נעים להכיר: קבוצת ה-Computer Vision של אינטל

ה-CVG באינטל הוקמה כבר לפני שלוש שנים ועוסקת בתחום החדשני של ראייה ממוחשבת, בין היתר בענפי הרכב האוטונומי והמחשוב הלביש. מנהל הקבוצה: ׳׳אנשי ונשות תוכנה, חומרה, מהנדסים, ארכיטקטים, בעלי התמחות ב-Computer Vision ומי שיש לו ברק בעיניים ותשוקה לטכנולוגיות חדשות – אנחנו מחפשים אתכם׳׳

מקור: דוברות אינטל

הראייה הממוחשבת (Computer Vision) היא תחום חדשני שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות והשפעתו על חיינו כבר מזמן אינה בגדר הבטחה עתידית בלבד, אלא מציאות קיימת. מטרתו היא לגרום למכשירים שונים – מסמארטפונים ועד רובוטים – לראות כמו בני אדם את הסביבה שבה הם נמצאים, ולנתח את מרכיביה השונים על מנת ליצור פיתוחים טכנולוגיים מגוונים שעד לא מזמן נראו לנו בדיוניים.

באינטל ישראל הבינו את הפוטנציאל העצום והקימו לפני כשלוש שנים את Computer Vision Group. הקבוצה מיפתה ומיקדה את היעדים ואת האתגרים של אינטל בנושא ראייה ממוחשבת וכיום, בעזרת מיטב המוחות הטכנולוגיים בארץ, היא עוסקת בפיתוחים החדשניים ביותר בתחום במטרה להפוך את הטכנולוגיות הקיימות לנגישות ולידידותיות יותר למשתמשי הקצה.

cvg-team-photo

קבוצת Computer Vision של אינטל מקור: אינטל

הקבוצה עוסקת בארבעה קווי מוצרים עיקריים:

רכבים אוטונומיים – אינטל החלה בשיתוף פעולה עם BMW ומובילאיי הישראלית לפיתוח רכב אוטונומי, שצפוי לעלות לכבישים בתוך חמש שנים. שיתוף פעולה זה יביא לידי ביטוי את יכולות פיתוח השבבים של אינטל ושל אלגוריתמי הראייה הממוחשבת.

אבטחה ופיקוח (surveillance) – תחום זה הופך למבוקש יותר ויותר בכל רחבי העולם, לנוכח הצרכים הביטחוניים הגדלים. הפיתוח בתחום עוסק למשל במצלמות בערים ובשדות תעופה, הפועלות לזיהוי אנשים או עצמים חשודים.

מחשוב לביש (wearable) – הקבוצה מפתחת טכנולוגיות חדשניות שמוטמעות בתוך מוצרים לבישים, כמו אפודה המצוידת במצלמה שמזהירה עיוורים ממכשולים.

רובוטים ומזל”טים (drones) – תחום זה מציע פיתוחים שמשפיעים על חיי היומיום שלנו ועל איכותם. למשל, שואב אבק רובוטי ביתי שמצויד במצלמות שמאפשרות לו למפות את הבית שלכם כדי לזהות עצמים שיש להיזהר מהם. מדובר בתחום מערכתי פורץ דרך שמשלב ידע מדיסציפלינות שונות כמו ארכיטקטורה, חומרה, firmware ,System ,design ,test ,Algo and SW.

לא בכדי בחרה אינטל להקים את מרכז הפעילות בתחום דווקא בישראל. אנשי הפיתוח הישראלים של החברה ניחנים בתשוקה לטכנולוגיות חדשות וביכולת להביא מוצרים פורצי דרך לשוק, והם עשו את שלהם. אנשי הצוות נמצאים במרכזי הפיתוח של אינטל בחיפה ובירושלים, וכיום הקבוצה עומדת בפני צמיחה משמעותית.

מבנה ארגוני של סטארטאפ

“אנחנו קבוצה צעירה ודינמית שפועלת במבנה ארגוני שאופייני לחברות סטארטאפ”, מספר מנהל ה- CVG, פרנק גנסיה, “הייחוד של הקבוצה הוא שאנחנו קבוצה מולטי דיסיפילנרית, שמכסה הרבה תחומים. כל האנשים שבתחום הראייה הממוחשבת שייכים לאותה קבוצה, וכולם עובדים ביחד בשיתוף פעולה פורה כדי לבנות את המוצר. זו אינה קבוצה שעובדת על מוצר אחד חד גוני, אלא קבוצה ורסטילית שעוסקת במגוון של מוצרים שכולם פורצי דרך.

“בנוסף, ב-CVG קיים פורמט שמאפשר למהנדסים שבה לעסוק גם בתחומים שונים ומרתקים שהם לא בהכרח חשבו עליהם. לכל איש צוות שמעוניין בכך ניתנת הזדמנות להבין את המוצר שעליו הוא עובד בכללותו, ולא להתמקד רק בתרומה ‘המקומית’ שלו”.

אילו אנשים מתאימים לעבוד בקבוצה?

“אנשי ונשות תוכנה, חומרה, מהנדסים, ארכיטקטים, בעלי התמחות ב-Computer Vision עם ברק בעיניים ותשוקה לטכנולוגיות חדשות, אנו ב-CVG מחפשים אתכם”.

האם גם אנשים חסרי ניסיון ב-Computer Vision יכולים להתאים לעבודה בקבוצה?

“בהחלט. גם למי שאין רקע מוקדם בתחום אבל הוא בעל כישרון שרוצה להשתמש בו ובניסיון שצבר כדי להשפיע ולשנות, או אנשים שאוהבים אתגרים ומעוניינים לעסוק בתחום חדש ומסעיר ולקחת חלק במהפכה טכנולוגית מרכזית שתשנה את חיי כולנו בעשורים הבאים – נשמח לשמוע מכם”.

גיא גרימלנד

גיא גרימלנד הוא דובר אינטל בישראל.

הגב

הגב ראשון!

avatar

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: