קרן הצמיחה Qumra גייסה 115 מיליון דולר לקרן חדשה

קרן הצמיחה Qumra Capital הכריזה על סגירה ראשונה של 115 מיליון דולר לקרן חדשה; בחודשים הקרובים תושלם הקרן ל-150 מיליון דולר

מימין לשמאל: בועז דינטי, סיון שמרי דהן וארז שחר. צילום: רונן טופלברג

קרן הצמיחה Qumra Capital (קומרה קפיטל), המשקיעה בסטארטאפים בשלבים מתקדמים, הודיעה היום (ד’) על סגירה ראשונית של 115 מיליון דולר לקרן השניה שלה. הקרן מתכוונת להשלים בחודשים הקרובים את הגיוס לקרן של 150 מיליון דולר. עם השלמת הגיוס תנהל הקרן השקעות בסך 250 מיליון דולר.

המשקיעים בקרן הם ברובם אנשים אמידים, שמשקיעים באמצעות Family Office או גופי ניהול הון אישי המיועדים למשפחות מבוססות. על פי החברה, אלו אותם אנשים שהשקיעו בקרן הראשונה והביעו את אמונם ב-Qumra ובשוק ההייטק הישראלי. הסגירה הראשונית תאפשר ל-Qumra Capital לבצע השקעות נוספות בחברות ישראליות צומחות כבר ברבעון הקרוב.

מראשונות קרנות הצמיחה בישראל

Qumra Capital הוקמה לפני כשלוש שנים על ידי ארז שחר, בועז דינטי וסיון שמרי דהן, אליהם הצטרף כ-CFO דניאל סלוצקי אשר כיהן בעבר כ-CFO של קרן בנצ’מרק ישראל. שחר ודינטי, ניהלו במשך עשור את ההשקעות של קרן ההון סיכון אוורגרין, ומנהלים עד היום את ההשקעות בחברות הפורטפוליו שלה, ביניהן חברת Taboola, ויחדיו הם יצרו את אחת מקרנות הצמיחה הראשונות בישראל. בין חברות הפורטפוליו של הקרן ניתן למצוא את Fiverr, Riskified ,AppsFlyer, Jfrog, Signals Analytics, Sweet Inn, Minute Media, ו-EyeView.

מקור: קומרה

בתגובה לסגירת הקרן הראשונה, מסר ארז שחר, שותף מנהל ב-Qumra Capital: “קיים כאן דור חדש של יזמים מוכשרים בעלי חזון ותשוקה לבניית חברות משמעותיות ומובילות שוק. זהו דור שלא ממהר לאקזיטים, בעל ניסיון, סבלנות ואורך רוח לריצה למרחקים ארוכים. אנו פוגשים אותם בנקודה בה כבר הוכיחו צורך שוק, התאמה מובהקת למוצר, ואנחנו יכולים לייצר עבורם הזדמנות להמשך צמיחה מואצת באמצעות העמדת הון משמעותי נוסף”. שחר הוסיף: “כשהקמנו את הקרן, היינו חלוצים במתן מימון שכזה. שלוש שנים אחרי אנו גאים להוביל את השוק במספר והיקף השקעות Late Stage אך בעיקר גאים לחבור לשורה של יזמים איכותיים אשר בונים בישראל תעשיית חדשנות משגשגת ומעסיקים מאות עובדים במרכזי הפיתוח בישראל”.

לקריאה נוספת:

פרצנו לאאוטלק של סיון שמרי דהן, שותפה בקומרה קפיטל

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: