האוזניות החדשות של אפל גרמו לי להרגיש כמו טוני סטארק

לקסם הבא נזדקק לאוזניות החדשות של אפל, קצת אוטומציות וקצת רצון להרגיש בעתיד

מקור: מארוול

** אזהרת גיק אפל. אני אמנם נותן כאן סקירה בקטנה על האוזניות החדשות של אפל, אבל הערך האמיתי של הפוסט הוא איך אני לאט הופך את האינטראקציה שלי עם טכנולוגיה להיות ללא-שימוש-במסך אלא רק דרך ממשק קולי **

אלחוטי. על אמת.

בתור מעריץ מושבע של אפל קניתי את ה-Airpods הראשונות ממש אחרי שהן יצאו. כן, גם אני קיבלתי לא מעט הערות מחברים כמו ״איזה מברשת שיניים נחמדה יוצאת לך מהאוזן״ או ״נתקע לך שם משהו״. אבל היום כבר אף אחד לא יכול להתעלם מהפופולריות שהן צברו בקרב מילניאלס. מבדיחת הרחוב, לבישת האוזניות של אפל הפכה לסמל סטטוס של דור.

נעבור לאוזניות החדשות – אותו עיצוב, זמן סוללה טיפה יותר טוב לשיחות, טעינה אלחוטית בקייס שמגיע עם תוספת מחיר משמעותית. אתם מתחילים לקבל את אותו הרושם שאני קיבלתי – שאין חידושים משמעותיים באוזניות החדשות, ואם כך, למה לעזאזל אתה כותב על זה כתבה. אז זהו – שיש שדרוג אחד קטנטן שמשנה את הכל.

ההתחלה של מהפכת חווית המשתמש הבאה.

ג׳וני אייב, המעצב הראשי של אפל, אמר בסרטון עם רקע לבן שאפל רוצה להעביר אותנו לחווית ״אלחוטי-על-אמת״. קודם כל, זה נשמע הרבה יותר טוב בבריטית של ג׳וני. דבר שני, היא לאט לאט עושה את זה. אפל גם אחראית על רוב מהפכות ״חווית המשתמש״ הטכנולוגית של העשורים האחרונים. סביבת משתמש מונחת-עצמים והעכבר, מולטי-טאץ׳ והאייפון, ועכשיו חופש טכנולוגי חדש – אינטרקציה ללא שימוש-בידיים באמצעות Airpods 2.

למה אני חושב שזה הדבר הבא? כי זה מוריד לנו את התלות הנוראית במסכים. זה מאפשר לנו לדבר בשפה טבעית את הפקודות שאנחנו רוצים שהמחשב יעשה ולקבל פידבק בזמן אמת.זה יותר מהיר, זה יותר טבעי, זה גם יותר חוויתי.

מילה על האוזניות החדשות.

טעינה אלחוטית זה סוואג רציני אבל לא הכרחי. אני מודה שזה קצת קשה לחזור אחורה מהחוויה הזאת שאתה חוזר הביתה ופשוט ״זורק״ את האוזניות על משטח שנמצא לך על השולחן ואז מקבל אינדיקציה שהן נטענות.

אבל הדבר הבאמת משמעותי זה ״היי סירי״. בתור אחד שבכלל לא הפעיל את העוזרת האישית של אפל, נדהמתי כמה השדרוג הזה היה משמעותי בשבילי ושדרג את הפרודוקטיביות היומית, בעיקר מנקודת מבט של חווית משתמש. מה הביג דיל אתם שואלים? יפה. באוזניות הראשונות של אפל הייתם צריכים ללחוץ פעמיים על אוזן צד ימין בשביל להפעיל את העוזרת האישית של אפל, סירי. היום מספיק להגיד לאוויר ״היי סירי״ בזמן שהאוזניות בתוך האוזן, והעוזרת האישית מופעלת ומחכה לשמוע את הפקודות שלכם. עד שלא ניסיתי את זה בעצמי והגדרתי קיצורי דרך מספיק משמעותיים בשביל להשלים את חווית המשתמש שלי, לא הבנתי כמה הדבר הזה יצר לי חופש טכנולוגי ברמה אחרת לגמרי.

חופש טכנולוגי עם ממשק קולי.

לא יודע מה איתכם, אבל אני נמצא לא מעט בסיטואציות שאני מעדיף להשאיר את הטלפון בכיס. נגיד כאשר אני רוכב על אופניים ממקום למקום, כשאני בין פגישות או כשאני עובד על משהו חשוב. כשיש לך את היכולת להפעיל ממשק של פקודות on-the-go מבלי להוציא את הטלפון מהכיס, זה לא פחות ממהפכה חווית-משתמש מבחינתי.

לדוגמא: אני נוסע על אופניים בדרך מהבית לעבודה, אומר לאוויר בקול רגיל לחלוטין ״היי סירי, תנגן לי שירי רוק חדשים״ – והופ אפליקציית ״מוסיקה״ של אפל יוצרת לי תחנת רדיו מותאמת-אישית מבלי שהוצאתי את הטלפון מהכיס. הדבר היחיד שמבאס בסיפור הזה שהרוק מת איפשהו שם בשנות ה-90׳.

ביחד עם זה שהאוזניות לא כל-כך מורגשות באוזן, זה מרגיש כאילו טכנולוגיה מוטמעת בתוך הגוף שלי. זה כנראה הכי קרוב שהרגשתי לטוני סטארק. טוב נו, מלבד הפעם ההיא שנכנסתי לטסלה, עוד לפני שהמוכר בחנות צעק לעברי לי ״היי, אתה לא יכול לקחת את זה לסיבוב״.

אבל זה לא רק זה. עצם זה שאני לא צריך להוציא את הטלפון שלי מהכיס לצורך פעולות פשוטות, מצמצמת את האפשרות שאני אשאב אליו ואסית את הפוקוס שלי ממסיחי-דעת שונים שהופיעו מעצם זה שפתחתי את הטלפון. אז זה בעצם האימפקט והמוטיבציה האמיתית. להישאר מחובר לעולם תוך צמצום הסחות הדעת.

נחזור לאוזניות. ועכשיו נדבר תכלס. איך הממשק הקולי משנה לי את האינטראקציה היומיומית עם טכנולוגיה.

7 האקים יומיומיים שאני עושה עם ״היי-סירי״ וממשק קולי, ללא שימוש בידיים ומבלי להוציא את הטלפון מהכיס.

לפני שאני מתחיל בטירוף, קודם כל תדעו שלצורך ההדגמה וההנגשה, העברתי את סירי לעברית. אבל אזהרה. זה נוראי בעברית, הפידבק הקולי כל-כך מגוחך שזה נראה כאילו צוחקים עלינו שם בקופרטינו. לכן, אני ממליץ לדבר איתה או איתו באנגלית לחוויה יותר טובה. אבל אם אתם צריכים עברית – תדעו שסירי מבינה הכל, רק מגיבה בצורה רובוטית שתגרום לאוזניים שלכם לדמם. בנוסף, לרוב הפקודות הקוליות שתראו כאן אני משתמש באפל ״Shortcuts״, שכבר כתבתי עליה בעבר. היא מאד אינטואיטיבית וקלה לשימוש.

1. כאשר אני נמצא בהליכה או נהיגה ויש לי רעיון חדש לבלוג שלי.

>> היי סירי, יש לי רעיון.

רוב המחשבות שלי עולות כאשר אני בנהיגה, ברכיבה או בהליכה. הרבה פעמים זה אפילו רעיון לבלוג חדש. ברגע שזה עולה לי לראש, אני פשוט אומר לאוויר ״היי סירי, יש לי רעיון״. סירי פותחת הכתבה קולית דרך אפליקציה בשם Draft 5. הסיבה שאני משתמש ב-Draft 5 הוא כי להבדיל מאפליקציית הפתקים של אפל, דראפט מאפשרת לי לעשות הכתבה ללא הגבלה בזמן. בנוסף, השימוש בדראפט מאפשר לי לעשות פעולות המשך על הטקסט שעכשיו הכתבתי כמו יצירת סקיצה חדשה בוורדפרס (הבלוג שלי), יצירת פוסט חדש בפייסבוק וכו.

טיפ של אלופים: הכתבה בעברית עובדת מצוין. נסו גם להגיד בזמן ההכתבה ״פסיק״, ״שורה חדשה״, ״פרצוף שמח״ ותקבלו קסם.

2. כאשר אני רוצה לעדכן במייל שאני מאחר

>> היי סירי, תשלח לי אימייל.

אם אני רוכב באופניים ואני צריך להודיע למישהו שאני מאחר בכמה דקות, במקום להפסיק לפדל, להילחץ ולאחר ביותר זמן, אני פשוט אומר לאוויר ״היי סירי, תשלח לי אימייל״ – ובום, העוזרת הקולית שואלת אותי ״למי לשלוח את האימייל?״ אני פשוט אומר את השם של הבן-אדם ואיך שהוא כתוב לי ברשימת קשר, ולאחר מכן מכתיב את נושא ההודעה וההודעה, ובאופן אוטומטי ומיידי האימייל נשלח.

טיפ של אלופים: אפשר גם לשלוח בצורה כזאת אימייל לעצמך, פשוט להגיד ״היי סירי, תשלחי לעצמי אימייל״.

3. כאשר אני בסופר ורוצה להתקשר לאשתי.

>> היי סירי, תתקשר לאשתי.

נשמע בנאלי, אבל מאד פרקטי. לא מעט אני נשלח לסופר מתחת לבית שלי עם רשימת קניות שלא אני יצרתי. נכבה מאירועי עבר, אני למדתי לא להתעסק עם הרשימה ולהביא בדיוק מה שתואר שם. לכן, אני צריך להתקשר לא מעט לאשתי, כאשר אני הולך בסופר עם העגלה ולבדוק איזה תחליף היא רוצה למוצר שחסר, ולמה אני לא יכול להביא עוגיות אוריאו לארוחת ערב היום. עד היום, הייתי צריך להוציא את הטלפון מהכיס, לעצור באמצע הסופר בזמן שעגלות אחרות נכנסות בי ולאבד את העשתונות לרמי לוי. היום אני אומר ״היי סירי, התקשרי לאשתי״. וטאדאם – הטלפון מתחיל לצלצל מבלי שהוא יצא מהכיס. טוב, לא אביא אוריאו. גררר.

טיפ של אלופים: בשביל שהאוטומציה הקולית הזאת תעבוד, אתם צריכים להגדיר באנשי הקשר שלכם בני ייחוס. כלומר להצמיד לאיש קשר שהוא אתם בטלפון (תחת Contacts באייפון) את הייחוס המשפחתי לאנשי קשר אחרים) ואז זה יעבוד.

4. כאשר אני רוצה לקבל תזכורת על משהו ישר כשאני מגיע הביתה.

>> היי סירי, תזכירי לי כשאני מגיע הביתה {המשימה שאני רוצה לעשות}

טריק מגניב שמאפשר לי להשתמש בהגדרת משימות מבוססי-מיקום. אני משתמש באפליקציית התזכורות של אפל ופשוט אומר לסירי בפקודה קולית להזכיר לי לעשות משהו ברגע שאני מגיע לרדיוס של מקום מסוים. ברגע שהגעתי הביתה ישר קופצת לי המשימה שרציתי לעשות בטלפון, נגיד ״לקחת את החבילה שהגיעה מחו״ל מהשומר בכניסה״.

טיפ של אלופים: תשמשו באפליקציית התזכורות של אפל רק לתזכורות מיידיות של אותו יום, ולא לניהול משימות. זה לא מומלץ.

5. כאשר אני בדרך לאוטו ורוצה להדליק ווייז לעבודה.

>> היי סירי, אני נוסע לעבודה.

אוטומציה קולית פשוטה. אני בדרך לאוטו, שומע מוסיקה באוזניות ואז אומר לאוויר ״היי סירי, אני נוסע לעבודה״. קבבום, וייז נפתח, שם את הכתובת של המשרד שלי, ואני יכול פשוט להוציא את הטלפון מהכיס ולהניח אותו על הסטנד ברכב.

טיפ של אלופים: אפשר גם להשאיר את הטלפון בכיס ולקבל הוראות ניווט קוליות. זה לא תמיד מומלץ, בייחוד אם אתם הנהג. אל תשקרו, אתם הנהג.

6. כאשר אני בחדר כושר ורוצה לשים מוסיקה שטובה לאימונים.

>> היי סירי, תנגני מוסיקה לאימונים.

בחדר כושר זו דוגמה קלאסית לזה שאתם לא יכולים ממש להשתמש בידיים ולהוציא את הטלפון מהכיס. זה פשוט לא עובד. אז אם אני רוצה להכניס טיפה אנרגיה, אני פשוט אומר לסירי ״תנגני מוסיקה לאימונים״, וסטגדיש – פלייליסט מקפיץ מתנגן לי לאוזן באפליקציית המוסיקה של אפל.

7. כאשר אני עובר ברחוב ויש איזה שיר שבוקע ברקע מאיזה בית קפה ואני רוצה שסירי תגיד לי איזה שיר זה.

>> היי סירי, איזה שיר מתנגן?

מי לא מכיר את הסיטואציה. אתם ברחוב, שומעים שיר שאתם ממש רוצים לשמור אצלכם בספוטיפיי. אתם אוהבים את הגרוב ומתחילים לרקוד, למה להרוס את הרגע ולהוציא את הטלפון מהכיס? פשוט אפשר להגיד ״היי סירי, איזה שיר מתנגן עכשיו? ושאזאם – סירי מתחיל לשמוע את השיר, ומזהה אותו.

בונוס: להדליק את הטלוויזיה בלי ללחוץ על שום כפתור.

>> היי סירי, תדליק טלוויזיה.

כן אנחנו נכנסים למותרות. כן, אתה מגיע הביתה, אחרי יום קשה בעבודה. מתיישב על הספה. כל מה שבא לך זה שהטלוויזיה תידלק בעצמה. אז קודם כל, אני יודע שזה אידיוטי לצפות בטלוויזיה עם אוזניות, אבל אם יש לכם Apple TV ותינוק ישן בחדר, אז תדעו שזה דווקא ממש הגיוני.

איך באמת צריך להטמיע פקודות קוליות?

זה לא פשוט להכניס פקודות קוליות לזרימת העבודה שלכם. קודם כל, זה עוד משהו שאתם צריכים לזכור. זה לא תמיד קל. אני ממליץ להגדיר פקודות קוליות כמה שיותר קלות, אינטואיטיביות ושיחתיות (conversational). זה ימקסם את האפשרות שתשמשו בהן. בנוסף, תנסו בשבוע הראשון להטמיע רק 3 פקודות קוליות. תחשבו על הפקודות שנמצאות בשימוש הכי גבוה שלכם, כאלה שהייתם רוצים לעשות בפקודה קולית פשוטה מבלי להוציא את הטלפון מהכיס. אצלי לדוגמא זה הכתבת רעיונות לבלוג שלי, ניגון פלייליסטים ושירים, ולהתקשר לבת זוג היקרה שלי. שאר הדברים זה בונוס.

ה-AirPods ניתנו לי לסקירה באדיבות רשת דינמיקה

תומי בראב

תומי בראב מוביל את התחום של Supertools, אומנות השימוש בטכנולוגיה. תומי גם היה בצוות ההקמה ואיש מרקטינג בחברת הסייבר לעולם הרכב Argus ו-MassChallenge בישראל

הגב

14 תגובות על "האוזניות החדשות של אפל גרמו לי להרגיש כמו טוני סטארק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
בוט
Guest

אחלה מאמר. תודה!

שוברים א-שטיקלה
Guest
שוברים א-שטיקלה

נו, טוף. כמה הם משלמים על כתבת-הפרסומת הזו, למוצר בינוני ומטה ?

שם כלשהו
Guest

בדיוק כמו האוזניות הקודמות רק עם טעינה אלחוטית ומחיר חדש,
באופן כללי, האוזניות הם רעיון נחמד, ממשק לא רע עם הטלפון, אבל בשורה התחתונה עם סאונד ממוצע מינוס ותג מחיר מוגזם.

אלחנן
Guest

זה אולי מטופש אבל עד עכשיו קשה לי לאשר לגוגל להקשיב לי כל הזמן.

יוני
Guest

ועכשיו כולם יודעים את הטלפון שלך אשתך

הרוק ממש לא מת בשנות ה90
Guest
הרוק ממש לא מת בשנות ה90

הרוק עוד חי, קיים ובועט.

eerre
Guest

הרוק הסחי שסירי בוחרת עבורו מת

Ori
Guest

זה לא הבדל גדול ממה שאפשר לעשות היום עם השעון..

alama
Guest

ברוך הבא ל2019 ;)

אפלטון
Guest

אז טאכלס שום סיבה לקנות אותן כהחלפה לדור הקודם. סה״כ לחסוך פעם בשבוע חיבור לטעינה (פעמיים גג) ושתי נקישות על האוזן?!

יצחק
Guest

הפקודות הקוליות באמת עובדות טוב כשאתה נמצא ברחוב רועש?
או כשאתה רוכב על אופניים ויש רוח?
או כשאתה רץ?
מתלבט עם לקנות..

טוני
Guest

ואיפה הבחור שיגיד “באנדרואיד זה כבר קיים מזמן”? (וזה באמת קיים מזמן)

not really
Guest

טכנו-קוקסינליה

יניב
Guest

עוד האק – כאשר אדם רוצה סרטן במוח- האזניות שמקרינות הישר לתוכו יעשו את העבודה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: