8 אפליקציות שיעזרו להורים לרגל אחר הילדים שלהם

קניתם להם סמארטפון ועכשיו אתם רק רוצים לדעת שהכל בסדר; הנה 8 אפליקציות ושירותים שיעזרו לכם לדעת איפה הילדים נמצאים, מה הם עושים ואם הם קורבן לבריונות. ויש גם בונוס שיעזור לכם לארגן ארוחת ערב משפחתית

מקור: Pexels

לא ניכנס לשאלה האם ומתי ילדים זקוקים לטלפון, משום שהיא מורכבת במיוחד ובעיקר שונה בין משפחה למשפחה. עבור אותם הורים שכבר רכשו סמארטפון לילדים שלהם אספנו כמה אפליקציות ושירותים, שיאפשרו להם לדעת היכן הילד, אם הוא הגיע לאן שהיה צריך להגיע, לוודא שהוא לא סובל מתופעות בריונות ברשת ועוד.

1. BOSCO

Bosco היא אפליקציה ישראלית שעוקבת ומזהה אירועים חריגים על סמך נתונים שנאספים מהמכשיר של הילד, במטרה להתריע בפני ההורים. כדי לעשות זאת, אפליקציה אחת מותקנת אצל ההורה, וחלקה השני מותקן במכשיר של הילד או הילדה. הפיצ'רים שלה כוללים בין היתר שליחת התראה ומיקום כאשר הסוללה במכשיר של הילד מתרוקנת, הודעות על שינויים בחברים ברשתות החברתיות או בעוקבים – מה שעשוי להעיד על בריונות באינטרנט או חרמות למיניהן – וכן שינויים במסלול שהילד מבצע בדרך הביתה מבית הספר, ואפילו מלמדת על מצב רוחו – האם הוא מצוברח, כועס או לחוץ באמצעות ניתוח האינטונציה של הילד תוך כדי דיבור בסמארטפון.

מחיר: חינם, פלטפורמה: iOS, אנדרואיד

2. Life360

אחת מהאפליקציות הפופולאריות ביותר בעולם עבור הורים וילדים – עם יותר ממיליון משתמשים בעולם. Life360 יוצרת מעין מעגל חברתי מצומצם של בני המשפחה, כשכל חברי המשפחה, שנרשמו לאפליקציה, יכולים לראות את מיקומם של שאר החברים. בנוסף, האפליקציה מאפשרת לקבל התראות אוטומטיות ברגע שחברי המעגל שלכם מגיעים למקומות ספציפיים, היא מאפשרת לעשות 'צ'ק-אין' ברגע שהגעתם למקום מסוים, כדי להימנע משאלות מציקות 'מתי אתה מגיע' ועוד. האפליקציה גם כוללת אפשרויות צ'ט בקבוצות המשפחה – בדומה לווטסאפ.

מחיר: חינם; פלטפורמה: אנדרואיד ו-iOS

3. I'mFine!

אם גם אתם נלחצתם כאשר ניסיתם להשיג מישהו, ונתקלתם פעם אחרי פעם בהודעת 'המנוי אינו זמין' – רק כדי לגלות שפשוט נגמרה לו הסוללה… אפליקציית I'mFine ("אני בסדר") היא בשבילכם. ברגע שהמכשיר שלכם מגיע לאחוז סוללה קריטי, האפליקציה שולחת הודעה לאנשי הקשר שאתם קובעים מראש, עם הנוסח שאתם קובעים. בנוסף, אם תרצו, תוכלו גם לשלוח מיקום GPS. האפליקציה אגב פותחה על ידי תלמידי כיתה ט' במקיף ג׳ אשדוד. כבוד.

מחיר: חינם, פלטפורמה: אנדרואיד (בקרוב, iOS)

4. Keepers

מדי יום – כ-160 אלף תלמידים אמריקאיים אינם מגיעים לבית הספר שלהם בגלל תופעת הבריונות. אפליקצית Keepers מאפשרת להורים לעקוב אחר הודעות הטקסט וההתכתבויות של ילדיהם בכל הרשתות החברתיות, ולקבל התראות ברגע שתתקבל הודעה המעידה על חשד לחרם או בריונות רשת. האפליקציה תומכת בכל הרשתות החברתיות הפופולאריות – Facebook, WhatsApp, Snapchat וגם הודעות הטקסט במכשיר, והיא נעזרת במנוע הבינה המלאכותית וניתוח השפה הטבעית של ווטסון של IBM. אם תתגלה הודעה בעלת תוכן פוגעני, שעלולה להעיד על חשש לפדופיליה, אלימות מילולית, חרם, סמים או גזענות, יקבלו ההורים התראה למכשירם, כך שיוכלו לפעול בנושא. בנוסף האפליקציה כוללת פיצ'רים שימושיים נוספים כמו איתור מיקומו של הילד בכל רגע נתון ומצב הסוללה שלו (או שלה) בסמארטפון. את האפליקציה יש להתקין הן במכשיר של הילד והן במכשיר של ההורה.

מחיר: חינם להתנסות (30 התראות) – ולאחר מכן כ-7 ש"ח לחודש; פלטפורמה: אנדרואיד, iOS

5. Find My iPhone

אפליקציית הבית של אפל מאפשרת מעקב מרחוק אחרי מיקומם של מכשירי iOS כמו אייפון, טאבלט ומחשבי מק. השירות, שמתבסס על iCloud, נועד אמנם לעצור גנבים אבל הוא גם מאפשר איתור של מכשיר האייפון בכל רגע נתון ולהשמיע צלצול מרחוק.

מחיר חינם; פלטפורמה: iOS

6. Find My Device

כמו השירות של אפל, גם שירות איתור המכשירים של גוגל מאפשר לכם לראות בכל רגע נתון היכן הילד נמצא, לנעול או למחוק את הטלפון מרחוק ולהשמיע צלצול. אולם בנוסף, הוא גם מאפשר לראות לאיזו רשת WiFi מחובר הילד כרגע ומה אחוז הסוללה שנשאר לילד.

מחיר חינם; פלטפורמה: אנדרואיד

7. Trusted Contacts

על האפליקציה החשובה והשימושית הזו כתבנו כבר לפני יותר מחצי שנה, אולם מאז נוספו לה כמה פיצ'רים וגרסת iOS. האפליקציה של גוגל מאפשרת לילדים לשתף בצורה פאסיבית את מיקומם עם אנשי קשר – שזה אתם – כך שגם אם הם נמצאים במצב שבו הם לא יכולים לענות או להפעיל את הטלפון, תוכלו לאתר אותם ולדעת את מיקומם. מרגע שתתקינו את האפליקציה על הסמארטפון של הילד תוכלו להגדיר את אנשי הקשר, שיוכלו לבקש את המיקום של הילד, וכך להוסיף למשל את ההורים, סבים, סבתות או אחים.

ברגע שאיש הקשר שהוגדר מראש מבקש לדעת את המיקום של הילד, תופיע במכשיר הטלפון שלו התראה דמויית שיחת טלפון, שמבקשת ממנו לאשר לאפליקציה לשתף את המיקום. אם הילד לא רואה את ההתראה או לא יכול מסיבה כלשהי לאשר – אחרי כ-5 דקות האפליקציה תישלח אוטומטית את מיקומו לאיש הקשר.

מחיר חינם; פלטפורמה: אנדרואיד, iOS

8. Cerberus

גם Cerberus (סרברוס) הוא שירות שנועד במקור למניעת גניבה של סמארטפון, אבל הפיצ'רים שלו הופכים אותו לאחד מכלי הריגול הטובים ביותר – והמומלץ שלנו. חוץ מהפיצ'רים הרגילים של איתור הטלפון, תוכלו בסתר גם לעקוב אחרי הטלפון עם לקבל מסלול מדוייק של הילד במהלך היום; בנוסף, תוכלו גם להקליט קול בסתר, לצלם תמונות בסתר, להקליט וידאו במצלמה של המכשיר, לקבל צילומי מסך, לכבות את ה-WiFi, לשלוח הודעות למכשיר, להפעיל בו אזעקה או לקבל רשימה של כל האפליקציות שמותקנות על המכשיר.

מחיר: כ-21 ש"ח לחודש, שבוע התנסות בחינם; פלטפורמה: אנדרואיד

בונוס: ארוחת ערב עם DinnerTime Plus

השלב הראשון בדרך לארוחת ערב משפחתית הוא ניתוק של הילדים מהסמארטפונים. DinnerTime Plus היא אפליקציה שמאפשרת להורים לשלוט בזמני השימוש של הילדים בסמארטפון או בטאבלט. בלחיצה אחת יכולים ההורים לעצור את כל הפעילות על המכשירים של הילדים ולהזמין אותם לארוחת ערב. בנוסף, יכולים ההורים גם לקבוע 'שעת כיבוי אורות' למכשירים, כך שהם לא יהיו זמינים למשל בין 9 בערב ל-7 בבוקר. בנוסף, הורים יכולים לקבוע שרירותית "הפסקה" לפרק זמן שירצו או לקבוע הפסקות קבועות נוספות. בנוסף כוללת האפליקציה גם אפשרות ניהול לסמארטפונים של הילדים כולל התראות על התקנת אפליקציות חדשות.

סופר-נני: זה לא 'ריגול'. הורים צריכים להשגיח ולפקח על ילדיהם

דליות. צילום: ניצן הפנר

אבל האם כדאי בכלל לרגל אחרי הילדים? ואם כן, האם להגיד להם? שוחחנו עם 'סופר נני', מיכל דליות – אשת חינוך ויועצת משפחתית בכירה – מנכ"ל מרכז דליות לייעוץ הדרכה והכשרת יועצות. דליות התנגדה בכלל לעצם השימוש במילה "ריגול": "הורים לא מרגלים אחרי ילדיהם. הורים צריכים להשגיח על ילדיהם. להגן על ילדיהם. לפקח על ילדיהם. זה כן. לכן היישומים האלה אינם תוכנות ריגול אלא תוכנות שמירה, פיקוח והשגחה הורית".

האם ההורים צריכים לגלות לילדים שלהם על האפליקציות האלו?

דליות: "אני בעד שיח עם הילדים, אני בעד הסתכלות שיגרתית בנייד של הילדים (בידיעתם), ואני בעד תוכנות אשר יגרמו להורים לישון בשקט ולילדים הם יהוו סוג של שוטר. אמנם שוטר חיצוני, אבל כזה שיהפוך עם הזמן לשוטר פנימי. אותו שוטר שיעצור אותם לפני שישתו וודקה, לפני שיכנסו לבית של מישהו זר, לפני שיהיו מעורבים במכות. ילדים ובני נוער לא מסתכנים משתי סיבות: או שהוריהם עשו עבודה חינוכית מצוינת או שהם "פוחדים" מהוריהם או מהמשטרה. הפחד הזה הוא בעצם יכולת ההרתעה שצריכה להיות קיימת אצל ההורים".

לדברי דליות, פעולות רבות שלנו ביומיום נעשות בזכות ההרתעה: "אני בטוחה שאתה לא מחנה את הרכב שלך באדום-לבן פשוט כי אתה לא רוצה לקבל דו"ח (ולא בגלל התחשבות בנהג האוטובוס או בקהילה. נכון?). זו הרתעה. כך כולנו חיים ופועלים. ההרתעה היא אותו שוטר פנימי, שהחל את דרכו אצל הילדים כשוטר חיצוני שהוא אמא או אבא".

לסיכום, לדליות אין ספק על החשיבות של אפליקציות הפיקוח השונות: "אני בעד תוכנה שכזו שתותקן בנייד של הילדים בידיעתם ואחרי שיח והסבר למה זה שם".

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

8 תגובות על "8 אפליקציות שיעזרו להורים לרגל אחר הילדים שלהם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ראנד אלת\'ור
Guest

עם כותרת מטופשת כזו, הכתב הוא כנראה האקר באנונימוס וצועק "דרקאריס" בכל פעם שהוא לוחץ על מתג האור בחדר

טארק
Guest

אני בעד ההמלצה בסוף הכתבה, והייתי משנה את הכותרת של הכתבה למשהו בסגנון ״8 אפליקציות שיעזרו להורים להשגיח על הילדים שלהם״

אורח
Guest

"שוטר פנימי שיעצור אותם לפני שישתו וודקה, יכנסו לבית של זר, יהיו חלק ממכות. ילדים ובני נוער לא מסתכנים כי.." ומה הבעיה בלהסתכן? כולם מסתכנים.זה חלק מהחיים. מה ההורים בעצם רוצים, ילד שיושב כל היום בבית והבילויים שלו זה לשבת עם חברים במקדונלדס?
לרגל אחריהם, עוד יבוא היום שילדים יתבעו הורים על דברים כאלה. קצת פרופורציות.

מישהו
Guest

אני מבין אותך אבל ילדים עושים הרבה שטויות מכל מיני סיבות לחץ חברתי, "מרד",חוסר נסיון וכו׳ ולכן צריך להדריך ולשמור עליו לדעתי האפליקציות האלה בידיעת הילדים יכולות מאוד לעזור להורים ולילדים ההורים ידעו איפה הילד ושהוא בסדר ויהיו רגועים והילד יקבל פחות "חפירות" מההורים איפה הוא ומה הוא עושה. כשיהיו לך ילדים תבין כמה זה מורכב וקשה הדאגה הזאת והקשר לילד

לאקי
Guest

על הילדים של היום לא קל לעבוד, הם חכמים. אם הם לא ירצו שיעקבו אחריהם הם יעשו מניפולציות על המכשיר וימצאו תמיד דרך להיות צעד אחד לפני ההורים

Teenager
Guest

אפשר פשוט לשים על מצב טיסה ככה זה לא עוקב אחרינו ????????

עולם הסייבר
Guest

המונח הנכון בכל הקשור לילדים הוא ניטור ילדים ולא ריגול. ריגול מתייחס לריגול עסקי או ריגול בין בני זוג מה שאסור על פי חוק. לגבי ילדים חשוב לזכור שהחוק מאפשר לנטר את הטלפונים והמחשבים של הילדים עד לגיל 18, כך שאם הורים התקינו תוכנות ניטור לילדים שלהם והילד הגיעה לגיל 18, על ההורים להסיר את האפליקציה אחרת הם עוברים על החוק.

דידי
Guest

בנאדם רוצה אפליקציית ניתור בלי זיבולי שכל למיניהם מה הבעיה בלפרגן

wpDiscuz

תגיות לכתבה: