הרובוט החדש של פיאג’יו יילך אחריכם ויסחוב לכם את התיקים

חברת פיאג’יו האיטלקית הציגה רובוט אורבני שיכול לסחוב עד 20 ק”ג ולעקוב אחרינו לאן שנלך או לבצע שליחויות קצרות

מקור: Piaggio

לא משנה אם זה תיק בית ספר, שקיות של קניות בסופר השכונתי או מסע שופינג בערבות הקניון הקרוב – תודו שזה היה נחמד אם היה מאחוריכם רובוט סנג’ר שסוחב במקומכם את כל המשא. זה כנראה מה שחשבו גם האנשים ב-Piaggio (פיאג’יו), חברת הקטנועים, שידועה בזכות מותג ה’וספה’ שלה. עתה הם חושפים את Gita, רובוט אורבני חכם, שיגיע אלינו בקרוב ומבטיח לעשות אותנו יותר קלים וניידים.

הרובוט שיעקוב אחריכם – גם אם תרוצו

Gita הוא רובוט מעוגל בגובה 70 ס”מ, שנראה קצת כמו הכלאה בין מזוודה לסגווי. המשמעות של שמו באיטלקית הוא “מסע קצר” ואכן, תפקידו ללוות את המשתמשים במסעות האורבניים שלהם, ולשאת עד 20 ק”ג של משא בתוך תא מטען בנפח 33 ליטר.

מקור: Piaggio

Gita יכול לפעול בכמה מצבים. המצב הראשון הוא ‘עקוב אחרי’, במסגרתו הוא עוקב אחרי המשתמש, שעונד צמיד או שעון חכם וממפה תוך כדי את הסביבה בתלת-מימד. לדברי היצרנית, גם אם ‘תעלמו’ מאחורי עץ, הוא עדיין יוכל למצוא אתכם וללכת אחריכם; מצב שני הוא המצב ה’אוטונומי’, שבו הוא מתנייד לבד בסביבה שהוא כבר מיפה ויכול לנוע בין כל 2 נקודות שתקבעו לו על גבי המפה ומצב שלישי הוא מצב ‘שיירה’ שבו הוא מצטרף לעוד רובוטי Gita ואלו מגיעים בשיירה ליעד שנקבע מראש. את הדרכים הללו הוא יכול לעשות אגב במהירויות שמגיעות עד 35 קמ”ש, כשעל פי היצרנית, הסוללה המובנית תספיק ל-8 שעות של פעולה במהירות של הליכה ממוצעת.

מקור: Piaggio

הרובוט מאובטח בעזרת קורא טביעות אצבע, כך שהוא לא יזוז לשום מקום ולא יאפשר פתיחה של תא המטען ללא טביעת האצבע שלכם, כשבנוסף הוא כולל גם מצלמת 360 מעלות פנורמית, שתאפשר לכם לדעת בכל רגע היכן הוא נמצא.

ב-Piaggio מייעדים את הרובוט בעיקר לשוק הארגוני ולבעלי מקצוע שצריכים לשאת איתם ציוד במהלך העבודה שלהם כמו למשל מכונאים או מחסנאים. Gita נמצא עכשיו במסגרת פיילוט שיסתיים עוד חצי שנה, אז גם נדע פרטים נוספים על מועד ההשקה והמחיר הצפויים שלו. במקביל ל-Gita בוחנים ב-Piaggio גם רובוט גדול יותר, מעין אח גדול, אם תרצו, עם אותם מאפיינים של Gita, רק עם כושר נשיאה של 125 ק”ג.

נעים להכיר: זה Gita הרובוט של פיאג’יו

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

4 Comments on "הרובוט החדש של פיאג’יו יילך אחריכם ויסחוב לכם את התיקים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
יואב
Guest

מדהים.

כככככ
Guest

אדיר.
איך הוא מתגבר על מכשולים? לא נופל לבורות? לא נתקע בבני אדם וכו’?

Guy
Guest

ואז נגמרת לו הסוללה ואתה מוצא את עצמך סוחב רובוט כחול יחד עם הזבל שדחפת בפנים…

בתכלס,מה השימוש?
Guest
בתכלס,מה השימוש?

לא יותר פשוט ויעיל מזוודה עם גלגלים או עגלת קניות?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: