Philips Mira: קודם כל עיצוב ורק אחר כך טלפון אלחוטי [סקירה]

אחד המכשירים הבסיסיים שרובנו מחזיקים בבית הוא מכשיר טלפון אלחוטי. Philips Mira מעוניין לעזור לנו לשדרג את המכשיר ”המיושן”, חיצונית וטכנולוגית.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

עם כל הכבוד לסמארטפונים ולטכנולוגיה הניידת המשתלטת על חיינו, לרובנו יש בבית מוצר אחד שיכול להחשב כארכיאולוגי, אך הינו נחות לביצוע תקשורת בסיסית: מכשיר הטלפון. למרות שמדובר במוצר בסיסי למדיי, הוא עדיין מגיע במגוון רחב של צורות, צבעים, ואפילו ממשקים, שלפעמים מיועדים להעניק טאץ’ נוסף לאווירה הכללית של הבית, ולעיתים מיועדים להבלע ברקע מבלי שנשים לב שהם שם.

פיליפס החליטה להשקיע במכשיר טלפון אלחוטי בעל מראה חיצוני מרשים במיוחד, המכוון בעיקר לאותם משתמשים שחשוב להם קודם כל העיצוב, ורק לאחר מכן המכשיר העומד מאחוריו. אך האם אכן מדובר בעיצוב בלבד, או שפיליפס מסוגלת לשלב עיצוב עם איכות, ולהציג לנו מכשיר טלפון אלחוטי יפה ושימושי במיוחד?

טלפון במסווה של אומנות מודרנית

אין ספק, למרות שמדובר בטלפון אלחוטי, דגם ה-MIRA מצליחה למשוך את תשומת ליבנו בכל הנוגע לעיצוב האליפטי והייחודי שלו. הדגם, המגיע בשני צבעים: לבן שחור או לבן אדום, מיועד קודם כל לשמש כפריט עיצובי בבית, ורק לאחר מכן להציע גם שימושיות. ואכן, אנו חייבים להודות שכאשר המכשיר מונח על שולחן הסלון או אפילו על שולחן העבודה, הוא לא נראה כמו טלפון רגיל, או כמו טלפון בכלל.

המכשיר בנוי בצורה סימטרית וארגונומית, במטרה להעניק למשתמש חווית שימוש נוחה ונעימה גם בשיחות ארוכות במיוחד, כאשר גם בסיס הטלפון מאפשר לכם להניח את השפורפרת כפי שתרצו, שכן שקעי הטעינה ממוקמים בשני צידי תחנת העגינה. לוח המקשים מלווה בתאורה אחורית לבנה, ומציע תפריט פשוט להבנה גם במידה ולא הספקתם לקרוא את המדריך למשתמש.

במידה ואתם חוששים שיצירת האומנות החדשה שלכם, או יותר נכון, מכשיר הטלפון החדש שלכם יתלכלך הודות לטביעות האצבעות שלכם, של ילדכם או של האורחים החייבים לבדוק את המוצר בעצמם, תשמחו לדעת שפיליפס כיסתה את חלקו החיצוני של המכשיר בציפוי המונע הצטברות של טביעות אצבעות, כך שהמכשיר ישאר נקי גם לאחר שימוש מרובה, או לפחות כך החברה מבטיחה.

אך עם כל הכבוד לעיצוב, פיליפס השקיעה גם בטכנולוגיה העומדת מאחורי המכשיר, והטמיעה את טכנולוגיית HQ Sound המיועדת להציע למשתמשי איכות סאונד טובה, המסוגלת לבודד רעשי רקע ולמנוע את עיוות הקול בשיחה. עוד מציע הטלפון מערכת בקרת שמע אוטומטית, בהתאם לקולו של הצד השני בשיחה, ואפשרות להגדיר את צריכת האנרגיה ואת הקרינה היוצאת מהמכשיר באמצעות מצב Eco+.

הטלפון עצמו מציע לנו זמן עבודה של 16 שעות דיבור ו-250 שעות המתנה, ספר טלפונים של עד 100 אנשי קשר ואפשרות לצפות ולחייג אל 20 המספרים האחרונים שהתקבלו, גם אם פספסנו את השיחה. כאן אגב, מגיע יתרון משמעותי של מכשיר הטלפון, כאשר הנורה העליונה תתריע לנו על שיחות שלא נענו באמצעות הבהוב מהיר. את הנורה לא תצליחו לראות עד שלא תהבהב, שכן היא מוטמעת בחלקו העליון של המכשיר ומתחת לפני השטח. הטלפון מאפשר לכם לתכנת שני מספרים לחיוג מהיר, כך שתוכלו בלחיצה אחת לחייג אל אנשי הקשר המועדפים עליכם.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

מישהו שומע אותי?

לאחר שהתלהבנו מהעיצוב של המכשיר, הגיע הזמן לחבר אותו לחשמל ולהתחיל לעבוד. כאן אגב, הגיעה הרמת הגבה הראשונה שלנו, כאשר הבנו שאת החשמל המכשיר שואב מחיבור הנראה זהה לחיבור הטלפון, ולקחו לנו כמה שניות טובות להבין כיצד לחבר את הכבלים בצורה המתאימה. עוד ראוי לציין שלמרות הרצון הטוב, את הכבלים אנו לא יכולים להסתיר בצורה האידיאלית, אלא אם כן נציב את מכשיר הטלפון על שולחן בעל רגליים עבות, שיסתירו את החיבורים לקו הטלפון ולחשמל.

לאחר הטענה ראשונית בת 8 שעות, אנו מוכנים סוף סוף להתחיל להשתמש במכשיר למטרה שלשמה יועד, ולהתחיל לדבר קצת בטלפון. כבר כאן אנו נתקלים במה שעלול להיות בעיה עבור חלק נרחב מהמשתמשים, כאשר תפריט המערכת מוצע במספר שפות, אך לא בעברית. עבור קהל דוברי האנגלית לא מדובר בבעיה משמעותית, אך במידה ואתם מתקשים בשפה, ייתכן שתתקלו בכמה בעיות בעת התפעול.

חשוב להבהיר כי בעוד שמכשיר הטלפון מציע 16 שעות דיבור, לא הצלחנו לבדוק טענה זאת לעומק שכן בכל פעם שסיימנו את השיחה, אוטומטית החזרנו את השפורפרת אל התושבת שלה כך שהייתה בטעינה מתמדת. במידה ואתם נוטים לשכוח להחזיר את השפורפרת למיקומה, כאן העיצוב הוא דווקא יתרון, שכן התושבת לבדה מעט מכוערת – ותגרום לכם לרצות להחזיר את מכשיר הטלפון אל “עיצובו המקורי”, באמצעות החזרת השפורפרת למקומה.

בחוברת ההפעלה המצורפת לטלפון מצויין כי טווח הקליטה של השפורפרת בתוך הבית הוא עד 50 מטרים, וטווח הקליטה מחוץ לבית הוא עד 300 מטרים. במידה ויש לכם בית פרטי גדול במיוחד, ואתם אוהבים לשוחח עם חבריכם בעת לגימת כוס קפה בחצר, תשמחו לגלות שהמכשיר ימשיך לעבוד ללא שום תקלות או בעיות. מצד שני, מעבר בין חדרים ומעבר בין מפלסי הבית יוביל לשיחות קטועות, מקרטעות ולעיתים אפילו לניתוק מוחלט. מצד שני, אנו לא מחשיבים זאת כחסרון, שכן מדובר באופן פעולה זהה בכל מכשיר טלפון אלחוטי בו אנו משתמשים.

בעוד שפיליפס מתגאה בעיצוב הארגונומי שלה, אנו חייבים להודות כי לא מדובר בשפורפרת הנוחה ביותר בה יצא לנו להשתמש. עבור חלק מהמשתמשים מדובר במבנה לא כל כך אידיאלי, כאשר המרחק בין הפה שלנו למיקרופון התחתון של השפורפרת הוא גדול מידי. נסיון להחזיק את השפורפרת “על הצד”, באמצעות השענת השפורפרת על הכתף, גם היא לא הייתה נוחה במיוחד הודות לעיצוב החלק של המכשיר, שגרם לו להחליק ואף ליפול מידי פעם.

בצד החיובי, אנו חייבים להודות כי איכות השמע בצד שלנו הייתה חלקה ונעימה, כאשר גם הצד השני בשיחה לא התלונן על רעשים או על כך שלא שומע אותנו. הבעיה היחידה התרחשה כאשר קפץ החשמל בבית, מה שאוטומטית ניתק את מכשיר הטלפון – אבל שוב, לא מדובר בחסרון אלא בצורת פעולה של כל מכשיר טלפון אלחוטי, כך שלא התרגשנו מכך יותר מידי.

[flagallery gid=153 name=Gallery]

טכנולוגיה עיצובית

בשורה התחתונה, מכשיר הטלפון האלחוטי Mira מבית פיליפס הוא קודם כל יצירת אומנות, ולאחר מכן טלפון אלחוטי. במידה והעיצוב חשוב לכם כמעט כמו השימושיות, אנו ממליצים לכם בחום לרכוש את המכשיר הנ”ל, שיכול להחשב כיצירת אומנות מודרנית שתקשט את פינת הטלפון שלכם. בכל הנוגע לתפעול, מדובר בטלפון אלחוטי לכל דבר, שמציע מעט יותר אפשרויות מהדגמים הבסיסים בשוק, אך עושה את העבודה כמו שצריך, ומקשר אותנו אל החברים ובני המשפחה איתם אנו מעוניינים לשוחח.

את המכשיר תוכלו לרכוש ישירות מהיבואן, ביקונקט, תמורת 399 שקלים, או לחילופין לרכוש את המוצר דרך זאפ במחיר מעט יותר זול, המתחיל מ-376 שקלים. מדובר במחיר ממוצע עבור דגם זה, במיוחד לאור העובדה שאתם משלמים בעיקר על העיצוב – ולהערכתנו מדובר במחיר שווה עבור פסלון קטן, מרשים ואפילו שימושי.

מפרט טכני

זמן דיבור: 16 שעות
זמן המתנה: 250 שעות
טווח בפנים: 50 מטרים
טווח בחוץ: 300 מטרים
ספר טלפונים: 100 רשומות, יומן שיחות: 50 רשומות, חיוג חוזר: 50 רשומות.
סוללה: 2 סוללות נטענות, AAA Ni-MH 1.2V 550mAh
צריכת חשמל: מצב המתנה: 0.6W
משקל: שפורפרת: 171 גרם, בסיס: 157 גרם
מידות: שפורפרת: 44X50X213 מ”מ, בסיס: 35X50X215 מ”מ

וידאו: Philips MIRA

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

1 תגובה על "Philips Mira: קודם כל עיצוב ורק אחר כך טלפון אלחוטי [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלי
Guest

הטלפון הכי איכותי שהיה לי אי פעם, ללא קשר לעיצוב המהמם
קניתי בטלמיר אלקטרוניקה ב 299 ש”ח
talmir.co.il

שווה שווה שווה !!!

wpDiscuz

תגיות לכתבה:

נותרו עוד
00
ימים
:
00
שעות
:
00
דקות
:
00
שניות
לכנס המפתחים הגדול בישראל