לאומי חובר אל Paykey הישראלית ויאפשר לכם להעביר כסף ישירות מוואטסאפ

בנק לאומי השיק מקלדת המתבססת על הטכנולוגיה של Paykey שמאפשרת העברת כספים באופן מאובטח ובתוך כל אפליקציית הודעות

תמונה: Paykey

בשנים האחרונות צצות יותר ויותר אפליקציות להעברת כספים מהירה בין אנשי קשר; הן עובדות נהדר ועונות על צורך שרובנו נתקלים בו בחיי היום-יום, אך הן עדיין אינן מוטמעות בתוך התהליך הטבעי של ההתנהלות שלנו מול אנשי הקשר. אפליקציות כמו Apple Pay מאפשרות במדינות תומכות להעביר כספים ברגע באמצעות הודעת iMessage, ומזה זמן מה ישנן שמועות עיקשות על כך שוואטסאפ עומדת להשיק אפשרות לשליחת כסף בזמן שיחה.

כעת בנק לאומי חובר ל-Paykey הישראלית ומשיק מקלדת שמאפשרת שליחת כסף לאנשי קשר בזמן שיחה (טקסטואלית), מבלי לעבור לאפליקציה ייעודית לכך. כמו כן, הודיעה היום (ה’) Paykey על סגירת סבב גיוס B בהיקף כולל של 10 מיליון דולר. מדובר בהשלמה של הסבב עליו דיווחנו ביוני האחרון. את הסבב הובילה קרן MizMaa ובהשתתפות זרוע הפינטק של Siam Commercial Bank , Six Thirty, FinTech 71, The FinLab ושורה של משקיעים קיימים וחדשים בחברה.

להעביר כסף מבלי לעבור לאפליקציה של הבנק

תמונה: לאומי

הפתרון של לאומי ו-Paykey נקרא Leumi Keyboard, והוא מעין הרחבה חדשה לאפליקציית הבנק של לאומי לאנדרואיד ו-iOS. בכדי להפעיל אותה יש להירשם לשירות באפליקציית לאומי, ולהפעיל את המקלדת בהגדרות המכשיר. לאחר מכן, כאשר תשוחחו עם איש קשר בכל אפליקציה שהיא, בין אם היא וואטסאפ, מסנג’ר או iMessage, תוכלו לעבור למקלדת של לאומי, לבחור את שם איש הקשר שאתם מעוניינים להעביר לו את הכסף, לכתוב את הסכום המדובר ולאחר מכן לאשר את ההעברה. לפני השלמת ההעברה תצטרכו כמובן להזין סיסמא או להשתמש במנגנון טביעת האצבע במכשיר כדי לאמת את הזהות שלכם.

המקלדת בעצם מייתרת את השלבים של המעבר מחלון השיחה, לאפליקציית הבנק, לביצוע התשלום והחזרה לחלון השיחה בכדי לאשר לאיש הקשר שהכסף הועבר. נכון לעכשיו האפליקציה תאפשר העברת כספים לאנשי קשר בלבד, ובחודשים הקרובים יהיה ניתן לבצע פעולות נוספות כמו לבדוק את יתרת החשבון, למשוך קוד להוצאת מזומן בכספומט ועוד.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

להגיב

5 תגובות

 1. Erez הגיב:

  התנסתי, האפליקצית המקלדת בעייתית עדיין, כדי לאשר חייבים להקליד סיסמא ולא להשתמש עם TOUCH ID, אחרת כל התהליך מתחיל שוב ולא מסיים את העברה. בשיחה עם שירות טכני לאומי הם לא ידעו להסביר מדוע זה ככה, ואמרו שינסו לבדוק ולטפל.

 2. מרום הגיב:

  בנק אוסטרלי שמימש יכולת זהה עם אותה חברה אולץ ע״י אפל להסיר את היכולת ממכשירי iOS למה שללאומי יאשרו…?

 3. לקוח מוטרד הגיב:

  עוד שיטה של בנק לאומי לאסוף מידע על המשתמשים…

 4. שוקו הגיב:

  אני לא סגור למה שאני אתקין מקלדת בשביל להעביר כסף…. המקלדת אני משתמש כל שעה ומעביר כסף אולי פעם בחודש. למה להוסיף פרצץ אבטחה על השוטף שלי?

 5. חיובי הגיב:

  חח איזה שליליים אנשים פה. לדעתי מגניב לגמרי. מדהים הקצב שבו הטכנולוגיה משנה את החיים שלנו.

תגיות לכתבה: