דיווח: אייפון חדש בעל מסך 5 אינץ׳ יכלול מצלמה כפולה ואנכית

הדיווח האחרון מעיד על כך שהאייפון הבא שיוצג ככל הנראה לצד ה-iPhone 7S ו-7S Plus יכלול מצלמה כפולה שתדרוש מהמשתמשים להטות את המכשיר על צידו כדי לצלם, ממש כמו עם מצלמה דיגיטלית

מקור: cc0-by-pixabay

אם הכל יתנהל כמתוכנן, אפל צפויה לשחרר במהלך 2017 את דגמי ה-iPhone 7S ו-iPhone 7S Plus לצד האייפון 8 המצופה. לרוב, הדגמים הללו לא מציגים חידוש משמעותי בכל הקשור לעיצוב החיצוני, וגם מבחינת המפרט הטכני – השינויים מינוריים. יחד עם זאת, על סמך דיווחים חדשים שהגיעו לבלוג היפני Macotakara, אפל עשויה להציג לצד שני המכשירים ״הצפויים״ (ה-S׳ים) מכשיר נוסף בעל מסך של 5 אינץ׳ ומערך צילום שטרם ראינו.

רוצה לחסל את המצלמות הדיגיטליות?

הדיווח שעלה בבלוג מתבסס על מקורות של ספקים טיוואנים המעידים על כך שאותו מכשיר צפוי לכלול מודול צילום המורכב משתי מצלמות בדומה ל-iPhone 7 Plus. יחד עם זאת, מודול המצלמה במכשיר החדש יעוצב אנכית ולא אופקית כמו בדגם הנוכחי, כך שכדי לצלם וידאו או סטילס יש להטות את המכשיר על צידו. המשמעות? אם יצרניות המצלמות הדיגטליות לא חששו מספיק למעמדן בעקבות הסמארטפונים שכוללים מצלמות יותר ויותר מתקדמות, התצורה החדשה שתגרום למשתמשים לצלם ממש כמו במצלמה דיגיטלית מסכנת את עתידן אף יותר. מעבר למערך הצילום החדש, המכשיר יגיע עם מפרט טכני זהה לזה של הסמארטפונים שישוחררו לצידו (חוץ מגודל המסך כמובן).

אפל עדיין לא החליטה סופית על המפרט הטכני של המכשירים, וככל הנראה ההחלטה תתקבל רק ברבעון השני של שנת 2017. לכן, לא היינו ממהרים להספיד את המצלמות הדיגטליות שכן נכון לעכשיו מדובר רק בשמועות.

תמונת קונספט של האייפון (צילום: ConceptsiPhone)

אם כבר בשמועות עסקינן, לאחרונה נפוצה השמועה לפיה אפל מתכננת להציג אייפון עם מסך מעוקל. הביסוס לאותה שמועה נובע מכך שספקים של אפל התבקשו לשפר את הביצועים של תצוגות דקיקות יותר, ולהציע מסכי אבטיפוס עם רזולוציה טובה יותר מאלו של המתחרה הדרום קוריאנית סמסונג. כמו כן אפל רוצה להשתמש בטכנולוגיית OLED, שאמורה להיות יעילה יותר מבחינה אנרגטית לעומת LCD. אגב, דיווחים קודמים מעידים על כך שהאייפון 8 יגיע בגודל של 5 אינץ׳ (במקום 4.7) והפלוס יגדל ל-5.8 אינץ׳ (במקום 5.5).

בהתחשב בכך שהאייפון האחרון שהושק לא הציע שדרוג משמעותי בהשוואה לדגמים הקודמים, בהחלט יתכן שאפל שומרת את כל הקלפים הטובים ביותר שלה לאייפון שיושק ב-2017, לרגל חגיגות העשור למכשיר. האם אותו אייפון בעל מסך 5 אינץ׳ הוא האייפון 8 המדובר? עדיין לא ברור, אבל אנחנו כרגיל נעדכן.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

להגיב

3 תגובות

 1. EEE הגיב:

  במצלמה דיגיטלית מצלמים אופקית ולא אנכית

  • Orel Koli הגיב:

   “הדיווח שעלה בבלוג מתבסס על מקורות של ספקים טיוואנים המעידים על כך שאותו מכשיר צפוי לכלול מודול צילום המורכב משתי מצלמות בדומה ל-iPhone 7 Plus. יחד עם זאת, מודול המצלמה במכשיר החדש יעוצב אנכית ולא אופקית כמו בדגם הנוכחי, כך שכדי לצלם וידאו או סטילס יש להטות את המכשיר על צידו.”

 2. בולי הגיב:

  לא הבנתי למה שזה יאיים יותר על המצלמות הדיגיטליות. עדיין אי אפשר לעשות זום אנלוגי של יותר מ*2.

תגיות לכתבה: