אז איך מציינים את חודש הגאווה בחברות ההייטק?

חברות ההייטק והסטארטאפים הישראליים בלטו במהלך השנים האחרונות באירועי הגאווה שהם מארגנים. אבל השנה, בגלל הקורונה, המציאות מאתגרת עוד יותר. הנה כמה רעיונות לפעילויות של חברות טכנולוגיה וסטארטאפים ישראליים

סדנה להכנת קוקייטלים בצבעי הגאווה. GONG.

כבר שנים שחודש יוני מזוהה כחודש הגאווה ברחבי העולם. הוא נחגג במצעדים המפורסמים אבל גם בפעילויות רבות אחרות להגברת המודעות למאבקי הקהילה ולקיום שיח שיווני בנושא. השנה כמובן לא יתקיימו בארץ המצעדים הצבעוניים והשמחים שהתרגלנו אליהם עקב מגפת הקורונה. ביטול האירועים הפיזיים ההמוניים מצריך רשויות וחברות לחשוב מחוץ לקופסה על אופנים מקוריים לציין את החודש, בנוסף לפעולות התמיכה שנעשות לאורך כל השנה.

כל הארץ דגלים דגלים

בעידן שבו אנחנו מצהירים על עמדותינו השונות באמצעות החלפת תמונת הפרופיל ברשתות החברתיות לכזו או אחרת, מתבקש שגם החברות עצמן יביעו ככה תמיכה במטרות חברתיות. ואכן, חלק מהחברות בחרו להתאים את הלוגו שלהן לרוח הקהילה. ב-vcita, למשל, החליפו את צבעי הלוגו לצבעי דגל הגאווה הצבעוני והמוכר. הלוגו האקטואלי מופיע באתר החברה, בתוך המוצר שלה ובאייקונים ברשתות החברתיות השונות. גם חברת GONG, שהסמנכ״ל שלה נמנה על הקהילה הגאה, בנתה מיתוג ויזואלי בצבעי דגל הגאווה לכל הפלטפורמות החברתיות שלה.

בפלייטיקה ניצלו את החודש ואת הפלטפורמה של הרשתות החברתיות לפירסום סיפורים אישיים של עובדות ועובדים להט"בים, שמטרתם העלאת המודעות לאתגרים, להיעדר הזכויות והעברת המסר שכולנו שווים.

יש חברות שבחרו להניף את הדגל הפיזי, המתנופף ברוח. כך, דגל הגאווה מונף בכניסה למרכז הפיתוח והייצור של אפלייד מטיריאלס בפארק המדע ברחובות, לצד דגלי ישראל, ארצות הברית ודגל החברה. ברחבי משרדי נטורל אינטליג׳נס פזורים דגלי גאווה ושלטים עם מסרים תומכים לחברי קהילת הלהט"ב.

משרדים מקושטים זו רק ההתחלה. נטורל אינטליג׳נס

עוברים לזום

תוכן איכותי הוא תמיד אפשרות טובה ומעניינת, שגם מעשירה את העובדים. ב-gett החליטו להשקיע בכיוון כזה בדיוק וארגנו לעובדים הרצאה של מנכ"ל ריינבו טור, סלב אדם לייבין. ההרצאה, "ממחאה לגאווה", תתקיים ב-ZOOM מכורח הנסיבות. מדובר בפעילות אינטראקטיבית שמספרת על הפעילות של הקהילה בראי הזמן, מה זה להיות להט"ב בשנות ה-20-30, מה קרה בדרך שהוביל את הקהילה למקום בו היא נמצאת היום, תוך התייחסות לסיפורו האישי של לייבין.

סיילספורס ישראל הזמינה את עובדיה להשתתף בשלושה מפגשים בנושא גאווה לאורך החודש, כולל כיתת אמן עם המוסיקאי הראל סקעת. במסגרת המפגש סקעת יספר על המסע שלו בתעשיית המוסיקה הישראלית, על האתגרים והחוויות מחייו האישיים ויאפשר שיח פתוח לשאלות ותשובות, בשילוב יצירתי עם מוזיקה בביצועים חיים.

שני המפגשים הנוספים נעשו עם עובדי החברה שהם חלק מהקהילה הלהט"בית. את המפגש הראשון, בנושא מונחים שחשוב להכיר בשיח הלהט"בי, אירח עידן לירון-לבנה, שמוביל את קבוצת אאוטפורס (OutForce) בחברה – קבוצה ייעודית שפועלת במהלך כל השנה לקידום זכויות הקהילה הגאה בישראל. את המפגש השני יארח נאור לביא, והוא יעסוק באתגרים חברתיים סביב קבלת האחר בקהילות השונות.

בנטורל אינטליג׳נס קיימו האקתון להט"בי ומיטאפ למנהלי משאבי אנוש שעסק בנושא קהילת הלהט"ב במקומות עבודה. באפלייד מטיריאלס בחרו לקיים הרצאה וירטואלית של נציגים מארגון חוש"ן הפועל להסברה ולחינוך אודות הקהילה הלהט"בית וארגון תהל"ה, התומכת בהורים ובבני משפחה במסעם לקבלת זהותם המינית של ילדיהם.

גם ebay, שבשנים האחרונות העניקה חסות למצעד הגאווה שבוטל כאמור השנה, בחרו להחליף את האירוע הפיזי באירוע מקוון ויערכו מפגש zoom בשיתוף ארגון LGBTech להעלאת המודעות לחשיבות של גיוון ושילוב חברי קהילת הלהטב"ק באקוסיסטם הטכנולוגי בישראל.

פלייטיקה בחרו לקיים Pride Happy Hours בסייטים השונים של החברה ברחבי העולם ובהם לערוך הרצאות אורח שיחשפו סיפורים אישיים לגבי יציאה מהארון. בסייטים בארץ, לדוגמה, ירצה מוטי רייף. באפלייד מטיריאלס יקיימו הרצאה וירטואלית שתועבר על ידי נציגים מארגון חוש"ן ויציעו לעובדים להשתתף בחידון נושא פרסים, ה-Rainbow Trivia, שיעסוק באנשים מהקהילה שהשפיעו על תחומי חיים שונים כגון מוסיקה וקולנוע.

ב-GONG אירגנו הרצאה של אלון מדר, מנהל פיתוח המשאבים של עמותת LGBTECH, בה הוא סיפר את סיפורו האישי והעלה דיון חופשי עם כל עובדי החברה בישראל. בנוסף, מתקיים פאנל גלובלי של עובדי ועובדות גונג מהקהילה הלהט״בית, במסגרתו יתקיים דיון על המקום שלהם בארגון, אתגרים בפן האישי והמקצועי, דילמות, התמודדויות ועוד.

הראל סקעת, כיתת אמן לעובדי סיילספורס

תרומות

נכון, כסף זה לא הכול, אבל תרומות יכולות לאפשר לארגונים השונים שפועלים בתחום להרחיב את הפעילות המבורכת שלהם וחברות הייטק רבות תורמות לא מעט כספים לעמתות וארגונים בתחומים שונים. לרגל חודש הגאווה, סיילספורס ישראל הקדישה סכום של 10,000 ש"ח, שייתרמו לעמותה שפועלת לקידום הקהילה הלהט"בית בישראל.

גם נטורל אינטליג׳נס מקפידה לתרום לעמותות שפועלות לקידום הקהילה עשרות אלפי שקלים בשנה. פעמיים בשנה, בראש השנה ובפסח, החברה מארחת לשבועיים את מוקד ההתרמות של האגודה למען הלהט"ב.

אפלייד מטיריאלס בחרו לתרום לפעילות עמותת חוש"ן ולממן הרצאות של העמותה בבתי ספר ברחבי הארץ וחברת GONG העמידה סכום של עשרות אלפי דולרים כתרומה לארגונים שמקדמים אוכלוסיות מוחלשות.

מעבר לתרומות כספיות לארגונים, חלק מהחברות מציעות לעובדים שלהן להנות ממענק לטובת מימון הליך פונדקאות. מדובר, כידוע, בתהליך ארוך ומאוד יקר והסיוע של החברות השונות כמו פלייטיקה, נטורל אינטליג׳נס ואחרות, מאפשר לעובדים שהחוק בארץ מגביל את האפשרויות שלהם – להפוך למשפחה.

אקטיביזם

לקחת חלק פעיל במאבק של הקהילה זו אופציה אמיצה ומעוררת השראה. נטע פלר, סמנכ"לית משאבי אנוש בנטורל אינטליג׳נס יזמה קבוצה של אקטיביסטים מהקהילה הלהט״בית אשר מסייעים ביצירת סדנאות למחפשי עבודה טרנסג'נדרים והסברה למעסיקים.

מניפים את הדגל. אפלייד

מרצ׳נדייז

הפיצ׳יפקס הקטנים שלא נמאסים אף פעם ומהווים מזכרת קטנה של תשומת לב. בחברות בהן העובדים עוד עובדים מהבית, פינוקי המרצ׳נדייס יגיעו הפעם במשלוח עד הדלת. vcita למשל שלחה לעובדיה ברכה מיוחדת לרגל החודש, בצירוף מדבקה ומגנט מעוצבים בצבעי דגל הגאווה.

Geektime Insider

קבלו הצצה מבפנים לחברות המובילות בהיי-טק הישראלי. רוצים גם אתם להופיע בגיקטיים אינסיידר? שלחו לנו מייל ונשתף איתכם פרטים נוספים

הגב

23 תגובות על "אז איך מציינים את חודש הגאווה בחברות ההייטק?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מהנדס תוכנה
Guest

אין תעם לציין את זה, יום מיותר

מישהו שחושב
Guest

מה עם חודש גאווה לסטרייטים?
יודעים מה? אני יסתפק אפילו ביום,
הדגל שלי יהיה בצבעי ורוד ותכלת.

הומו
Guest

מה עם חודש גאווה לסטרייטים? תזכיר לי, אתה יכול להביא ילדים? להתחתן? ללכת ברחוב בביטחון?
לא, אתה לא. יש חודש אחד בשנה שגורם לאנשים האלה להתגאות במי שהם, אתה יכול גם פשוט לשתוק ולשמור את הגחמות האלה לעצמך.

אוי ווי זמיר
Guest

שנגיע לשמיים אותם גאים יגרמו עלינו לקטרוג, שישאלו אותנו למה אנחנו לא חגגנו את חגי ישראל באותה עוצמה והתלהבות שהם חגגו את חג הגאווה.

אוי ווי זמיר
Guest

הם לא שונים ממחללי שבת, מה שהם עושים זה עסק שלהם עם אלוקים, הדחייה שאני חש להתנהגותם לא קשורה לדת. להפך מבחינה דתית הם מסכנים יש להם ניסיון קשה מאד, תאר לך שהדת הייתה אוסרת עלייך אשה? באמת היית יכול לעמוד בזה ?

כרובי
Guest

זה הולך לשני הכיוונים, אתה יודע.
כשפנאטים כמוך קוראים "ארורים" לפלחי אוכלוסיה אחרים, ואחר כך מתפלאים למה קשה להם למצוא עבודה.

אולי כי אף אחד בעולם החילוני (או בעולם בכלל) לא מעוניין שפנאטים יגידו לו "ארור" רק כי סגנון החיים האישי שלו לא בא לפנאט בטוב. אז לפעמים גם מגייסים מכלילים וכל מי שנראה להם פנאט נמצא ש"אין לו מספיק נסיון".
תמשיך לעשות שירות דב כזה לציבור הפנאט שלך ותתפלא אחרי זה למה אתם לא מוצאים עבודה.

XxX
Guest
האמת שאני בהלם מהתגובות הנמוכות פה. חשבתי שאנשים שמבינים ומתעניינים בטכנולוגיה ובחדשנות יבינו שגם האדם הוא באשר הוא, וצריך לקבל את כולם ולכבד אותם. גם מי ששונה מאיתנו בין אם זה נטיה מינית שונה, חילוני או דתי או ימני ושמאלני.. זה לא משנה. כולנו בני אדם ולכולם יש מקום בעולם הזה. לכולם מגיעים זכויות שוות. לנו הישראלים יש קטע שמי שלא מתיישר לפי הדיעות שלנו- זהו הוא הופך לאויב, כופר, ובעיקר חשוף להמון ביקורת.. דיי עם השנאה. דיי עם הביקורת. שחררו. תפסיקו לשנוא ימנים, תפסיקו לשנוא שמאלנים. תפסיקו לשנוא חרדים, תפסיקו לשנוא חילונים. תפסיקו לשנוא גייז ותפסיקו לשנוא סטרייטים. דיי… Read more »
סטרייט
Guest

כל אחד שיעשה מה שעושה לו טוב, השאלה למה קבוצת אנשים אמורים לקבל יחס מיוחד?
מה עם יום מיוחד לסטרייטים?
למה הנטיות המיניות שלי צריכות לעניין מישהו ואם כבר מעניין למה צריך לחגוג את זה?
יודעים מה, אנצל את האנונימיות ואגיד שאני חובב הנטיי, דבר שלא מקובל בחברה שלנו, אני גם רוצה יום מיוחד שאחריז על זה בגלוי ושיתלו דגלים של דמות או משהו ברחובות, שלא לדבר שאפשר להרים מצעד יפה לכבוד היום הזה

הומו
Guest

למה קבוצת אנשים אמורים לקבל יחס מיוחד?
תזכיר לי, אתה יכול להתחתן? להביא ילדים בקלות? ללכת ברחוב יד ביד בלי מבטים?
יפה. אז תשמור את הדעות האלה לעצמך.

חצקל
Guest

להביא ילדים בקלות? התכוונת אולי לקנות ילדים ללא אמא

ביסקסואל
Guest

שמור את המיניות שלך לחדר המיטות אם ככה. למה לתת זכות לביטוי חופשי לאחד ולשלול את חופש הביטוי לאחר?

קרן
Guest

כל החשוכים יוצאים מהחורים,,, הלו זה הייטק פה. חשוכים זה במקום אחר. תראו את כל חברות הטכנולוגיה המדהימות שמשנות חיים ומכבדות את הקהילה הזו ובארץ זה כלום לעומת מה שעושים לכבוד הקהילה בסיליקון ואלי וניו יורק. כן אנחנו בהייטק פתוחים ומכילים ואם לא בא לכם – תחפשו מקצוע אחר. כולכם הרי הייתם מתים לעבוד באפל של טים קוק ורבים מכם משתמשים באייפון שלה,,,

סטרייט
Guest

אני בעד שכל כהילה תעשה מה שטוב לה, השאלה זה למה אני אמור לתת להם יחס מיוחד ולעשות להם מסיבה?
הרי רוב התגובות פה לא נגד הקהילה הגאה, אלה נגד זה שמצפים מאיתנו שלא רק נקבל אותם אלה גם נכשה להם כבוד מיוחד, ואני בסך הכל שואל על מה?

מתכנת
Guest

מה הקשר בין שימוש במוצר של חברה לאג׳נדה של המייסדים או המנהלים שלה? ריכרד וגנר היה אנטישמי וזה לא מונע מיהודים רבים לאהוב את המוזיקה שלו, זריקת השם ״אפל״ לאוויר ללא קונטקסט ממש לא מחזקת את דברייך.
חשוכים הם דווקא מי שרוצים להרחיק את מי שלא מסכים איתם, עלק ״תחפשו מקצוע אחר״. ברור שנקשיב לך – הבעלים הבלעדיים של הטכנולוגיה והקדמה ????

*--*
Guest

למה לדחוף אג'נדות לאתר שאמור לספר לנו חדשות בתחום ההייטק והסטארטאפ?
בדיוק כמו שאני לא רוצה שתכתבו לי באיזה מפלגה אתם (הכתבים) בוחרים ככה אני גם לא רוצה שתספרו לי מה הדעה שלכם בנושא כל כך שנוי במחלוקת.
וההוכחה שהנושא שנוי במחלוקת זה כמות התגובות שיש פה בעד וכמות התגובות שיש פה נגד.

אלכס
Guest

גם כל כתבה שהם מעלים על אנדרואיד ואייפון מביאה להרבה תגובות בעד ובנגד, אז שיפסיקו לכתוב?

זה חברות היי-טק וזה קשור לתחומים של טכנולוגיה והעובדים שהם הקוראים שלהם, מי שרוצה שיקרא ומי שלא רוצה שלא יקרא

גם אני לא משתגע על המצעדים האלו אבל הנה רעיון: שכל אחד יעשה מה שבא לו ולא יתערב לשני

אבי
Guest

להכיל זה סבבה, לחגוג זה פיגור.
תתרכזו בעסקים

איש
Guest

קרציות
עכשיו צריך לסבול את הדבר הזה גם במשרד?

בצל כחול
Guest

זה התחיל להיות מאוס….
סבבה שאתם בעלי נטיות מיניות שונות וזאת זכותכם המלאה, אבל למה צריך לדחוף את זה בפנים של כולם במשך חודש שלם?
תפסיקו כבר עם האובר צומי הזה.
מגיע לכם זכויות כמו לכולם (נישואין, אימוץ ילדים וכו') אבל האובססיה לצומי רק משניאה אותכם על השאר.

inc
Guest

gay people be like: yey a month for us
corporations: yes. now you can buy our products with gay flag on it

maximize your profits

ביסקסואל
Guest

חחחח
בול כזה

XxX
Guest
האמת שאני בהלם מהתגובות הנמוכות פה. חשבתי שאנשים שמבינים ומתעניינים בטכנולוגיה ובחדשנות יבינו שגם האדם הוא באשר הוא, וצריך לקבל את כולם ולכבד אותם. גם מי ששונה מאיתנו בין אם זה נטיה מינית שונה, חילוני או דתי או ימני ושמאלני.. זה לא משנה. כולנו בני אדם ולכולם יש מקום בעולם הזה. לכולם מגיעים זכויות שוות. לנו הישראלים יש קטע שמי שלא מתיישר לפי הדיעות שלנו- זהו הוא הופך לאויב, כופר, ובעיקר חשוף להמון ביקורת.. דיי עם השנאה. דיי עם הביקורת. שחררו. תפסיקו לשנוא ימנים, תפסיקו לשנוא שמאלנים. תפסיקו לשנוא חרדים, תפסיקו לשנוא חילונים. תפסיקו לשנוא גייז ותפסיקו לשנוא סטרייטים. דיי… Read more »
א.ג.
Guest

די כבר. נמאס מזה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: