נקסוס 5: הסמארטפון הטוב ביותר שהכסף שלכם יכול לקנות [סקירה]

הבאזז סביב הנקסוס 5 יצר ציפיות גבוהות במיוחד כשהשימוש בו מעיד כי רובן בהחלט מוצדקות. חן אידן הניחה לאייפון ליומיים וניסתה את מכשיר הדגל החדש של גוגל.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

לפני כשבוע השיקה גוגל את מכשיר הדגל החדש והמצופה שלה, נקסוס 5, ביחד עם גרסת מערכת אנדרואיד החדשה 4.4, הידועה גם בשם קיטקט. היתרון המשמעותי של המכשיר החדש, שפותח בשיתוף פעולה עם LG, הוא העובדה שמדובר במוצר גוגל טהור, שעתיד לקבל עדכוני מערכת במהירות, ואינו מכיל תוספות או פיצ'רים של היצרניות השונות. בדקנו האם מדובר במכשיר גוגל הטוב ביותר הקיים כיום בשוק, ומהי חווית השימוש אותה מציע למשתמשי אנדרואיד קיימים וחדשים.

מינימלי אך יוקרתי

אחת מהביקורות הראשונות שהופנו כלפי מכשיר הנקסוס 5 היה העיצוב הסטנדרטי שלו. עם גב שחור או לבן לבחירת המשתמש וחלק קדמי המכוסה כולו בזכוכית, נראה כי גוגל ו-LG בחרו לנקוט בגישה שמרנית, ולא למשוך יותר מידי תשומת לב. אז נכון, מדובר על מכשיר שאולי נראה סטנדרטי למדיי, אך מנסיוננו האישי הוא עדיין הצליח לסובב כמה ראשים ששאלו בהתלהבות אם אכן מדובר במכשיר החדש, ואנחנו בעד עיצובים סולידיים – כך שהיופי הוא בעיני המתבונן.

המכשיר עצמו עשוי פלסטיק ולא מרגיש יותר מידי יוקרתי, אך כן מציע אחיזה טובה בידו של המשתמש. השוליים העגולים ביחד עם חלקו האחורי המחוספס מונעים ממנו להחליק מהיד, ולמעשה מציעים נוחות שימוש טובה משמעותית משאר המכשירים בגודל 5 אינץ'.

למעשה, מעבר משימוש במכשיר אייפון 4, בעל מסך בגודל 3.5 אינץ' אל מכשיר הנקסוס בעל מסך בגודל 4.95 אינץ' היה בלתי מורגש, שכן המכשיר של גוגל אינו מרגיש יותר מידי גדול, ונראה כי גוגל שמה דגש על האלמנט העיצובי הגורם למכשיר להרגיש קטן יותר ממה שהוא באמת.

בצידו הימני של המכשיר תוכלו למצוא את כפתור ההפעלה ומתחתיו את חריץ הסים, בעוד שבצידו השמאלי ממוקמים לחצני השמע. מדובר על עיצוב דומה לשאר מכשירי האנדרואיד הקיימים בשוק, וגם כאן מתרגלים לשימושיות זו במהרה. בחלקו האחורי של המכשיר תוכלו למצוא מצלמת 8 מגה פיקסל עם פלאש, וכמובן את מיתוג הנקסוס – כדי שידעו איזה מכשיר אתם מחזיקים בידכם.

חלקו התחתון של המכשיר אולי יראה לכם מעט מוכר, שכן לצידי שקע ההטענה הממוקם במרכז נמצא מה שנראה כמו הרמקולים של המכשיר. בפועל, רק אחד מהם מתפקד כרמקול, בעוד שהפתח השני מסתיר מאחוריו את המיקרופון. בחלקו הקדמי התחתון תוכלו למצוא את נורת ההתראות הצבעונית של אנדרואיד, שתהבהב בכל פעם שתפספסו שיחה, תקבלו הודעה או שאירוע כלשהו יתרחש במכשיר, בהתאם להגדרותיכם האישיות כמובן.

החסרון היחיד, עד כמה שאפשר לקרוא לזה חסרון, הוא שהגב האחורי של המכשיר, במידה ואתם מחזיקים בדגם השחור, הופך למגנט לטביעות אצבע. אז נכון, אפשר לנקות אותן בקלות, וסביר להניח שתרצו לרכוש כיסוי למכשיר – אבל עבור אותם משתמשים שאוהבים את המכשירים שלהם בצורה הטבעית, זה עלול להיות מעט מעצבן.

דק במיוחד. מקור: Geektime

דק במיוחד. מקור: Geektime

דגש על הפרטים הקטנים

עם כל הכבוד לעיצוב החיצוני של המכשיר, ההקפדה נמצאת כאן דווקא בתוך הקנקן. כבר בעת ההפעלה הראשונית של המכשיר ועוד לפני שהתחלנו לפתוח אפליקציות משמעותיות, ראינו כי LG השקיעה במסך איכותי שהצליח להרשים אותנו. למעשה, איכות המסך באה לידי ביטוי לא רק בעת צפייה בסרטונים או שימוש במשחקים מתקדמים, אלא אפילו במהלך ניווט שגרתי. בעזרתו חווית הניווט לעבודה בבוקר הפכה להרבה יותר נעימה, חדה ואינפורמטיבית בזכות הצבעים החדים והבהירות, שבסך הכל הציגה לנו את מפת הפקקים.

הרמקול של המכשיר אינו עוצמתי במיוחד לעומת דגמים מתחרים בשוק, אך אי אפשר להגיד שהוא לא איכותי. שיחה באמצעות הרמקול הייתה איכותית לשני הצדדים, ואפילו האזנה למוזיקה עברה בהצלחה כשעוד לא הגברנו את עוצמת השמע למקסימום, שכן אז נשמעה צרימה קלה. איכות השיחה הייתה טובה גם ללא הרמקול, כאשר הצד שני העיד על כך ששומע אותנו בחדות ובעוצמה, ללא רעשי רקע או בעיות אחרות.

אחת מהחששות העיקריות שלנו עם המכשיר החדש הייתה התחממות המכשיר. מכשיר הנקסוס 4 היה ידוע ככזה שהתחמם יתר על המידה לאחר מאמץ ממושך, כאשר לעיתים אף מנע מהמשתמשים לבצע שיחות או להמשיך לשחק במכשיר. לשמחתנו, נראה כי גוגל פתרה את הבעיה בצורה מקיפה, ולמעשה גם לאחר שימוש מאסיבי בתוכנות ניווט, האזנה למוזיקה, צפייה בסרטונים וגלישה באינטרנט לא הרגשנו שהמכשיר חם יתר על המידה, ובטח שלא חם מידי לשימוש. למעשה, חלקו האחורי של המכשיר היה חם פחות משמעותית מחלקו הקדמי, המצופה זכוכית, ובשני המקרים מעט התאכזבנו מכך שלא הצלחנו לגרום למכשיר להתחמם מעט יותר.

ומה עם המצלמה?

המצלמה. מקור: Geektime

המצלמה. מקור: Geektime

נראה כי לאחרונה משתמשים רבים שכחו שמטרתה של המצלמה במכשיר הסלולרי היא לא להחליף מצלמות מקצועיות, אלא פשוט להיות זמינות במקרה ואנו מעוניינים לשמור רגע או סיטואציה מסוימת במכשיר הטלפון שלנו. הביקורות ברשת מעידות על כך שמצלמת נקסוס 5 אינה טובה, והיא למעשה הורסת את כל החוויה והכדאיות של המכשיר.

החלטנו לקחת את התלונות האלה ברצינות ולבדוק את המצלמה לעומק, אך במסגרת שימושים סטנדרטיים. צילום נוף, ילדים בתנועה, בעלי חיים ואפילו צילום במקומות חשוכים ואפלים במיוחד הניבו תמונות יותר ממספקות, ואפילו תמונות טובות ברוב המקרים. אז נכון, מנגנון ייצוב התמונה לא תמיד עובד בצורה חלקה, בתנאי תאורה קשים הצבעים אינם יוצאים חדים מספיק ולפעמים אנו לא מצליחים לתפוס את הרגע המתאים – אבל אנחנו לא יכולים להגיד שמדובר במצלמה לא טובה או אפילו גרועה.

בהשוואה מול מצלמות של מכשירי סמארטפון קיימים, כגון אייפון 4S, ניתן לראות שיפור משמעותי בכל הנוגע לאיכות התמונה, הצבעים ואפילו הבהירות בצילום בתנאי תאורה נמוכים. אמנם אין פה מקום להשוואה מול המצלמה הקיימת במכשיר Galaxy Note III או Galaxy S4, אך הצלם החובב שגם ככה מצפה את התמונה בפילטרים הגורמים לה להראות ישנה ומקומטת לא ירגיש שמדובר במצלמה לא איכותית.

מימין נקסוס 5, משמאל אייפון 4S. לחצו להגדלה.

מימין נקסוס 5, משמאל אייפון 4S. לחצו להגדלה.

תמונות בתנאי תאורה נמוכים. מימין נקסוס 5, משמאל אייפון 5. לחצו להגדלה.

תמונות בתנאי תאורה נמוכים. מימין נקסוס 5, משמאל אייפון 5. לחצו להגדלה.

גוגל אגב, הסבירה שהבעיה בביצועים היא הודות לתוכנה, כך שייתכן וכבר בעדכון הבא תפתור אותן.

נקסוס בחסות נסטלה

אחד מהאלמנטים המרגשים ביותר במכשיר נקסוס 5, לפחות עבורנו, הוא גרסת מערכת אנדרואיד החדשה 4.4, או כפי שגוגל החליטה לקרוא לה: קיטקט. כחלק מהשדרוג כעת יכולים המשתמשים לגשת אל שירות Google Now בהחלקת אצבע, ישירות ממסך הבית ואפילו ממסך הנעילה. כך תוכלו להתעדכן בחדשות הספורט, לצפות במצב המניות וכמובן להתעדכן במזג האוויר, בהתאם להגדרות המתאימות לכם.

במידה ואתם עובדים עם מערכת ההפעלה בעברית, תוכלו לבצע חיפושים קוליים בעברית באמצעות לחיצה על שורת החיפוש וכפתור הרמקול, שבתמורה יפתחו את מנוע החיפוש של החברה. במידה ואתם מעדיפים להריץ את המכשיר שלכם באנגלית, נקסוס 5 מגיע עם פיצ'ר שכבר ראינו בעבר, במהלכו "מקשיב" למשתמש כאשר זה נמצא באחד ממסכי הבית שלו.

המשמעות היא שבאפשרותכם להגיד Ok Google, להמתין שחלונית החיפוש תפתח ואז לומר את הפקודה הרצויה. כך תוכלו לפתוח אפליקציות, להתקשר לאנשי קשר, לכתוב הודעות וכמובן, לבצע חיפושים ברשת האינטרנט. אפשרויות החיפוש הינן עמוקות יותר מבדרך כלל, כאשר המערכת תדע לשייך את אובייקט החיפוש שלכם לאפליקציות המתאימות המותקנות על גבי המכשיר שלכם, ותאפשר לכם לפתוח אותן במהירות, ישירות ממנוע החיפוש.

חשוב להבהיר כי לא מדובר באלמנט שמסוגל עדיין להתחרות בסירי של אפל, המתנהגת כסוג של אינטיליגנציה מלאכותית. המטרה של גוגל היא להציע למשתמשים חווית שימוש נוחה ואינטואיטיבית הרבה יותר מבעבר, ובניגוד לאפל, לאפשר למשתמשים למצוא מסעדות ומקומות גם בישראל, באיזורים הקרובים אליהם.

עוד שדרוג אותו מציגה גוגל הוא השילוב בין הודעות הסמס ו-MMS עם אפליקציית Hangouts. בתיאוריה מדובר ברעיון טוב, שבאמצעותו יכולים המשתמשים לאחד את כל התקשורת שלהם תחת קורת גג אחת, אך בפועל מדובר באלמנט מסורבל, מסובך ומעצבן שכן שליחת סמס פותחת שיחה חדשה לחלוטין, ומאבדת את כל הקונספט מאחורי השילוב של האפליקציות.

מצד שני, גוגל מאפשרת למשתמשים לקבוע באיזה אפליקציית הודעות הם מעוניינים להשתמש, כך שתוכלו להוריד מ-Google Play את האפליקציה המועדפת עליכם, או אפילו את האפליקציה בה השתמשתם עד היום, ולשכוח מ-Hangouts לחלוטין. גוגל פותחת כאן הזדמנות אדירה עבור אפליקציות ההודעות הקיימות להשתלט על מכשיריהם של המשתמשים, ועבור המשתמשים מציעה שימוש נוח ומותאם אישית, בדיוק כפי שמשתמשי אנדרואיד אוהבים.

דווקא החייגן, אלמנט שנראה כי לא השתנה מאז ימיהם הראשונים של מכשירי הסמארטפון, זכה כאן לפיצ'ר מעניין במיוחד המאפשר חיפוש של משתמשים או עסקים. כך לדוגמה, תוכלו להקליד את המילה "אינסטלטור" ולמצוא רשימת בתי עסק הרלוונטים עבורכם. לצערנו, המידע היחידי שתקבלו כאן הוא מספר הטלפון, כך שלא תוכלו לדעת האם אכן מדובר בבעל מקצוע אמין או לקבל המלצות מחבריכם. עם זאת הפיצ'ר שימושי במיוחד כאשר אתם רוצים להזמין מקומות במסעדה ויכולים פשוט להקליד את השם שלה במקום להכנס לאינטרנט ולהתחיל לחפש את המספר.

המכשיר מציע חיי סוללה יותר ממספקים וגם לאחר שימוש מאסיבי צלחנו את יום העבודה, כ-9 שעות, בהצלחה. דיווחים שונים ברשת מעידים על כך שחיי הסוללה אינם אחידים ומציגים זמני פעולה שונים, אך כמובן שזה תלוי בשימוש היום-יומי שלכם ובאפליקציות השונות להן אתם זקוקים. האלמנט שלוקח הכי הרבה סוללה הוא כמובן המסך, אך לאור העובדה שלכולנו יש מטענים פזורים בבית, במכונית ובמשרד אנו מאמינים שלהעביר יום עבודה שלם ללא הטענה הוא כבר יתרון, שלא לדבר על כך שבשימוש רגיל או מינימלי הסוללה מחזיקה הרבה יותר.

אנדרואיד 4.4 מתאפיינת, לפחות בשלב זה בו מדובר במכשיר חדש ונקי, בפעולה מהירה וחלקה מהרגיל. למעשה, מדובר על שיפור משמעותי לעומת גרסאות אנדרואיד הקודמות, שיכול להעניק תחרות ראויה למאוכזבי אייפון 4 ששדרגו ל-iOS 7 וכעת תוהים אם עליהם לשדרג את המכשיר לחדש. אם עד היום הטענה העיקרית של משתמשי אייפון הייתה שאנדרואיד פשוט "לא שם" או שאינה מהירה מספיק, אין ספק שהכפפות ירדו והתחרות האמיתית החלה. מצד שני יהיה עלינו לבדוק שוב בעוד חודש או חודשיים ולראות האם המערכת המהירה והמרשימה אכן נשארת כזאת, או שהביצועים יורדים משמעותית לאחר התקנת אפליקציות ושימוש מאסיבי במוצר.

רכישה בארץ או בחו"ל?

הנקסוס 5 כולל מפרט טכני שאינו נופל משאר מכשירי הדגל הקיימים כיום בשוק ובמחיר הרבה יותר משתלם. העובדה שמדובר במכשיר מהיר, נוח, קל ואיכותי המריץ גרסת אנדרואיד "טהורה" ללא תוספות מצד היצרניות או המפעילות שמות אותו במקום הראשון כמכשיר האנדרואיד המציע את התמורה הטובה ביותר ביחס למחיר שלו, במיוחד אם אתם יכולים לרכוש אותו במחיר המסובסד של גוגל העומד על 349 דולרים, כ-1,230 שקלים בלבד מעבר לים.

בכל הנוגע לרכישת המכשיר בארץ, רונלייט, היבואנית הרשמית, מציעה את המכשיר במחיר העומד על 2,799 שקלים, יותר מפי 2 מהמחיר המקורי. אז נכון, LG אינה מסבסדת את המכשיר כמו גוגל ורונלייט מציעה אחריות של שנתיים, אך המחיר הגבוה הופך את המכשיר לקצת פחות אטרקטיבי, לפחות לדעתנו.

בשורה התחתונה, בהתחשב בעובדה שמדובר במכשיר נקסוס חדש המצליח לייצר הרבה מאוד באזז סביבו, סביר להניח שתעדיפו אותו על פני האלטרנטיבות הקיימות בשוק. ההמלצה שלנו, במידה ואכן החלטתם לרכוש לעצמכם מכשיר, היא להתאזר בסבלנות ולברר כמה יעלה להביא אותו מחו"ל באמצעות שירותי השילוח הקיימים. אז נכון, יקחו כמה שבועות עד שהוא יגיע אליכם, אבל אם תוכלו לחסוך למעלה מ-1,000 שקלים על הדרך, אין ספק שחווית הרכישה והשימוש יהפכו למהנים הרבה יותר.

מפרט טכני

יצרן: LG
מימדים: גובה 137.84 מ"מ, רוחב 69.17 מ"מ, עומק 8.59 מ"מ
מסך: 4.95 אינץ', 445ppi, Corning Gorilla Glass 3
רזולוציה: 1920×1080
מעבד: Qualcomm Snapdragon 800
נפח אחסון: 16/32 ג'יגה
זכרון: 2 ג'יגה
מצלמה: 8 מגה פיקסל אחורית, 1.3 מגה פיקסל קדמית
סוללה: 2300 mAh
קישוריות: Bluetooth 4.0, LTE, NFC
מערכת הפעלה: אנדרואיד 4.4, קיטקט

וידאו: Google Nexus 5: I Do

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

28 תגובות על "נקסוס 5: הסמארטפון הטוב ביותר שהכסף שלכם יכול לקנות [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אורלי
Guest

קצת מביך שאתר שמכבד את עצמו משווה מצלמה של טלפון חדש שהוכרז ממש לאחרונה מול טלפון עם וותק של שנתיים פלוס.
השוואה הגיונית וסבירה תהיה מול אייפון 5 S או לפחות אייפון 5.

אורן
Guest

חשוב לציין רונלייט לא נותנת אחריות למכשירים שנרכשו מעבר לים
זאת לאחר התכתבות איתם…הם ממש ישמחו להכניס את המכשיר למעבדה ולגבות בהתאם

חיים
Guest

כותרת נלהבת אבל הסקירה מראה שהמכשיר סה"כ… בינוני.
הייתי מסכים איתך אם המחיר הרשמי בארץ היה 350$ אבל הוא לא. ולכן לא בטוח שהוא כזה טוב ביחס למחיר.

רענן
Guest

כשאתה משווה למכשירים אחרים אז המחיר הרשמי בארץ הוא גם כפול עבורם והיחס נשמר וגם הכדאיות.

aשאול
Guest

עניין של מחיר.

עבור המחיר בארץ – לא שווה.
עבור המחיר בארצות הברית – מצויין.

זה נכון במיוחד לאור העובדה שגוגל הפסיקה לעדכן את הנקסוס הראשון שבסך הכל בשוק שנתיים (מקביל לאייפון – 4S ) . ככה שמי שקונה היום נקסוס יודע שיש לו שנתיים של עדכונים ובשנה השלישית יצטרך לקנות טלפון חדש או להוריד ROM לא רשמי.

דני
Guest

זה עדיף מאשר לשקר ללקוחות בפנים ולהרוס להם את המכשיר כמו שקרה עם ה IOS 7 על אייפון 4.. גם על 4S הוא לא כזה משהו

אלון
Guest
על ה-4S – אתה יודע שהוא לא משהו מניסיון? ומה לגבי ההריסה של ה-4? לא שאפל חפים מטעויות בסיגנון שלה מה שקרה עם הנקסוס. אני קניתי את ה-iPad הראשון, והוא איבד תמיכה באופן מאוד מהיר, שאכזב אותי. אבל דווקא במקרה הזה, להציג את הדברים כמו שאתה עושה מגיע ממקום פאנדרואידי… ה-4S סביר לחלוטין – ואפילו עדיין נמכר. ולגבי להרוס את המכשיר של ה-4, יש בזה משהו, אבל הרבה פחות מאיך שאתה מציג עם ה"לשקר ללקוחות"… יש לי גם אייפונים, וגם אנדרואידים (מפתח אפליקציות) ומן הסתם אין משהו מושלם, אבל דווקא תמיכה תוכנתית לטווח ארוך זה אחד החוזקים הכי גדולים של… Read more »
אני
Guest

רואים שהמייצב משפיע על התמונה לטובה.

טל
Guest

למה אף אחד לא סם לב שמחיר לנקסוס 4 היה בדיוק כמו לנקסוס 5 :350$. אבל נקסוס 4 בארץ היה עולה בין 1800 ל2200 ₪ והנקסוס 5 מתחיל מ2800₪. זה הכל בולשיט לגבי סבסוד של גוגל . זה המחיר וכך הוא נמכר. היבואן קונה בהרבה יותר זול ( יש דוגמא עם נקסוס 4 שעלה את אותו סכום) . העניין הוא פשוט שיבואו לא מרשה לעצמו למכור לישראלים סוף סוף במחיר נורמלי משהו טוב למרות בהחלט יכול לעשות את זה. אני מימין שהוא לא יחזיק מעמד הרבה זמן עם תרגילים כאלי.

גרלון
Guest

ישראלים יקרים: במקום להתבכיין על המחירים של היבואנים בארץ, אל תקנו מהם. סוף סיפור.

שיר
Guest

יש בנקסוס 5 ווצאפ? מכיון שקניתי טאבלט שלהם ואין בו גירסה של ווצאפ

באמת?
Guest

????

שמואל
Guest

וו'צאפ תומך רק בטלפונים ולא בטאבלטים.
כך שהוא תומך בנקסוס 5

אלכס נ
Guest

"יקחו כמה שבועות עד שהוא יגיע אליכם"????

אתם רציניים???
חברות שילוח כמו ushops או tntworldshop יעשו את העבודה ב 3 ימים ב 22$ דמי משלוח.
על איזה שבועות הם מדברים???
משלוח מארה"ב לשיראל לפעמים יותר מהיר ממשלוח בתוך הארץ בגלל שכל משווק פה שגובה עשרות אחוזים רווח לוקח לעצמו את הזמן עד שהוא עושה משהו.

אלי
Guest

אני משער השכוונה למצב הנוכחי בחנות גוגל בו הם מציינים כשלושה עד ארבעה שבועות זמן אספקה.
ברגע שהמכשיר יהיה במלאי מדובר בממוצע כשבוע (הזמן שלקח לי לקבל את הנקסוס 4)

אנונימי
Guest

"במידה ואכן החלטתם לרכוש לעצמכם מכשיר, היא להתאזר בסבלנות ולברר כמה יעלה להביא אותו מחו"ל באמצעות שירותי השילוח הקיימים" – שכחתם דבר קטן – שזה לא חוקי לייבא אותו מחו"ל ואם המכשיר נופל במכס משלמים 35% מס. בהצלחה עם זה

חיים
Guest

זה חוקי מאוד . משלמים כל מה שצריך וחוסכים עד בין 700 ל-1000 ש"ח לנקסוס 5

עדי אבן
Guest

למה לא משווים אותו ל. Sony expiria z1 המכשיר האמת באמת הטוב מכולם בעולם? טרם ביצעתם סקירה עליו,חבל,מרשים.בכלל מישהו יכול להתחרות עם סוני?אני לא נציג החברה ואין לי אינטרס.רכשתי את המכשיר ואני ממליץ בחום לפני שקונים סמרטו. אחר.

קבנוס
Guest

זה נכון אבל הבעיה היחידה שמפריעה לי בסוני זה שהזוויות צפיה במסכים שלהם מזעזעת.

רועי
Guest

באופן אישי אני הולך לנסות את הנקסוס 5 ולתת לו סיכוי להחליף את האייפון 5s שיש לי כרגע.

אני חייב להגיד שסיקור ״טכנולוגי״ והמלצות קשה לי לקהל באופן רציני ממישהו שמחזיק מכשיר בין שנתיים שכבר קשה מאוד לרכוש אותו. מי שמתיימר להיות כתב טכנולוגי או לתת סקירה בנושא – ראוי שיהיה לו מכשיר רלוונטי להשוואה.

מבייש.

ליאת
Guest

ההתלבטות האמיתית בארץ שלנו בגלל המחיר היא בין הנקסוס לבין ה G2: אותו מחיר, ביצועים ואיכות שונים. הנקסוס היה אמור להמכר זול וכך גם איכותו, אבסורד לקנות אותו במחיר של הG2 שעולה עליו מבחינת אורך בטריה פי שלוש, איכות פלסטיקים וחלקים, מצלמה…

משה
Guest

16GB 5 Nexus ב 2,199 המחיר כולל מיסים ומשלוח עד הבית

שאול
Guest

ואם אני מביא מחו"ל, יש בו גירסא עברית? ניתן "לשתול" גרסא עברית בארץ? איך מתפקד עם גרסא עברית שתולה כזאת?…
תודה.

מיכל
Guest

אני הזמנתי היום את הנקסוס 5 ב2199 כמו שנאמר.פה
כיוון שהוא לא הגיע אני לא יכולה לומר בוודאות אבל האתר הבטיח שהוא תומך עברית,
משלוח חינם תוך 7 ימים, אמור להגיע עם כיסוי איכותי לטענתם
אשמח לעדכן כשיגיע אם זה באמת המקרה(:

אמיר
Guest

אם רוכשים את המכשיר בחו"ל, האם ישנה בעיה להציג את הממשק בעברית? כיצד עושים זאת? תודה.

אלמונית
Guest

"היא להתאזר בסבלנות ולברר כמה יעלה להביא אותו מחו"ל באמצעות שירותי השילוח הקיימים. "

באיזה אתר לרכוש את הנקסוס 5?

סגל דניה
Guest

האם הסוללה ניתנת להחלפה?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: