בדקנו את ה-AirPods החדשות: עדיין הטובות ביותר, אבל לא בטוח ששווה לשדרג

בשקט בשקט אפל השיקה את הדגם השני של אוזניות האיירפודס הסופר-פופולאריות שלה. היינו מהראשונים בישראל להניח אותן באוזנינו, ובדקנו אותן כדי שאתם תוכלו להחליט האם כדאי לכם לשדרג

צילום: גיקטיים

בדרך כלל כשגאדג'טים מקבלים שדרוגים חומרתיים, הם צריכים להיות מספיק משמעותיים כדי לשכנע אתכם להוציא את אותו סכום כסף (או יותר) על מוצר משופר. במקרה של ה-AirPods החדשות שאפל השיקה לפני כמה שבועות בהפתעה, לא נראה שאפל עשתה מאמיצים כבירים כדי שתרגישו ככה, וזה לא בהכרח דבר רע.

נראות אותו דבר, נשמעות אותו דבר, אבל עכשיו הן באמת ללא כבלים

מאחר ואפל החליטה לקרוא לדגם 2019 של האיירפודס בשם הבכלל לא מבלבל, "AirPods", בואו נתייחס לדגם החדש כאיירפודס החדשות רק למען הסדר הטוב. ממבט ראשון אפשר כמעט להתבלבל ולחשוב שאפל לא שדרגה כלום בדגם החדש. העיצוב של האוזניות נותר זהה, כך שאם האוזניות הסטנדרטיות (EarPods) של אפל יושבות לכם בצורה טובה באוזן, גם האוזניות האלחוטיות יהיו יציבות ונוחות עבורכם לשימוש ברמה שבה קשה כמעט להרגיש שהן עליכם. מה שכן, העובדה שאין שום שינוי בעיצוב אומרת שגם הפעם לאוזניות אין שום תקן עמידות רשמי במים, וחבל.

משמאל: דגם 2017 מימין: דגם 2019. מצאו את ההבדל

הקייס של האוזניות, שמשמש כמטען עבורן, גם הוא נראה אותו דבר, ואפילו יכול להטעין את האוזניות הישנות שלכם, אבל יש לו הבדל אחד: נורית החיווי של המטען עברה מחלקו הפנימי אל חלקו החיצוני. זהו שינוי מבורך יחסית כיוון שהוא חוסך לכם את הצורך בלפתוח את הקייס בכל פעם שאתם מטעינים אותו כדי לבדוק האם הטעינה הסתיימה. אבל זה לא הסיבה האמיתית שהוא שם.

נורית החיווי הזאת זמינה רק בגירסה היקרה של האוזניות, והיא נמצאת שם לא רק ליופי וכדי שתוכלו להשוויץ לכולם שקניתם את הדגם האחרון: הקייס של האיירפודס החדשות בגירסה היקרה שאנחנו בדקנו תומך, בנוסף בטעינה דרך כבל Lightning, גם בטעינה אלחוטית בתקן Qi הפופולארי. כלומר, ברגע שתניחו אותו על כל משטח הטענה סטנדרטי בתקן Qi, הטעינה של הקייס תחל, ונורית החיווי תסמן לכם שהוא בטעינה. זה אומר שאתם יכולים לקחת איתכם כבל אחד פחות, או אפילו להטעין כמה מוצרים בו זמנית אם יש לכם סמארטפון שתומך בטעינה אלחוטית הפוכה (שבוודאי תגיע לאייפון הקרוב בגירסה זהה אבל ממותגת היטב). ולמרות הנוחות של טעינה אלחוטית, קחו בחשבון שהיא איטית בצורה משמעותית על פני אחותה החוטית.

הקייס החדש גם מאפשר לכם להטעין את הסוללות למשך האזנה מצטבר של יותר מ-24 שעות. זמן מכובד לכל הדעות. שבב ה-H1 החדש שממוקם באוזניות ואחראי על הניהול שלהן, מאפשר לכם ליהנות מזמן שיחה ארוך יותר של 3 שעות (שעה יותר מהדגם הקודם), ומ-5 שעות האזנה רציפה (אין הבדל מהדגם הקודם), ו-15 דקות של טעינת האוזניות באמצעות הקייס יספקו לכם 3 שעות נוספות של האזנה, כך שאתם כמעט תמיד יכולים לדעת שהאוזניות יהיו זמינות עבורכם עם סוללה מספקת, ואת הקייס תצטרכו להטעין אחת לשבוע גם בשימוש כבד יחסית. אלה פשוט אוזניות שאתם יכולים לסמוך עליהן.

שיפורים גם לכל מה שלא באמת היה טעון שיפור

בנוסף לשיפור המבורך בזמן הסוללה במהלך שיחות, שבב ה-H1 החדש שמחליף שבב ה-W1 מבטיח גם מהירות חיבור כפולה למכשירים, מעבר מהיר יותר בין מכשירים, קיצור של ה-Delay בצפיה בסרטונים ומשחקים. אבל כל אלה דברים שלמען האמת לא היוו כמעט כל בעיה בדגם הראשון של ה-AirPods ואין כמעט דרך להבחין בהם באוזן אנושית. החיבור של הדגם הקודם היה יציב והתנתק לעיתים מאוד נדירות, ה-Delay בסאונד היה מינימלי כל כך שפשוט לא הבחנתי בו אף פעם בשימוש עם אייפון או עם אייפד והמעבר בין המכשירים היה סך הכל מהיר. כך שיש פה תחושה שאפל זורקת עלינו נתונים שלא באמת משפיעים על השימוש שאנחנו מכירים כבר במכשיר. אבל שבב ה-H1 מוסיף עוד פיצ'ר אחד מעניין, והוא התמיכה ב"היי, סירי".

תמונה: גיקטיים

כדי לזמן את סירי, העוזרת הקולית של אפל, לא תצטרכו יותר לטפוח על האוזניות, אלא פשוט לומר בקולכם את משפט הטריגר "היי, סירי", והיא תהיה זמינה עבורכם כל עוד יש לכם חיבור רשת זמין. אני לא רואה את זה כפיצ'ר מספיק משמעותי, אבל הוא יכול לבוא לידי שימוש במקרים שבהם אתם עם האוזניות באוזניים, אך הידיים שלכם רטובות או מלוכלכות והאייפון שלכם מרוחק מכם. מעבר לכך, ההבדל בין לגעת באוזניות לבין להגיד "היי סירי" הוא לא בדיוק מהפכני, אבל לפחות הוא מאפשר לכם לבחור שטפיחה על האוזניות תבצע פעולה אחרת. מי שמשתמש כבר ב"היי סירי" וודאי ישמח מהתוספות הזו, אבל לא נראה לי שהיא תשכנע את הלא משוכנעים להתחיל להשתמש בה.

לצערי הרב, ולמרות שה-H1 בעצם תומך בבלוטות' 5, עדיין אי אפשר לחבר את ה-AirPods לשני מקורות. מה שאומר שבשביל לעבור מהאייפד שלכם לאייפון, או מהאייפון למק וכדומה, תצטרכו כל פעם להכנס דרך מרכז הבקרה, ולבחור ידנית באיירפודס במכשיר אליו אתם רוצים להתחבר. זו לא פעולה נוראית, אבל אפשר לצפות מאפל לתקן את הדבר הזה ופשוט לאפשר לנו להתחבר לכמה מקורות ולנהל את המעבר בינהם בצורה חכמה כמו אוזניות אחרות.

האם הסאונד של האיירפודס החדשים יותר טוב?

עם השקת ה-AirPods החדשים, כל מיני משתמשים צייצו וטענו שהסאונד שלהם שופר בצורה משמעותית. צר לי לאכזב את אותם מעריצים שקיבלו אוזניות פלסיבו, אך הסאונד של האיירפודס החדשים הוא זהה לחלוטין לסאונד של הדגם הקודם. השוותי אותם אחד אל מול השני, ואין שום דרך להגדיר את זה אחרת: אין כל הבדל. ההסבר היחידי שאני יכול למצוא לתופעה של אותם מעריצים, מלבד ההסבר הפסיכולוגי, היא בעובדה שהאוזניות החדשות פשוט נקיות יותר משאריות שומניות מגעילות שהצטברו בהן במהלך השנים. אם ציפיתם לשיפור באיכות הסאונד, תשכחו מזה.

הסאונד של ה-AirPods, שכאמור נשאר בדיוק באותה רמה, הוא פשוט ההגדרה הסאונדית למונח "ממש בסדר גמור". הסאונד שלהן הוא נעים וסביר. בלי דגשים מיוחדים על באסים (אלא אם תגבירו היטב את הווליום) או עומק ייחודי ונעים לצליל. היעדר האטימות לרעשים חיצוניים מורגש היטב, ומניסיון של 3 שנים עם האוזניות הקודמות, הרעש במטוסים או בסביבות רועשות אחרות מצליח להתגבר עליהן גם בעוצמה המקסימלית, שהיא ממילא לא מומלצת להאזנה במקרה שהשמיעה שלכם חשובה לכם.

זהו לא סאונד שיספק אודיופילים, אבל זהו סאונד שעושה עבודה ממש טובה למה שאני מכנה "האזנה קז'ואלית". כלומר, לא האזנה שבמהלכה אתם מנסים לשקוע במוזיקה ולהתמסר אליה, אלא האזנה סטנדרטית יותר בכל מקום אחר. בהליכה, בחדר כושר, בעבודה. כשאתם פשוט נהנים מהמוזיקה שאיתכם ולא בהכרח מתמקדים בעומק שלה. אולי אי אפשר להתמסר לצליל שלהן, אבל מאחר והאיירפודס כל כך נוחות, הן עדיין מבחינתי האוזניות האלחוטיות ה-All-Around הטובות ביותר. איכות צליל היא ממש, אבל ממש, לא הכל, לפחות עבורי.

שווה לשדרג?


אז שאלת השאלות היא כמובן האם כדאי לשדרג לאיירפודס החדשות מהאיירפודס הישנות והמצוינות. התשובה לזה, היא תלוי מה אתם מחפשים: אם אתם לא מתכננים להשתמש ב"היי סירי", ומרוצים מהאיירפודס שלכם ובעיקר מחיי הסוללה שלהן, אין לכם סיבה אמיתית לרכוש את הסט המלא (1000 ש"ח לגירסה עם הקייס התומך ב-Qi, או 800 ש"ח לגירסה עם הקייס הסטנדרטי). אם אתם מחפשים בכל זאת רק ליהנות מטעינה אלחוטית, אתם יכולים פשוט לקנות את הקייס התומך בנפרד (400 ש"ח), כיוון שהוא תומך גם באוזניות הקודמות. אם האוזניות הקודמות שלכם כבר לא עובדות כמו פעם (כמו האיירפודס שלי שאחרי שנתיים כבר סובלות מבעיות סוללה), האיירפודס החדשים הם די עוד מאותו הדבר, אבל טוב יותר.

אם מעולם לא רכשתם AirPods ואתם מחפשים אוזניות אלחוטיות נוחות עם איכות סאונד מספיק טובה, האוזניות של אפל הן עדיין מהטובות ביותר שניתן למצוא בשוק. אין להן סאונד יוצא דופן שיספק את חולי המוזיקה, אבל הן פשוט נוחות ברמה שאף אוזניה אחרת אפילו לא מתקרבת אליה. אם יש לכם אייפון, אייפד או שעון אפל, אתם תהנו מחיבור חזק ויציב, התממשקות מעולה אל מול מוצרי אפל וכרגיל, מחווית שימוש טובה ונעימה. אני אפילו מעדיף לרוב להשתמש בהן עם מכשירי האנדרואיד שלי על פני אוזניות אחרות, למרות שהפיצ'רים המרכזיים שלהן לא זמינות.

כמעט קשה להגדיר את ה-AirPods החדשות בתור מוצר חדש. הן מחזיקות באותו סט תכונות שהפכו את האיירפודס הקודמות לאחד מסיפורי ההצלחה הגדולים של אפל ולאוזניות האלחוטיות הקז'ואליות מהטובות בעולם. אפל לא שינתה פה דברים בצורה דרסטית, וזוהי אבולוציה קלאסית של מוצר. אם ציפיתם לשדרוגים משמעותיים, הדגם החדש של האיירפודס כנראה לא מספיק, אבל אם בדיוק חיפשתם להחליף את האוזניות הקיימות שלכם, ובמיוחד אם אתם באקוסיסטם של iOS, האוזניות החדשות של אפל פשוט טובות יותר בכל מה שעשה אותן טובות מלכתחילה, עם אפס ריגושים ואפס מהפכות. פשוט מדובר במוצר מצוין.

ה-AirPods ניתנו לנו לסקירה באדיבות רשת iStore

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

10 תגובות על "בדקנו את ה-AirPods החדשות: עדיין הטובות ביותר, אבל לא בטוח ששווה לשדרג"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דנינו
Guest

1000 שקל לאותם אוזניות רק טעינה אלחוטית פפפחחחחחח

קובי
Guest
עומר
Guest

המחיר האסטרונומי של האוזניות לא מצדיק את התמורה שמקבלים, שורה תחתונה זה טוב לשיחות אבל הסאונד בינוני מינוס.

שם כלשהו
Guest

אותם אוזניות רק עם טעינה אלחותית, עם איכות צליל בינונית, שוות מקסימום 300 שקל, רק שאפל כרגיל עושקת את הלקוחות שלה.

עודד
Guest

קצת יקר מדי….
איזה אוזניות אלחוטיות מומלצות שיהיו נוחות ויתנו סאונד באיכות הטובה ביותר שאפשר?

בר
Guest

Jabara Elite active 65t
איתן כבר חצי שנה, סאונד מעולה חיי סוללה מעולים, מאוד נוח וגם מעולה לספורט

אור
Guest

אתה מצליחה לסנכרן אותם דרך האייפון?

אנונימי
Guest

האם קיים איירפודס 2 עם נורית חיווי בתוך הקייס

אנונימי
Guest

האם קיימות איירפודס 2 עם נורית חיווי פנימית ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: