שישה מסכים על כרטיס אחד

חברת AMD הכריזה אתמול על כרטיס מסך חדש בשם Eyefinity אשר יהיה כרטיס המסך הראשון שיאפשר חיבור של עד שישה מסכים שונים לכרטיס מסך בודד.

eyefinityחברת AMD ערכה אתמול במסיבת עיתונאים על גבי נושאת מטוסים ממלחמת העולם השנייה, אשר במסגרת הכריזה החברה על כרטיס מסך חדש שיהיה חלק מהדור הבא של משפחת ה-ATI Radeon. הכרטיס החדש יקרא Eyefinity והוא יהיה כרטיס המסך הראשון אשר יאפשר חיבור של עד שישה מסכים שונים לכרטיס מסך בודד באמצעות חיבורי Displaypost, DVI, HDMI ו-VGA סטנדרטי. הכרטיס החדש יתבסס על מעבד גרפי חזק במיוחד שיוצר המכיל 2 מיליארד טרנסיסטורים ומסוגל לבצע עד ל-2.5 טריליון פעולות חישוב כל שנייה. רק לשם השוואה, המעבד הגרפי של הכרטיס מסוגל לאותן מהירויות חישוב כמו מחשב-העל החזק ביותר בעולם נכון לשנת 2000. הכרטיס החדש מסוגל לעבד עד 6 תמונות שונות ברזולוציה של 268 מגה-פיקסל כל אחת ויאפשר להגדיר את תצוגת המסכים המחוברים לכרטיס כמחוברת – כל המסכים מציגים תמונה אחת אשר נפרסת על-גבי כל המסכים, או מופרדת – כל מסך מציג תמונה שונה ונפרדת אחת מהשנייה. בחישוב פשוט, שחקנים יוכלו להנות מרזולוציה הגדולה פי 12 מרזולוציית High Definition.

AMD מייעדת את הכרטיסים החדשים גם לזירה הצרכנית, בה יוכלו השחקנים הכבדים להנות ממשחקים על-גבי מסכים גדולים במיוחד על-ידי חיבור כמה מסכים יחדיו וגם לזירה העסקית, בה יוכלו המשתמשים לבצע שיחת ועידה עם מספר אנשים בו זמנית ללא הצורך לבצע חלוקת מסך ועם היכולת לראות את כולם בצורה ברורה ונוחה. סדרת הכרטיסים החדשה תהיה זמינה לרכישה בחנויות כבר השנה במחירים אשר ינועו בין 129 דולר ל-399 דולר.

מקור הידיעה: VentureBeat.

יניב פלדמן

צ’יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

2 Comments on "שישה מסכים על כרטיס אחד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
trackback

[…] יציאות DVI, יציאת HDMI ויציאת DisplayPost ושניהם יהיו תואמים לטכנולוגיות Eyefinity החדשה של AMD עליה כתבנו לאחרונה. שני הכרטיסים יכילו ממשק זכרון […]

אייל
Guest

מעניין איך יגיבו חברת MATROX ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: