אקזיט: מג׳יק ליפ רוכשת את NorthBit הישראלית

מדובר ברכישה הישראלית הראשונה של חברת מג׳יק ליפ האמריקאית ששוויה מוערך ב-4 מיליארד דולר

עובדי NorthBit, מקור: עמוד הפייסבוק של החברה

עובדי NorthBit, מקור: עמוד הפייסבוק של החברה

מייסדי חברת NorthBit הישראלית, גיל דבח ואריאל שיפטן, קיבלו מתנה מכובדת בהחלט לחג הפסח; אמש (ד׳) נודע כי חברת הבוטיק הקטנה מהרצליה פיתוח נרכשה על ידי מג׳יק ליפ (Magic Leap) האמריקאית, אחת החברות המסקרנות והמבטיחות ביותר בשוק כרגע.

תכלית הרכישה: גיוס עובדים איכותיים

לא הרבה ידוע על חברת NorthBit, מלבד זה שמדובר בחברת פרוייקטים המתמחה באבטחת סייבר, המספקת שירותי מחקר ופיתוח עבור חברות קטנות וגדולות שצריכות שירותי מחקר מעמיק של תוכנה. כך למשל יכולה החברה הישראלית להתבקש לבחון לעומק מוצר מסוים ולמצוא בו פרצות אבטחה. החברה בעצם לוקחת תוכנה קיימת, ׳פותחת׳ אותה וחוקרת את הקוד ממנו היא מורכבת (reverse engineering).

סכום הרכישה טרם פורסם, אך ככל הנראה מדובר בעסקה שמטרתה המרכזית היא לאפשר למג׳יק ליפ לגייס עובדים איכותיים למרכז הפיתוח שלה כאן בישראל. טמיר ברלינר, העומד בראש מרכז הפיתוח של מג׳יק ליפ בישראל אמר בראיון ל-TheMarker שעובדי החברה הישראלית יובילו את הפיתוח של תחום האבטחה באתר הישראלי של מג׳יק ליפ. ההשערות הן כי מדובר בעסקה המסתכמת במספר מיליוני דולרים בודדים שיבואו לידי ביטוי בתשלום מזומן, תגמולים עתידיים ואופציות לעובדי החברה הנרכשת (מאז הקמתה בשנת 2010 NorthBit לא גייסה כסף ממשקיעים). צוות העובדים של החברה הישראלית שמונה כ-20 עובדים יצטרף למרכז הפיתוח של החברה הרוכשת, שנמצא גם כן בהרצליה פיתוח.

לפני כשנה פתחה מג׳יק ליפ העולמית מרכז פיתוח בישראל, והעסקה הנוכחית היא רכישתה הראשונה מאז שהתמקמה בארץ הקודש (של חברה ישראלית). בחודש פברואר האחרון הודיעה החברה האמריקאית על השלמת סבב גיוס בסכום קרוב ל-800 מיליון דולר בהובלת Alibaba, אחרי שבחודש אוקטובר 2014 גייסה סכום מרשים לא פחות – 540 מיליון דולר מגוגל.

המשותף לשתי החברות – הרוכשת והנרכשת היא העמימות האופפת את תחום פעילותן ואת המוצר שהן מציעות בפועל; למרות שלמג׳יק ליפ עדיין אין מוצר מוגמר, כוונתה היא להשיק מוצר שיאפשר חווית משתמש אחרת, שישלב בין העולם הוירטואלי לאמיתי. שוויה של החברה האמריקאית מוערך בסכום הקרוב ל-4 מיליארד דולר.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: