וולוו מציגה מערכת זיהוי הולכי רגל ומניעת תאונות דרכים

אף על פי שיש רבים וגדולים מאיתנו שכותבים על מכוניות, על הוולוו S60 החדשה שמצוידת במערכת מיוחדת שמזהה מיקום, כיוון ומהירות של הולכי רגל, רוכבים ועצמים אחרים על הכביש ומונעת פגיעה בהם יש לנו מה להגיד.

volvo_s601בעבר, יצרני מכוניות יוקרה כגון מרצדס ו-BMW השתמשו במערכות אינפרא-אדום כדי לזהות עצמים והולכי רגל בנתיב הנסיעה, אך כל מה שאלו יכלו לעשות זה להציג אזהרה על לוח-המכוונים בליווי צליל מרגיז על-מנת להסב את תשומת הלב של הנהג לסכנה המתקרבת. וולו הציגו השבוע מערכת בטיחות חדשה מאפשרת כמה דברים נוספים מעבר לזה: המערכת החדשה מאפשרת גם לזהות את המהירות והכיוון של העצמים בתנועה וגם יודעת להפעיל בצורה אוטומטית את מערכת הבלמים על-מנת למנוע מצבים מסוכנים.

אין ספק שאחת האפשרויות בעלות הסיכויים היותר גבוהים להבטיח את שלומם של הולכי הרגל היא להפריד לחלוטין את הכבישים והמדרכות ולהפוך את כל מעברי החציה לגשרים וגם אז הסיכויים הם לא 100% כי תמיד יהיו את אלו שיחליטו להפוך את הכביש למעבר חציה. אף על פי כן, אין ספק שמערכת מהסוג שוולוו מציעה יכולה מצד אחד להקטין משמעותית את הסיכון לפגיעה בהולכי רגל, בעיקר במהירויות נמוכות, אך מאידך, היא עלולה להוביל למצב שבו הנהגים יכנסו למצב של שאננות ויסמכו על המערכת שתמנע מהם את התאונות.

בסרטון הקצר שמצורף כאן, מוצגות בקצרה היכולות של המערכת החדשה עם היתרונות ועם המגבלות שהטכנולוגיה מאפשרת נכון להיום.

אתם הייתם קונים במערכת כזאת?

יניב פלדמן

צ'יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

1 תגובה on "וולוו מציגה מערכת זיהוי הולכי רגל ומניעת תאונות דרכים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
Name
Guest

מעניין באיזה טכנולוגיית זיהוי הם משתמשים? אינפרא אדום / וידאו או אולי רדאר.? הייתי פעם מעורב בפרוייקט של פיתוח רדאר לרכב.
נראה שהעתיד כבר כאן!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: