השינויים הגדולים שמביא איתו הענן מובילים את השוק לעולם ההכשרות

המעבר לענן ציבורי, לצד פתיחת דאטה סנטר ריג'ן בארץ, יוצרים שינויים דרמטיים שגורמים לכולם לפזול אל עולם ההכשרות. מה יכולה לעשות מועמדת שלא צמחה ב-8200, מה תפקידה של האקדמיה ואיך בוחרים את ההכשרה הנכונה עבורכם?

דאטה סנטר הוא הרבה יותר מהמיקום הפיזי של השרתים – הוא משנה תפיסות ומתודולוגיות (צילום: Dreamstime)

מאת גיא רונן

כיצד ישפיע המעבר לענן הציבורי על ארגונים, חברות ופרטים? התשובה המיידית תיגע, מן הסתם, בעולמות התכנות, בטכנולוגיות חדשניות כגון בינה מלאכותית ולמידת מכונה, באבטחת מידע וכדומה. אבל מתברר שהשינוי עומד להיות עמוק הרבה יותר מזה.

"אין תפקיד בהייטק שיישאר מחוץ לסיפור", אומר יוסי מלמד, מנכ"ל מוסד ההכשרה פאסט ליין ישראל. "כמעט כל בעל מקצוע – מאיש הדאטה, ה-AI וה-QA ועד קצה הפירמידה הארגונית – יצטרך ללמוד ולהפנים את תפיסת הקלאוד. הסטארטאפים כבר שם והם ממילא גמישים יותר. אבל על ציר הזמן, לקראת פתיחה של דאטה סנטר ריג'ן בארץ, אנחנו עומדים בפני שינוי דרמטי באופן שבו שאנחנו תופסים את ההייטק הארגוני".

את השינוי הגדול שבפתח אפשר לבחון בשני צירים מרכזיים: ההכשרה האישית שכל עובד או מועמד יצטרך לרכוש, וההכשרה הארגונית. במישור הארגוני, מדגיש מלמד, "זה לא יכול להיות קופי-פייסט. כל ארגון חייב להתאים את הטכנולוגיות החדשות למרכיבים ולצרכים הייחודיים שלו, המיידיים וארוכי הטווח". במילים אחרות, ארגונים צריכים לגבש אסטרטגיה ברורה, על מנת שגם הסקילינג יהיה ממוקד.

עולם של DevOps ו-FinOps

אז מאיפה מתחילים? "חשוב שזה יגיע מהצמרת, בגישת Top-down", אומר מלמד. "חשוב להתחיל ברמת ההנהלה, שצריכה להבין את פשר השינוי שבמעבר מלוקאל (און פרם) לקלאוד, ומה זה יכול לתת לארגון. כי השינוי לא נעצר בטכנולוגיה: נגזרות ממנו משמעויות רחבות על איך הארגון עובד, איך עושים את זה נכון ואיך עושים את זה יעיל".

מההנהלה עוברים להכשרת העובדים. כשמדובר בארגון גדול, התכנים נבנים בשיתוף של המשולש: הארגון, מוסד ההדרכה וספקית שירותי הענן. מלמד מציג לדוגמה עבודה שנעשתה מול צוות בארגון ענק: "הם בחרו לעבור לעבודה בסביבת אז'ור. כדי לבנות עבורם את תוכנית הסקילינג הנכונה, ניסינו להבין תחילה מהם הצרכים המשותפים לכולם, היכן יש מסה קריטית ומהו הצורך המיוחד של כל אחד. יחד עם ראש הפרויקט ניתחנו את 30 חברי הצוות ובנינו גאנט הכשרות לכל סוג תפקיד. תוך חצי שנה, ממצב של היעדר סקילס, יצרנו מומחי AI, דאטה, ארכיטקטים בענן ועוד. ברור שהם יזדקקו לליווי נוסף של אנשי מקצוע מנוסים, אבל הידע והיכולת לנהל שיח ולבצע את העבודה השוטפת בכוחות עצמם נמצאים כבר בידיהם".

דאטה סנטר, כידוע, הוא הרבה יותר מהמיקום הפיזי שבו נמצאים השרתים. הוא משנה תפיסות ומתודולוגיות במובן הרחב ביותר של המושג, ולא רק במה שנוגע ישירות לאחסון נתונים וטיפול בדאטה. "אנחנו מכניסים את העובדים והמועמדים לעולמות כגון DevOps בענן, דאטה בענן, סקיוריטי ומקצועות נוספים שהם קריטיים לקראת המעבר לדאטה סנטר", אומר ישי רם, סמנכ"ל גלובלי במכללת סלע. תחום חדש נוסף שמדברים עליו כיום הוא כלכלת ענן – FinOps – שנוגע בין היתר לעלויות התעבורה בשגרה ובאירועי פיק מסוג בלאק פריידי. "זו רק דוגמה קטנה שמראה איך הטכנולוגיה בענן מקרינה על כלל הארגון, מאנשי הכספים ועד למפתחי המוצרים ושירותי הליבה עצמם", הוא מציין.

מה שאין באקדמיה

ומה באשר לאוכלוסיה הכללית? הימים שבהם ההורים חלמו שצאצאיהם יהיו רופאים – נותרו מאחור, וגם מקצועות כגון עריכת דין ועסקים איבדו מעט מקרנם. היום נדמה שכולם נוהרים להייטק, ולאו דווקא דרך האקדמיה. "באוניברסיטה מלמדים מדעי המחשב ומכשירים תוכניתנים, שבסוף זה נתח קטן מההייטק", אומר מוטי חדד, מנהל מכללת ג'ון ברייס. "לא יוצאים משם אנשי IT, קלאוד או בדיקות, ובטח שלא שיווק, SEO, עיצוב גרפי ועוד. להמון מקצועות האקדמיה לא נותנת מענה. אסור כמובן לזלזל בתואר אקדמי – הוא ודאי מסייע לחברות בסינון ראשוני של מועמדים – אבל בארבע שנות לימודים, הטכנולוגיה עוברת קפיצה משמעותית. אצלנו, כשחלק מרכזי בתפיסה הוא לסייע לבוגרים למצוא עבודה, המסלולים חייבים להתעדכן לפחות פעם ברבעון".

רם מצטרף לדברים ומעיד כי ישנם מסלולים שפשוט נחטפים מהם לפוזיציות נחשקות. "התעשייה צמאה מאוד – היא בשלה ולאו דווקא מחפשת את התואר, אלא את הפרקטיקה, את הידע העדכני", הוא אומר. "נכון, יש עדיין חברות שהתואר האקדמי הוא תנאי סף עבורן, אבל אין ספק שהשוק הולך ומשתנה".

באותו הקשר, ולצד הכשרת הפרט או הארגון לענן, במוסדות ההדרכה מציעים נקודת מבט נוספת – זו של רמת המאקרו: "יש מחסור אדיר בידיים עובדות בהייטק הישראלי", אומר רם. "לכן כוח האדם שלא נמצא עדיין בתעשייה – חבר'ה צעירים נטולי רקע – הוא קהל יעד חשוב מבחינתנו".

חדד מצטרף ומזכיר גם שנשים מאיישות היום, במקרה הטוב, 30% מהמקצועות הטכנולוגיים, "אחת הדרכים להתמודד עם המחסור, במקום להביא עוד ועוד מפתחים מחו"ל, היא להגדיל את מאגר המפתחות המקומיות. זה נכון גם ביחס לאוכלוסיה הערבית והחרדית".

הקורונה דחפה את המגמה קדימה

במימון מסלולי ההכשרה משתתפים גופים ממלכתיים כגון משרד הכלכלה, רשות החדשנות ועוד. סוג אחד של הכשרה הוא בוטקאמפ מרוכז לבעלי רקע קודם כלשהו, לדוגמה ידע בשפת תכנות, שיעברו הסבה של כמה חודשים למקצועות ולסקילס המבוקשים כגון DevOps בקלאוד. ישנם גם קורסים של שלוש פעמים בשבוע או פעמיים בשעות הערב. מודל אחר, הרלוונטי במיוחד להכשרות הארגוניות, הוא קורסים של מספר שעות בשבוע, כך שהתפקוד השוטף לא נפגע.

רוב המסלולים מועברים באופן היברידי, עם אפשרות בחירה בין להגיע לכיתה פרונטלית לבין ללמוד באופן מקוון מרחוק. במובן הזה, אומרים אנשי ההדרכה, הקורונה נתנה את החותמת הסופית: "זה היה קיים עוד קודם אבל אנשים נמנעו. עכשיו הם רואים שלא חובה להיתקע בפקקים ולחפש חניה, ושאפשר להשתלם גם מאילת מבלי לבוא למשרדים שלנו אפילו פעם אחת", אומר חדד.

בג'ון ברייס מונים חמישה טיפוסים עיקריים של מתלמדים: אנשי תשתיות, פיתוח, ארכיטקטורה, דאטה ואנשים חסרי רקע המחפשים דריסת רגל בהייטק. האחרונים, המהווים השנה כרבע מבוגרי המכללה, עוברים הכשרה מקצה לקצה כמנהלי רשתות (System Administrators). בכלל המוסדות, התוכניות מסתיימות בדרך כלל במבחן הסמכה חיצוני של הוונדור, ספקית שירותי הענן. "אנחנו מעודדים את הבוגרים לגשת להסמכות", אומר רם, "זה יאפשר להם לבוא למעסיק הפוטנציאלי עם אסמכתא מגורם אובייקטיבי".

"הענן הוא לא מאוד ותיק", מעיר יוסי מלמד לסיום. "זה תחום חדש יחסית שעדיין מתפתח. אנחנו לומדים אותו תוך כדי ריצה וברור שההייפ עוד לפנינו. יש לא מעט תחומים שעוד לא בשלים מספיק, וזה מעין שלב ביניים. לכן, מי שנכנס לזה עכשיו נותן לעצמו מקפצה חשובה, מעבר למקצוע לטווח הקצר". ​

הכתבה בחסות Microsoft

בשנה הקרובה מיקרוסופט תשיק את ה-Datacenter Global Hyperscale הראשון בישראל. ארגונים יוכלו להעביר את הדאטה שלהם בצורת מאובטחת ואמינה לענן תוך שמירה על Data Residency ו-Compliance. ה-Cloud Region הישראלי יצטרף לתשתית הענן הגלובלית של החברה, אחת מתשתיות הענן הגדולות והחדשניות בעולם המשרתת למעלה ממיליארד לקוחות ו-20 מיליון עסקים ברחבי העולם. האזור הישראלי יופעל בהתאם לעקרונות הענן והסטנדרטים של מיקרוסופט העולמית.

מיקרוסופט פיתחה קורסים מיוחדים במקצועות ניהול ענן, סייבר סקיוריטי, הנדסת נתונים, אבטחה, DevOps, בינה מלאכותית ועוד. התוכנית מסייעת לארגונים ולמפתחים להתמקצע בתחומי תוכן חדשים ולאפשר להם אימוץ מהיר ויעיל של ה- Microsoft Cloud. אלה מהווים השקעה בקהילה הטכנולוגית ויאפשרו מיצוי מקסימאלי של תשתית הענן של החברה ושל כלים למפתחים.
לפרטים נוספים לחץ כאן או במייל [email protected]

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: