Philips SHB9001: אוזניות בלוטות' עם דיבורית [סקירה]

חיפשנו אוזניות איכותיות לסמארטפון, שניתן לחבר באופן אלחוטי ושאפשר יהיה לנהל דרכן גם שיחות. הפתרון של פיליפס מעניק מענה חלקי בעיצוב מרשים למדי

צילום: יח"צ, עיצוב מרשים, איכות שמע מצויינת

בשנים האחרונות החליפו הסמארטפונים את נגני המוזיקה ששירתו אותנו נאמנה בעשור האחרון. אף על פי כן, את היתרונות הגלומים בסמארטפונים כנגנים ניידים פספסנו איפשהו במעבר כשחברות האלקטרוניקה לא באמת ניצלו כראוי את היכולות המתקדמות שניתן לאתר במכשירי האייפון או מכשירי האנדרואיד השונים.

אחת היכולות הללו היא הטמעת קישוריות ה-WiFi והבלוטות' שמאפשרות לוותר על החוטים ולהפוך את הסביבה הניידת שלנו אף היא לאלחוטית לחלוטין. אז כן, יש כאן בהחלט נקודת תורפה הבאה לידי ביטוי באורך חיי הסוללה שנפגע כתוצאה מהשימוש בקישוריות האלחוטית, אך מההתנסות שלנו, מסתבר שבפועל מדובר בחסרון שולי ביחס לחוויה הכוללת.

איכות שמע מצויינת

אם אתם נוהגים להאזין למוזיקה בדרכים ומשתמשים במכשיר הסמארטפון שלכם כנגן מוזיקה בחלק גדול מהזמן, אתם בוודאי מרגישים לעיתים קרובות שהאוזניות הסטנדרטיות שקיבלתם עם המכשיר לא באמת מציעות איכות שמע הולמת. החלטה על רכישת אוזניות איכותיות תמיד נתקלה אצלי בשיקול שמנע את המעבר המתבקש: מאחר ואני משתמש בסמארטפון על מנת להקשיב למוזיקה, הנוכחות של המיקרופון עבור קיומן של שיחות היה חשוב לי והוא נעדר כדרך קבע מהאוזניות שבחנתי.

סוגיה בעייתית אחרת קשורה לכך שאוזניות אלחוטיות דורשות באופן טבעי למדי גם טעינה, מה קורה כשהסוללה באוזניות אזלה ואנו בדרכים? הפתרון שמציעות מרבית האוזניות בשוק מאפשר לנו לחבר במקרים כאלה כבל חוטי שיפתור את הבעיה עד שנטעין אותן שוב, אף על פי כן, הפונקציה הבסיסית הזו לא מופיעה בכל הדגמים שבדקתי והיא חשובה במיוחד כשיקול מרכזי בבחירת אוזניות אלחוטיות לרכישה.

איכות השמע של אוזניות ה-Philips SHB9001 מצויינת. השלב הראשון והמהותי ביותר בסקירה הנוגע לקטגוריה זו של מוצרים עבר בהצלחה יתרה. ניסיון רב השנים של פיליפס בתחום לא הותיר לנו הרבה מקום של ספק בנוגע לאיכות הצליל, ובכל זאת, שמחנו לגלות שהחומרים מהם עשויות האוזניות נוחים במיוחד על האוזן ושהצליל חד וברור. כמו כן, שתי הסוגיות שהזכרתי קודם לכן, הנוגעות לשילובו של מיקרופון לקיום שיחות ולחיבור חוטי למקרה בו נגמרה הסוללה זוכות למענה מושלם ומוצעות בערכה.

צילום: יח"צ, הדיבורית היא רק פיצ'ר חביב ונלווה

התממשקות באמצעות בלוטות'

את האוזניות סקרנו באמצעות שימוש באייפון 4, פיליפס מצהירה כבר על גבי האריזה כי קיימת תמיכה מלאה במוצרי iOS, בפועל דרישת המערכת המינמלית היא מערכת ההפעלה iOS מגרסה 4.1 ואילך. הסינכרון בין האייפון לאוזניות פשוט ומהיר, אחרי הפעלת קישוריות הבלוטות' באייפון כל שיש זה ללחוץ ארוכות על אחד הלחצנים המצויים על האוזניות עד שיהבהב בצבעים ירוק ואדום לחילופין והאייפון מזהה את המכשיר ומתחבר אליו.

משלב זה ואילך כל צליל שינפיק האייפון יוזרם אל האוזניות ובמקביל בזמן הוצאת או קבלת שיחה נוכל לנהל אותה באופן שוטף ישירות מהאוזניות. בבחינת המרחק שבין מכשיר הסמארטפון לאוזניות שמחנו לגלות כי גם כשעמדנו בחדר השני עדיין שמענו בבירור וללא כל קושי את המוזיקה ללא כל בעיות. באשר לצריכת הסוללה, על אף שמדובר ללא ספק בצריכה מוגברת בשל השימוש בקישוריות הבלוטות', לא מדובר בצריכה משמעותית שפגעה באיכות השימוש או היוותה שיקול משמעותי.

מכשיר נוסף באמצעותו סקרנו את האוזניות היה המחשב הנישא, גם פה התממשקותן של האוזניות היתה מהירה וניהול שיחות בסקייפ לצד האזנה למוזיקה התגלו כפונקציות שממצות את יכולותן של האוזניות באופן כמעט מושלם.

עיצוב לחצנים וחיבורים

פיליפס ידועה ככזו המקפידה על עיצוב מוצריה והאביזר הנוכחי רק מחזק את הנחה המוכרת. האוזניות צבועות שחור וכוללות שלוש רפידות שנועדו להפוך אותן לנוחות במיוחד על הראש והאוזניים. כל אוזניה היא למעשה גם כפתור אחד גדול שניתן ללחוץ עליו לביצוע פעולות. לחיצה על האוזניה הימנית: תאפשר קבלת או ניתוק שיחה, תפעיל או תשהה את המוזיקה. האוזניה השמאלית: תקפיץ שירים קדימה או אחורה בהתאם למיקום המדוייק בו תלחצו. על האוזניות ניתן לאתר גם נורית חיווי שתאפשר לקבל תמונת מצב הנוגעת לטעינת הסוללה או חיווי אודות זמינות המכשיר לאיתור מול סריקת בלוטות'.

כפתורים נוספים ומתבקשים קשורים לשליטה על עוצמת הווליום המצויים גם הם על האוזניה הימנית כמו גם יציאה כפולה: אחת המשמשת עבור חיבור האוזניות למקור מתח (חיבור מיני USB המתחבר ישירות למחשב) וחיבור אודיו סטנדרטי אליו מתלווה גם כבל מצורף שהופך את השימוש באוזנייה לחוטית.

את הצד הפרקטי בעיצוב תגלו בדמותו של ציר קטנטן שמאפשר להטות את האוזניות לצידן ובכך לגרום להן לתפוס פחות נפח ולהיות עמידות יותר כשהן מונחות בתיק. פיליפס הגדילה לעשות ואף צירפה נרתיק בד לערכה שמאפשר להניח בתוכו את האוזניות ובכך לשאת אותן לכל מקום כשהוא מגן עליהם מיתר הדברים שעשויים להתחכך בהן במקום בו בחרתם לשאת אותן.

ובכל זאת, יש גם חסרונות

תמונה: יח"צ

אפתח דווקא בצד המוצלח של האוזניות של פיליפס שטומן בחובו גם חסרון קטן ומעט בעייתי. העיצוב המרשים של האוזניות אמנם מוקפד, אך יש הרגשה קלה שהדבר מגיע על חשבון הצד הפרקטי שלהן ולא בצדק. ההחלטה של פיליפס לשלב את הכפתורים באוזניות היא מהלך חכם אמנם אך כזה שבוצע באופן מעט חובבני. הלחיצה על האוזניות איננה מעניקה פידבק מושלם למשתמש ולעיתים קשה קצת להבין מה העוצמה שיש להפעיל והאם הכפתור בכלל נלחץ.

עם זאת, החסרון הזה שולי ביחס לסוגייה אחרת שם הצד הפרקטי חסר הרבה יותר: הדיבורית. אציין כי שילובו של המיקרופון המיועד לקיומן של שיחות באמצעות הדיבורית הוא לא יותר מתוספת חביבה, אך רחוקה מכזו שיכולה להחליף באופן מוחלט שימוש בדיבורית אחרת המצוייה ברשותכם. תחילה אין מנגנון סינון רעשים ובדיבור תוך כדי הליכה בחוץ יתקשו לשמוע אתכם כראוי, בנסיעה על האופניים בזמן שיחה הסנכרון מול הסמארטפון נקטע מספר פעמים ובאופן כללי איכות הקול המועבר לצד השני באמצעות המיקרופון המצוי באוזניות רחוק מלהיות מספק.

על כן, מי שמחפש אוזניות לסביבה סגורה עשוי למצוא בדגם הנוכחי של פיליפס פתרון, כך גם לסקייפ, אך כדאי אולי לזכור שמדובר בראש ובראשונה באוזניות וכי הוספת הדיבורית למכשיר הוא לא יותר מתוספת חביבה ולא מעבר.

לסיכום

תמורת 499 ש"ח אוזניות ה-SHB9001 של פיליפס מציעות איכות שמע מצויינת להאזנה למוזיקה עם עיצוב מרשים במיוחד. בהתחשב בעובדה שאוזניות בעלות איכות שמע דומה נוטות לעלות מעט פחות, הסנכרון באמצעות בלוטות' ותוספת הדיבורית בהחלט הופכות את העסקה למשתלמת. עם זאת, מי שמקיים הרבה שיחות לצד האזנה למוזיקה ומחפש אוזניות שיהוו גם תחליף אמיתי לדיבורית, לא ימצא מענה בדגם הנוכחי.

מפרט טכני

קישוריות: Bluetooth profiles: A2DP, AVRCP

גרסת בלוטות': 2.0EDR

חיבורים: 3.5 מ"מ, USB

מרחק מקסימלי: 15 מטר

טוווח תדרים: 15Hz-24kHz

אורך חיי סוללה: האזנה למוזיקה: 17 שעות, סטנדביי: 400 שעות, זמן דיבור: 18 שעות.

באריזה: אוזניות בלוטות', נרתיק, כבל סנכרון USB, כבל לחיבור חוטי, עלון לצרכן.

מחיר: נמוך בעת פרסום הסקירה: 499 ש"ח

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

4 תגובות על "Philips SHB9001: אוזניות בלוטות' עם דיבורית [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלעד
Guest

וב ebay כמה? 100₪ פחות לפחות

תותו
Guest

תתפלא אבל נכון לעכשיו הן יקרות יותר במאה שקל. מקווה שבקרוב זה ירד…

זואי מישייב
Guest
אני משתמשת באוזניות BH-503 של נוקיה בתור חיבור לסלולארי – LG P-500 אמנם לא מכשיר מזהיר ביותר אבל לפחות אני כן משתמשת בכל מה שיש לו להציע לי. אני מקשיבה איתו למוזיקה, והוא משמש גם בתור דיבורית. המקשים שלו נמצאים על אוזנייה ימין, לא מקשי מגע ככה, שזה פלוס כשאתה לא יכול לראות את המקשים, עם סימן מעל כל מקש ככה שאין בעייה למשש ולדעת על מה אתה לוחץ. אני חייבת להגיד שבשבילי הן עובדות מעולה, גם מבחינת שמע וגם מבחינת שיחות. בכל פעם שהשתמשתי בו לביצוע שיחות הצד השני לא התלונן על רעשי רקע או על קושי בשמיעה (אלא… Read more »
evyatar
Guest

אני רוצה לקנות אוזניות בלוטוס שוו לקנות את אלה? והאם הם תומכים באנדרואיד?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: