או חדר כביסה, יכול להיות שהיא פשוט לא תתאים לכם. אם עברתם את מבחן הנדל"ן ויש לכם מספיק מקום עבור דגם ה-Ultra, יש לכם את המחיר הבא לשלם, והוא המחיר האמיתי.

ה-Roborock S7 MaxV כבר משווק בישראל על ידי רשת באג במחיר לא זול של 2,599 שקלים. גירסת ה-Ultra, שמגיעה עם הרובוט ועמדת הטעינה המרוקנת, אותה אנחנו בדקנו לפני ההשקה העולמית וההשקה בישראל, תעלה בבאג 4,690 שקלים.

זה לא מחיר אטרקטיבי בשום פנים ואופן, והוא רחוק מאוד מהתדמית שאיתה רובורוק החלה. עם זאת, הוא לא בלתי נתפס לעומת התחרות. לשם השוואה, ה-Roomba S9+ של איירובוט, פעם מלכת השואבים והיום הסבתא הדמנטית שלהם, מגיע רק עם עמדת שאיבה וללא פונקציית ניגוב או שטיפה ונמכר בישראל ב-4,990 שקלים. אז באופן עקרוני, אתם מקבלים ב-S7 MaxV Ultra הרבה יותר, ועדיין בפחות כסף. אבל בכל זאת, השוק השתנה מאז שרובורוק נכנסה לחיינו, והיום יש לא מעט מתחרים סיניים במחירים גבוהים ונמוכים יותר, כך שיש אלטרנטיבות. לטעמי, עדיין לא נמצא הרובוט שהוא גם מספיק מוצלח, גם מספיק ורסטילי וגם מספיק חכם כמו בשילוב הזה שרובורוק מצליחה לפצח כל שנה.

אם יש לכם את המקום בבית ואת המקום בארנק, ה-Roborock S7 MaxV Ultra הוא הדבר הכי קרוב לגאדג'ט החלומות של הגיק העצלן וחובב הניקיון. הוא חוסך לכם לא מעט זמן תחזוקה די מגעיל, והופך את התפעול של הרובוט לכל כך נוח שאתם כמעט יכולים לשכוח שהוא קיים. נכון לעכשיו, רובורוק שוב כובשת לעצמה את הפסגה, ומרחיקה את עצמה משאר המתחרות – השאלה היא האם היא תצליח להישאר תחרותית לאורך זמן.

בואו להתייעץ על רובוטים שואבים, רובוטים שוטפים, רובוטים שואבים-שוטפים, ורובוטים שימחקו את האנושות עם הכתבים שלנו ועם אלפי גיקים כמוכם

 

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

18 תגובות על "ה-Roborock S7 MaxV Ultra הוא גן עדן לעצלנים, אבל בא עם מחיר ולא רק בארנק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אצצכ
Guest

נראה מגניב ביותר, הדבר הבא הוא לחבר את העמדה לרשת המים של הדירה כך שיתמלא אוטומטית.
ובשלב לאחר מכן שיעביר את השקית האשפה בעצמו לפח האשפה הגדול של הבית.

דיויד
Guest

הרעיון שלך לא הזוי בכלל. כמו שברור שעושים בכל בית נקודות מים וחשמל למכונת כביסה, תמי4, ומדיח ככה גם נעשה לנקודת הרובוט. ואם בעתיד הוא יגדל ויהפך למולטי-טאסק וגם יביא לנו מים קרים וקפה למיטה או לסלון אז אני לגמרי בסדר עם זה 😏

Ben
Guest

הדגם הבא שלהם שיצא כבר בסין ככה, עם חיבור למים ולביוב.

ולכותב הכתבה אפשר כבר להזמין בבאג צריך להגיע לקראת סוף השבוע במחיר כמו חול – 4690.

צבי
Guest

היי מאיפה הידע על ההגעה לקראת סוף השבוע?
אני רוצה לקנות ביום ראשון הקרוב באילת

Ben
Guest

התכוונתי סוף החודש לצערך…

Ben
Guest

התכוונתי סוף החודש לצערך…

Ben
Guest

התכוונתי סוף החודש לצערך…

יהורם
Guest

היה לי שירותים לחתולה כאלו.
התחברו למים, לביוב ולחשמל בדיוק כמו מכונת כביסה.
זה בהחלו הצעד הבא לרובוטים האלו…

תחשוב כמה אוטונומי זה יכול להיות אם לא צריך גם לדאוג למילוי וריקון המים…

Example
Guest

האמת שכן מוכרים בבאג את האולטרה ב4,690 (גם רובוט וגם העמדה) מחיר הגיוני יחסית

Example
Guest

האמת שכן מוכרים בבאג את האולטרה ב4,690 (גם רובוט וגם העמדה) מחיר הגיוני יחסית

הברווז
Guest

כתבה ממש מושקעת ועוזרת תודה רבה.
מה לגבי רובוטים שוטפים כמו dreamee האם הם שוטפים באופן משמעותי טוב יותר ממה שמוצג כאן?

שלי
Guest

תודה על סקירה מעולה! מה דעתך על הרובורוק שסקרת לעומת ה dreame w10?

אריה
Guest

מה לגבי ניקיון של הפילטר?
אצלי יש כלב ואחרי כל פעם שאני מפעיל את הרובוט אני מוציא לו את הפילטר ושואב אותו על הדייסון…

אולי
Guest

כתבה מעולה! היה כיף ומעניין לקרוא

Yes
Guest

שרדתי את הכל, אחלה כתבה, אבל יקר ברמות, אז כרגע לא.

Joe Schemil
Guest

תחקיר סבבה, עידן. מעטים יודעים לעשות את זה כמוך.

לגבי יכולת השטיפה של הרובוט, ידוע שהמתחרות מסוג דיבוט אומני ו-Yeedi, למשל, משתמשות בסוג מגבים חדשניים שמעוצבים בצורת זוג גלגלים שמסתובבים במהירות (ובמקרה של Dreame 10 ו-Yeedi בהפעלת לחץ של 10 ניוטון) על מנת לקרצף; האם יצא או ייצא לך לבדוק אם יש הבדל משמעותי בין הסוגים השונים ומי מביניהם נותן שטיפה יותר יעילה?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: