השביעי לבית נקסוס – Nexus 5X משיב את התואר למותג [סקירה]

לקחנו את מכשיר הנקסוס 5X לבדיקה, כדי לגלות האם זהו היורש הראוי של הנקסוס 5 המוצלח מלפני שנתיים; גילינו מכשיר טוב מאוד, אבל משהו אחד מפריע לו להיות ה-מכשיר של כולם

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

לפני שנתיים הציגה גוגל את מכשיר הנקסוס 5, שזכה לשבחים רבים ולפופולאריות גדולה בזכות מפרט נאה, תג מחיר אטרקטיבי ובעיקר הבטחה למערכת ההפעלה המעודכנת ביותר. לפני מספר שבועות השיקה גוגל 2 מכשירים חדשים בסדרת נקסוס: הנקסוס 6P ואת אחיו הקטן, הנקסוס 5X, ממשיך דרכו של המכשיר המצליח מלפני שנתיים. האם המכשיר החדש יעמוד בציפיות וברף שהציב המכשיר מ-2013? לקחנו אותו לסקירה.

עיצוב: פלסטיק, אבל

בניגוד למגמה השלטת היום, הנקסוס החדש אינו עשוי ממתכת או זכוכית, אלא פלסטיק. מדובר אמנם באיכות בנייה וגימור גבוהות למדי והפלסטיק המט נעים למגע ולאחיזה, אבל, עדיין, התחושה שהמכשיר משדר היא רחוקה ממכשיר פרימיום. מצד שני, המכשיר קל מאוד ושוקל קצת יותר מ-130 גר', ואם יש לכם כיום מכשירים דוגמת גלאקסי S6, LG G4 או אחד מהדגמים האחרונים של HTC, אתם לא תאמינו כמה קל הוא. נקודה נוספת היא שבכל מקרה רובנו מצטיידים בקייס למכשיר, כך שכל עניין הפלסטיק משחק תפקיד קטן יותר.

המכשיר קצת גדול יותר מקודמו: גם המסך שצמח מ-5 אינץ' ל-5.2 אינץ' וגם מבחינת האורך. למרות זאת, הוא עדיין נוח מאוד לאחיזה, ניתן לתפעול ביד אחת וידידותי גם לידיים קטנות יותר, להלן, נשים.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

בצד השמאלי נמצא את המגירה לכרטיס הננו-סים, בצד ימין של המכשיר נמצא את כפתור ההדלקה/כיבוי ומתחתיו את כפתור עוצמת הקול. 2 הכפתורים קטנים וצרים מאוד, ובהחלט משאירים רושם פלסטיקי ולא אמין במיוחד. חבל.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

בחלקו העליון של המכשיר נמצא מיקרופון ראשון ובחלקו התחתון של המכשיר נמצא מיקרופון שני, פתח סטנדרטי לאוזניות (3.5) וחיבור ה-USB-C, שהולך ותופס את מקומו כסטנדרט החדש של הסמארטפונים. כזכור, מדובר בחיבור שהיתרון העיקרי שלו הוא היותו סימטרי, כלומר, אין יותר ניחושים וניסויים וניתן להכניס את כבל הטעינה מכל צד שרק רוצים. מהניסיון שלנו, אחרי שבועות רצופים של שימוש בחיבור החדש, קשה לחזור לכבל USB רגיל. קשה.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

בהקשר זה, כדאי לשים לב ל-2 נקודות: ראשית, הכבל שתקבלו הוא USB-C משני צדדיו. כלומר, תוכלו להשתמש בו רק עם המטען שקיבלתם, ולא תוכלו לחבר אותו למטענים הקיימים שלכם; מה שאומר שתאלצו ככל הנראה לרכוש עוד אביזרים משלימים. בנקסוס 6P וב-OnePlus 2 למשל, הצד שמתחבר למכשיר הוא USB-C, אולם הצד השני הוא סטנדרטי. נקודה נוספת למחשבה היא סוגיית המהירות. אמנם מדובר בחיבור USB-C, אך גוגל בחרה שהוא יהיה תואם להתקן הוא USB2.0 בלבד, ולכן המהירויות שתקבלו, אם תחברו אותו למחשב יהיו רחוקות מהמהירויות המרשימות שמציע לנו תקן USB3.1.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

בצד העליון של חזית המכשיר נמצא את מד-האור שנמצא בכל סמארטפון, המצלמה הקדמית, רמקול לצורך השיחות הקוליות, כשבצד התחתון של חזית המכשיר נמצא את הרמקול המרכזי של המכשיר ו… הפתעה הפתעה… ממש בתוכו חבויה נורית ההתראות, שתוכלו לראות רק כאשר היא נדלקת. אהבנו.

נעבור לגב המכשיר, שכולל 3 אלמנטים שלא תוכלו להתעלם מהם: קורא טביעות האצבע, הבליטה של המצלמה והלוגו ענק של נקסוס (?Y U SO BIG). לכל אחד מהם (למעט הלוגו) נתייחס גם בהמשך הסקירה. בנוסף, נמצא על גב המכשיר גם את הפלאש של המכשיר ופוקוס הלייזר.

מסך: לא QHD, אבל

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

האמת? הופתענו לטובה.

למרות שכל מכשירי הדגל של השנה כבר יישרו קו ומציגים רזולוציית QHD, כלומר, 1440×2560, הנקסוס 5X נשאר עם אותה רזולוציה של הנקסוס המקורי, כלומר 1080×1920, אבל המסך גדל ב-0.2 אינץ' וצפיפות הפיקסלים ירדה מ-445ppi ל-423ppi. למרות זאת, מדובר בנתונים 'על הנייר'. בפועל, התצוגה טובה ורוב המשתמשים לא צפויים לשים לב להבדלים מהותיים.

הבדל בולט שכן שמנו לב אליו הוא הצבעוניות של המסך, שמציג צבעים נייטרליים מאוד ורחוקים מאוד מהצבעים הרוויים והחיים שניתן לראות במסכים של סמסונג דוגמת הגלאקסי S6 או הנוט 5 למשל. בהירות המסך ממוצעת ובהחלט תספיק בעבודה רציפה, אבל באור שמש מלא, אתם עלולים להיתקל קצת בבעיות של קריאות.

גם עם ההבדלים הללו, שחלקם אף תלויי טעם, המסך בהחלט מספק תצוגה טובה, שאנחנו מאמינים שתספיק לרוב המשתמשים. כך שאלא אם כן אתם מעצבים, צלמים או אנשים שזקוקים לרזולוציות גבוהות, המסך של הנקסוס 5X יעשה את העבודה היטב בשבילכם.

רמקול

למרות המראה האולי-מטעה, הנקסוס 5X כולל רק רמקול אחד מונופוני עם ביצועים בינוניים ביותר הן מבחינת איכות הסאונד והן מבחינת העוצמה. אודיופיליים, זה לא המכשיר שלכם. נקודה חיובית היא המיקום שלו, מתחת למסך – ולא מאחור או בתחתית המכשיר – מה שהופך אותו לאידיאלי לצפייה בסרטים או לגיימינג, מבלי לחסום אותו עם הידיים.

סורק טביעות אצבע: ללקק את האצבעות

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אחד הפיצ'רים החדשים שהולך ותופס תאוצה בשנה האחרונה הוא קורא טביעות האצבע. הסורק הזה פוטר אתכם למעשה מהצורך להקליד קוד, לצייר צורות כדי לפתוח את הטלפון מהנעילה וכדי לשלם בשירותי התשלום השונים דוגמת Android Pay.

נתחיל בשורה התחתונה: קורא טביעות האצבע של הנקסוס 5X הוא הטוב ביותר שבו נתקלנו והוא המהיר והמדוייק ביותר מבין כל המכשירים שסקרנו עד עתה.

זה מתחיל בתהליך ההגדרה הראשונית של כל אצבע, במהלכה המכשיר דוגם את טביעות האצבע שלכם. התהליך, שלקח לנו דקה ויותר במכשירים דוגמת גלאקסי S6 למשל, ארך מספר שניות בודדות בלבד. פשוט נגענו עם האצבע המורה בקורא ולאחר 4 פעמים, קיבלנו הודעה שהדגימה הושלמה. בגלל המהירות הזו היינו קצת ספקניים לגבי אמינות הזיהוי, אבל מהר מאוד התבדנו.

לא נתקלנו מעולם בזיהוי שגוי או בבקשה לסריקה נוספת ומהירות הזיהוי היא מרשימה. פשוט הניחו את האצבע על המסך הכבוי ותוך פחות משנייה המכשיר מוכן לפעולה, ללא צורך בהקשת קוד או ציור צורה. זה ככה פשוט וככה מהיר.

המכשיר בכיס ואתם רוצים להשתמש בו? פשוט שילחו יד אל המכשיר, כשהאצבע מונחת על קורא טביעות האצבע שבגב המכשיר. עוד לפני שתספיקו להרים את המכשיר, הוא כבר יהיה פתוח ומוכן לפעולה. מאוד מרשים. מצד שני, קחו בחשבון שכאשר המכשיר מונח על השולחן, לא תוכלו לפתוח אותו בלחיצה על הקורא שממוקם בחזית המכשיר כמו בגלאקסי S6, בוואווי Mate S או ב-OnePlus 2 למשל, אלא תצטרכו להרים את המכשיר ולגעת בקורא טביעות האצבע שבגב.

הממשק: כל המתיקות שבמרשמלו

לא רוצים שלמשחקים תהיה גישה לאנשי הקשר שלכם? בטלו אותה. מנגנון ההרשאות במרשמלו. צילום מסך: גיקטיים

למה שלמשחקים תהיה גישה לאנשי הקשר שלכם או למיקום? מנגנון ההרשאות במרשמלו. צילום מסך: גיקטיים

אחת הסיבות המרכזיות בזכותן זכה הנקסוס 5 המקורי לפופולאריות ולאהדה רבה הוא הממשק, או יותר נכון המינימליזם של הממשק. כזכור, המכשיר מגיע עם אנדרואיד נקי, מה שאומר שלא יהיו לכם כל מיני אפקטים ויזואליים ועשרות שירותים ואפליקציות שהעמיסו עליו היצרניות, כך שאם זה הקטע שלכם – הוא לא יהיה המכשיר הבא שלכם. כלומר, כל מיני פיצ'רים שתוכלו למצוא בממשק ה-TouchWiz של סמסונג, ה-Optimus של LG או ה-Sense של HTC יהיו חסרים ותצטרכו להשלים אותם בעזרת אפליקציות חיצוניות.

אבל מצד שני, הממשק המינימליסטי של ה-5X מבטיח שבכל רגע הוא יריץ את הגרסה המעודכנת ביותר של האנדרואיד שתגיע ישירות מגוגל, מבלי שתצטרכו להמתין לצוותי הפיתוח של היצרניות השונות. בנוסף, השמטת האפליקציות והשירותים השונים מפנה לכם מקום במכשיר ותורמת גם לביצועים שלו.

הנקסוס 5X מגיע עם אנדרואיד 6 מרשמלו. מה שאומר שלא תראו בהבדלים מהותיים בממשק הגרפי, אבל מצד שני תיהנו מלא מעט פיצ'רים חדשים, עליהם כתבנו כבר, ביניהם: מערכת הרשאות חדשה שמאפשרת לכם לבחור אילו הרשאות אתם מעניקים לכל אפליקציה; Now On Tap (רק אם שפת הממשק היא אנגלית) שמאפשרת לכם ללחוץ לחיצה ארוכה ולקבל מידע מגוגל על מה שמוצג על המסך שלכם; גיבוי ושיחזור אפליקציות בעזרת ה-Google Drive, חיפוש אפליקציות חדש ונוח, ופיצ'ר ה-Doze, עליו נרחיב בפרק שמוקדש לסוללה. עוד על היתרונות של המרשמלו תוכלו לקרוא בסקירה שלנו.

מצלמה: הכי טובה בסדרת הנקסוסים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אין דרך לייפות את זה: מאז ומתמיד המצלמות של הנקסוסים היו מבאסות.

הפעם, נראה שגם בגוגל החליטו לקחת לידיים ולטפל באחד השימושים הפופולאריים ביותר של הסמארטפון – הצילום. המצלמה האחורית של ה-5X כוללת חיישן 12.3 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.0, פלאש ופוקוס לייזר והמצלמה הקדמית כוללת חיישן 5 מגה-פיקסל. אמנם יש מצלמות עם יותר מגה-פיקסלים, אולם הגאווה הגדולה של גוגל היא בגודל הפיקסלים שעומד על 1.55 מיקרון במצלמה האחורית ו-1.4 מיקרון במצלמה הקדמית. בקצרה, מדובר על פיקסלים גדולים יותר ולכן גם יכולים תאורטית ללכוד יותר אור. כתוצאה מכך הצמצם יכול להיות פתוח פחות זמן, מה שאומר בפועל תמונות ברורות יותר עם פחות 'מריחות' בתנאי תאורה קשים ובחשכה. אם אתם זוכרים, לפני מספר שנים היתה זו HTC שדגלה בשיטת הפיקסלים הגדולים ונטשה אותה לבסוף. בניגוד למכשירי דגל אחרים, המצלמה של הנקסוס 5X אינה כוללת מייצב תמונה אופטי (OIS), כשלדברי גוגל, גודל הפיקסלים מפצה על כך.

מהבדיקות שלנו עולה כי המצלמה של הנקסוס החדש היא אכן שדרוג רציני לעומת המצלמות הקודמות של המכשירים בסדרה. בצילומי יום נהנינו מצבעים עשירים ורוויים, אם כי לפעמים קצת רוויים מדי; פוקוס הלייזר עבד מצויין והמיקוד האוטומטי היה מהיר ומדויק וסיפק לנו תמונות חדות. טווח הצבעים הדינמי של התמונות היה מספק והתמונות זכו לשדרוג משמעותי לאחר צילומן בזכות פיצ'ר ה-HDR+.

לעומת זאת, בצילומים בתנאי חשיכה איכות התמונות היתה בסדר, לא יותר, כשלא פעם נתקלנו בהרבה 'רעש' כלומר תמונה מגורענת, מריחות של צבע והעלמות של פרטים בהירים. במובן הזה, המצלמות של הגלאקסי S6 וה-G4 סיפקו תוצאות מרשימות הרבה יותר, בין היתר בזכות מפתח הצמצם העדיף שלהן.

בצילום וידאו, הנקסוס מאפשר לכם לצלם באיכות 4K בקצב של 30fps או 1080 בקצב 60fps והצילום היה משביע רצון. אולם מהניסיון שלנו, בתנאים של מיעוט אור התקשה פוקוס הלייזר להתמקד באובייקט הנכון, ולכן נאלצנו לעזור למצלמה על ידי נגיעה במסך על האובייקט שאותו רצינו לצלם. בנוסף, כאשר צילמנו וידאו תוך כדי הליכה, הרגשנו היטב את חסרונו של מייצב התמונה האופטי והוידאו היה רועד למדי.

ממשק המצלמה משיק לגמרי לממשק של המכשיר במובן הזה שהוא מינימליסטי מאוד וכולל רק את הפיצ'רים ההכרחיים ביותר לצורך הצילום. תשכחו מכל מיני "מצב יופי", בחירת מיקוד לאחר הצילום או אפקטים סטייל אינסטגרם. ממשק המצלמה הנקי כולל רק כפתור למצב הפלאש, כפתור למצב ה-HDR, טיימר וכפתור להגדרות והמעבר בין סטילס לוידאו נעשה על ידי סווייפ לימין או לשמאל. אנחנו אוהבים את המינימליזם הזה, כאשר אם אתם אוהבים את המצלמה שלכם עם "יותר נצנצים", תוכלו להיעזר באפליקציות צילום אחרות.

בכפתור ההגדרות תוכלו לשנות מאפיינים צילום כמו רזולוציה או הגדרת מיקום אול לעבור למצבי תמונה אחרים כמו Lens Blur (התמקדות באובייקט עם תחושה של עומק שדה), מצב פנורמה ומצב תמונה ספרית, לתמונת 360 מעלות. בוידאו יש לכם כפתור אחד להפעלת הפלאש וכפתור אחד לצילום וידאו בסלואו-מושן, שאותו תוכלו לערוך אחר-כך בעזרת אפליקציית Photos.

את המצלמה ניתן להפעיל גם כשהמסך כבוי בעזרת לחיצה כפולה על כפתור ההפעלה של המכשיר; כך שתוך שנייה מהלחיצה תוכלו ללחוץ כבר על הכפתור ולצלם תמונה חדשה. מדובר עדיין בתהליך איטי יותר מה-0.7 שניה של הגלאקסי S6, אבל עדיין מספק בהחלט.

לרוב המצלמה תפקדה היטב ונהנינו מהפעלה מהירה, מיקוד מהיר ותמונה איכותית; אבל לפעמים, למרות החיישן ולמרות הממשק הרזה, הופתענו לגלות שהמצלמה מקרטעת קצת, בעיקר כאשר נעשה שימוש בפיצ'ר ה-HDR. כלומר, אם תשתמשו במצב HDR אוטומטי או במצב של HDR פועל לא תוכלו לצלם ברצף תמונות, אלא תאלצו להמתין פרק זמן ארוך יחסית בין לחיצה ללחיצה ולפעמים אף חווינו 'תקיעות'. גם לאחר צילום התמונה, אם תיכנסו מייד לגלריה, אתם עשויים עדיין לראות את התמונה המקורית עם כיתוב שהמערכת עדיין מעבדת את התמונה. עם זאת, התוצאה מצוינת, וה-HDR+ שידרג לנו לא פעם תמונות שסבלו מחשיפת יתר או חשיפת חסר. כך שבסך הכל, למרות החסרונות הללו, מדובר במצלמה טובה מאוד.

הנה מספר דוגמאות לתמונות שצילמנו בתנאי תאורה שונים, לחצו על התמונה להגדלה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום בחושך. צילום: גיקטיים

צילום בחושך. צילום: גיקטיים

צילום בתנאי אור נמוך. צילום: גיקטיים

צילום בתנאי אור נמוך. צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

דוגמה לתמונה ללא HDR. צילום: גיקטיים

דוגמה לתמונה ללא HDR. צילום: גיקטיים

דוגמה לתמונה לאחר עיבוד ה-HDR של הנקסוס. צילום: גיקטיים

דוגמה לתמונה לאחר עיבוד ה-HDR של הנקסוס. צילום: גיקטיים

ביצועים: לא לגיימרים, כן לכל השאר

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אחת השאלות שסיקרנו אותנו וגם לא מעט קוראים מסתבר היא כיצד מתפקד המכשיר מבחינת הביצועים והמשימות או במילים אחרות, זה 2015, גוגל, אתם רציניים לגבי ה-2GB RAM???

ובכן, למרות הספקות שקיננו גם בנו, שמחנו לגלות שהביצועים של הנקסוס 5X מספקים בהחלט.

הממשק עובד נפלא וניתן לדפדף במהירות בין האפליקציות השונות וליהנות מהאנימציות שמציעה מרשמלו; גם סרטוני הוידאו באיכות 1080p שבדקנו, כמו גם סרטוני 4K (בדאון-סקייל) נראים מצוין ולא מגמגמים. הפעלת האפליקציות השונות היא מהירה ולא נתקלנו בבעיות מיוחדות – גם לאחר כחודש של שימוש ועם הפעלת מספר יישומים ברקע. כך למשל הפעלנו Waze ושיחקנו במקביל ב-Sonic Boom ללא גמגומים. ניסינו לאתגר את המעבד והפעלנו במקביל גם את AZ Screen Recorder, אפליקציה שמבצעת לכידת מסך בוידאו, ועדיין לא נתקלנו בבעיות מיוחדות והמשחק רץ חלק. לאחר מכן עברנו למשחקים כבדים יותר כמו Asphalt 8 ושוב, ה-Snapdragon 808 לא נתקל בבעיות מיוחדות ונהנינו ממרוצים חלקים ללא פריימים חסרים או גמגומים; גם ב-Modern Combat 5: Blackout נהנינו ממשחק מהיר ברמת הפירוט הגבוהה ביותר כמו טיפות מים בסצנת המרדף בתעלות של ונציה, עשן וקרני אור בשאר סצנות הטבח.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

גם בהפעלת לעריכת מסמכים או אפליקציות לעיבוד תמונה דוגמת Photoshop או Lightroom לא נתקלנו בבעיות ויישום האפקטים או תיקוני התמונה לא ארך יותר מדי זמן. כך שלמרות שלא מדובר במעבד הדגל של Qualcomm, ה-808 עדיין מספק את הסחורה, גם עם 2GB בלבד.

עם זאת, מדי פעם, לאחר שסיימנו משחק של כרבע שעה, שמנו לב לירידה מסויימת בביצועים שהתבטאה בגמגומים שונים בהרצה של אפליקציות. מכיוון שבאופן טבעי, אחרי 15 דקות משחק אינטנסיביות, המכשיר התחמם, אנחנו חושדים שאולי התבצע Throttling, כלומר האטה עד כדי השבתה של מעבדים בטמפרטורה מסויימת, כדי להגן עליהם. חשוב להדגיש שלא מדובר בתופעה שכיחה, בוודאי בדפוסי השימוש הממוצעים שלנו, אבל אם אתם מרבים לשחק, כדאי שתקחו זאת בחשבון.

עוד סוגיה ששמנו לב אליה היא זמן ההדלקה הארוך של המכשיר – כדקה מרגע הלחיצה על הכפתור ועד הרגע שתוכלו להתחיל לעבוד; זאת לעומת 35 שניות ב-Mate S החדש של וואווי או 25 שניות בנוט 4 למשל. תהליך שנגזר מההצפנה של המכשיר. אם תרצו, תוכלו לבטל את ההצפנה ולקצר את התהליך, מה שגם צפוי להאיץ מהירויות כתיבה וקריאה לאחר מכן, אבל אנחנו לא ממליצים על כך.

סוללה: הנמנום שהציל אותי

צילום מסך: גיקטיים

צילום מסך: גיקטיים

הנקסוס 5X מגיע עם סוללת 2,700mAh, שיפור ביחס לסוללת ה-2,300mAh של הנקסוס 5 המקורי, אבל כיצד היא מתפקדת ביום יום? ובכן, נתחיל עם שימוש ממוצע במכשיר. מה זה אומר ממוצע? שיחות, ווטסאפ, פייסבוק, גלישה לאתרים שונים, שימוש ב-Waze ועוד. בשימוש ממוצע שכזה, שרדנו את היום ללא טעינה של המכשיר, כשאפילו נשאר לנו עוד קצת עודף של 10 עד 15 אחוזי סוללה. במובן הזה, הסוללה מיישרת קו עם סוללות של מכשירי דגל אחרים ותספיק לרוב המשתמשים. כאשר עברנו לשימוש אינטנסיבי יותר במכשיר, שכלל משחקים, הפעלה של הפנס ואפליקציות תובעניות יותר כמו Waze למשל, המכשיר הגיע לשעות אחר הצהריים המוקדמות עם הלשון בחוץ ועם בקשה אחת: ח-ש-מ-ל-!

אמנם אנחנו בחלק שמוקדש לסוללה, אבל אנחנו רוצים לחזור רגע למערכת ההפעלה. כזכור, אחד הפיצ'רים החדשים שהציגה גוגל באנדרואיד 6 מרשמלו הוא ה-Doze, שניתן לתרגם כ"נמנום". בקצרה, ברגע שהמסך כבוי והחיישנים של המכשיר אינם קולטים תנועה של הליכה למשל, מרשמלו מבינה שהמכשיר שלכם לא נמצא בשימוש. במצב כזה, היא משהה מספר הליכים במכשיר כמו למשל מגננוני סינכרון, הודעות ותזמונים של משימות שונות ומשיגה כך חסכון דרמטי בחיי הסוללה. חשוב להדגיש שלא מדובר בכיבוי של הקישוריות או הפסקה של קבלת הודעות, אלא פשוט בתיעדוף שלהן ובכל מקרה, ברגע שתרימו את המכשיר, למשל כשאתם מתעוררים בבוקר, המכשיר יתעורר יחד איתכם, יחזור למצב פעולה מלא ויציג לכם את כל ההתראות. אם תרצו תוכלו גם להחריג אפליקציות מסויימות, כדי שימשיכו להסתנכרן כל הזמן. בבדיקה שלנו, ה-Doze סיפק תוצאות מרשימות למדי.

לאחר "לילה של הורים" שאורך 6 שעות שינה, כשהמכשיר לא מחובר לחשמל, אחוזי הסוללה ירדו ב-2 עד 3 אחוז בלבד. ב"לילה של רווקים" עם 7.5 שעות שינה ומכשיר מחוץ לחשמל, ירדו אחוזי הסוללה בממוצע ב-4 עד 5 אחוזים בלבד.

כמו כל המכשירים בסדרה, גם הסוללה של הנקסוס 5X היא סוללה מובנית, כך שלא תוכלו פשוט להחליף סוללה ולהמשיך לעבוד, אבל החשיבות של סוללה שניתנת לפירוק יורדת בד בבד עם הפופולאריות של טכנולוגיות הטעינה המהירה השונות. הנקסוס 5X תומך בטעינה מהירה, אם כי בעזרת חיבור ה-USB-C, ולא Quick Charge 2.0 של קוואלקום. התוצאה: לאחר 10 דקות בלבד של טעינה, תיהנו מעוד 4 שעות פעולה. אהבנו.

סיכום

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

הנקסוס 5X הוא מכשיר טוב, והוא בהחלט יורש ראוי לנקסוס 5 הפופולארי מ-2013.

למרות שהוא לא חף מבינוניות בתחומים כמו התצוגה והגימור שלו, הרי שהוא פונה למיינסטרים ומציע לקהלים רחבים יחסית ליהנות מפיצ'רים שזמינים רק במכשירי דגל כמו טעינה מהירה, USB-C, טעינה מהירה וקורא טביעות אצבע. כמו כל המכשירים בסדרת הנקסוס, הפיצ'ר הכי חשוב שלו הוא מערכת ההפעלה. כבעלי נקסוס אתם יכולים להיות רגועים שתמיד תיהנו מהגרסה המעודכנת והאחרונה של האנדרואיד, מה שלמעשה משאיר את המכשיר שלכם חדש ומעודכן גם אחרי שנה וחצי. עד כמה זה חשוב וכמה זה מעניין? הרבה, אם לשפוט את תגובות ה"מתי כבר יגיע העדכון למכשיר שלי" בכל פעם שגוגל מכריזה על גרסה חדשה לאנדרואיד.

אין ספק כי בארצות הברית, שם תוכלו לרכוש את המכשיר (גרסת ה-32GB) ב-430 דולר (כ-1,700 ש"ח), מדובר במציאה של ממש. העלייה לארץ, עם מס הרכישה השמנמן שנוסף לו, ניפחה את מחירו ל-2,650 ש"ח והפכה אותו לפחות אטרקטיבי. כתוצאה מכך, למרות שהוא זול יותר ממכשירי הדגל של יצרניות כמו HTC, LG וסמסונג, הרי שבישראל המתחרים העיקריים הם מכשירים אחרים בפלח שוק הביניים ביניהם ה-Zenfone 2 של אסוס ומכשירים סיניים דוגמת ה-OnePlus2 המכשירים של Meizu ועוד.

אמ;לק

אהבנו: מרשמלו, קורא טביעות אצבע, מצלמה, טעינה מהירה, USB-C

לא אהבנו: מחיר

מפרט: מסך: 5.2 אינץ'; ערכת שבבים: Qualcomm Snapdragon 808; זיכרון: 2GB RAM; מצלמה אחורית: 12.3 מגה-פיקסל, קדמית: 5 מגה-פיקסל; נפח איחסון מובנה: 16GB/32GB; סוללה: מובנית – 2,700mAh; מערכת הפעלה: אנדרואיד 6 מרשמלו; שיווק בישראל: רונלייט דיגיטל, היבואנית הרשמית למוצרי המובייל של LG Electronics.

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

8 תגובות על "השביעי לבית נקסוס – Nexus 5X משיב את התואר למותג [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אדי
Guest

סקירה מעולה ומקצועית,רק לא הבנתי אם אני קונה את הנקסוס
אני לא יוכל להשתמש במתאמים שיש לי ?
אם אני אשתמש עדיין תהיה לי טעינה מהירה ?

asd
Guest

תשכח מכל המתאמים שיש לך. USB נראה ומתנהג אחרת ואין אפשרות להשתמש בכבל אחר.

zevik stolero
Guest

יש לי את המכשיר כמעט חודש, חוץ מכפור ההדלקה שלפי דעתי לא ממוקם טוב, המכשיר מדהים… ממש ככה צריכים להיות כל הטלפונים עם מערכת נקייה ועובדת חלק, יש קצת קירטועים אבל נראה לי שבעדכון הקרוב 6.1 שצריך להגיע בינואר, יפתרו את כל הבעיות…

שמואל
Guest

שתי המגרעות של הנקסוס הקודם :מצלמה, סוללה, נפתרו באופן מצוין.
כל הכבוד!

Liron
Guest

אהבתי את האימוץ של אמ;לק חח
אני יותר בן אדם של סיקור בוידאו, לאחרונה נראה שהפסקתם עם זה.
מקווה שזה יחזור.

Dror1
Guest

החשיבות של סוללה ניתנת לפירוק אינו נעוץ במהירות הטעינה אלא בידידותיות/חוסר-ידידותיות למשתמש. כשמכשיר הנקסוס נמכר במחיר בו ניתן לרכוש מכשיר כמו LG g4, אפשר בבטחון רב לומר שהנקסוס כלל לא נחשב מתחרה.

סמדר
Guest

מה עם הפרינט סקרין, הוא עדיין מעפאן כמו בקודם? ומה לגבי המקרופון? בנקסוסים הוא פשוט על הפנים. אם אני עושה שיחה עם רמקול אני פשוט מוצאת את עצמי צווחת על הטלפון כמו משוגעת וגם אז לא שומעים אותי. מקווה שזה מסתדר.

Shavit
Guest

מהי הנקודה הבהירה המופיעה בחלק מהתמונות מתחת לרמקול העליון? האם מדובר בחיישן או בסתם גרגר אבק?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: