אפילו בטסלה משתמשים בו: בואו ללמוד הכל על פרויקט הקוד הפתוח OPAL

וובינר חדש, שמיועד למפתחים שעוסקים בבניית מערכות לניהול הרשאות, מציג את השימוש ב-OPAL – פרויקט קוד פתוח שצובר תאוצה בקרב אלפי מפתחים. ההרשמה פתוחה וללא עלות

"אין דבר טבעי יותר מלהתחיל שינוי כזה עבור מפתחים עם קוד פתוח" (צילום: Dreamstime)

אם אתם מפתחים שעוסקים בבניית מערכות לניהול הרשאות, כנראה שכבר נתקלתם במושגים OPAL ו-OPA – שניהם חלק מגל חדש של פתרונות המתמקדים בשכבת האוטוריזציה (הרשאות). הם מאמצים את הפתרונות הקיימים של שכבת האותנטיקציה (לדוגמה Auth0 ,OneLogin ,AWS Cognito), וביחד מספקים פתרון קצה לבעיית ה-Identity Access Management (ניהול זהויות וגישה) עבור מפתחים.

מה זה OPAL?

OPAL הוא פרויקט בקוד פתוח שמספק שכבת ניהול לפרויקט אופן סורס אחר – OPAי(Open Policy Agent). בעוד OPA מאפשר ניהול הרשאות באמצעות קוד, OPAL עוקב בזמן אמת אחר שינויים בחוקים וגם בדאטה הקשורים לניהול הרשאות – לדוגמה, רשימת היוזרים שלכם.

כאשר המצב (State) של היישום שלנו משתנה – על ידי API ,Data Base או שירותי צד שלישי – OPAL מעביר עדכונים במיידי לכל חלקי האפליקציה, כדי שהמיקרוסרוויסים שלכם יהיו מעודכנים ומסונכרים עם הדאטה והחוקים הרלוונטיים. לדוגמה, לתת גישה רק ללקוחות משלמים.

במילים אחרות, OPAL מביא את העולם של OPA לקצב שיישומים חיים ואפליקציות מודרניות דורשות. ניקח לדוגמה מערכת פשוטה לניהול משימות: כאשר המפתחים רוצים לשנות את ההרשאות של מי שמשתמשים באפליקציה, OPAL מוודאת שכל עדכון הרשאות ייושם מיד באפליקציה.

לפרויקט יש כבר אלפי משתמשים, בהם מפתחים מטסלה, Zapier ,Cisco ,Accenture ועוד, והוא מאפשר כמה דברים:

  • ניהול אוטוריזציה בזמן אמת באמצעות ערוץ Websocket Pub/Sub.
  • סקיילביליות באמצעות קליינט ושרת stateless.
  • התאמות – אפשר להרחיב את השימוש ב-OPAL בקלות.
  • אינטגרציה עם OPA – מפתחים יכולים להשתמש בכוח של OPA (שמושמש בפרודקשן בנטפליקס ופינטרסט ומנהל להם את ההרשאות) בזמן ש-OPAL מוודא שהאפליקציה מעודכנת תמיד.

השינוי מתחיל בקוד פתוח

את פרויקט OPAL יצרו אור וייס (שהקים את רוקאאוט) ואסף כהן (לשעבר מהנדס בפייסבוק), שני המייסדים של Permit.io. בוובינר מיוחד שיזמו השניים הם ידברו על ניהול הרשאות והאתגרים הכרוכים בכך, יציגו דמו של OPAL, יתנו טיפים ודוגמאות לשימוש וייפתחו את הבמה לשאלות מהקהל.

האירוע, "Introducing OPAL: Open Source for Event Driven Open Policy", יתקיים ב-9 במרץ (18:00) והוא יציג את השימוש בפרויקט שצובר תאוצה בקרב אלפי מפתחים. האירוע מיועד למפתחים שעוסקים בבניית מערכות לניהול הרשאות, וההשתתפות בחינם ובהרשמה מראש.

"לאורך הקריירות הארוכות שלנו כמפתחים מצאנו את עצמנו שוב ושוב בונים ממשקים לניהול הרשאות עבור המוצרים שלנו", אומר וויס. "ידענו שדברים חייבים להשתנות. כמפתחים שבעצמם נלהבים מכלים טובים למפתחים, אין דבר טבעי יותר מלהתחיל שינוי כזה עבור מפתחים עם קוד פתוח – ולכן התחלנו מ-OPAL והקמנו קהילת מפתחים חזקה סביב הפרויקט".

לפרטים נוספים והרשמה

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: