חיפשה משרת סטודנט ומצאה את ג'וב החלומות

כל אחד היה רוצה לקחת חלק בחדשנות של הדור הבא ולהשפיע על הטכנולוגיה הכי מתקדמת בעולם. שיר בן-שלום, סטודנטית להנדסת חומרים, עשתה את זה והיא אחת מאנשי הצוות שמטמיעים את הטכנולוגיה החדישה והמתקדמת של אינטל בישראל

shir

שיר בן שלום סטודנטית באינטל קריית גת

אומרים שאם יש משהו קשה יותר מלמצוא עבודה ראשונה אחרי התואר – זה למצוא עבודה במהלך התואר. כזו שתאפשר לסטודנט לתואר ראשון או מתקדם להתפרנס במהלך הלימודים, שתפגין גמישות בשעות והתחשבות בתקופת המבחנים, ואם אפשר שגם תסייע לו לצבור ניסיון בתחום זה בכלל חלום. הסיפור של שיר בן-שלום, סטודנטית שנה ד' להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון, מוכיח שלפעמים חלומות באמת מתגשמים, וזה יכול לקרות גם לכם.

"הגעתי לעבוד באינטל דרך מפגש שהיה עם נציגי אינטל באוניברסיטת בן גוריון, והתחלתי לעבוד במפעל בקריית גת בחודש פברואר האחרון", מספרת בן-שלום, בת 26 מבאר יעקב, שמתגוררת בבאר שבע מאז תחילת הלימודים לתואר. "בימים אלה אני לוקחת חלק משמעותי בייצור מעבדי הדור הבא של אינטל בטכנולוגיה חדשה ומתקדמת. במסגרת העבודה אני עובדת לצד המהנדסים של אינטל, ויחד איתם אני מספקת תמיכה יומיומית בקו הייצור. אני מבצעת בקרה על תהליך הייצור וגם דואגת לפתרון בעיות, יש לי אחריות על יציבות של כלים ותהליכים, פיתוח שיפורים הנדסיים והטמעתם בקו הייצור".

"בלימודים אתה לומד את החומר ושוכח אותו אחרי המבחן", היא מוסיפה, "פה המהנדסים שואלים אותך שאלות ומבקשים ממך לחשוב ולא לשלוף תשובות. דורשים ממני ליישם את מה שלמדתי. הרבה פעמים כאשר מתעוררת בעיה המהנדס או המהנדסת ישאלו לעצתי: 'מה את היית עושה?'. זה חשוב שמאפשרים לך לחשוב ומאתגרים אותך, כי בסופו של דבר ככה לומדים הכי טוב. יש לי את המקום שלי בצוות, אני יכולה להביא את עצמי ולהיות משמעותית. אני מרגישה שמלמדים ומפרגנים פה מאוד, ואני עושה משימות משמעותיות של מהנדסת. אני באופן אישי גם מרגישה שאני מגדילה ראש, ולחלוטין מכירים בזה".

את מרגישה שיש פער בין האקדמיה לעבודה בתעשייה?

"בוודאי. זה שונה לגמרי. אני לומדת פה קצת מכונות וקצת חשמל, נושאים שבכלל לא הכרתי ומאוד העשירו את הידע שלי. באינטל יש הרבה מערכות חדשות שאנחנו לא לומדים עליהן באקדמיה, אבל הן נמצאות בשימוש נרחב ברוב החברות בתעשייה, וזו ההזדמנות שלי להתנסות בהן ולהכיר אותן. אני יודעת שאל כל עבודה שתהיה לי בעתיד אני באה עם ידע וניסיון במספר מערכות, וזה תמיד יתרון על פני מישהו אחר".

איזה יתרונות את רואה בצבירת הניסיון בעבודה תוך כדי הלימודים?

"אני פוגשת בעבודה מושגים מקצועיים שלא הכרתי לפני כן ופתאום אני מזהה אותם בשיעורים. זה כיף שלא צריך ללכת ולחפש את המושג כי אני כבר מכירה אותו מהעבודה. כמי שכבר עושה את צעדיה הראשונים בתעשייה יותר קל לי בקורסים מסוימים, מאחר שאני מתעסקת בזה ביום יום. כך גם בהיכרות עם מערכת Solidworks שעובדים איתה גם באקדמיה וגם בתעשייה. בנוסף, אני חושבת שחשוב גם לעבוד וגם ללמוד, כי שום דבר לא יכול להחליף את הניסיון. אני לומדת פה הכל – מהדברים הבסיסיים שהם היכרות עם כלי העבודה, ועד דברים קטנים שלא הכרתי. אני חושבת שלהגיע לעולם העבודה היום עם תואר בלבד, גם אם הוא בממוצע גבוה, אך ללא ניסיון, זה לא מספיק".

זו בטח התרגשות ללוות את הטכנולוגיה החדשה שנכנסת עכשיו למפעל. 

"כשמטמיעים טכנולוגיה חדשה זה מאוד מרגש. אני לומדת הרבה מהניסיון של המהנדסים שאיתי בצוות, שהטמיעו את הטכנולוגיה הקיימת במפעל אינטל באירלנד. כרגע אנחנו עובדים במקביל גם על הטכנולוגיה הקיימת שעדיין בייצור, וגם על הכנסת והעלאת הטכנולוגיה החדשה. אנחנו עובדים בארבע משמרות כדי לתת מענה מהיר לתקלות ולאפשר את המשכיות הייצור מסביב לשעון, בטכנולוגיה החדשה לצד זו הקיימת".

אינטל מעסיקה בישראל 10,000 עובדים במרכזי פיתוח בחיפה, ירושלים, פתח תקווה ויקום, לצד מפעל ייצור בקריית גת שבו מפתחים ומייצרים מיקרו־מעבדים ומוצרי תקשורת. בימים אלו נכנסת למפעל בקריית גת טכנולוגיה חדשה ומתקדמת מסוגה, ובן-שלום היא חלק מהצוות שמטמיע אותה בארץ.

2

כסטודנטית, איך את מצליחה לבצע את העבודה מסביב לשעון? 

"אני עובדת במשמרות, וכך משלבת את העבודה עם הלימודים. עבודה במשמרות היא הפתרון האידיאלי למשרת סטודנט. יש איתי בצוות סטודנטים שלומדים תארים מתקדמים ומשלבים לימודים ומחקר באוניברסיטה עם עבודה באינטל. העבודה מאפשרת גמישות בשעות, מלמדת הכי טוב ונותנת ניסיון בשטח. ברגע שעולים למשמרת לומדים את העבודה וזו הדרך היחידה להשתלב עם הטכנאי והציוד, אני נוגעת איתם בכלים ומפרקת איתם מכונות.

"המשמרות מאוד גמישות ויש גם משמרות בשישי ובשבת, שעבורי נוח לעבוד בהן כי אלו ימים חופשיים שבהם אני לא לומדת. המשמרות בסוף השבוע הן יתרון גדול לחלק מהסטודנטים, וזו אופציה טובה שלא קיימת בכל מקום. העבודה מלווה במערך הסעות מהבית למפעל ובחזרה, הכול מאוד גמיש ושעות העבודה נתונות לשיקול דעתי, לפי מה שנוח לי ולפי הצורך של הצוות שלי", מספרת בן-שלום.

נשמע שבסך הכל משתלם להיות סטודנט באינטל.

"הליווי לסטודנטים פה הוא מאוד טוב כי מצמידים לך 'באדי', שהוא מלווה ומדריך אותך. במשמרת יש תמיד 'אמא ואבא' – המהנדסים שאיתך שתמיד מסבירים את כל המשימות. חוץ מהם, הגיעו איתי עוד סטודנטים ואנחנו תומכים זה בזה כמעט כל יום. אני חושבת שטוב שיש צעירים והרבה סטודנטים כמוני, זה מחבר ועושה אווירה טובה.

"ובסוף הרי כולם מסתכלים על התנאים הטובים, לא?", היא צוחקת, "יש הבנה הדדית והטמעה בארגון שלפיה סטודנטים קודם כל נמצאים בלימודים ואחרי זה בעבודה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בהחזרי נסיעות ובגמישות בשעות, למשל אם אני צריכה לצאת יותר מוקדם לשיעור או למבחן. אף פעם לא הרימו גבה על יציאה מוקדמת או על היעדרות ממושכת בגלל מבחנים. עוד דבר חשוב הוא ההסעות – אני יכולה להעיד שלגור בבאר שבע זה מאוד נוח כי ההסעות יוצאות מהסביבה של האוניברסיטה, באזור שבו הסטודנטים גרים. וזה לא הכול – יש פה חדר כושר, חדר אוכל שחוסך לי כסף או להיסחב עם קופסאות מהבית, ואפילו מספרה, ספא ומכבסה".

זה עשר שנים ברציפות שאינטל נמצאת בין שלוש החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל, לפי דירוג BDI. ומה שטוב למהנדסים והייטקיסטים – טוב גם לסטודנטים שלומדים הנדסת מכונות, הנדסה כימית ,הנדסת חומרים, פיזיקה וכימיה לתואר ראשון או לתארים מתקדמים, ומחפשים משרת משמעותית ומאתגרת בהייטק.

7

אם כך, ממש מצאת את הג'וב מהחלומות

"כל הזמן שואלים אותי איך העבודה, ואני תמיד אומרת דבר שזו משרת סטודנט מדהימה, כי מתחשבים בך ומבינים אותך ויש אופציות לעבוד בשישי-שבת. בסופו של דבר צריך כסף כדי לשלם על לימודים ועל הוצאות מחיה, וזו עבודה ממש טובה. חשוב לי גם להגיע לשוק העבודה אחרי הלימודים עם ניסיון, כדי שיהיה לי הידע לתפקידים נוספים בעתיד. זה משמעותי לקורות החיים שלי, כי בסוף יהיו לי יותר אופציות פתוחות בתעשייה, וצבירת הניסיון בהייטק והכנסת טכנולוגיה חדשה זה ניסיון משמעותי שאני מביאה איתי. בנוסף, אני גם לומדת לעבוד בלחץ ועל כמה משימות במקביל, מה שנותן כישורים גם ברמה האישית.

"המשרה הזו פותחת לי הזדמנויות לעולמות תוכן מגוונים ולצבירה של ניסיון תוך כדי הלימודים", מוסיפה בן-שלום, "משרות הסטודנטים באינטל מאפשרות לנו להשתלב בצוות עם ניסיון ולהעשיר את הידע האישי והמקצועי שלנו כבר במהלך הלימודים, וזה לא מובן מאליו. הליווי האישי של החונך עוזר להזניק את הקריירה קדימה בתוך אינטל, אבל גם מחוץ לה. אני מרגישה שאני חלק ממשפחה גדולה של מקצוענים, וזה באמת חלום לעבוד עם הטכנולוגיות החדישות ביותר בשוק".

רוצים גם אתם לחלום? לפרטים נוספים הקליקו http://career.intel.com/TIEMG

גיא גרימלנד

גיא גרימלנד הוא דובר אינטל בישראל.

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: