הנדסי לך קריירה: כל היתרונות בעבודה כמהנדסת מכונות בחברת אינטל

עבודה עם הטכנולוגיה הכי מתקדמת, בצוותים קטנים ועם תנאים כמו חופשת לידה על חשבון החברה – זו העבודה של מהנדסות המכונות בחברה שמופיעה כבר למעלה מעשור בדירוג החברות הכי נחשקות לעבוד בהן

בזמן שהיא עומדת בחזית החידושים הטכנולוגיים ותעשיית ההייטק בישראל, אינטל מתברגת למעלה מעשור בשלישייה הפותחת של דירוג החברות הכי נחשקות לעבוד בהן (על פי סקר BDI ו-The Marker). אז איך באמת נראה יום עבודה של מהנדסות בחברה? דיברנו עם כמה מהן, וקיבלנו הצצה לאחת מחברות ההייטק המובילות בישראל.

הנדסה באמת

מרכז הייצור של אינטל עובד בלי הפסקה, ואנחנו באמת מתכוונים לזה – 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע של עבודה בלתי פוסקת, 364 ימים בשנה (ללא יום כיפור). כל יום מתחיל בתדריך בוקר בו מוודאים שהיצור בשעות הלילה עבר בלי בעיות, עם תוכניות עבודה והצעות לשיפורים לקראת יום העבודה החדש. העבודה באינטל מאפשרת למהנדסות ליהנות מכל העולמות – פיתוח והכרה של מערכות תכנות, עבודה בפועל עם המכונות המתקדמות ביותר וכמובן הקישור בין השניים, כל זה בהיקפים גדולים במיוחד. חברה טכנולוגית צריכה תמיד להישאר מעודכנת, לכן באופן קבוע המהנדסות עוברות הכשרות והדרכות מקצועיות, כדי שהידע שלהן יישאר תמיד רלוונטי ועדכני. לדוגמה, בימים אלו מרכז הייצור של אינטל בקריית גת קולט טכנולוגיה חדשה – הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם לייצור מעבדים, שתיוצר לראשונה בישראל – וקפיצת המדרגה הטכנולוגית מובילה את המהנדסות ללמידה והתמקצעות גבוהה.

זמן הנדסה

אפקט החממה

הגיע הזמן לשבור את הסטיגמה: המילה “חממה” היא לא נחלתן הבלעדית של חברות הסטארטאפ הקטנות. העובדים והעובדות באינטל נהנים מעבודה בצוותים קטנים יחסית, הכוללים מהנדסים מתחומים שונים, וכך המהנדסות נחשפות למגוון תחומי ידע, צורות חשיבה ומודלים המעשירים את הידע ההנדסי ומרחיבים את תחומי ההתמחות שלהן. בנוסף, העבודה דינמית וכוללת משימות שונות ומגוונות המשתנות כל הזמן, אז אם פיתוח אישי הוא דבר חשוב לך – דעי שאינטל מובילה בתחום.

עבודה בצוות רב מקצועי

להתקדם בקנה מידה עולמי

אם במפעל קטן או מיזם חדש היצע המכונות מוגבל, בחברות ענק כמו אינטל יש מגוון רחב של מכונות ומחלקות שמאפשרות להתקדם, להתפתח ולגוון בעיסוק המקצועי. כדי ליצור את אותו שבב קטן, יש צורך בעבודה הנדסית מורכבת ולכל מחלקה במערך ההנדסה יש את תחום האחריות שלה. מגוון המחלקות מאפשר למהנדסות ולמהנדסים באינטל אפיקי פיתוח רבים ואופציה להרחיב ולהעשיר את הידע המקצועי שלהם. אם את אוהבת לגוון, באינטל תוכלי להחליף תפקיד בתוך הארגון עצמו וגם לשמור על היציבות הכלכלית שרק חברת ענק כמוה יכולה לספק. רוב המנהלים והמנהלות באינטל צומחים מתוך החברה, כך שקידום במסלול הניהולי גם הוא אפשרות למתאימות ולמתעניינות.

גישה של לימוד ושיפור מתמידים

האתגר המקצועי וההנדסי באינטל הוא עצום. כמו שאמרנו, בימים אלו מוטמעת במרכז הייצור טכנולוגיה חדשה, המתקדמת ביותר לייצור מעבדים, וזה אומר שזה הזמן ללמוד ולהשתפר תוך כדי התפקיד. המהנדסות של אינטל מספרות שהדנ”א של החברה מעניק מרחב גדול לניסוי וטעייה, כמובן כל עוד לומדים להשכיל ולהפיק לקחים כחלק מתהליך השיפור התמידי. כדי לייצר את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר צריך גם את המכונות המשוכללות ביותר ואת הירידה לרזולוציות הקטנות, כי כל שינוי משפיע על התוצר הסופי. לכן, באופן טבעי באינטל מחפשים את המהנדסות המוכשרות ביותר, שיידעו לקחת את הכלים שהן מקבלות ולהמריא איתם. חברות הענק מובילות שינויים גדולים בטכנולוגיה, ולכן המהנדסות באינטל יפתחו כישורי הסתגלות לטכנולוגיה שלא מפסיקה להשתנות.

תנאים והטבות שלא נגמרות

אין ספק שהעבודה בחברה שעומדת בחזית הטכנולוגיה יכולה להיות לעיתים קשה ותובענית, אבל באותה נשימה מאתגרת ומעשירה, וגם לא פחות חשוב – מתגמלת. המהנדסות באינטל נהנות משכר ותנאים מעולים, מסביבת עבודה מתקדמת הכוללת מסעדות, קפיטריות ,חדר כושר, חדרי מנוחה, שירותי דואר, תופרת, קוסמטיקאית ועוד הרבה הטבות נוספות. אינטל מספקת גם חופשת לידה מורחבת על חשבון החברה, חזרה הדרגתית מחופשת לידה וגמישות בשעות העבודה המאפשרים למהנדסות ליהנות מהמשפחה לצד פיתוח הקריירה.

ועוד נתון חשוב – בשוק שבו יש פערים בשכר לטובת גברים, באינטל השכר המוצע לגברים ונשים באותם תפקידים הוא זהה. כך גם כל האפשרויות להתפתח ולהגיע לתפקידים ניהוליים – באינטל בקריית גת 36% מהנהלת המפעל הן נשים.

רשת חברתית של הצלחה

תמיד אומרים שיצירת קשרים הינה אחד הדברים החשובים בפיתוח הקריירה. גם אם את מתכננת יום אחד לפרוץ עם היוזמה העסקית-טכנולוגית שלך, כדאי לפתח את קשרים מול בעלי הניסיון והצוות המקצועי של חברות ענק. הקשרים האלו והמותג המופיע ברקורד המקצועי עוזרים במקרים רבים להשיג השקעות ולהגיע למקומות הנכונים בתחום הטכנולוגיה

עכשיו כשסיימת לקרוא והתפנה לך קצת זמן, שווה לבדוק את ההזדמנויות החדשות באינטל בעקבות קליטת הטכנולוגיה החדשה.

להגשת קורות חיים למשרות החמות באינטל

קרדיט תמונות: מאגר אינטל

Avatar

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: