ננולוק סקיוריטי מגייסת 4.5 מיליון דולר, כדי שהמצלמות והראוטרים לא יהפכו לצבא בוטים

החברה הישראלית מפתחת הגנה ברמת הרכיב על מכשירי קצה בתחום ה-IoT; זוהי ההשקעה השלישית בחודשים האחרונים שמבצעת בישראל קרן AWZ הקנדית

מקור: NanoLock Security

על פי נתוני גרטנר, אנחנו מוקפים כיום ב-8.4 מיליארד מכשירי IoT שונים, כשהצפי הוא שעד 2020 נחצה את קו 20 מיליארד המכשירים החכמים. אבל בצד כל היכולות והיעילות שהם מספקים, הם גם מהווים את ‘החוליה החלשה’ בשרשרת ההגנה הארגונית והפרטית, ומשמשים לצורך מתקפות שונות. היום (ג’) הודיעה חברת NanoLock Security (ננולוק סקיוריטי) הישראלית, שמתמחה ברכיבי טכנולוגיה ממוגני סייבר בעולמות ה-IOT, על גיוס בגובה 4.5 מיליון דולר שנעשה בהובלת קרן ההון הסיכון הקנדית AWZ Homeland Security.

הגנה ברמת הרכיב

NanoLock Security מפתחת רכיב הגנה לעשרות מיליארדי רכיבי קצה בשוק ה-IoT, שהיום אינם זוכים להגנה. הטכנולוגיה מאפשרת הגנה חזקה גם במקרה שלרכיב יש כוח מחשוב מוגבל, אנרגיה מועטה והוא חשוב למתקפות מקומיות ותשתיתיות. הטכנולוגיה של החברה עושה זאת באמצעות מניעה חשמלית ולוגית של היכולת לכתוב נוזקות למערכת ההפעלה ולזכרון הרכיב, ובמקביל לאפשר עדכוני תוכנה מאובטחים משרתים ארגוניים בעלי הרשאות. החברה נמצאת כבר בשלב הבדיקות של המערכת עם מספר לקוחות ברחבי העולם, ובחודש שעבר פורסם כי היא זכתה בתחרות ה-GO IGNITE  של קונסורציום המורכב מכמה מחברות הטלקום הגדולות בעולם.

NanoLock Security הוקמה ב-2015 על ידי ארז קריינר, מפקד ומקים לשעבר של “ראם”, רשות הסייבר הלאומית להגנה על תשתיות; אמיר שדה – מנכ”ל GreenSQL לשעבר, מנכ”ל אוניגמה לשעבר, קווין קונלי – CTO לשעבר של SanDisk; ערן פיין, המייסד של Oree ו-Join ושלמה אורן. סבב הגיוס הנוכחי בגובה 4.5 מיליון דולר הובל על ידי AWZ Homeland Security, קרן הון סיכון קנדית שהוקמה על ידי ירון אשכנזי, שמכהן גם כמנכ”ל. ל-AWZ זו ההשקעה השלישית בחודשים האחרונים, כשקדמו לה השקעה בחברת הסייבר Octopus וכן השקעה בחברת Siga בחודש שעבר. בסך הכל צפויה הקרן להשקיע כ-50 מיליון דולר בשוק המודיעין והאבטחה בארץ ובעולם.

ערן פיין, שותף-מייסד ומנכ”ל NanoLock Security, מסר לגיקטיים שכספי הגיוס ישמשו בעיקר בתמיכה בפעילות הטכנולוגית, הפיתוח ובתמיכה בפיילוטים שהחברה עושה ביפן, ארצות הברית ואירופה.

האם לדעתך המודעות של היצרניות והמשתמשים לנזק הפוטנציאלי של מכשירי IoT עלתה בשנים האחרונות? איך זה בא לידי ביטוי?

פיין: “נראה שהמודעות עלתה. אנחנו רואים את הן בדרישה ובהגדרות שמגיעים מהלקוחות כמו גם תובנה שלהם שהפתרונות הנןכחיים לא תקפים. יש בהחלט מודעות גדלה והולכת שסוגיות OT  שונות מהותית מסוגיות IT”.

שלמה אורן, יו”ר NanoLock Security, מסר בתגובה: “אנחנו גאים בהבעת האמון של AWZ בעוצמה הטכנולוגית וההישגים העסקיים של ננולוק בחודשים האחרונים. המעבר מ-IT ל-OT והגעתם לשוק של מיליארדי רכיבי קצה עם משאבי מחשוב מוגבלים מצד אחד ועם לקויי אבטחה חמורים מן הצד השני, מייצר דרישה גדולה משחקנים מובילים. ננולוק מביאה לשוק פתרון קצה לקצה שמספק לא רק הגנה רמת עוצמה על הרכיב אלא גם יכולות ניהול שלא קיימות ונדרשות מאוד. החברה משקיעה בימים אלו מאמצים עצומים בעבודה עם לקוחות משמעותיים מרחבי העולם”.

ב-2016 השתתפה NanoLock בתחרות הסטארטאפים של גיקטיים במסגרת כנס גיקטיים.

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: