שיחקנו ב-Red Dead Redemption 2 וגילינו את אחד מהמשחקים הגדולים בכל הזמנים

המשחק החדש מבית היוצר של GTA שמתרחש במערב הפרוע סופסוף כאן, והוא חושף לנו את העולם הכי ריאליסטי, עמוק ומדהים שאי פעם ראינו בעולם הגיימינג, והוא משחק חובה לכל גיימר באשר הוא. ביקורת ללא חשש ספוילרים

תמונה: Rockstar Games

אחת לכמה שנים יוצא משחק שהוא בגדר כמעט מיתוס שלא יכול לנצח את ההייפ שנוצר סביבו. אחרי ההבטחות של המפתחים, הסרטונים, הטריילרים והדמואים, הגיימרים כבר לא יכולים לחכות להניח את האצבעות שלהם על השלט כדי לשחק במשחק, ולעיתים קרובות הם מתאכזבים. במקרה של Red Dead Redemtion 2, משחק ההמשך ללהיט מ-2010 מבית היוצר של GTA, אין שום אכזבה. ההפך, שום דבר שתשמעו על המשחק יכול כמעט להכין אתכם לחוויה שאתם תחוו בעולם הכי ריאליסטי, רחב, מעניין וכיפי שיצא לכם לראות.

סיפור מערבון שהוא רק רקע לעולם מדהים

תמונה: צילום מסך

ב-Red Dead Redemption 2 אתם נכנסים למגפי הבוקרים של ארתור מורגן, פושע קשוח וחלק מכנופיית פושעים נוספים שמחפשים את מקומם בדיוק בתקופה של סוף עידן המערב הפרוע בארצות הברית לאחר ניסיון שוד כושל. מנקודת הפתיחה הזו אתם מקבלים חופש כמעט מוחלט על איך תפעלו ביקום הענק של המשחק.

הכוכב האמיתי של המשחק הוא לא מורגן, אלא העולם שנבנה סביבו. זהו עולם פתוח לגמרי, שלוקח את כל מה שהכרתם באלמנטים של עולם פתוח, ומעלה אותם עשר דרגות מעל. לא חסרים משחקים שמנסים להכנס לתבנית של עולם-פתוח וכושלים עם משימות משעממות, דיבוב לא מושקע וחוסר השקעה בפרטים הקטנים שהופכים את העולם הפתוח לקונספט, ותו לא. העולם של RDR הוא עולם שמצליח להתחמק באלגנטיות מכל המלכודות האפשריות, ומצליח להגיע לדרגת עילוי בתחום הזה מסיבה אחת פשוטה: העולם שלו מרגיש חי.

מי צריך את ווסטוורלד?

תמונה: צילום מסך

מעבר לעובדה שהעולם הזה הוא פשוט יפהפה ומלא בנופים מדהימים, מרגשים ומגוונים, הוא פשוט קפיצת מדרגה בכל הנוגע לריאליזם ונותן תחושה שאתם צופים בעולם מלא בחיים אמיתיים: כשאתם אוספים חפצים שונים ברחבי המשחק, הדמות באמת מתכופפת ומרימה אותם ושמה אותם בתיק. כשאתם עוברים ונוגעים עם הכתף בוילון תחרה במסדרון, הוא זז בדיוק כמו שהייתם מצפים שהוא יזוז במציאות. כשתפשטו עורות מחיות, אתם לרוב תהיו עדים לכל התהליך המזוויע. בכל נגיעה בבוץ או בשלב נוצרות עקבות מושלמות, וכל אלמנט פשוט מגיב בדיוק כמו שהייתם מצפים. שלא נדבר על העובדה שפגעי מזג האוויר השונים משנים את המראה של כל הסביבות הללו ונראים נפלא.

לעזאזל, העולם הזה כל כך ריאליסטי שאפילו החיות מרגישות כמו חיות. כלבים ירדפו אחריכם, ינבחו עליכם ויתנהגו בדיוק כמו שהייתם מצפים מהם (אפילו תוכלו ללטף אותם!). האיילות יקפצו בצידי הדרך ליד הארנבים וינסו לברוח מכם. הדובים ינסו לתקוף אתכם, ואלה רק כמה דוגמאות בודדות של יותר מ-90 חיות שונות וייחודיות שמסתובבות בעולם המדהים הזה והופכות אותו לאפילו יותר מסוכן ומעניין.

גם הכנופיה שלכם מרגישה חיה למדי, ובמחנה שלכם (שתוכלו לשדרג בכל מיני אופנים), יחכו לכם מדי פעם רגעים מקסימים של דמויות מסוימות שיתחילו לשיר, לשתות ולחגוג. פשוט לשבת, לצפות ולהתמוגג.

תמונה: צילום מסך

הרבה מעבר לסתם משחק אקשן כיפי

המשחק הזה שואב אתכם אליו באמצעות לא מעט אלמנטים ריאליסטיים: כדי שהדמות שלכם תתפקד במשחק צורה הטובה ביותר, תצטרכו לדאוג לה ללא מעט דברים: תצטרכו לוודא שאתם אוכלים מאכלים טובים, לוקחים תרופות איכותיות, מתלבשים בצורה חמה בימים קרים (וההפך כמובן), שאתם מתקלחים לעיתים, שאתם מאכילים את הסוס שלכם ומחליפים לו פרסות. אתם אפילו תצטרכו לנקות את כלי הנשק שלכם כדי לוודא שהם מתפקדים במלוא היכולת. בקיצור, טמגוצ'י גירסת המערב הפרוע. יש לכם המון המון דברים שתצטרכו לקחת בחשבון. זה אולי נשמע כמו פעולות טרחניות ומתישות, אבל זה פשוט עובד. כל האלמנטים הללו נותנים לכם תחושה שאתם נמצאים בנעליים של דמות אמיתית ושיש השלכות לכל פעולה שאתם עושים. אולי לאחר כמה עשרות שעות משחק אתם עשויים להתעייף מזה, אבל הרעיונות הללו משתלבים טוב אל המשחק.

תמונה: צילום מסך

המשחק הזה נותן לכם חופש לבחור כמו שלא ראיתי כבר המון זמן. מלבד משימות הסיפור שלוקחות אתכם פחות או יותר לנרטיב יחסית מוכתב מראש (לפחות בעשרות השעות הראשונות למשחק), יש לכם מאות משימות צד ופעילויות שאתם יכולים לעשות. תוכלו לגשת למשרד השריף שישלח אתכם למצוא פושעים נמלטים ולהביא אותם בחזרה תמורת כסף; תוכלו לשחק פוקר ושאר משחקי מזל אל מול דמויות נוספות, תוכלו לצאת לצאת לדוג, לצוד ועוד לא התחלנו לדבר על משימות הצד של דמויות אקראיות שתפגשו ברחבי העולם. בניגוד למשחקים כמו Assassin's Creed ו-Tomb Raider שבהם דמויות המשנה נשמעות כל כך גרועות עד כדי כאב, ב-RDR2 כל דמות משנה מדובבת ביד רמה, עם המון אישיות ולכל אחת מהן יש סיפור קטן וחמוד שאתם פשוט תרצו לשמוע עוד ועוד. דמויות יפנו אליכם בכל מיני סיטואציות בעיירות, בחנויות ושלל מקומות אחרים ותוכלו לבחור האם אתם רוצים להגיב להם בברכת שלום, להגיב בכעס, לשדוד אותם ועוד. כל הדמויות הללו מגיבות באופן כל כך אמין למה שנאמר, והוקלטו כל כך הרבה שורות שורות לתגובות שונות של כולן, שפשוט נותר רק להתפעל מהמגוון האפשרי.

כל הכמויות של האפשרויות הללו הופכות את ההסתובבות בעולם של RDR2 לתענוג של ממש שפשוט אי אפשר להפסיק לחקור. מצאתי את עצמי משחק שעות על גבי שעות ברצף בלי להרגיש שעמום לרגע אחד. בניגוד למשחקי עולם פתוח אחרים, אני מצאתי את עצמי נהנה לעיתים אפילו יותר מהסתובבות חסרת מטרה בעולם וממשימות צד משעשעות מאשר מהמשימות הראשיות שלרוב הן הסיבה האמיתית לשחק במשחקים מהסוג הזה.

כל מעשה שלכם קובע איך יתייחסו אליכם

תמונה: צילום מסך

המשחק משתמש במערכת איזון ששופטת אתכם על כל מעשה שתעשו במשחק. אתם פחות או יותר חופשיים להחליט איך אתם רוצים לנהוג. אתם יכולים להיות נחמדים, אדיבים וחברותיים לאנשם שתפגשו, ובתמורה תהפכו לגיבור בעל כבוד בעיני הציבור, או שאתם יכולים להיות מרושעים, להרוג, לשדוד ולהרוס כל מה שבדרככם כדי לשנות את מאזן הכבוד שלכם ולהפוך לפושע מסוכן ומטיל אימה. הציבור יתייחס אליכם בהתאם, וכל אחת מהאפשרויות משנה את האופן שבו תוכלו להתנהל בעולם.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

ביצעתם פשע כלשהו? אם ישארו עדים כלשהם (וישארו, אל תדאגו) תוכלו לרדוף אחריהם כדי לנסות לשחד אותם או לאיים עליהם (או לחסל אותם, כמובן). אם לא תצליחו, אותם עדים יגשו לכוחות השיטור, ואלו יתחילו לחפש אתכם ממש כמו ב-GTA. אם לא תשימו עליכם מסכה כדי להסתיר את הזהות שלכם, השריף יציע פרס כספי הולך וגובר על הראש שלכם ובפעם הבאה שתיתקלו בציידי ראשים, אתם תגלו שלא קל להביס שישה רוצחים על סוסים. בניגוד ל-GTA, המחוזות שבהם ביצעתם פשע יזכרו אתכם, וגם אם תחזרו לאחר כמה ימים, אתם עשויים לגלות שהמקום קצת פחות ידידותי עבורכם. רוצים להיפטר מהחוזה ששמו על ראשכם באיזור מסוים? תצטרכו להחליף בגדים, לגדל זקן, או להיכנע ופשוט לשלם את הסכום שהוצב עליכם בסניף הדואר הקרוב (לפחות נחסך מאיתנו התור המוכר מהסניפים בישראל). הסכומים האלו לפעמים תופחים למאות דולרים, תלוי בכמות ובעצימות הפשיעה שביצעתם. בניגוד ל-GTA, לא תוכלו להרוויח את הסכומים האלו בקלות בתחילת המשחק והחוזה עליכם לא יעלם בקלות כל כך.

תמונה: צילום מסך

כל מה שהדברים הללו אומרים הוא שיש השלכות למעשים שלכם במשחק. כל החלטה שאתם מקבלים, וכל צעד שאתם עושים, יכול להפוך את החיים שלכם לקלים יותר, או לקשים יותר לתפעול. באחת מעשרות שעות המשחק שלי נתקלתי באדם אשר נחש הכיש, וביקש ממני לסייע לו. נתתי לו תרופה ונפרדנו כידידים. כמה שעות טובות לאחר מכן נתקלתי בו באחת העיירות, והוא הציע להחזיר לי טובה ולתת לי לרכוש איזה כלי נשק שאני רוצה על חשבונו. ככה סתם, מעשה טוב שעשיתי חזר אליי בהמשך. אלה הם הפרטים הקטנים שהופכים כל רגע במשחק לרגע קריטי וכל החלטה היא חשובה ומעצבת את המשך החוויה שלכם, גם אם לא את המשך העלילה המרכזית. אה, ואי אפשר לשכוח את העובדה שבכל פעם שתעשו תאונה או תחטפו אגרוף לפנים הכובע שלכם יפול וישאר על הרצפה, עד שתרימו אותו או תאספו אותו בחזרה מהסוס שלכם. אין רגע דל.

אחד הדברים היחידים שהציקו לי במהלך המשחק הוא השליטה על הסוס. רוב המשימות דורשות מכם לרכב מרחקים ארוכים למדי על הסוס שלכם, ולכן תצטרכו ללחוץ הרבה פעמים על X או A (תלוי בפלטפורמה שלכם) כדי לגרום לו לנוע מהר יותר, וזה מעייף את היד ומעיק קצת לעיתים. המשחק גם מציע לכם ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור הרכיבה כדי לרכב אוטומטית במסלול ובמהירות של החברים שלכם, אבל הסוס שלי נוטה אחרי כמה דקות פשוט להמשיך בנתיב הלא נכון או להתקע בסוסים של אחרים. אולי אני צריך להחליף סוס. אבל זה כבר באמת ברמה של ניטפוק (Nitpicking) בתוך אחת מחוויות הגיימינג הסוחפות ביותר שיצא לי להתקל בהן.

תמונה: צילום מסך

אם אתם מצפים למשחק אקשן מהיר ועצבני, RDR עשוי להפתיע אתכם, אבל זה לא דבר רע. זהו לא עולם מהיר כמו ב-GTA או משחקי אקשן שהתרגלנו אליהם בשנים האחרונות, אלא עולם עשיר, מאופק, איטי כמו הטכנולוגיה שהניעה את העולם באותה תקופה, אבל הוא מספק בצורה בלתי רגילה. RDR 2 הוא משחק מבית היוצר של החברה המפתחת של GTA, ורוב האלמנטים שאתם מכירים מ-GTA מגיעים גם למשחק הזה. אבל בעוד GTA מרגיש כמו קולה (מוצלחת, טעימה לשתיה ותמיד בא לכם עוד), RDR מרגיש כמו יין משובח: הוא לא מהיר ומספק באותה השניה, ואתם צריכים ללגום אותו במשך שעות ארוכות כדי באמת להתענג עליו. אפילו ההליכה של ארתור בבסיסה היא איטית. קרבות הרובים שתיתקלו בהם אחת לכמה רגעים יכולים להיות אקשניים למדי, אבל הם לרוב לא קרבות מטורפים וספקטקליים. וזה לא דבר רע, זה פשוט הרבה יותר קרוב למציאות מאשר לסרט אקשן הוליוודי עתיר תקציב. דווקא האיטיות מאפשרת לכם לשקוע במשחק כמו בספר טוב, וכזו שמזמינה אתכם פשוט לשבת ולהתמסר אליו ואל הקצב הנהדר שלו.

עוד לא גילינו את קצה הקרחון של המשחק

תמונה: צילום מסך

מעבר לכך שהעולם הזה עשיר במאות דברים שונים שאתם יכולים לעשות, וקמפיין ראשי שאורך עשרות שעות ארוכות ומשובחות, RDR 2 צפוי לקבל גם מצב מולטיפלייר מעניין בהמשך החודש (בגירסת בטא) בו תוכלו לצאת לבד או לצד חברים, להקים כנופיות, לצאת לשודים ולעשות כל מה שאתם רוצים בעולם הזה. המשחק לשחקן יחיד כפי שהוא קיים כעת, שווה לבדו את הכסף שהמשחק מבקש מכם ואורך כ-60 שעות עמוסות בכל טוב. אם מצב האון ליין יהיה מספק ברמה אפילו חמישית מהעוצמה של GTA Online, שעד היום פופולארי ומתעדכן בתוכן כל הזמן, הערך של RDR 2 כבר מרקיע שחקים, בוודאי בהשוואה לשאר המשחקים הפופולארים האחרונים שיצאו.

RDR 2 הוא חוויה שאין רבות שדומות לה. זאת חוויה ריאליסטית, שכל אחד יכול לשקוע בה כמו ספר טוב להסחף לעולם המדהים שנוצר כאן . זהו משחק עם משחקיות עמוקה, מאתגרת ומאוד מספקת שנותנת לכם תחושת שליטה כמו שאפילו GTA לא הצליח לתת לי. RDR 2 הוא משחק שכל גיימר חייב לעצמו, ואם עד כה התעכבתם ברכישת קונסולה, אני חושב שזו ההזדמנות שחיכיתם לה. אם חשבתי שאני יודע מהו משחק השנה, RDR הגיע וקבע רף חדש למהי יצירת מופת של גיימינג והוא בקלות יקבל מקום של כבוד לצד המשחקים הגדולים בכל הזמנים.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

15 תגובות על "שיחקנו ב-Red Dead Redemption 2 וגילינו את אחד מהמשחקים הגדולים בכל הזמנים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דינוזאור
Guest

לצעירים שלא ממש מעריכים את גודל ההשג הטכנולוגי- זה היה להיט בזמנו…

ASD
Guest

מדהים. איזו כאפה לפרצוף זה לגלות שפעם היו דברים פחות משוכללים מהיום ושצעירים שלא גדלו פה פעם לא מכירים ומתמקדים בהווה במקום להתרפק על עבר שלא רלוונטי להם.

תודה על התזכורת החשובה שיש ציר זמן בעולם ודברים מתקדמים והופכים למשוכללים יותר במשך הזמן. בלעדיך היינו חושבים שהכל התחיל החל מהיום.

דינוזאור ג\'וניור
Guest
דינוזאור ג\'וניור

מבין את הציניות שלך אבל הכוונה לא היתה לבלבל את המוח על פילוסופיה אלא פשוט להראות באיזה מהירות הטכנולוגיה מתפ-תחת
למה לא רלוונטי? אפשר להגיד שכל ההיסטוריה "לא רלוונטית" – אני חושב שהרבה יחלקו כאן על דעתך
בתור מתכנת תלת מימד ממש נהיה כבר קשה לעקוב אחרי כל החידושים
ועכשיו הולכים לדחוף את RTX וקצת אח"כ יגיעו מנועים מבוססי AI( neural renderer )
חוץ מזה pixel-ART זה עדיין רלוונטי וזה משחק שממש אהבתי בתור ילד אז ניצלתי הזדמנות לחלוק את זה (-:

ASD
Guest

אתה בסדר גמור והגיע לי לחטוף ריג'קטים. אני אוהב להיות ציני ולשעשע, לא תמיד זה במקום. ובאמת היה נחמד לצפות בוידיאו שצירפת :)

AtaryST
Guest

אין בעיה אחי- גם אני ככה- הכל ברוח טובה
מה שמצחיק בכל הסיפור- זה שרב המשחקים של היום במובייל לא ממש רחוקים ולעיתים אפילו נופלים ברמה הגרפית מהמשחקים של שנות ה80-90 רק שאז נהנינו מהם הרבה יותר כי – מסך גדול גויסטיקים וחברים

נועם
Guest

משחק מעולה!
לכותב, לגבי ה nitpicking, תפעיל את ״מצב סינמה״ בזמן שאתה רוכב עם מישהו אחר וככה הסוס ימשיך בכיוון של מי שמוביל.
אגב, בשלב מסויים אפשר להשיג גם fast travel.

מישהו
Guest

מה שמעניין אותי זה איך יכול להיות מצב שבו משחק כזה (עם קמפיין של 60 שעות פלוס ערימות על ערימות של דברים לעשות וזה בלי לומר כלום עדיין על המולטיפלייר שעתיד להגיע) עולה אותו סכום כסף כמו משחק שמציע קמפיין עלוב של 10-15 שעות של משימות???
לאיזה סטאנדרט התדרדרנו היום…..

קלקלן
Guest

זה לא סתם שכל משחק של ROCK-STAR זה מגה להיט
יש סטנדרט ויש סטנדרט…ROCK-STAR פשוט יודעים מראש שהמשחק שלהם כל כך טוב ושימכר בעשרות מיליונים- אז חישבו את המחיר שיניב להם הכי הרבה רווח- sweet-point נדמה לי שקוראים לזה בז'רגון השיווקי

ביקוש והצע
Guest

זה בערך כמו לשאול איך זה שכניסה ללהיט הוליוודי עתיר תקציב עולה כמו כניסה לסרט סטודנטים ישראלי

גוליהו
Guest

גם RDR הראשון היה תענוג, עכשיו אני חייב לנסות את 2

גוי
Guest

מעניין איך זה ביחס ל the witcher 3….

יוסי
Guest

טוב יותר באחריות

ilay
Guest

יש גרך לפתוח עוד דמות באונלין אולי אח שלי בטעות ישתמש בזה של התחלה וזה יצא לו דוחה

ilay
Guest

יש אולי אפשרות לפתוח עוד שחקן באונליין אח שלי בטעות פתח אחד וזה יצא מעגיל

משה
Guest
לא יצא לי לשחק עד כה , כי רק לאחרונה זה נחת בעולם ה pc , וכן שמעתי על המשחק המון זמן הרבה בעיקר בגלל שזה בא מבית היוצר של gta . כל מילה שנכתבה בכתבה קולעת בול למשחק , נכון שעושים טעויות פה משלמים ביוקר , כמו לשלם בדואר 300 דולר את הפרס הכספי על הראש של השחקן כי הוא ביצע שודים וראו אותו, וכן פה באמת יש תו על הראש שלך באותו עיר שעשית בעיות והדמויות מתייחסות אליך בהתאם ומבקשות ממך לא לעשות בלאגנים נוספים, משחק כלכך חי שזה לא יאומן . הייתי רוצה שבמשחק הבא של gta… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: