מוטורולה Milestone 2: אנדרואידי עם מקלדת פיזית מלאה [סקירה]

סלולרי חכם עם מקלדת מלאה קפץ אלינו לביקור. ניסינו, בדקנו, ולהלן התוצאות.

תמונה: יח"צ

אחד המכשירים הנחשקים ביותר שהשיקה מוטורולה ואשר היה, לפחות בדגם הראשון שלו, למכשיר הדגל של החברה הוא המיילסטון (או הדרויד בשמו הנוסף). המכשיר הושק בשנת 2009 ומאז זכה למספר דגמים ובינהם גם המיילסטון 2. במסגרת השקת מחשב הלוח של מוטורולה בישראל, הזום, השיקה החברה גם את המיילסטון 2 באותו מעמד ואחרי בדיקה ארוכה של הסמארטפון האנדרואידי, החלטנו לשתף אתכם במסקנות שאספנו.

עיצוב ומקלדת מלאה

הדבר הראשון ששמים לב, כשמחזיקים את המכשיר ביד, היא הרוחב שלו, שמתאים בדיוק אל כף היד. הוא לא רחב מידי כמו חלק מהסמארטפונים, וממש נוח להחזיק אותו. הדבר השני שניתן לשים לב אליו הוא המקלדת, שמחליקה הצידה מהדופן האחורי של המכשיר. המקלדת עצמה בעלת כפתורים גדולים, יחסית. עובדה זו מאפשרת ללחוץ עליהם בקלות, מבלי ללחוץ על המקשים הסמוכים אליהם.

אחד הבונוסים במקלדת הוא הכפתור הייעודי להחלפת שפה, שנמצא ליד הפינה של המקלדת ומאפשר באופן קל ונוח להחליף את שפת הכתיבה, גם באמצע הודעה-מייל-מסרון, מעברית לאנגלית ובחזרה, ואינו דורש להפעיל קומבינציה של מקשים כדי לבצע את השינוי הקטן אך חשוב הזה.

מקשים מיוחדים שניתן לאתר במקלדת יתאפשרו באמצעות כפתור פונקציות. כך, כדי לחסוך מקום, כל השורה של המספרים שיש לכם במקלדת מחשב סטנדרטית כווצה אל תוך שורת ה-QWERTY עצמה. המקשים המיוחדים עצמם, שבמקלדת מחשב רגילה נמצאים מעל המספרים, הורדו לשורה מתחת ל-QWERTY, ודורשים מעט הסתגלות.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

מערכת ההפעלה האנדרואידית מגיעה בגרסת 2.2. הדגם שקיבלנו לסקירה כולל גם את אפליקציות הבית של חברת הסלולר פרטנר. אלה משולבות בחלק ממסכי הבית, וכמובן בתוך רשימת האפליקציות. את הקישורים לאפליקציות ממסכי הבית ניתן להעיף, ולפנות מקום לדברים שאתם באמת רוצים. לגבי הסרה מלאה, את רובן אי אפשר להסיר מהמכשיר מבלי להחליף ROM.

מבחינת קלט, מערכת ההפעלה יודעת להתאים את עצמה למה שנוח לכם יותר, מקלדת ווירטואלית על המסך או לפתוח את הסליידר ולהשתמש במקלדת המלאה שיש לכם במכשיר. עם פתיחת מגירת המקלדת, המקלדת הווירטואלית נעלמת מהמסך ומתפנה לכם מקום משמעותי. למעשה, זה גם אחד היתרונות המעשיים ביותר שלה. לחיצה על כל שדה במסך המגע של המכשיר תעביר את הסמן לשם, ותאפשר לכם להקליד בתוך אותו שדה.

היכולת של המכשיר להעלים לחלוטין את המקלדת הווירטואלית מהווה יתרון משמעותי במיוחד כאשר רוצים לגלוש באינטרנט. כאשר פותחים את המקלדת הנשלפת החוצה, וגולשים עם הסלולרי, מתגלה הגודל של המסך כפונקציולי במיוחד לגלישה. חוויית הגלישה בו, באמצעות קישוריות ה-WiFi הפתיעה לטובה ולזה ניתן להוסיף שהמסך הגדול במיוחד שלו, לרוחב, מאפשר לקרוא טקסטים בקלות על גבי המסך, ובמקביל המקלדת מאפשרת הקלדה מהירה יחסית של הודעות ומיילים.

בדומה לחלק מהמכשירים, גם למיילסטון 2 חיישן קרבה שיכול לזהות מתי אתם מרחיקים אותו מהאוזן ואז הוא מפעיל מחדש את המקשים, ומאפשר לכם ללחוץ על כפתורי החייגן, לניתוב שיחות, לנתק את השיחה או לשים אותה בהמתנה.

חוויה

המכשיר כולל שילוב מוצלח של מספר גורמים; ממדים אידיאליים, במובן הזה שהוא לא צר מידי או דק מידי, או כזה שקיים סיכוי שיחליק מהכתף באמצע שיחה. הוא מתאים לאחיזה בכף היד, ולא מרגיש כאילו הולכים ביד עם חצי-טאבלט. בנוסף, המקלדת המלאה מאפשרת הקלדה מהירה יחסית. הכפתורים הגדולים שלה, שמהווים יתרון בכל כך הרבה דברים, עשויים להוות חסרון למי שרגיל להקליד בסלולרי שלו רק עם אגודלים, שכן צריך להתרגל למרחק הרב שיש בין צידה האחד של המקלדת לצידה השני.

מעבר לתקופת הסתגלות זו, תגלו שהעובדה שאתם יכולים להתגבר על המקלדת הווירטואלית ולהעלים אותה מהמסך מאפשרת לחסוך שטח משמעותי מהמסך שלכם, אשר הופך אותו ליעיל הרבה יותר עבורכם. תוכלו להציג יותר מידע, לקרוא יותר, ולהנות הרבה יותר מהמכשיר שלכם. כך מתגבר המכשיר על אחד מהחסרונות העיקריים של סמארטפונים של ימינו, אשר חלקם מגיע עם מסך קטן מידי, וחלקם מגיע עם מסך גדול, אבל אם תקחו בחשבון שמחציתו תפוסה על-ידי מקלדת ווירטואלית תגלו שהגודל האמיתי שלו אינו באמת פנוי כשטח קריאה או צפייה.

צילום ומצלמות

המצלמה במכשיר מצלמת כמו מרבית מצלמות ה-5MP של הסמארטפונים היום. היא יודעת לצלם מהר, יחסית (אם כי אפשר לשפר את זמן התגובה טיפה), ויודעת לצלם וידאו בזריזות. את המידע המאוחסן בכרטיס המיקרו-SD שלכם תוכלו לקרוא באמצעות כבל המידע שלכם, או על-ידי הוצאת הכרטיס והכנסתו לקורא כרטיסים. בפועל, יהיה לכם נוח הרבה יותר לחבר את הכבל המתאים, שכן הוצאת כרטיס המיקרו-SD או הסים כפוף להוצאת של הסלולה קודם לכן.

ניתן להשתמש במצלמה, בין אם המקלדת פתוחה ובין אם כי סגורה. בפועל, ישנם מצבים בהם יותר נוח לצלם עם המקלדת מקופלת, ואחרים בהם המקלדת במצב פתוח דווקא נוחה יותר לאחיזה תוך כדי הצילום.

סיכום

המיילסטון 2 של מוטורולה הוא מכשיר בעל מקלדת מלאה המצוייד במסך בגודל סביר. המימדים הנוחים של המכשיר עוזרים לוודא שהוא ישרת נאמנה קודם כל, ולפני הכל, בתור טלפון, שזו משימתו העיקרית. מי שירצה להשתמש בו גם לקריאת מיילים וחיבור לרשת, יוכל להנות מהמסך הגדול, וממקלדת פיזית נוחה.

בנוסף, יש לזכור כי מדובר באחד המכשירים הסלולריים האחרונים מבית מוטורולה מוביליטי, לפני שגוגל משתלטת עליה. כפי שדיווחנו לכם לאחרונה, גוגל רכשה את חטיבת ייצור הסלולר של מוטורולה, שבתחילת 2011 התפצלה מחברת האם לחברה נפרדת. כעת, לאחר שגוגל רכשה את החברה, נראה בשבועות ובחודשים הקרובים כיצד תבחר לקדם את ייצור הסלולר שלה הלאה.

מפרט טכני

ממדים: 60.5 על 116.3 על 13.7 מ”מ
מערכת הפעלה: אנדרואיד 2.2
מקלדת: QWERTY שמחליקה הצידה (סליידר)
סוללה: Li-Ion, 1400mAh (עד ל-400 שעות המתנה, בין 290/460 דקות דיבור, תלוי בסוג הרשת)
יישום עזר: כתיבה SWYPE
מצלמות: 5MP עם מייצב תמונה, זום דיגיטלי, פלאש מבוסס LED ויכולת הוספת גיאו-תגים לתמונות
חיבורים: מיקרו-USB, במהירות USB 2.0
קישוריות: GPS, בלוטות’, WiFi
משקל: 169 גרם
מסך: מגע בגודל 3.7 אינץ’
זיכרון: פנימי של עד 8GB, עם תמיכה לעד 32GB שטח אחסון בכרטיס מיקרו-SD

מחיר נמוך בעת כתיבת שורות אלו – 2200 ש”ח

וידאו: המיילסטון 2 מבית מוטורולה

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

1 תגובה על "מוטורולה Milestone 2: אנדרואידי עם מקלדת פיזית מלאה [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יואכים
Guest

צריך להתחשב בעובדה שמוטורולה לא ידועה בתור חברה סלולרית שטורחת לעדכן את מערכת ההפעלה שלה ברגע שגרסה חדשה יוצאת – לפחות ככה זה בארץ! למעשה, אם קניתם את המכשיר עם פרויו, ככל הנראה לא תזכו להגיע ליום שבו המכשיר יודיע לכם ש-“קסטה” מחכה לכם שתורידו אותה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: