הכירו את המוצרים שיהפכו את הבית שלכם לחכם

שליטה על האור, החלונות והתרעות במקרה של בעיה? בואו להכיר את סט המוצרים שיהפכו את הבית שלכם לחכם ויאפשרו לכם לשלוט עליו באמצעות הסמארטפון שלכם

מקור: Quirky, עיבוד תמונה

מקור: Quirky, עיבוד תמונה

Quirky

רשת חברתית לפיתוח מוצרים החל לפני זמן מה בשיתוף פעולה עם חברת General Electric על מנת להפוך את ביתם של המשתמשים לחכם יותר, המסוגל לעבוד בצורה המתאימה לכל אחד מהדיירים. לשם כך, השיק האתר קולקציה רחבה של מוצרים האחראים על (כמעט) כל אלמנט בבית ומחוץ לו, הזמינים לרכישה כבר עכשיו. בואו להכיר את המוצרים שיהפכו את החיים שלכם לנוחים יותר ואת הבית שלכם לחכם הרבה יותר.

Wink HUB

כיאה למוצרים חכמים, כל מוצר בסדרה המוצגת להלן עובד עם אפליקציית Wink, כשחלק מהמותרים אף דורשים את רכישתו של ה-Hub הנוכחי על מנת לעבוד, שכן רק באמצעותו יכולים לתקשר עם מוצרים אחרים או עם האפליקציה של החברה. כפי שאתם יכולים להבין, מדובר במוח המניע את הכל ומאפשר את הפיכת כל האלמנטים המוצגים כאן לחכמים.

ה-Hub אינו מציע יותר מידי בפני עצמו. הוא מתחבר לרשת האינטרנט הביתית ופועל מאחורי הקלעים ומאפשר למוצרים להתחבר אחד אל השני ואל האפליקציה, מה שפותח עבור המשתמש את אפשרויות השליטה הרחבה הכוללת הדלקת מנורות, קבלת התראות וכדומה.

עם זאת, מחירו של המוצר הוא יחסית גבוה ועומד על 50 דולרים, כ-191 שקלים. בהתחשב בעובדה שרוב המוצרים כאן דורשים את רכישתו, יש לקחת זאת בחשבון לפני שאתם ממהרים להזמין אחד מהם – אך אנו בטוחים שגם המחיר הסופי יהיה נמוך משמעותית מהתקנה חיישנים פנימיים ברחבי הבית, כך שאנו משאירים זאת לשיקולכם.

מקור: Quirky

מקור: Quirky

GE Link

אחד מהחפצים התופסים פופולארית בעולם ״האינטרנט של החפצים״ הן הנורות החכמות, המאפשרות למשתמשים לשלוט על התאורה בבית, גם כשהם לא נמצאים בו. הנורה החכמה של Quirky עוזרת להנגיש מעט את התחום, באמצעות תמחור נמוך משמעותית משאר המוצרים הקיימים בשוק.

החברה מציעה את הנורה בשלוש תצורות, הראשונה בעוצמה של 60 וואט, השניה בעוצמה של 65 וואט והשלישית והעוצמתית ביותר, בעוצמה של 90 וואט, המיועדת להוות סוג של תאורת אבטחה חיצונית לבתי המשתמשים. הנורה פועלת באמצעות אפליקציית Wink, המאפשרת הדלקה, כיבוי, תזמון פעילותה או אפילו שליטה על עוצמת האור, בהתאם לדרישות המשתמשים.

כאמור, הנורות הללו מוצעות במחירים הוגנים העומדים על 15 דולרים לדגם 60 וואט, 20 דולרים לדגם 65 וואט ו-25 דולרים לדגם בעוצמה של 90 וואט. שלושת הנורות הינן נורות LED חסכוניות, כך שלדברי החברה יעזרו למשתמשים לחסוך בחשבון החשמל גם ללא הפעולות החכמות המתלוות אליהן. מצד שני, על מנת להתחיל לעבוד עם הנורות יהיה עליכם לרכוש את Wink Hub, מה שמייקר אותן משמעותית ואף מקרב את מחירן לאלה של מגוון המתחרות בשוק.

מקור: Quirky

מקור: Quirky

Tapt

הרבה לפני שקונספט הבתים החכמים נכנס לתמונה, אחד מהשדרוגים שהפכו כל סלון או חדר שינה למשוכללים היה הדימר. בעזרתו, יכלנו לקבוע את כמות האור הרצויה בכל חדר ולא להסתפק בשני מצבים בלבד, מה שאפשר לנו להרגיע את עינינו לאחר יום קשה במיוחד, או לא לשפוך את הפופקורן רק כי לא ראינו היכן ממוקם על השולחן במהלך הסרט.

Tapt לוקח את הקונספט הזה צעד אחד קדימה ומכניס אותו אל עולם האינטרנט של החפצים. מדובר במתג המסוגל לעבוד עם כל נורה, חכמה או בסיסית, המאפשר באמצעות טפיחה להדליק, לכבות ולעמעם את האור כרצוננו. מלבד האפשרויות הללו, ניתן ליצור אווירות שונות ואף לקשר את התאורה אל שאר המוצרים החכמים שיש בביתנו, על מנת שתגיב בהתאם או שתדלק בכל יום בשעה מסויימת.

בדומה לשאר המוצרים החכמים מבית Quirky, גם כאן המתג עובד לא רק באמצעות טפיחות היידים של המשתמשים אלא גם באמצעות אפליקציית Wink, שכאמור מאפשרת שליטה הרבה יותר רחבה בתאורה הביתית. עבור המתג, המגיע ללא נורה, תתבקשו לשלם מחיר יחסית גבוה של 60 דולרים, כ-229 שקלים. אם אתם שואלים אותנו, לא רק שזול יותר להתקין דימר, הדרישה לרכישה של Wink Hub הופכת את המוצר למעט מיותר, מגניב ככל שיהיה.

מקור: Quirky

מקור: Quirky

Tripper

עד כמה שנחמד לנו לשלוט על אלמנטים שונים בבית שלנו, לפעמים אנו פשוט רוצים לוודא שהכל כשורה ושאף אחד שאינו רצוי אינו מסתובב בביתנו. על מנת לעשות זאת, Tripper מציע לנו אפשרות להתעדכן אודות החלונות והדלתות ברחבי הבית שלנו, ולוודא שהם סגורים ונעולים כמו שהשארנו אותם.

החיישנים מתלבשים על גבי חלון הבית, דלת החדר או אפילו דלתות נוספות שלא תרצו שיפתחו, כגון ארון התרופות, דלת הארון או דלת המחסן. בכל פעם שאחד מהם נפתח, תקבלו התראה מיידית ואפילו אינדיקציה אם הם אכן נפתחו או שפשוט אחד מדיירי הבית סגר אותם לפני שיצא. במידה ואתם גרים לבד, תוכלו לדעת מיידית כשמישהו מנסה להכנס ולהתריע על כך למי שצריך, גם אם אתם באמצע יום העבודה שלכם.

עבור סט הכולל שני חיישנים יהיה עליכם להשקיע 40 דולרים, כ-153 שקלים. כמובן ובדומה לשאר המוצרים בסדרה, גם כאן השליטה מתבצעת באמצעות אפליקציית Wink ודורשת את הרכישה של Wink Hub, שבעזרתם תוכלו לגרום לחיישנים לשוחח עם שאר המוצרים החכמים בביתכם, במידה ויש לכם כאלה.

מקור: Quirky

מקור: Quirky

Overflow

במידה ואתם גרים בבית פרטי וסובלים מבעיות ניקוז, אתם בוודאי חוששים להתעורר לחורף גשום במיוחד ולגלות שכל הקומה הראשונה שלכם או קומת המרתף הוצפה. לצערנו, מדובר בבעיה הרלוונטית גם לקהל המשתמשים בישראל, שבדרך כלל מגלים את המים העומדים מאוחר מידי, מה שמסכן לא רק את החפצים שלהם אלא גם אותם.

כפי שאתם יכולים לנחש, Overflow מעוניין לעזור למנוע זאת באמצעות חיישן המסוגל לזהות מים עומדים בכל חדר שרק תציבו אותו. ברגע שהחיישן מזהה שנמצא בתוך שלולית מים, רדודה ככל שתהיה, הוא שולח התראה מיידית אל המכשיר הסלולרי של המשתמש – כמובן שבאמצעות אפליקציית Wink.

ההתקנה של המכשיר קלה במיוחד ובסך הכל דורשת למקם את הכבל שלו צמוד לרצפה. החיישן עצמו נמצא בסוף הכבל, כשמרכז הבקרה נמצא בחלקו העליון של המכשיר, כך שיהיה האחרון להפגע במידה ואכן תהיה הצפה. עבור החיישן יהיה עליכם להשקיע 35 דולרים, כ-132 שקלים וכמו שאתם יכולים לנחש, גם כאן תתבקשו להשקיע ברכישת Wink Hub.

מקור: Quirky

מקור: Quirky

Spotter Uniq

מדובר בסוג של Hub חכם המאפשר למשתמשים לבחור עד ארבעה חיישנים, עליהם יוכלו לשלוט. בין החיישנים השונים ניתן למצוא אפשרות שליטה על טמפרטורה או לחות בבית, האזנה לצלילים, זיהוי תנועה באמצעות אינפרה אדום או כפתורים חכמים, שיתחברו למגוון המוצרים הקיימים בביתם. השליטה מתבצעת באמצעות אפליקציה וחיבור אל רשת ה-WiFi הביתית, כך שתוכלו להדליק את האורות לפני שאתם נכנסים הביתה, או לדאוג שהטמפרטורה תהיה חמימה ונעימה בימים קרים במיוחד.

המוצר מתפקד גם כסוג של מערכת אבטחה, שכן יוכל לשלוח התראות בהתאם להגדרות שקבעתם מראש. כך לדוגמה, תוכלו לדעת מתי העוזרת באמת הגיעה אליכם, האם מישהו זר מסתובב בבית או אפילו אם מישהו שכח לכבות את האור בחדר שלו. בנוסף לחיישנים, תוכלו לבחור את צבעי ה-Hub מבין שלושה צבעים (שחור, לבן או ירוק) ואפילו לשלב ביניהם, בהתאם לעיצוב הקיים בחדריכם השונים.

ה-Hub עצמו מתומחר ב-30 דולרים, אך על כל חיישן תתבקשו להוסיף 10 דולרים נוספים. בחישוב מהיר, המחיר המינימלי שתתבקשו לשלם עומד על לא פחות מ-70 דולרים, כ-267 שקלים וזה עוד לפני דמי המשלוח העומדים על 27 דולרים נוספים. בשורה התחתונה, העלות הכוללת של המוצר עומדת על 368 שקלים, אך לא מדובר על מחיר יותר מידי גבוה על מנת להפוך את הבית שלכם לחכם. מצד שני, הוא אינו דורש את Wink Hub על מנת לעבוד, כך שלפחות תוכלו לחסוך בפן זה.

מקור: Quirky

מקור: Quirky

Spotter

מדובר באח הגדול של Spotter Uniq, המגיע עם מגוון רחב יותר של אפשרויות וחיישנים המיועד למשתמשים העושים את צעדיהם הראשונים בתהליך הפיכת הבית שלהם לחכם יותר מבעבר. בין החיישנים השונים שכולל המכשיר ניתן למצוא חיישני תנועה, קול, אור, טמפרטורה ולחות. גם כאן המוצר מתחבר לרשת ה-WiFi הביתית שלכם, ומסוגל להעניק לכם את כל המידע והשליטה שרק תרצו, באמצעות מכשיר הסמארטפון שלכם.

המכשיר נצמד לכל משטח, החל ממקררים, דרך מכונות כביסה ועד קירות הבית, ומציע עדכונים אודות תנועה חשודה במהלך היום, מצב הטמפרטורה בבית, האם אחד מהדיירים שכח לכבות את האור וכדומה. המוצר מהווה סוג של ״One Stop Shop״, ומציע ראייה רחבה יותר למה שקורה ברחבי הבית.

כיאה לכך, החיישן הנוכחי עולה יותר כשמחירו עומד על 50 דולרים, כ-191 שקלים. אם אתם מעוניינים להפוך את הבית שלכם לחכם ולא בטוחים היכן להתחיל, ייתכן שהמוצר הנוכחי הוא האידיאלי עבורכם. רק תזכרו שגם כאן יהיה עליכם להוסיף דמי משלוח בגובה של 27 דולרים, כך שמחירו הסופי של המוצר יעמוד על 281 שקלים, אך גם כאן לא תתבקשו לרכוש את Wink Hub בנפרד.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

6 תגובות על "הכירו את המוצרים שיהפכו את הבית שלכם לחכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
בית חכם
Guest

באיזו טכנולוגיה הם בנויים? Zwave? אם כן ישנה בעיה רצינית להביא אותם לארץ

נדב לבנון
Guest

מה בקשר לswitcher? המתג החכם לדוד?
switcher.co.il

אלעד
Guest

תודה נדב . התקשרתי אליהם על הבוקר !!! המוצר שלהם זה בדיוק מה שחיכיתי לו שנים !!!

אלכס
Guest

קניתי את הwinkhub לפני כמה שבועות, עדיין לא יכול לממש את כל הפוטנציאל שלו, אבל הוא דואג לאורות יופי.

בנוגע לדוד חימום
Guest
בנוגע לדוד חימום

הייתי כבר בודק אם כבר את ה-onsen.
http://dood.co.il

יותם
Guest

מהכתבה זה נשמע אחלה דבר רק שבמציאות הביקורות בעולם על הפנים

wpDiscuz

תגיות לכתבה: