P2Pro היא מצלמת רכב שתתעד את הנהיגה שלכם ותתריע בזמן אמת [סקירה]

מחפשים מצלמה לרכב שתציע לכם קצת יותר מרק צילום וידאו: הכירו את P2Pro מבית Papago שתעזור לשמור עליכם בזמן הנהיגה.

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

בתקופה האחרונה יצא לנו לשמוע לא פעם על נהגים "שניצלו" מדו"ח או הצליחו להוכיח לחברת הביטוח שאינם אשמים בתאונה, בזכות מצלמת הרכב שהתקינו ברכבם. כיום ניתן למצוא בשוק עשרות סוגים שונים של מצלמות המציעים פיצ'רים כאלה ואחרים, במחירים גבוהים, בינוניים ונמוכים – בהתאם לדרישות הנהג.

במידה ויש לכם רכב פרטי איתו אתם מתניידים על בסיס קבוע, סביר להניח שעברה בראשכם המחשבה לרכוש מצלמת רכב (הידועה גם בשם מצלמת דשבורד) למטרת תיעוד הנהיגה והנהגים מסביבכם. מכשיר ה-P2pro מבית Papago יציע לכם עוד כמה פיצ'רים לא רעים בכלל, שיכולים לשפר את חווית הנהיגה שלכם ואף לעזור לכם ברגעים מסוכנים.

העין השלישית שלכם

מצלמת P2Pro מבית Papago מגיעה עם ממשק בשפה העברית (או האנגלית, במידה ותעדיפו) שתתחיל לצלם את הנהיגה שלכם מהרגע שבו תתניעו את הרכב, במידה והיא מחוברת למצת, כמובן. איכות צילום הוידאו היא 1080p והמצלמה מגיעה עם מיקרופון מובנה, המאפשר גם להקליט את מה שנאמר ברכב בזמן לכידת הוידאו.

עדשת המצלמה מציעה זווית צפייה של 130 מעלות ומקליטה 30 פריימים לשניה (FPS), כאשר כל ההקלטות הללו נשמרות על גבי כרטיס זיכרון הכלול בערכה. בנוסף, תוכלו למצוא את התושבת הנצמדת אל שמשת הרכב באמצעות דבק דו צדדי חזק במיוחד (ועוד אחד רזרבי למקרה שתרצו לשנות את מיקום המצלמה), המאפשרת הצמדה ופירוק של המצלמה על מנת שלא תשאר בתוך הרכב.

הערכה כוללת גם כבל חשמל ארוך במיוחד המתחבר למצת הרכב ולמעשה אחראי להפעלת המצלמה, לצד תקליטור תוכנה, שלאחר התקנתו מאפשר צפייה בכל הסרטונים שהקלטתם במהלך הטיולים השונים שלכם ברחבי הארץ, הכוללים מהירות, מיקום, ציר ניווט, כיוון והרכב וכדומה. במידה ואין לכם כונן דיסקים במחשב, אתר החברה מציע את התוכנה להורדה למחשב, כך שלא תצטרכו להסתבך עם דיסקים ומדיות חיצוניות. מסך המצלמה הינו בגודל 2.4 אינץ', המסוגל להציג את הדרך במהלך הנהיגה, את המהירות בה אנו נוסעים או את השעה ביום.

המצלמה עצמה מציעה ארבעה כפתורים פיזיים לניווט בין התפריטים הפנימיים השונים, כמו גם ביצוע פעולות מהירות בזמן הנהיגה כגון צילום, מעבר בין התצוגות השונות ואף כיבוי המכשיר לחלוטין.

מתחילים בנסיעה

מתחילים בנסיעה

אם עד עכשיו המצלמה מזכירה לכם מוצרים אחרים הזמינים בשוק, הגיע הזמן לחשוף את היתרון המשמעותי שלה על פני האחרות: מנגנוני הבטיחות הקיימים בה. כלומר, מלבד צילום הדרך, המצלמה מגיעה עם מגוון התראות המיועדות להפוך את הנהיגה שלכם לבטוחה יותר.

בין ההתראות הללו תוכלו למצוא התראת שמירת מרחק מהרכב שלפניכם, התראה בעת סטייה מהנתיב, גלאי מצלמות מהירות ורמזור, אותם היבואנים נוהגים לעדכן בכל מספר חודשים, הכוללים התראה חזותית על גבי המסך הקטן והתראה קולית, גם כאן בשפה העברית, הכוללת את המהירות המותרת לנסיעה, המהירות הנוכחית והמרחק מהמצלמה.

בנוסף, המצלמה מגיעה עם התראה להדלקת האורות כשמחשיך, התראה כאשר הרכב שלפניכם התחיל בנסיעתו – כך שתדעו להתקדם גם אם הסטתם את מבטכם אל החלון למשך כמה שניות. בצד הפחות סימפטי שלשמו רוב המשתמשים רוכשים את המצלמה, היא מציעה הקלטת גיבוי אוטומטית במקרה של תאונה ואף מאפשרת צילום תמונות סטילס, במידה ונדרש.

יוצאים לשטח

לאחר שעברנו על כל היתרונות שמציעה המצלמה, הגיע הזמן לבדוק אותה בפעולה. תהליך ההתקנה שלה פשוט ומהיר, כאשר רוב הזמן מתבזבז על בחירת המיקום האידיאלי בשמשה אליו נצמיד את התושבת. חשוב לבצע את ההתאמה לאחר חיבור המצלמה, על מנת לוודא שהיא אכן מצלמת את נתיבי הכביש ולא מכוונת גבוה או נמוך מידי ברכב. כך לדוגמה, המיקום שבחרנו התברר מאוחר יותר כלא אידיאלי, בשל לכלוך משמעותי על גבי השמשה שלא אפשר צילום נוח, כפי שניתן לראות בתמונה הסטילס הבאה:

צילום לא אידיאלי. לחצו להגדלה.

צילום לא אידיאלי. לחצו להגדלה.

בשלב זה חשוב לציין שהדבק הדו צדדי איתו אנו מצמידים את התושבת לשמשה יכול להיות אכזרי, במיוחד אם תרצו לשנות את מיקומה בשלב מאוחר יותר. בעוד שבזכות כך המצלמה לא תזוז או תיפול בשום פנים ואופן, המשמעות היא שיהיה עליכם לעבוד קשה מאוד עם חומרים ואף עם סכינים על מנת לשלוף אותה ולנקות את הדבק – אלמנט שעלול להרתיע משתמשים רבים מלכלוך השמשה.

לאחר הצמדת התושבת והמצלמה, כל מה שתצטרכו לעשות הוא להתחיל לנהוג. כפי שציינו, ההקלטה מתחילה אוטומטית מרגע ההתנעה של הרכב במידה והמצלמה מחוברת, מבלי שתצטרכו לגעת, ללחוץ או לעשות כל דבר שהוא. בעת ההפעלה המצלמה תשמיע מנגינה קצרה, שתיידע אתכם שאכן התחילה את פעולתה, ותדע לסגור את עצמה כראוי ברגע שמקור הכוח שלה יעלם – כלומר, ברגע שתכבו את המנוע לחלוטין.

אנו חייבים להודות, איננו רגילים לנהיגה עם מצלמת רכב ומסתמן שהיא עושה את עבודתה בלהפחיד אותנו. כלומר, עצם הידיעה שכל מעבר בין נתיבים, עצירה או עקיפה שלנו מתועדים הפכה אותנו לנהגים זהירים הרבה יותר מבעבר, מה שכבר מהווה יתרון משמעותי עבורנו.

P2pro-002

בכל הנוגע למנגנוני הבטיחות המובנים במצלמה, רובם פעלו בצורה הטובה ביותר – והתריאו לנו כאשר הרכב ממולנו החל להאט, הזכירו לנו להדליק את האורות גם באמצע הנסיעה כשהתחיל להחשיך וכמובן דאגו להזהיר אותנו מכל מצלמת מהירות בה נתקלנו במהלך הדרך.

ההתראות והאזהרות השונות מוצגות על גבי המסך הקטן וברוב המקרים מלוות בצפצוף שיכול להיות מעט מעצבן. בצורה מעט אירונית, על מנת להבין על מה המצלמה מצפצפת בכל פעם יהיה עלינו להסיט את מבטנו מהכביש אל עבר המצלמה – מה שעלול להיות עוד יותר מסוכן עבורנו מאשר המפגע עליו היא מעוניינת להתריע.

אחד מהמנגנונים שהצליחו להוציא אותנו משלוותנו לאורך כל הנסיעה היה זה שהתריע לנו על הסטייה מהנתיב. על מנת להגדיר את הנתיב כמו שצריך היה עלינו לעשות זאת בזמן נהיגה – מה שכמובן היה בלתי אפשרי וגרם להתראה לצפצף בכל פעם שהכביש התעקל.

כלומר, התראה זאת צפצפה בכל מספר דקות ללא קשור לאופן הנהיגה שלנו או האם התקרבנו לשוליים יותר מידי. לאור העובדה שהמצלמה מאפשרת לנטרל כל אחת מאפשרויות הבטיחות בנפרד יכולנו לבטל את ההתראה לחלוטין ולהתמקד בהתראות האחרות "והריאליות" יותר. כמובן שבמידה ואתם יושבים עם חבריכם ברכב, הם יכולים לכוון את הנתיב עבורכם, אך מדובר בעוד פעולה שעלולה להסיט את תשומת ליבכם מהכביש, כך שאנחנו לא יכולים להמליץ על כך בלב שלם.

עוברים על הנסיעות

המצלמה מקליטה את הדרך במקטעים של חמש דקות בכל פעם, כאשר ההקלטה מתחילה מחדש והמשתמשים אינם צריכים לעשות דבר בנידון. לא ברור מדוע החברה החליטה לבצע את החלוקה לדקות, אך יכול להיות שזה נועד לעזור למשתמשים למצוא את המקטע בו הם רוצים לצפות בצורה קלה יותר.

בכל הנוגע לזמן ההקלטה הכולל, כרטיס הזיכרון המצורף בערכה בנפח 8 ג'יגה יקליט לכם עד 90 דקות של נהיגה רצופה, כרטיס זיכרון בנפח 16 ג'יגה יקליט עד 180 דקות וכרטיס בנפח 32 ג'יגה יקליט עד ל-360 דקות. כאמור, תוכלו לנהל את ההקלטות באמצעות התוכנה המצורפת ואף לשמור אותן בצד, במידה ונתקלתם בנוף יפה במיוחד או בנהג חצוף שאיים עליכם.

בעוד שהתושבת של המצלמה נשארת דבוקה במקומה, תוכלו לשלוף בקלות את המצלמה ולהכניס אותה לתיק, באמצעות לחיצה על הלשונית ומשיכתה החוצה. למעשה אנו העדפנו להסיר את המצלמה בכל פעם שחנינו, מחשש שמישהו בעל עיניים גדולות ירצה לשים את ידיו על המצלמה המדוברת ולא יהסס לפגוע ברכב שלנו לשם כך.

במידה ובחרתם שלא לנהל את הסרטונים שלכם, או לחילופין לא קרה משהו מספיק משמעותי שיגרום לכם לחבר את המצלמה למחשב – הסרטונים ימחקו על מנת לפנות מקום לחדשים יותר. עם זאת, קיימת האפשרות לשמור את הסרטון הנוכחי שלא ימחק באמצעות התפריט המובנה במצלמה, כך שתוכלו להיות בטוחים שהמידע הנחוץ לכם נשמר, גם אם אין לכם זמן להעביר אותו למחשב.

P2pro-004

האם לעקוב אחר הנסיעה?

לאחר למעלה משבוע במהלכו דאגנו לחבר את מצלמת הרכב בכל נסיעה ונסיעה, אנו מבינים מדוע כל כך הרבה משתמשים בוחרים לרכוש ולהרכיב את המוצר על שמשת הרכב שלהם. מלבד המחשבה על הדברים הרעים העלולים לקרות לנו בדרך, אותם נרצה לתעד, אנו עוברים כל כך הרבה מקומות, נופים, שלטים ואפילו מקטעים שגרמו לנו לחייך או לרצות לשתף אותם עם חברינו, שכעת נוכל לשמור אותם או לכל הפחות לצפות בהם גם לאחר מכן.

בצד הפחות מתרפק, אין ספק שמכשיר המתריע על מהירות עשוי להתגלות כשימושי עבור נהגים רבים המבלים יותר מידי זמן בכבישים, המלאים בנהגים ממהרים ועצבניים. עבור הורים, המצלמה יכולה להיות כלי למעקב אחר הנהיגה של ילדיהם (במידה ואכן יפעילו אותה) או אפילו אמצעי למעקב אחר הטיולים השונים שאנו מבצעים בכבישים.

כיום השוק כולל מגוון רחב של מצלמות במחירים שונים בהתאם למה שהמשתמשים מקבלים ובעוד ש-P2Pro אינה מצלמה זולה בכלל ומחירה עומד על 1,950 שקלים מהיבואן הרשמי, חשוב לזכור כי ההשוואה למצלמת רכב איננה מדוייקת. למעשה, המוצר כולל בתוכו מצלמת מהירות, גלאי ראדר ומנגנון התראה לבעיות בצידי הדרך – שלושה אלמנטים שונים שמחירם יחדיו יכול להגיע לסכום הנוכחי ואף לעבור אותו משמעותית.

אם כבר מצאתם את עצמכם בסיטואציה בה הייתם צריכים מצלמת רכב ולא הייתה לכם אחת בנמצא, אנו ממליצים בחום על המוצר הנוכחי שכאמור נותן קצת יותר מ"רק" צילום וידאו. עם זאת, במידה ואתם מעוניינים במצלמה בלבד ולא מתלהבים מיכולותיה השונות, ייתכן שעדיף לכם לבדוק את המכשירים הזולים בשוק ולראות האם אכן עונים על הצרכים שלכם.

מפרט טכני

מסך: 2.4 אינץ', LCD
מידות: 6.05 מ"מ גובה, 9.5 מ"מ עומק, 6.3 רוחב, משקל 127 גרם
עדשות: זוית צפייה של 130 מעלות
וידאו: 1080p, 30FPS
יציאת וידאו: HDMI 1.3
חיבור: USB 2.0
טמפרטורת הפעלה: 0 עד 70 מעלות צלזיוס
טמפרטורת אחסון: 20 עד כ-80 מעלות צלזיוס

וידאו: P2Pro

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

7 תגובות על "P2Pro היא מצלמת רכב שתתעד את הנהיגה שלכם ותתריע בזמן אמת [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
echo
Guest

נחמד אבל יקרררר!
וחיסרון נוסף – בעיניי לפחות, הוא חוסר היכולת לסובב את המצלמה 360 מעלות!
במצלמות סיניות פשוטות יש את האופצייה הזאת שהיא קריטית במידה ומתרחש משהו מצדדי הרכב או ליד אחד החלונות. התושבת של המצלמה הזאת מגבילה אותה רק עם הפנים קדימה.

פאפאגו ישראל
Guest

הזוית הגדולה מאפשרת צפייה רחבה מאוד
יש באתר צילומים של תאונות מאחור שהתקבלו בתביעות כי צילום לפנים מראה התנהגות נהג.
מצלמות ״סיניות פשוטות״ לא מכילות תכונות בטיחות ואיכות מוצר מובטחת + עמידה בתקנים.
יש לחברה גם פתרונות לצילום היקפי.
בנוסף במידה ומשתמשים באביזר הואקום אפשר לסובב את המצלמה 360.
צפה בסרטונים כולם צולמו באמצעות ה p2pro
http://Www.papago.co.il

צחי
Guest

אחלה כתבה על אחלה מצלמה.

חבל שלא מצוין שאפשר להשיג את המכשיר בפחות מחצי מחיר (250 דולר – 870 שח)
באמזון איביי ועוד חנויות ברשת… (כולל משלוח חינם)

למה לדפוק את הצרכן הקטן?

me
Guest

194$ ליתר דיוק:

zipo
Guest

כמה תיקונים אין שום גלאי ראדר יש גלאי מכמונות מהירות מבוסס מיקום(GPS) ומשיחה עם האתר האמריקאי אין אפשרות לעדכן את מסד הנתונים של המצלמות בארץ .

Tom
Guest

נשמע אחלה מוצר למרות המחיר היקר, אני קניתי מצלמה לרכב "רגילה" אבל עדיין משוכללת של DOD https://www.kaze.co.il/categories/4/car-cameras

שחר
Guest

קניתי את המצלמה. אחרי שנה כל התפריטים הפכו לסינית והמצלמה חדלה להתריע על מצלמות (אין שום אפשרות לשנות את זה – כל הקושחה נדפקה). מה לא ניסיתי, כולל עידכונים מהאתר (מאוד לא ידידותי, תנסו להגיע אליו בעצמכם) אין תמיכת לקוחות, לא עונים למיילים. בקיצור אלפי שקלים הלכו לפח. כשהיא כן עבדה, הפונקציה של זיהוי התנגשות לא מפסיקה לצפצף וכך גם הסטייה מנתיב. זה לא דומה למובייל איי, אפילו לא בצחוק. אם אתם אנשים סבלניים במיוחד אתם תשאירו את זה לשבוע גג.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: