לקח לי זמן, אבל סוף סוף ננעלתי על מנעול חכם

מחפשים מנעול חכם? השחקנית הגדולה באירופה, חברת Nuki האוסטרית, מציעה מנעול חכם עם לא מעט אביזרים נלווים ואפליקציה. לקחנו אותו לבדיקה וגילינו מנעול מצוין עם חיסרון מעצבן

צילום: גיקטיים

אנחנו נמצאים עכשיו בעיצומה של עונת הקיץ, שהיא גם התקופה החמה למעברי דירה ושיפוצים – ועל זה יעיד כל מי שניסה לשריין לעצמו בעל מקצוע או מוביל בשבועות האחרונים. אחת מאפשרויות השידרוג שהתווספה בשנים האחרונות ללא מעט בתים ודירות היא הוספה של מנעול חכם – מערכת שמאפשרת לנעול ולפתוח את הבית ללא מפתחות במספר דרכים שונות. הפעם בדקנו מה יש להציע לאחת מהשחקניות הבולטות בתחום, חברת Nuki האוסטרית.

לפני שאנחנו צוללים פנימה – כמה מילים על המנעול שבדקנו. גרסה 2.0 של ה-Nuki הושקה במקור לפני כשנתיים, אבל היא זכתה בשנה האחרונה לכמה עדכונים, כולל עדכוני תוכנה וגם חומרה, והיא מגיעה עכשיו לארץ עם יבוא רשמי ומסודר. בין השידרוגים בגרסה האחרונה נמצא שידרוג ל-Bluetooth 5.0, התאמה של המנגנון לצילינדר הישראלי, כך שלא תצטרכו מתאמים שונים, ושיפורים בצריכת האנרגיה ובמערכת ה-Auto Unlock (עליה נתעכב בהמשך).

5 דקות התקנה עצמית

כמעט כל מערכת מנעול חכם כוללת מרכיבים שונים, כשלרוב, הבסיס הוא המנעול החכם שמתלבש על, ובכן, המנעול שלכם. כל מערכת מגיעה עם אביזרים נלווים שתוכלו להוסיף לפי הצרכים והתקציב שלכם, למרות שתוכלו להסתדר היטב גם עם המנעול לבדו. גם בישראל, כל שאר האביזרים של Nuki זמינים לכם לרכישה.

המנעול החכם הוא כמובן הלב של המערכת. מדובר בתוסף למעשה שמתלבש על גבי הצילינדר הקיים שלכם, כך שלא תצטרכו להחליף צילינדרים. בניגוד למערכות אחרות, כמו למשל ENTR של Mul-T-LOCK או DOOR-E הישראלית שסקרתי בעבר, תוכלו להתקין את המנעול של Nuki לבד, ללא צורך במתקין חיצוני. למעשה, 5 דקות, מפתח אלן ו-3 ברגים אחרי פתיחת הקופסה – והייתי כבר אחרי ההתקנה הפיזית. הערכה מגיעה עם 2 פלטות מתכת שיתאימו לעומק הצילנדר שלכם והרוזטה (הכיסוי שמסביב לצילינדר). בגדול, אם אתם מסתדרים עם הרכבה של רהיטים מאיקאה, אני מאמין שתסתדרו גם עם זה. בכל מקרה אם אתם פחות בעניין, יש לחברה שירות לקוחות ומספר מתקינים שעובדים איתה ויתקינו לכם (בתוספת תשלום).

צילום: גיקטיים

המנעול עצמו של Nuki עשוי ממתכת בחלקו העליון ופלסטיק מוקשח בחלקו התחתון, והוא משדר תחושה איכותית למדי למגע ולמראה. הוא אמנם מגושם ושמנמן כמו שאר המנעולים החכמים בקטגוריה, אבל בזכות הקווים המעוגלים שלו, הוא נראה לרוב כמו חלק אינטגרלי מהדלת ולא בולט יותר מהידית למשל. במסגרת הריענון של החברה בשנה שעברה היא גם השיקה דגם לבן בנוסף לדגם הכסוף-שחור שנמכר כאן, אולם הדגם הלבן לא ממש נמכר בישראל, לכן שימו לב מראש האם הוא מתאים לעיצוב הפנים שלכם. אצלי הוא התאים, אבל חבל שהחברה לא מציעה עוד אפשרויות. בכל מקרה, בתחתית של המנעול נמצא את תא הסוללות (4XAA) או הסוללה הנטענת. במרכז המנעול תמצאו את כפתור הפתיחה ובתוכו לחצן הפתיחה.

מבולבלים? ובכן, הכפתור הגדול הוא מעין חוגה שתוכלו לסבב ל-2 הכיוונים, כדי לפתוח או לנעול ידנית את הדלת – למשל במקרה שהסוללה נגמרה. עם זאת, אני חייב לציין שמצאתי את הטקסטורה של החוגה הזו קצת חלקלקה, ואם הצילינדר שלכם צריך לחץ – כמו במקרה שלי – תצטרכו לאחוז אותה היטב. הלחצן שבתוך הכפתור אינו טאץ' אבל הוא מאפשר בלחיצה אחת לפתוח או לנעול את הדלת.

מסביב לכפתור וללחצן נמצא את טבעת ה-LED המעוגלת, שנותנת לכם חיווי על מצב המנעול והפעולות שלו ואם הסוללה נגמרה. כך למשל כאשר תלחצו על הלחצן לפתיחת המנעול, היא תהבהב כולה, וכאשר הדלת לא נעולה, חלקה העליון של הטבעת יהבהב קלות מדי כמה שניות לתזכורת. מדובר בתוספת נחמדה ושימושית ואם תרצו תוכלו לשלוט ברמת הבהירות (אם כי לא בצבעים כמו למשל במנעול ה-DOOR-E) תוכלו לעשות זאת בעזרת האפליקציה.

האביזרים של Nuki: מיותרים או חובה? תלוי בעיקר בכם

צילום: גיקטיים

אז הזכרתי מקודם את האביזרים שמשלימים את האקוסיסטם של המנעול ויש לא מעט כאלו. לפחות מבחינתי, חלקם חובה וחלקם מיותר – אבל כל אחד והצרכים והדרישות שלו.

המגשר – נתחיל באביזר שלדעתי אתם פשוט חייבים. המגשר של Nuki מחבר את המנעול החכם לאינטרנט ומאפשר לכם ביצוע פעולות ושינוי הגדרות מכל מקום – ולא רק כשאתם בטווח ה-Bluetooth. בעזרת המגשר תוכלו בכל רגע לראות את מצב המנעול, לפתוח או לנעול אותו מרחוק, לשנות הגדרות וכו. וכן, אם אתם סובלים מ-OCD קל כמוני, ולא סגורים אם נעלתם את הדלת… ובכן, מבט זריז באפליקציה סוגר לכם את הפינה ומרגיע את היום. אז נכון, טכנית הוא לא חלק מהערכה הבסיסית, והמנעול יכול לפעול רק בעזרת ה-Bluetooth, אבל אז יכולות ופיצ'רים רבים של המנעול פשוט לא יבואו לפעולה וחבל. בכל מקרה, נראה שלרוב המגשר מגיע באיזה באנדל עם המנעול, אז הבחירה קלה יותר מבחינת העלות.

צילום: גיקטיים

השלט – ה-FOB של Nuki הוא מעין שלט שמאפשר לכם לפתוח ולנעול את הדלת בלחיצה אחת על כפתור. את הפונקציות השונות של השלט תוכלו לקבוע בעזרת האפליקציה המצוינת של Nuki, וכך להגדיר מה לחיצה אחת עושה, מה "דאבל קליק" עושה ואפילו מה "טריפל קליק" עושה. מהניסיון שלי, מדובר פשוט בסוג של מפתח. חכם אמנם, וניתן לשלוט בהרשאות שלו, כך שתוכלו למשל לתת אותו למנקה או לילדים ללא טלפון, ותוכלו לשלוט בשעות ובימים שהוא פעיל, אבל בסופו של דבר זה… מפתח. והרי כל הרעיון הוא שלא נסתובב עם מפתחות. לכן גם השלט הוא לא אביזר חובה מבחינתי.

לוח מקשים – אחת מהאפשרויות היותר נוחות לפתיחה ונעילה של המנעול – כשאתם לא מסתובבים עם הטלפון או לקרובי משפחה למשל היא לוח המקשים. הלוח כולל 10 מקשים ומאפשר לכם ולאורחים לפתוח את הדלת בעזרת קוד בן 6 ספרות שתקבעו מראש. אני כותב קוד בבודד, אבל למעשה תוכלו לייצר מספר רב של קודים שיפתחו את הדלת, ולהקצות קוד לבייבי-סיטר, שותפים ולבטל אותם לאחר מכן.

לוח המקשים עשוי מגומי מוקשח והוא עמיד בפני מים, ותוכלו להצמיד אותו לקיר או לדלת בעזרת מדבקת 3M או ברגים ודיבלים שמצורפים לערכה. בחלקו העליון תמצאו 6 נוריות LED זעירות שיתנו לכם חיווי על ההקשות. הלוח עצמו מתקשר עם המנעול בתקן Bluetooth 4 המיושן, מה שגם מגביל את הטווח שלו, אבל לא משהו שאמור להפריע לכם, כי אין לכם באמת סיבה למקם את הלוח רחוק מהמנעול. מהבדיקה שלי זמן התגובה עומד על פחות משנייה מרגע שלחצתי על הקוד הנכון עד לפתיחה או לחיצה על כפתור ה"Back" לנעילה.

עם זאת, ללוח הזה אין שום תאורת לילה משום סוג שהוא, מה שאומר שאם אתם מגיעים בחושך ואין לכם תאורה דלוקה בכניסה לבית, תצטרכו לגשש את דרככם אל הקוד הנכון. אני מבין שהחברה נמנעה ממקשים מוארים כדי לחסוך בסוללה (או בעלות של היחידה?) אבל אפשר היה לפתור את זה עם חיישן אור או לחילופין אפילו להגדיר מראש באפליקציה שלחיצה ראשונה (החל משעה מסויימת) על כל מקש תפעיל את התאורה ואז ניתן יהיה להקיש את הקוד. מכיוון שמדובר באביזר שנרכש בנפרד, עליכם להחליט האם אתם צריכים אותו או לא. הצעה שלי, אם אתם לא בטוחים, תתחילו בלי, ומקסימום תזמינו לאחר מכן.

שווה להשקיע בסוללה הנטענת

בדורות הקודמים של Nuki, היו חיי הסוללה של המנעול נושא טעון (ראיתם מה עשינו כאן?), ונשמעו לא מעט תלונות על חיי סוללה קצרים מדי וצורך בהחלפה של 4 סוללות מדי חודש.

הסוללה הנטענת וברקע, 4 סוללות AA סטנדטיות בערכה. צילום: גיקטיים

קיימים לא מעט משתנים שמשפיעים על כמה זמן יחזיקו מעמד הסוללות. הסוללות שמגיעות עם הערכה צפויות להחזיק מעמד על פי Nuki עד 6 חודשים – בקצב של 8 פתיחות/נעילות ביום. אבל אם יש לכם גם ילדים או שהדלת נמצאת בשימוש רב או אם אתם מבצעים נעילה כפולה (סיבוב צילינדר של 720 מעלות), צפו לירידה משמעותית באורך החיים שלהן.

טעינה זריזה, ויש לכם ראש שקט לכמה חודשים טובים. צילום: גיקטיים

לאחרונה הוסיפה הנציגות הישראלי של Nuki למגוון שלה גם את הסוללות הנטענות. המארז הוא למעשה 4 סוללות נטענות ניקל-מטאל NiMh 4.8V בתוך מארז, שעל פי החברה יחזיקו מעמד עד שנה. כמובן שלא נוכל לבדוק את הסוללות במשך שנה, אבל לפחות במספר שבועות שאני בודק את המנעול, הנעילה והפתיחה עובדות היטב ואין שום סימן להיחלשות או דעיכה שלהן – כשאחוז הסוללה עומד על 65 אחוזים. להערכתי בקצב הנוכחי, הסוללה תחזיק מעמד כ-8-9 חודשים, שזה די מנקה לכם את הראש מדאגה תמידית לרמת הסוללה. הדבר חשוב בעיקר בהתחשב בחלופות דוגמת DOOR-E עם חיי סוללה סבירים מינוס.

גם כאשר הסוללה תיגמר שמחתי לגלות שבחברה, בניגוד למנעולים חכמים אחרים וללא מעט גאדג'טים אחרים, מאפשרים לכם להטעין אותה בעזרת חיבור USB-C סטנדרטי, מבלי שאפילו תצטרכו לפרק אותה. כלומר אפילו עם סוללת גיבוי. ההמלצה החמה שלי היא שאם אתם מחליטים לרכוש את המנעול הזה, אל תוותרו על סוללה נטענת. נכון שזו הוצאה נוספת, אבל זה שווה את השקט הנפשי וחוסך לכם לא מעט טרטורים בהמשך.

ככה צריכה להיראות אפליקציה של מנעול חכם

צילום מסך: גיקטיים

עבורי, כדי שמוצר יהיה באמת חכם, הוא חייב להכיל כמה שיותר פיצ'רים, אפשרויות והגדרה והתאמה אישית. האפשרויות האלו מאפשרות לנו להתאים את המכשיר אלינו – במקום שאנחנו נתאים את עצמנו אליו, וכאן יש ל-Nuki לא מעט להציע, אולי יותר מכל מנעול חכם אחר שנמכר בישראל, ועם זאת, חסר לה פיצ'ר מרכזי אחד לישראלים: תמיכה בעברית.

האפליקציה של Nuki כוללת עשרות הגדרות ותתי-הגדרות, אבל בזכות ה-UI המינימליסטי והנעים אתם לא תרגישו מבולבלים כשתשתמשו בה, ותוכלו די מהר למצוא את הפיצ'רים שבאמת מעניינים אתכם.

קחו למשל את פיצ'ר ה-Auto Unlock. האפליקציה נעזרת במיקום שהיא מקבלת מהסמארטפון שלכם, כדי לדעת מתי אתם עוזבים את הבית וחוזרים. כאשר אתם חוזרים לבית, כלומר נמצאים במרחק של פחות מ-100 מטרים, האפליקציה "מתכוננת", כלומר נכנסת למצב המתנה. אם תוך 20 דקות תתקרבו למנעול עצמו, הוא יידע את זה בעזרת ה-Bluetooth של הטלפון שלכם וייפתח לבד. כך שאם אתם חוזרים הביתה ומתעכבים רגע אצל השכנים כדי לשאול למה הם משתמשים לכם ב-WiFi, המנעול לא ייפתח לבד. כמובן שתוכלו לשנות כמעט כל הגדרה בפיצ'ר ולהגדיר למשל מרחק Geofence גדול או קטן יותר.

התלהבתי במיוחד כשחזרתי עם ידיים עמוסות בקניות, והדלת נפתחה מעצמה מבלי שהייתי צריך לשלוף את הטלפון מהכיס. עם זאת, הפיצ'ר לא עבד בצורה מושלמת, כי אם יצאתי רגע מהבית וחזרתי, ולא יצאתי מגבולות ה-Geofence, הוא לא זיהה את היציאה שלי מהבית ולא עבד. בסופו של דבר, אני חייב לציין, שלמרות שמדובר בפיצ'ר נחמד ושימושי לעיתים, העדפתי להשתמש בדרכים היותר קונבנציונליות ולחסוך בחיי הסוללה של הטלפון עם פחות שירות אחד ששותה לי את נתוני המיקום והסוללה, ולכן ויתרתי על השימוש באפשרות.

פיצ'ר נוסף שימושי הוא מצב הלילה של המכשיר, שנועל את הדלת בשעה שתקבעו מראש. במקביל, כל הפיצ'רים החכמים של פתיחה אוטומטית לא יפעלו והמנעול יעבור למצב חיסכון באנרגיה. כמובן שאם תרצו תוכלו ממש לקבוע לוחות זמנים קבועים לפתיחה או נעילה של הדלת – בלי קשר ללילה או בוקר. בנוסף, מאפשרת לכם האפליקציה להגיע גם לרזולוציות של בחירה של כמה סיבובים יעשה הצילינדר.

זוכרים את הלחצן שבכפתור של המנעול? גם את הפעולה שלו תוכלו לקסטם ולהתאים לרצונכם. כך תוכלו לבחור למשל שהוא רק יפתח את הדלת, רק ינעל אותה – או שיפתח אם הדלת נעולה וינעל אם הדלת פתוחה. כל הפעולות הללו מגובות בחיישן מגנט שתצמידו למשקוף הדלת – ויוכל להתריע אם מישהו השאיר במקרה את הדלת פתוחה. עם זאת – נתקלתי לא פעם בהודעות שגיאה סביב החיישן. למרבה המזל, זה לא הפריע לתפקוד של הדלת ופשוט התעלמתי מהכיתוב Sensor jammed ("חיישן תקוע") ופתחתי ונעלתי את הדלת בחופשיות.

בכלל, מה שאהבתי ביכולות האלו, שרבות מהן נמצאות גם בדפדפן ולא רק באפליקציה. כלומר, תוכלו לפתוח, לנעול, לראות לוג מסודר של כל הפתיחות והנעילות שהיו – כולל שעות מדוייקות ובאילו אמצעים הן נעשו. הפיצ'ר הזה מיועד לטעמי בעיקר למי שמשכיר דירה או נכס ב-Airbnb למשל, ויכול לשלוט מרחוק על הנכס. בכלל, המנעול של Nuki נראה כמו אפשרות מצויינת למשכירי דירות, צימרים או נכסים, שיכולים לפתוח באפליקציה משתמש, להעניק הרשאות, ולאפשר לאורחים לפתוח ולנעול על פי זמן תחום.

היי סירי תפתחי את הדלת

אם כל האפשרויות האלו לא מספיקות לכם, ל-Nuki יש גם אפליקציה ל-Apple Watch, כך שתוכלו לפתוח את הדלת עם השעון שלכם, בלי קוד, שלט או לשלוף את הטלפון. התמיכה באפל אגב לא מסתיימת שם והוא תומך ב-HomeKit, כולל סירי, כך שהוא מתאים במיוחד גם למשתמשים שנמצאים עמוק באקוסיסטם של אפל.

בכלל האינטגרציות של Nuki מגוונות ומתאימות לכל אקוסיסטם שאתם נמצאים בו. למרות שאישית, הרגשתי שעשרות ההגדרות השונות באפליקציה מספיקות, לא התאפקתי וחיברתי אותו לאסיסטנט של גוגל, כך שאם אתם עם רמקול חכם או כל אנדרואיד אחר, תוכלו להיעזר בו כדי לפתוח את המנעול בלי לגעת בו או בטלפון. אם גם זה לא מספיק לכם… אני חיברתי אותו למשל ל-IFTTT לכמה תסריטים ורוטינות שיש לי, והאינטגרציה עובדת מצוין. אם כל זה לא מספיק לכם, ויש לכם ידע בפיתוח, ל-Nuki יש גם ממשק API זמין בשם Nuki Web API.

חברו אותו ל-IFTTT שלכם. צילום מסך: גיקטיים

בשורה התחתונה, שום דבר לא יעצור אתכם מלבקש מהטלפון או הרמקול החכם לנעול או לפתוח את הדלת עם Open Door למשל והאינטגרציה עובדת היטב כמעט ללא שיהוי. אם תרצו, תוכלו גם לצרף את המנעול לכיבוי המזגן והאורות בבית כשאתם יוצאים או כל דבר שרק תרצו – כיד הדמיון הטובה שלכם. אם יש לכם גם פעמון חכם של Nest של גוגל, Ring של אמזון או DoorBird, בחברה מסבירים שתוכלו להתממשק אליהן ולפתוח את המנעול היישר מהאפליקציה שלהן, אם כי אני לא ניסיתי את החיבור הזה.

חשוב לשים לב שה-Nuki לא מצויד במיקרופון כלשהו ובטח שלא במצלמה, כך שאתם אתם מחפשים פתרון שיחליף לכם את האינטרקום ויאפשר לכם גם להבין מי בדלת וגם לפתוח אותה מרחוק, זה לא זה. אם כי אני חייב לתהות מיהם האנשים שפותחים מרחוק את הדלת לשליחים מהסופר במקום לקבל אותם פנים מול פנים. נושא לשיחה אחרת.

פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ הצטרפו לערוץ גיקטיים בטלגרם

זמן תגובה מהיר

אחד הדברים הקריטיים במנעולים חכמים – שהציקו לי מאוד למשל במנעול של DOOR-E הישראלי – הוא הדיליי, כלומר זמן התגובה הבלתי מתקבל על הדעת שפגם בחוויית השימוש. כאן שמחתי לגלות שהנוקי מגיב היטב. תוך פחות משנייה (0.7-0.9 שניות ליתר דיוק) מרגע הלחיצה בטלפון, הקשת הקוד בלוח המקשים או לחיצה בשלט – בוצעה הפקודה והדלת ננעלה או נפתחה. בין אם זה בזכות ה-Bluetooth 5.0 או הצ'יפ שבתוך המנעול, מעולם לא נתקלתי במצב שבו הייתי צריך להשתהות יותר מדי או לחכות – אלמנט חשוב – והדבר הראשון שאני בודק עם מנעול חכם.

לא המנעול לבוגדים


הביקורת הגדולה ביותר שיש לי על ה-Nuki מגיעה דווקא מכיוון לא צפוי. אני לא מדבר על מהירות פעולה, עיצוב, אפליקציה או כל דבר אחר, אלא דווקא על הרעש החזק שהמנעול מייצר. אין ספק שמדובר במנגנון חזק, אבל המאמץ שלו לפתוח ולנעול בא לידי ביטוי ברעש חזק מהרגיל – בוודאי ביחס למנעולים אחרים בקטגוריה. אני מקווה שבגרסאות הבאות יקפידו ב-Nuki על רכיבים אחרים במארז או במנגנון, אופטימיזציה של פעולת המנוע או פשוט בידוד טוב יותר של היחידה. אמנם במהלך היום הרעש פחות מורגש, אבל אם אתם קובעים נעילה אוטומטית כל לילה בחצות, או שאתם נכנסים בלילה, כששאר דיירי הבית כבר ישנים – בואו נגיד שאף אחד לא יפספס את הפעולה של המנעול.

אחד הטובים ביותר שתוכלו לרכוש כרגע בישראל

צילום: גיקטיים

תראו, המנעול החכם של Nuki הוא מצוין. אבל אני לא כותב את זה בגלל עוד פיצ'ר כזה או אחר או ביצועים.

מצד אחד, ובניגוד למנעולים חכמים אחרים, המנעול מרגיש בשל, בוגר ולא מאיים, ומציע פשטות הפעלה ברמה של וואטסאפ – ולכן הוא גם מתאים לאנשים פחות טכנולוגיים, שהם לא מאמצים מוקדמים כמו רובנו (אם כי אלו שחייבים אפליקציה בעברית יצטרכו לחפש מנעול אחר). אבל מהצד השני, הוא מתאים גם לאנשים הטכנולוגיים ביותר. אלו יוכלו לחפור בערימות ההגדרות ותתי-התפריטים באפליקציה, כדי לשלוט בכל מאפיין ומאפיין שלו; יוכלו לחבר אותו לעוזרות קוליות, שעונים, לרמקולים החכמים ולאקוסיסטם מוצרים דוגמת HomeKit; וכן, אפילו מי שירצה, יוכל גם לחבר אותו לאוטומציות בגן השעשועים של IFTTT או בעזרת ה-API הזמין של החברה.

החסרון המרכזי של המכשיר הוא לטעמי הרעש שהמנגנון שלו מייצר, שחורג בכמה רמות ממנעולים אחרים, אבל לפחות עבורי לא היה מדובר בדיל ברייקר. כי בתמורה, מציעה הגרסה החדשה של ה-Nuki 2.0 (שימו לב שאנחנו מדברים כאן על החדשה) עסקת חבילה מצוינת. מדובר במנעול החכם הטוב ביותר שבו התנסיתי, ואחד המומלצים כיום מאלו שנמכרים בישראל.

את המנעול של Nuki תוכלו לרכוש באתר הישראלי של החברה או ברשתות כמו KSP, באג וכו. עלות ערכת הקומבו (מנעול ומגשר) היא 1,550 ש"ח; ערכה שכוללת מנעול, מגשר וקודן תעלה 1,880 ש"ח; השלט (Fob) עולה 190 ש"ח והסוללות הנטענות יעלו 245 ש"ח. 

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

29 תגובות על "לקח לי זמן, אבל סוף סוף ננעלתי על מנעול חכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שומר שבת
Guest

האם יש למנעול פתרון לשומרי שבת שמאפשר בשבת פתיחה/נעילה ללא שימוש באלקטרוניקה?

חסן
Guest

מכון צומת עובד על זה. ייקרא "פתח להיתר" או הברקה שיווקית אחרת שרק דוסים מבינים. זה מנעול חכם עם מצב שבת שבו יבוטל המנעול החכם ותקבל מפתח. כמובן שבשביל למנוע מצב שבו תשכח להפעיל מצב שבת לפני שבת ותשאר נעול האופציה החכמה במנעול תבוטל באופן קבוע.
חוץ מזה הכל יהיה בגרמא, בשינוי, עם קולא לנכים או קשישים או נשים בהריון בצום יום כיפור. במחיר מבצע של פי שלושה ממוצר רגיל. שבת שלום!

לירן המנעולן 0547507532
Guest
לירן המנעולן 0547507532

שכחת לציין שהמנעול גם יסגור את הדלת אוטומטית כשלא תרצו שבנותיכן יצאו וחס וחלילה יחללו את כבוד המשפחה

ירון חליל רועים
Guest
ירון חליל רועים

יש מוצר בשם e-lock שמתאים לשומרי שבת

לירן המנעולן 0547507532
Guest
לירן המנעולן 0547507532

אילוק הוא מכשיר מגושם שלא נפתח אוטומטית ,עם צילינדר ברמת ביטחון מאוד נמוכה, לתקוע ברמה טכנולוגית אלף שנות אור משאר המנעולים הדיגיטאלים

ירון
Guest

תגיד, חסן, אני מבין שאתה אוהב ללעוג לאמונות של אחרים, השאלה היא למה האתר כאן מאפשר תגובות כאלו.
לגופו של עניין, חסרה לי מאוד באופציה לטביעת אצבע. זה בעצם לב ליבו של כל מנעול חכם. איך אין התייחסות לזה?

לירן המנעולן 0547507532
Guest
לירן המנעולן 0547507532

מנעולי טביעת האצבע במנעולים החכמים הם כרגע לא ברמה טכנולוגית טובה בין אם בהגנה מפני גשם/שמש ובין אם בקריאת טביעת אצבע באופן קל , גם באנטר וגם בנוגע תאלץ להעביר מס' פעמים אצבע עד שתקלט אם בכלל, באיחור זה יחסית די מהיר אבל רמת הביטחון במנעול ירודה ביותר גם מבחינת טביעת האצבע,

לירן המנעולן 0547507532
Guest
לירן המנעולן 0547507532

מבחוץ פתיחה באמצעות מפתח מבפנים מסובבים ידנית את הטבעת מסביב ללחצן

אביאל מנעולן
Guest

ראה תגובה שרשמתי למעלה אני דתי ומשתמש בו

חיים
Guest

ומה לגבי זה שסטטוס הדלת משתנה גם בפתיחה מכאנית?

דוד
Guest

יקר בהגזמה

איציק
Guest

יש לי אותו ואני מרוצה.
בהתחלה הזמנתי סוללות נטענות של פנסוניק אבל התאכזבתי מאורך החיים שלהן (4 חודשים) והזמנתי את הסוללה הנטענת עם קוד קופון שקיבלתי אחרי חודש חברות במועדון שלהם. עובד מצוין עם גוגל אסיסטנט.

lllll
Guest

ציפיתי להתייחסות ראויה לפן אבטחת המידע וההגנה הפיזית שזה מספק. אבל אולי זה לא מתאים לכתבת פרסומת.
אז נחכה ש-LPL יראה איך הוא פורץ את זה עם פחית ומגנט או משהו.

איציק
Guest

אבל איך מישהו יידע שיש לך בכלל נוקי בתוך הבית?

אביאל מנעולן 0549575909
Guest
אביאל מנעולן 0549575909

הנוקי עובד עם וייפי אם יש לך מגשר (אם אין? בשביל מה לקנות נוקי אין לו יתרון אחר) וחסרון בוייפי לעומת בלוטות הוא רמת המיגון. באנטר טכנולוגיית ההצפנה היא בלוטוס בלבד

איציק
Guest

אתה יכול לקרוא לזה חסרון, בשבילי בלוטות לא פותר כלום. בזכות הוייפיי אני פותח את הדלת לילדים שלי מהעבודה ולא צריך לדאוג שיאבדו מפתחות.

משה
Guest

מה לגבי כל שוכרי הדירות בישראל? ניתן לפרק ולהרכיב אותו באופן עצמאי? (וכן לפרק ולהרכיב את המנעול הקיים לפני ואחרי המעבר)

אביאל מנעולן 0549575909
Guest
אביאל מנעולן 0549575909

ברגע שתראה את המתקין מרכיב את זה את זה אצלך בבית אתה תראה כמה פשוט לנייד אותו במידת הצורך.. כנ" ל לגבי האנטר.. לגבי הנוקי אתה תצטרך לוודא שיש לך צילינדר פרפר אחרת תצטרך לרכוש

ארז
Guest

מה העלות להפוך צילינדר mt5 לכזה עם פרפר ?

דביר
Guest

האם יש חיישן טביעת אצבע, כמו במנעול של enter?

לירן המנעולן 0547507532
Guest
לירן המנעולן 0547507532

לא וטוב שכך, טביעת האצבע באנטר גרועה ביותר ,

איציק
Guest

יש חיישן טביעת אצבע צד שלישי שניתן לצמד לנוקי, בשם ekey uno. לפחות לפי הביקורות הוא נראה מסורבל, יקר ולא ריספונסיבי. אני באופן אישי לא אוהב שרואים מבחוץ שיש משהו מיוחד במנעול.

יוני
Guest

כבוגד לא הבנתי את הכותרת על הבוגדים. מה פספסתי בכתבה?

Sedrik
Guest

חוזרים בלילה בשקט בשקט?

סמי
Guest

עוד מעט ישלחו המנעול ל lockpickinglawyer שיפרוץ אותו תוך כמה שניות …

אביאל מנעולן
Guest

למנעול החכם enter של מולטילוק יש כפתור כיבוי במכשיר למעבר למצב ידני מלא ומתאים לשומרי שבת ומאושר על ידי מכון צומת, כמו כן ביחידת קודן פלוס טביעת אצבע שהיא מצוינת ממנסיון עם תאורה ונגד מים צורך בהחלפת 2 סוללות אצבע אחת ל7 8 חודשים.
המנעול הבסיסי עצמו מגיע עם סוללה נטענת מובנית וכבל טעינה לטעינה אחת ל3 4 חודשים תלוי בתדירות השימוש.

איציק
Guest

התגובות פה הפכו ללוח פרסום למנעולנים…
אם למישהו יש פה שאלה לאשכרה בעלים של המנעול. אשמח לענות.

יוסי
Guest

כמה מרעיש המנגנון בכל פתיחה וסגירה? באמת נורא כמו שמצויין בכתבה? מנעולים אחרים זהים במידת הרעש או שהמנוע של הנוקי מרעיש יותר?

יוסי
Guest

כמה מרעיש המנגנון בכת פתיחה וסגירה? באמת נורא כמו שמצויין בכתבה? מנעולים אחרים זהים במידת הרעש או שהמנוע של הנוקי מרעיש יותר?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: