להעביר אפליקציה מאייפון ל-Windows Mobile

כבר לפני כמה חודשים כתבנו על שגעון האפליקציות לאייפון שהפך להיות הבהלה לזהב של השנה האחרונה. אחרי שמיקרוסופט הצטרפה לבעלי חנויות האפליקציות למובייל, לא היה צריך הרבה זמן לפני שיגיע גם המדריך המסביר כיצד לתרגם אפליקציה ממערכת ההפעלה של ה-iPhone למערכת Windows Mobile.

windowsiphoneכבר לפני כמה חודשים כתבנו על שגעון האפליקציות לאייפון שהפך להיות ה”בהלה לזהב” של השנה האחרונה, אשר הגיעה לפני כחודש גם לארץ עם הכרזת המפעילות הסלולריות על ייבוא המכשיר לישראל. לפני כשבוע הודיעה מיקרוסופט על פתיחת חנות האפליקציות של Windows Mobile לקהל המפתחים עבור הגשת אפליקציות והיה ברור שלא יעבור זמן רב עד שנראה תוכנות המצליחות בחנות האפליקציות של אפל אשר מפותחות גם עבור מכשירי Windows Mobile כדי לזכות בנפח שוק ובהכנסה נוספת.

עבודת המרה בין פלטפורמות פיתוח עלולה לעיתים להגיע עד למקרים של פיתוח כולל של אפליקציה מחדש, תלוי במורכבות ובשוני בין הפלטפורמות עליהן מיועדות לרוץ האפליקציות. השוני בין מערכת ההפעלה ושפת הפיתוח של האייפון ולבין אלו של Windows Mobile, גרמו לי במבט ראשון להאמין שלא ניתן יהיה “להעביר” אפליקציות בצורה פשוטה יחסית. לוק תומפסון, מפתח מהאתר Gripwire.com הוכיח שלא רק שהדבר אפשרי, הוא לא מורכב במידה ויודעים לתכנן את הפרויקט בצורה הנכונה. תומפסון כתב מאמר המפרט את התהליך שהוא ביצע בעת המרת האפליקציה Amplitude מפלטפורמת האייפון לפלטפורמת Windows Mobile 6.5. האפליקציה המדוברת מיועדת לבצע הגברה של כל צליל הנקלט דרך המיקרופון של המכשיר ומאפשרת לשמוע צלילים שבדרך כלל לא היו נשמעים לאוזן האנושית. האפליקציה כוללת עזרים ויזואלים כגון אוסקילוסקופ המאפשר למשתמש לראות את השינויים בגלי הקול וסימוני מתח שונים המאפשרים לראות את השינוי בווליום של גלי הקול.

במאמר כותב תומפסון על השימוש שהוא עשה במגוון המשאבים שמספקת מיקרוסופט לצורך פיתוח לפלטפורמת ה-Windows Mobile ומציין לשבח את התמיכה שהוא קיבל ממיקרוסופט עצמה ומקהילת הפיתוח של המשתמשים שדאגו להפנות אותו למשאבים המתאימים לצורך פתרות הבעיות השונות בהן הוא נתקל במהלך התהליך. לדוגמה, מערכת ההפעלה של האייפון משתמשת במגוון אפקטי שקיפות וערבוב צבעים אשר אינם זמינים ב-.Net Compact Framwork. כאשר תומפסון בחן כיצד להתמודד עם הבעייה, הוא פנה לקהילות הפיתוח של מיקרוסופט אשר כיוונו אותו ל-UI Framework אשר סיפק לו את הפתרונות לביצוע אפקטים דומים גם על פלטפורמת ה-Windows Mobile.

תומפסון מסכם ואומר כי קהילת הפיתוח הגדולה, אוסף המסמכים הענק, בלוגים, מעבדות וירטואליות, אתרים ומגוון רחב של מסמכים יחד עם סביבת פיתוח מבוססת Visual Studio 2008 אשר איפשרה לו לרכז את כל תהליך הפיתוח תחת גג אחד, הם אלו שתרמו את מירב הכלים להצלחת התהליך.

יניב פלדמן

צ'יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

1 תגובה on "להעביר אפליקציה מאייפון ל-Windows Mobile"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
trackback

[…] להעביר אפליקציה מאייפון ל-Windows Mobile נוקיה N97 – קרוב, אבל לא נוקיה משיקה מכשיר סלולארי לרשתות חברתיות מתויג כ: Dual Platform, Windows Mobile, Windows Mobile 6.5, Windows Mobile 7.0, אייפון, אנדרואיד, ווינדוס מובייל, חלונות מובייל, מיקרוסופט blog comments powered by Disqus var disqus_url = ‘http://www.newsgeek.co.il/windows-mobile-65-multitouch/ ‘; var disqus_container_id = ‘disqus_thread’; var facebookXdReceiverPath = ‘http://www.newsgeek.co.il/wp-content/plugins/disqus-comment-system/xd_receiver.htm’; var DsqLocal = { ‘trackbacks’: [ ], ‘trackback_url’: ‘http://www.newsgeek.co.il/windows-mobile-65-multitouch/trackback/’ }; […]

wpDiscuz

תגיות לכתבה: