חברות הטק הישראליות גילו את הפודקאסטים: הנה כמה ששווה לכם לבדוק

פודקאסטים מקצועיים הפכו לאחד הערוצים המרכזיים להעברת ידע, עדכונים טכנולוגיים ושיתוף במקרי בוחן ופתרונות יצירתיים. הרכבנו עבורכם רשימת האזנה מגוונת שתבטיח שתמיד תלמדו משהו חדש

תלמדו משהו חדש (צילום: Dreamstime)

מאת גיא קצוביץ, מייסד-שותף ב-Fusion

פודקאסטים הם אחד הערוצים החשובים להעברת ידע ולעדכונים על האקוסיסטם ועל הטרנדים העדכניים ביותר לשיטות עבודה מומלצות, שיווק, מיתוג ועוד. היום כל אחד ואחת עם מיקרופון יושבים להקליט אחד כזה, אז איך יודעים אחרי מי להתחיל לעקוב כשקיימות כל כך הרבה אפשרויות בחוץ, ולאילו מהפודקאסטים הכי כדאי להקשיב?

הרכבנו עבורכם רשימת פודקאסטים מומלצים במיוחד המותאמים לאקוסיסטם המקומי, שמופקים על ידי חברות הייטק ומשקיעים ישראליים שעומדים ברף הפקה גבוה, השקעה בתוכן ומחויבות להתמיד בפרסום פרקים חדשים, כדי להנגיש תוכן ללימוד והעשרה.


The Production-First Mindset

הפודקאסט של Rookout עוסק באתגרים, בתהליכים ובמשמעויות של הבאת קוד לפרודקשן בעולם האמיתי.

"בעבודה עם לקוחות רוקאאוט ושאר מובילי דעה בתעשייה עלה פער מאוד משמעותי בנושא של חיבור מפתחים למה שקורה עם הקוד שלהם אחרי שהוא יוצא מהלפטופ שלהם", מספר המגיש לירן חיימוביץ. "מצד אחד כולם מדברים על Shift-Left – לתת יותר כוח ואחריות למפתחים, אבל מצד שני לעתים קרובות הם מנותקים ממה שקורה עם הקוד שלהם, וזה פוגע משמעותית בתהליך".

בכל פרק מראיין חיימוביץ מנהיגים ומנהיגות טכנולוגיים ומובילי דעה שמספרים איך הם התמודדו עם האתגרים האלו ואילו טיפים הם רוצים להעביר הלאה.

כדאי להתחיל עם: "JFrog's Stephen Chin: Refining the Craft of Coding".


Hunters’ Hands-On Security

הפודקאסט של Hunters עוסק בנושאים פרקטיים בעולם הסייבר. מכיוון שזה עולם רחב מאוד, כל פרק הולך לכיוון יצירתי אחר והפודקאסט מגוון מאוד – חולשות שמתגלות, גישות שונות לפתרון בעיות וסיפורים של אנשים בעלי ניסיון.

את הפודקאסט מגיש דביר סייג, קצין ב-8200, מפקד בקורס קציני מודיעין לשעבר ובעל רקע של 5 שנים בעולם הסייבר. האורחים, בעיקר ישראלים ואמריקאים, מגיעים מהחברה עצמה ומחברות סייבר אחרות והם תורמים לשיחה ידע עשיר, זוויות שונות לפתרון בעיות וניסיון רב שנים בתחום.

כדאי להתחיל עם: הפרק השישי, "Windows Hello Vulnerability", שבו התארח עומר צרפתי, חבר טוב של סייג מהתיכון. "היה ממש כיף לארח גם חבר קרוב וגם מישהו שמאוד מבין בעבודה שלו. הכימיה בפרק הזה הייתה מעולה, שנינו מאוד נהנינו", הוא אומר.


Startup for Startup

הפודקאסט של מאנדיי עוסק באתגרים שקשורים להקמה וצמיחה של סטארטאפ – ויש הרבה כאלה: גיוס ההון הראשוני, עבודה בין שותפים, אתגרים שהחברה פיצחה בבניית מוצר, פתיחה של משרד ראשון מחוץ לישראל ועוד רבים.

"כשיצאנו לדרך לא תיארנו לעצמנו שיהיו לנו כל כך הרבה נושאים ואתגרים לשתף בהם", מספרות המגישות ליאור קרנכל, דריה ורטהיים ואדוה שיסגל. "בפועל, החברה ממשיכה לצמוח בקצב מסחרר ועם הצמיחה מזדמנים קשיים ואפשרויות למידה רבות, כך שהיד עוד נטויה. השילוב של ריבוי האתגרים עם הפידבק שזורם לעברנו על הערך שהפודקאסט נותן מחזירים אותנו בכל שבוע מחדש לחדר ההקלטות".

בכל פרק הן מארחות אנשים ממאנדיי וגם מחברות אחרות, שמשתפים מתוך הניסיון המקצועי שלהם בנוגע לאתגר המדובר – מפתחות, אנשי מכירות, סמנכ"לית משאבי אנוש – ולמעשה כל מי שיכול לשתף בידע ובתובנות שנולדו מההתמודדות עם האתגר שעל הפרק.

כדאי להתחיל עם: סדרת ההנפקה. "ביוני 2021, כשהפעמון בנאסד"ק צלצל ומאנדיי הפכה לחברה ציבורית, ידענו שאת כל הידע שצברנו בתור חברה בחודשים האחרונים אנחנו רוצים להעביר הלאה לטובת כל יזם ויזמת בישראל שינפיקו חברה יום אחד", מספרים המגישים. הסדרה עוסקת בשיקולים שמובילים ליציאה להנפקה ומה צריך לדעת לפני שיוצאים לדרך, ציר הזמן של הנפקה והשחקנים המרכזיים שלוקחים בה חלק.


משקיעים באקלים

זהו פודקאסט המיועד גם לסטארטאפים וגם למשקיעים, והוא עוסק בהשקעות אקלים וקידום תעשיית טכנולוגיות האקלים בישראל. כל פרק עוסק בנושא מכיוון אחר – זווית השקעות, טכנולוגיה, תאגידים בינלאומיים, רגולציה, מסחר, טרנדים גלובליים, סקטורים ספציפיים (חקלאות, אנרגיה, מזון) ועוד.

את הפודקאסט מגישים שני זנסקו ואוריאל קלר, שמארחים את סוכני השינוי בתעשייה ובישראל העוסקים בטכנולוגיות אקלים ובהזדמנויות עסקיות הקשורות בתחום ובקידומו בישראל – משקיעי ומשקיעות הון סיכון, חברות סטארטאפ, גורמים ממשלתיים ועוד.

"הפודקאסט נולד מתוך רצון לשתף את כולם בדיונים ובשיחות האלה כדי שכל אחד ואחת יוכלו למצוא את החלק שהם יכולים לתרום", אומרים המגישים. "זה חלק מקידום התחום בארץ ומהנגשת והפצת הידע וההזדמנויות ששנינו מקדמים באופן אישי, כל אחד בדרך שלו, וגם ביחד".

כדאי להתחיל עם: "על החומר הירוק ביותר בעולם והקמת סטארטפ אקלים", שבו התארח טאטו ביג'יו, מנכ"ל ומייסד UBQ Materials.


SwimmUpstream

הפודקאסט של Swimm עובד בפורמט קצר (כ-15 דקות לפרק) ועוסק בשיחות וטיפים ניהוליים במיוחד עבור מנהלי פיתוח. המגיש הוא תום אחי דרור, CBO and Co-Founder at Swimm, שבכל פרק מראיין מנהלים בכירים ומנוסים של צוותי פיתוח גדולים או קהילות.

"ההקלטות החלו עוד בעיצומי הסגרים של אביב 2021", אומר אחי דרור. "מהיום הראשון של סווים ועוד כשהמוצר היה בחיתולים, ידענו שיהיה פודקאסט".

כדאי להתחיל עם: הפרק שבו התארח פטריק פאולס, SVP Engineering at Snyk. הוא היה כל כך מוצלח, שהוא קיבל פרק נוסף כדי לא לוותר על חלק מהמידע והטיפים שהוא שיתף, אותם צריכים לשמוע כל מנהל ומנהלת בתעשייה.


20MinuteLeaders

הפודקאסט של המשקיע מיכאל מטיאס עוסק בנושאים של מחקר מנהיגות על צורותיה השונות, אבל הסיפורים והתעשיות משתנות, וזה כל הכיף. האורחים של מטיאס הם מנהיגים מעניינים מרחבי העולם ובשלל תעשיות, שמספקים שיחות מרתקות על יזמות, מנהיגות והצלחה.

"לפני שפרצה הקורונה נהניתי לפגוש אנשים מעניינים באוניברסיטת סטנפורד", מספר מטיאס. "בן לילה הכל השתנה ולא יכולתי לשבת לקפה עם פרופסורים ויזמים, וחיפשתי דרך חדשה להמשיך את השיחות המהפנטות. בהליכה רגילה עם בת הזוג שלי החלטנו ביחד לנסות להקים פודקאסט, אני את '20MinuteLeaders' והיא את 'SheLeads'. שנינו התחלנו להקליט כבר באותו יום".

כדאי להתחיל עם: פרק 526 עם היזם תומר לונדון, אחד ה-co-founders של Gusto.

הכתבה בחסות עוד פודקאסט לסטארטאפים

הכתבה בחסות רשת "עוד פודקאסט לסטארטאפים", הפועלת מאז מאי 2017 ונכון למועד פרסום הכתבה חצתה את ה-4.5 מיליון האזנות. https://omny.fm/shows/odpodcast

את רשת "עוד פודקאסט" מפיק ומנהל גיא קצוביץ, מייסד-שותף בקרן FUSION המשקיעה במיזמים בשלב סיד ופרי-סיד https://www.fusion-vc.com/

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

3 תגובות על "חברות הטק הישראליות גילו את הפודקאסטים: הנה כמה ששווה לכם לבדוק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
איש_הפייטון
Guest

מה עם ס-עמק?

אני עידו
Guest

The MLOps Podcast

shay sheffer
Guest

מה לגבי ביצת הדאטה של יוטפו?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: