בקרוב יפוג תוקף גרסת ה-RC של חלונות 7

מיקרוסופט הזכירה הבוקר כי החל מה- 1 ביוני, 2010, יפוג תוקף Windows 7 RC. עד תאריך זה, החברה “תנדנד” למשתמשים להתקין את הגרסה הסופית בתשלום באמצעות הודעות וגם באמצעות כיבוי המחשב פעם בשעה.

מקור :addictivetips.com

מקור :addictivetips.com

בפוסט שפורסם בבלוג של חלונות 7 על ידי דובר החברה ברנדון לה-בלנק, הודיעה מיקרוסופט כי הבוקר כי היא תתחיל בקרוב להציק לכם לקנות את הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה חלונות 7 במידה והתקנתם את גרסת ה-Release Candidate לנסיון (build 7100), אשר שוחררה לקהל במאי 2009. התזכורת לרכוש את הגרסה המלאה והסופית תהפך לאגרסיבית יותר באמצעות כיבוי אוטומטי של המחשב כנראה פעם בשעה או שעתיים, החל מה-1 במרץ, אך התזכורות יתחילו להופיע כבר מה-15 לפברואר.

בחודש פברואר אמנם רק תקפוץ הודעה כל מספר שעות שתבקש מכם לעבור לגרסה המלאה של מערכת ההפעלה אך החל מתאריך ה-1 במרץ במידה ועדיין לא שדרגתם את הגרסה למוצר הסופי כנדרש, המחשב יבצע כיבוי אוטומטי כל 60 דקות, בערך. עדיין לא ברור אם באמת מדובר בכל שעה עגולה, אבל קחו בחשבון שהעבודה שלכם על המחשב לא תהיה רציפה ועלולה להיות בסיכון.

הכיבוי האוטומטי יימשך ובתאריך ה-1 ביוני, יוחלף גם הטפט על שולחן העבודה לשחור וילווה בהודעה “This copy of Windows is not genuine” בצידו הימני של המסך ואז גם לא תוכלו לבצע כל עדכון למערכת ההפעלה או התקנה שדורשת תהליך של אימות מקוריות של מערכת ההפעלה.

על פי הודעות מוקדמות של מיקרוסופט, תוכלו לשנות את גרסת הנסיון לגרסה הסופית באמצעות ביצוע מעבר לגרסה החדשה על פי הההוראות. חשוב לציין כי לא מדובר בתהליך של שדרוג, אותו הודיעה מיקרוסופט שלא ניתן יהיה לבצע מגרסת ה-RC לגרסת ה-RTM, אלא במעבר ששומר את מערכת ההפעלה הישנה בתיקיה נפרדת. כך, במידה ונמצא מידע קריטי על המחשב שלכם בתקופת הנסיון, לא יאבד ותוכלו לגשת אליו מההתקנה החדשה. אנחנו ממליצים בכל מקרה לבצע גיבויים על בסיס קבוע, בלי קשר לשדרוג מערכת הפעלה או ביצוע כל פעולה אחרת.

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

להגיב

3 תגובות

 1. tumi הגיב:

  רשמית השדרוג מ RC לא עובד.
  אבל יש workaround די פשוט-
  http://www.howtogeek.com/howto/3075/how-to-upgrade-the-windows-7-rc-to-rtm/
  עובד מצויין.
  בהצלחה

 2. אביעד הגיב:

  כיבויי אוטומטי?
  חח… טוב.. אני משתמש עכשיו בwindows 7 Release Candidate build 7100 וכך זה הולך אצלי…
  בסוף חודש פברואר, המערכת הציגה התראות (חלון קטן כזה) שאומרות לי שבעוד X ימים יפוג תקופת הניסיון של המערכת.. כדאי לגבות קבצים ולשדרג לגרסה הרשמית…
  מהיום בעצם (02/03/10 ) ההודעה מוצגת בערך חצי שעה מרגע הפעלת הממחשב שנשאר לי עוד 0 שעות לשימוש…..חחח
  כעבור שעה – שעתיים של פעילות…
  בלי להתריע שוב.. המחשב הפעיל עצמו מחדש… פשוט בלי להודיע… בלי לשאול אם לשמור קבצים וכו’… S:

 3. אלרון הגיב:

  הם לא יעשו דבר כזה למערכת ההפעלה חלונות XP 3, אני מקווה?

תגיות לכתבה: