אחד מכל חמישה ובעליה: אינטל אטום

מאז כניסת הנטבוקים, חל כירסום במעמד הלפטופים בשוק. אינטל מאמינה שהקניבאליזציה של הנוטבוקים על ידי הנטבוקים עומדת על 20% מסך מכירות כל הלפטופים, נתח שוק הנמצא בשליטה בלעדית של האטום.

מאז כניסת הנטבוקים, חל כירסום במעמד הלפטופים בשוק. אינטל מאמינה שהקניבאליזציה של הנוטבוקים על ידי הנטבוקים עומדת על 20%, כך דווח על ידי רויטרס.

כריסטיאן מוראלס, מנהל המכירות האירופאיות של אינטל מעריך שנטבוקים לוקחים כבר 16% מכלל מכירות הלפטופים בעולם ושהמספר גבוה יותר באירופה המערבית, שם הוא עומד על 25% בבריטניה ואיטליה. מוראלס הודה שמעבדי האינטל אטום בו משתמשים בנטבוקים נוגסים מהמכירות של מעבדי הסלרון, בהם משתמשים בלפטופים פשוטים יותר. מעבדי האטום זולים יותר וריווחיים יותר ממעבדי הסלרון.

Seven of Nine is better than One of Five

Seven of Nine is better than One of Five

מעבדי אטום יהיו מנועי הגדילה של יצרנית השבבים ככל שאנשים הופכים להיות יותר ניידים. התחזיות באינטל עומדות על מכירת כפליים נטבוקים ב-2009 מאשר בשנה שקדמה לה. יתר על כן, אינטל מקדישה הרבה תשומת לב לפס רחב. מלבד השקעה של מיליארד דולר ב- WiMax, מוראלס אמר שאינטל עובדת עם ממשלות באפריקה כדי להפחית את מחיר הפס הרחב ביבשת לפחות מ- 100 דולר לחודש, דבר שיעזור להכניס נטבוקים זולים שישמשו לגישה לרשת כמובן. כיום, הטלפון הסלולרי הוא המכשיר המרכזי המאפשר גישה לרשת במדינות מתפתחות ומדינות עולם שלישי, אך מכיוון שאינטל לא  מתכוונת להוציא שבבים לטלפונים סלולריים עד מאוחר יותר השנה או בשנה הבאה, היא צריכה לדחוף שימוש נטבוקים עכשיו. (מקור: GIGAOM)

עוד בנושא:
קונספירציית הנטבוקים
המעבד החדש של AMD

מערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: