חברות הביומד הישראליות EIO Biomedical ו-Barcode Diagnostics מגייסות כל אחת 800 אלף דולר

חברת EIO Biomedical מפתחת מכשיר רפואי למניעת הידבקות של רקמות עקב ניתוח בעוד ש-Barcode Diagnostics מפתחת טכנולוגיה להתאמה אישית של תרופות כימותרפיות לכל מטופל

מקור: Pixabay

קרן ההון סיכון NGT3 מנצרת הודיעה היום (ג’) על השקעה ביחד בשתי חברות פורטפוליו חדשות שלה: EIO Biomedical ו-Barcode Diagnostics. בשתי חברות הביו-טכנולוגיה השקיעה הקרן ביחד עם המדען הראשי סכום כולל של 1.6 מיליון דולר, כאשר בכל אחת מהן הושקע חצי מהסכום הכולל – 800,000 דולר.

טיפול מותאם אישית לחולי סרטן

מקור: Barcode Deagnostics

Barcode Diagnostics של הפרופסור אבי שרודר המפתחת בדיקה מוקדמת להתאמת תרופות כימותרפיות לגידולים סרטניים ספציפיים ולמטופל ספציפי, עוד לפני תחילתה של סדרת הטיפולים. הטכנולוגיה מאפשרת לבדוק את השפעתן של כמויות מזעריות של תרופות שונות במקביל על הגידול הסרטני בגוף המטופל וכך לבחון את תגובתו באופן פשוט ובטוח. טכנולוגיה זו מונעת מתן טיפולים כימותרפיים לא יעילים או לא אופטימליים, כפי שקורה היום על פי המחקרים ביותר מ-30% מהטיפולים.

החברה השנייה שקיבלה השקעה היא EIO Biomedical שבראשה עומד המנכ”ל ד”ר יאיר פלפל מפתחת מכשיר רפואי למניעת הידבקות של רקמות עקב ניתוח, המוכרת כאחת הבעיות הכירורגיות הקשות ביותר. הידבקות שכזו עשויה לגרום למגוון רחב של סיבוכים לאחר ניתוח, החל מחסימת מעיים מסכנת חיים ועד כאב כרוני מתיש. מנתונים הקיימים בשוק 5-7% מהחולים שעברו ניתוח בטן לדוגמא נאלצים לחזור לבית החולים לניתוח נוסף.

קרן ההון סיכון NGT3 הינה בעלת זיכיון של המדען הראשי במשרד הכלכלה והיא פועלת כחממה טכנולוגית בתחום מדעי החיים המשקיעה בסטארטאפים טכנולוגיים בשלביהם הראשונים. בין החברות בפורטפוליו שלה ניתן למנות את Guide In Medical; שפיתחה מוצר אשר הופך את הפרוצדורה הרפואית המורכבת ומועדת לסיבוכים, אינטובציה (החדרת צינור לקנה הנשימה), להליך קצר ויעיל; PamBio המפתחת טיפול תרופתי לחולי שבץ מוחי מדמם ו-ParaSonic שפיתחה מכשיר להשמדת כינים וביצי כנים באמצעות גלי אולטרסאונד וללא שימוש בכימיקלים.

זהר גנדלר, מנכ”ל NGT3 התייחס להשקעות האחרונות ואמר: “אנו שמחים להצטרפותן של שתי חברות אלו לפורטפוליו שלנו. מדובר בשתי טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך, ובצוות מקצועי ומנוסה אשר מוביל את פיתוחן. אין לי ספק לגבי הפוטנציאל הרב שלהן להיות משני שוק אמתיים, כל אחת בשוק הספציפי שאליה היא פונה, תוך מתן ערך עצום לחולים, לבתי החולים ולמבטחים הרפואיים.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: