מפתחי פופקורן טיים מגיבים לבית המשפט הישראלי עם צ׳ופר למשתמשים הישראלים

החלטת בית המשפט המחוזי לחסום את הורדת פופקורן טיים ממשיכה לעורר גלים; המפתחים מודים: הופתענו שדבר כזה יכול לקרות בישראל; במקביל יש להם חדשות טובות למשתמשים הישראליים בשירות

חסום בישראל. בערך. מקור: צילום מסך

חסום בישראל. בערך. מקור: צילום מסך

כזכור, אתמול נענה בית המשפט המחוזי בתל אביב לעתירה של ארגון זיר"ה וגופי תוכן ושידור ישראליים וחסם את הגישה להורדת פופקורן טיים, "הנטפליקס הפיראטי". בתגובה ראשונה להחלטה, מוסרים מפתחי ההפצה הפופולארית ביותר של פופקורן טיים, כי הם מופתעים מההחלטה, אולם יש להם גם חדשות טובות לקהל המשתמשים הישראלי העצום שלהם.

המפתחים: אתם פייטרים, מאמינים שתילחמו

דובר של קבוצת המפתחים מסר לנו, כי המפתחים לא האמינו שדבר כזה יכול לקרות בישראל. לדבריו, "ישראלים הם פייטרים, לא? אנחנו מאמינים שתלחמו על הזכות שלכם לגישה לאינטרנט, ללא התערבות שלטונית. זה לא משהו שציפינו שיכול לקרות בישראל". המפתחים, למודי קרבות מול גופי זכויות יוצרים אירופאיים ואמריקאיים, התעניינו לדעת האם קמה מחאה בישראל על חסימת הגישה לאתרי אינטרנט, או שהגולשים הישראליים פשוט משלימים עם הגזירה.

עם זאת, עושה רושם שלחברות הוט, יס, קשת ורשת וארגון זיר"ה נכון עוד קרב קשה עם המפתחים, שלא מתכוונים להרים ידיים. לדברי דובר הקבוצה הם עובדים כעת במלוא הכוח כדי להפוך את Popcorn Time לשירות שמבוסס כולו על p2p, כך שהתוכנה והאפליקציה לא יזדקקו לדומיינים מסויימים או שרת מרכזי, כדי לפעול כהלכה.

המפתחים פתרו את בעיות העברית

לאחר החלטת בית המשפט המחוזי, לקבוצת המפתחים יש גם חדשות טובות עבור משתמשי השירות הישראליים. עד עכשיו, הוצגו כתוביות בעברית עם לא מעט באגים, כולל ג'יבריש, היפוך אותיות ועוד. בשבועות האחרונים עבדו המפתחים על הבעיה, והחל מהגרסה החדשה, נפתרו כל בעיות העברית. מעתה, הם מבטיחים, יוצגו כהלכה כתוביות העברית גם בגרסת הדסקטופ וגם בגרסת האנדרואיד.

משחק החתול והעכבר החל

כפי שציינו אתמול, עם פרסום הידיעה, בניגוד לאתרי הורדות פיראטיים, שירות כמו Popcorn Time הוא אגוז קשה הרבה יותר לפיצוח עבור חברות כמו יס, הוט, קשת, רשת ושאר חברות ארגון זיר"ה. ראשית, גם לאחר חסימת בית המשפט, יכול כל משתמש ישראלי להשתמש בשירותי VPN כמו SaferVPN, HOLA או TunnelBear ולהגיע לאתרים החסומים; שנית, השירות זמין כקוד פתוח לכל דורש, כך שתוך מספר דקות ניתן לייצר הפצה חדשה ולשחרר אותה לציבור הרחב; אלמנט שלישי הוא כמובן היות השירות מבוסס טורנטים, כלומר, התוכן המבוזר נמצא אצל מאות אלפי משתמשים ולא בשרת מרכזי אחד, כמו באתרי הצפייה הישירה למשל; ולבסוף, אם גופי השידור ירצו להפליל משתמשים, הם צפויים גם להיתקל בחומה נוספת והיא שירות ה-VPN המובנה בשירות (בהפצת ה-popcorn-time.se למשל), שמספק עוד שכבת הגנה למשתמשים.

אולם ככל הנראה גם ארגון זיר"ה ותאגידי הענק שמאחוריו לא ירימו ידיים וינסו להלחם בכל הכלים שבידיהם, הן משפטיים והן טכנולוגיים, כדי להשבית את השירות. לנו נותר להמתין בסבלנות. ולהצטייד בפופקורן כמובן.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Dor Pinhas
Guest

תיקון קטן – גם בהפצת io קיים VPN מובנה

אשתאול
Guest

תיקון קטן – בהפצה של io הויפיאן עולה כסף והבעלים שעומדים מאחורי חברת הויפיאן שבתוך ההפצה היא בבעלות של הספאמר david lemarier (שהוא גם תושב ישראלי אגב) שהוא גם הבעלים של אתר io ועושה את הכל מתוך בצע כסף

שמוליק ק
Guest

הם יחסמו את שני הפרוייקטים ?

Nissim
Guest

חסמו את שניהם. הדפים לא זמינים

avi
Guest

אצלי לא חסום

Nissim
Guest

מוזר.. אולי קשור לISP שונה.

Bar Lerer
Guest

גם אצלי לא חסום (בזק בינלאומי)

שם
Guest

עדיין לא נחסם שום דבר.
אפשר בקלות להכנס לפה:
https://popcorntime.io/

ולהוריד את התוכנה.

Ishay Frenkel
Guest

מה יש לנו למחות נגד זה? תכלס הם צודקים וזה פגיעה חמורה ברווחים ובזכויות יוצרים

גד
Guest
ישי השאלה פה יותר עמוקה מזה, האם ניתן לצנזר את האינטרנט ומי קובע את זה. האינטרנט זו הפלטפורמה היחידה ש(תאורתית) אינה מוחזקת בידי בעלי ההון או ממשלות, בניגוד לעיתונים או ערוצי טלוויזיה למשל שנותנים לך גישה למידע שנראה להם לנכון שאנחנו אמורים לצרוך. וכאנשים חופשים שרוצים לחיות במדינה חופשית אנחנו אמורים להגן על הזכויות הבסיסיות שלנו לחופש המידע והביטוי ולא לאפשר לאף אחד, תחת אף סיטואציה את היכולת לצנזר את האינטרנט. הזכות הבסיסית הזו שלנו גוברת בעשרות מונים לזכות להגנת זכויות יוצרים ויש להתחייחס לזה בחרדת קודש. אסור שאף אחד יוכל לצנזר את האינטרנט. במקרה הספציפי הזה, זה מקרה מובהק… Read more »
Ishay Frenkel
Guest

צודק, מבין אותך. אבל תחשוב שאתה יוזם, משקיע כסף ויוצר בעמל רב סרט. סרטים ישראליים ממילא לרוב לא כלכך רווחיים וזה די סיכון.. עכשיו אתה יצרת את הסרט, מפרסם אותו, מתחיל להרוויח ופתאום הוא עולה באופן פיראטי לאינטרנט והמכירות יורדות בהמון.. זו סוגיה שקשה לפתור

מייקל
Guest

אין תכנים ישראליים בפופקורןטיים

Ishay Frenkel
Guest

זה גם מה שאני חשבתי, בפוסט אחר אמרתי על זה ואמרו שיש סדרות שעולות כסף ביס או הוט ויש אותם ב-pt

שדג
Guest

מה זה השטויות האלו?
תכנים שלא שייכים ליס, אם כבר אז לHBO. יש רכשו רשיון להפצה של התכנים הללו, אין לה בעלות עליהם.

זה כמו שבעל קיוסק שמוכר קוקה קולה יתבע אותך על זה שבחרת להביא איתך בקבוק מחו"ל, כי יש לו רשות למכור קולה.

אדם
Guest

זו ממש לא סוגייה קשה. רק בארץ זה מילה גסה לשלם על תוכן מהאינטרנט.
עם כל הכבוד לחופשיותו והכל, לא מדובר כאן בחופש מידע או בחופש ביטוי. זה קניין רוחני של אנשים, וצריך לשלם עליו.

אתם מתכוונים גם למחות נגד חסימה של אתרי פורנו-ילדים? אבל האינטרנט הוא חופשי!

האינטרנט הוא רק מדיום, ואם המדיום הזה משמש לשבירת החוק – צריך לאכוף.

נ.ב
עקרונות לחוד ומציאות לחוד,
אני משתמש נלהב של פופקורן…

Ishay Frenkel
Guest

חחחחחח זהו גם אני על אותו עיקרון.. אני משתמש בפופקורן טיים וממש אוהב את התוכנה, אבל אני לא רואה טעם למחות בדבר שאני לא מאמין בו. גזל קניין רוחני זה לא חופש ביטוי

רחמים אשכנזי
Guest

איך אוהב אבל מתנגד?

NetanHell
Guest

עיקרון אחד הוא אינטרנט חופשי. הפלטפורמה היחידה שלא אמורה להיות מושפעת מאף גורם.
אני תומך נלהב בקנייה של שירים בעיקר אבל הבעיה שבארץ דיסקים עולים לפעמים פי שניים יותר מאשר בחו"ל. לפעמים אני בכלל אוהב שיר אחד מסכן מאלבום שלם. אז כן, צריך לשלם תמורת מה שאנחנו מקבלים אבל למה שהישראלים ישלמו יותר מבכל מקום אחר? כי פה המילקי כשר? כי חארטות אחרת?! זה אותו הדיסק שנמכר בחול!

במקום להוזיל עלויות של מוצרים כדוגמת דיסקים, דבר שכמובן יביא להפחתה בכמות ההורדות, זירה מתעקשת ללכת ראש בראש נגד האזרחים.

רחמים אשכנזי
Guest

אבל לכל אדם יש העדפה שלו במה עדיף, אני בעד יותר חופש בנושא תכנים.

Madara Uchiha
Guest
המאבק יכול להיות צודק, אבל להילחם באוקיינוס עם שואב אבק זה לא פרקטי. שוק המשחקים היה אותו הדבר, ומאז שנכנסו שירותים כמו סטים וGOG ומשחקים זולים וקלים להתקנה, הפיראטיות שלהם ירדה באופן דרסטי. אתם רוצים למנוע מאנשים לה וריד באופן פיראטי? תנו אלטנרטיבה נוחה ובמחיר סביר. לשלם 400 שקל בחודש על תוכן שאני אראה בלחץ 0.2% ממנו זה לא ריאלי, ואני לא חושב שיש מישהו שחושב שזה סביר. גם את נטפליקס הם חוסמים בכל הכוח, וזה חוקי לגמריי, אז מה פה? גם מאבק צודק? יש פה לובי חזק מאוד שמורכב מהרבה חברות מאוד רווחיות, ואם אנחנו רוצים אינטרנט חופשי אנחנו… Read more »
Yotam Nachum
Guest

אני חושב שאני מדבר בתור חלק גדול ממשתמשי פופקורן טיים כשאני אומר שהבעיה היא לא שאנחנו לא מוכנים לשלם אלה שלא מביאים לנו מוצר טוב בשירות הוגן, בשמחה הייתי משלם על netflix בשביל לראות סרטים וסדרות אבל השירות לא זמין בארץ ואין תחליף נורמאלי על ידי הוט או יס.

רחמים אשכנזי
Guest

הם מגזימים ולא צודקים.

piczo
Guest

זו הטבה עבור בזק למנוע תחרות ולהשאיר את בזק כמונופול נצחי,עובדה הסטרימר של בזק מותאמים לבעוט בחופש הציבור לבחור…

piczo
Guest

מי זה שר התקשורת? – תתעוררו שוללים לנו את יתרת ההנאה כמשפחה…
ציטוט: המפתחים, למודי קרבות מול גופי זכויות יוצרים אירופאיים ואמריקאיים, התעניינו לדעת האם קמה מחאה בישראל על חסימת הגישה לאתרי אינטרנט, או שהגולשים הישראליים פשוט משלימים עם הגזירה.

מיכא
Guest

יס והוט עושים לפופקורן טיים "פרסום רע"… המפתחים צריכים להודות להם.

Shai Yosipov
Guest
זה לא יעזור להם ובחיים לא יעזור להם. הניסיון הזה לחסום גישה לתכנים מסוימים באינטרנט התחיל עוד בנאפסטר אי שם בשנות ה-2000. למרות מסע ההפחדות ולמרות תביעות הענק בבתי המשפט בארה"ב, אנחנו היום יכולים להוריד הרבה יותר תכנים מהרבה יותר מקורות. מבחינת כל החברות הישראליות כאן, זה מאבק מיותר ומגוחך מכיוון שהאינטרנט הוא פתוח בכל מקום, לכל אחד, בכל זמן והגישה בו היא בלתי מוגבלת. אז אולי הם יסגרו לנו את אתר ההורדה הראשי, אבל הם בחיים לא יצליחו להעלים את הגישה לתוכנה הנהדרת הזאת. מבחינתי, המאבק המשפטי המגוחך שלהן הוא הוכחה לכך שאין להן מענה אמיתי למה שמציעה POPCORN… Read more »
בובי
Guest

פופקורן טיים זה פאסה יש משהו יותר טוב. קודי טיוי

piczo
Guest

אנחנו רוצים להעביר מסר! – לא יחליטו בשבילינו מה טוב או מה לבחור…

piczo
Guest

מה זה קודי טיוי ו היכן מגיעים לזה?
בבקשה.

מ
Guest
אנונימוס
Guest

למי שאין ורוצה להוריד , תורידו דרך the pirate bay

Andre Zlatin
Guest

תעשו GOOGLE DNS וזה ייתן לכם להיכנס ולהוריד

גולן
Guest

מה זה vpn והאם יש צורך לעשות את זה .
האם קיים סיכון משפטי בשימוש בתוכן בשטחי ישראל ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: